مطالعه گروهی داوطلبان ارشد هماتولوژی

sahra.a

New member
سلام بچه ها من هماتو هنری رو تا اختلالات لکوسیتی خوندم وخلاصه برداشتم ولی زود فراموش میکنم چون خیلی فرّاره .
بانک خون گل افشان هم تمام گروههای خونی رو خلاصه برداری کردم.
ایمونو 4 استاد هم دقیق نه ولی خوب خوندم
ولی بچه ها چکار کنم فراموشش نکنم
دیگه گاهی اوقات شک می کنم شاید مشکل از مغزم باشه که اینقدر چیزا رو زود فراموش میکنم
نظر شما چیه بچه ها؟
شما هم اینجوری هستید یا من تنها اینجورم؟

Dexter2009

New member
سلام بچه ها من هماتو هنری رو تا اختلالات لکوسیتی خوندم وخلاصه برداشتم ولی زود فراموش میکنم چون خیلی فرّاره .
بانک خون گل افشان هم تمام گروههای خونی رو خلاصه برداری کردم.
ایمونو 4 استاد هم دقیق نه ولی خوب خوندم
ولی بچه ها چکار کنم فراموشش نکنم
دیگه گاهی اوقات شک می کنم شاید مشکل از مغزم باشه که اینقدر چیزا رو زود فراموش میکنم
نظر شما چیه بچه ها؟
شما هم اینجوری هستید یا من تنها اینجورم؟

سلام دوست عزیز
هماتو برای همه سخته!! احتیاج به وقت و مرور زیاد هم داره. سعی کنید هرجایی که به مشکل برخورد کردید از بقیه سوال کنید . این جوری روون تر پیش می رید.

sahra.a

New member

سلام دوست عزیز
هماتو برای همه سخته!! احتیاج به وقت و مرور زیاد هم داره. سعی کنید هرجایی که به مشکل برخورد کردید از بقیه سوال کنید . این جوری روون تر پیش می رید.

سلام دکستر عزیز
اول باید بابت زحماتتون از شما تشکر کنم
دوم اینکه واقعا سخته.
من بیشتر قسمت لوسمی ها وعوارضاش مشکل دارم چون واقعا حجمش زیاده شما چطور این بیماری ها رو مطالعه می کنید؟
بعد شما همه ی قسمتای کتاب رو می خونید یا واسه خودتون قسمت بندی کردید و قسمتای مهمش رو می خونید؟آخه من رشته علوم آزمایشگاهی نبودم رشته میکروب بودم 2 واحد بیشتر هماتو پاس نکردم واسه همین واسم یه خورده سخته تا بفهممش.
بعد اینکه به نظر شما بهتر نیست بخونم واسه کنکور سراسری علوم آزمایشگاهی رو بیارم بعد از اون طریق هماتو رو ادامه بدم؟
بنظر شما می صرفه؟
راستی بازار کارش چطوره ؟زیاد در این مورد چیزی ندیدم؟به غیر از استادی وتدریس وبانک خون کارش جای دیگه ای هم هست؟
یه سوال دیگه اینکه انتقال خون که دانشجو می گیره در رشته هماتو ، دانشگاه هست یا موسسه یا چیز دیگه ؟

Dexter2009

New member
سلام دکستر عزیز
اول باید بابت زحماتتون از شما تشکر کنم
دوم اینکه واقعا سخته.
من بیشتر قسمت لوسمی ها وعوارضاش مشکل دارم چون واقعا حجمش زیاده شما چطور این بیماری ها رو مطالعه می کنید؟
بعد شما همه ی قسمتای کتاب رو می خونید یا واسه خودتون قسمت بندی کردید و قسمتای مهمش رو می خونید؟آخه من رشته علوم آزمایشگاهی نبودم رشته میکروب بودم 2 واحد بیشتر هماتو پاس نکردم واسه همین واسم یه خورده سخته تا بفهممش.
بعد اینکه به نظر شما بهتر نیست بخونم واسه کنکور سراسری علوم آزمایشگاهی رو بیارم بعد از اون طریق هماتو رو ادامه بدم؟
بنظر شما می صرفه؟
راستی بازار کارش چطوره ؟زیاد در این مورد چیزی ندیدم؟به غیر از استادی وتدریس وبانک خون کارش جای دیگه ای هم هست؟
یه سوال دیگه اینکه انتقال خون که دانشجو می گیره در رشته هماتو ، دانشگاه هست یا موسسه یا چیز دیگه ؟

خواهش می کنم
آره قسمت لوسمی ها خیلی سخته...به نظر من از همون بخشی که براتون سخت تره شروع کنید. (اگه یه کتاب نمونه سوالات هماتو رو گیر بیارید و طبق نوع سوالات مطالعه کنید خیلی بهتون کمک می کنه....چون خیلی چیزها در متن اصلی هست که اصلا ارزش حفظ کردن ندارند. (از تجربه ی شخصی خودم می گم که اول یه نگاه به سوالای هر فصل بندازید جواباشون رو توی کتاب پیدا کنید و مطالب اصلی رو بخونید)
در جواب اون سوالتون هم به نظر من ارزش نداره دوباره از اول بخونید ...سعی کنید همین مسیر رو خوب ادامه بدید
بازار کار هماتو هم فکر می کنم خوب باشه .چون هماتو رو هرسال کمتر از بقیه ی رشته ها می گیرند خیلی از افراد دربه در دنبال phd هماتو برای تاسیس آزمایشگاه هستند. کارای دیگه ی هماتو هم کار توی مراکز تحقیقاتی , سازمان های انتقال خون , دانشگاه , پزشکی قانونی و ...هست.
در مورد دانشگاه بودن یا نبودن سازمان انتقال خون مطمئن نیستم اما مدرکی که می ده بادانشگاه فرق نمی کنه و افراد قبولیش می تونن دکتری شرکت کنند.

plasma

New member
سلاااااااااااااام
دوستام بهم میگن بمب روحیه! اومدم این انجمنو بترکونم...
راستش من فقط دو فصل هنری رو خوندم، دو فصل هم از ایمنی چهار استاد
راستش همیشه از بیوشیمی می ترسیدم تا الانم نرفتم سراغش شما بیوشیمی رو چی می خونین؟ تو رو خدا یه منبع آسون بهم معرفی کنید

GOD LOVER

New member
سلام بچه ها . منم تازه عضو شدم و ممنونم که اینجا رو واسه بچه های هماتو باز کردین.
سوال من اینه که شما از روی رفرنس اصلی میخونید ؟ یعنی کسی توی یه موسسه ثبت نام کرده باشه و جزوه های اونا رو بخونه قبول نمیشه؟ واقعیتش من از روی بسته ای که موسسه بهم داده میخونم ، کافیه؟

plasma

New member
god lover ازحرفت خیلی بدم اومد: یعنی کسی........... قبول نمیشه؟ اگه اینطوری حرف بزنی قول میدم آخرین باری باشه که بهت جواب میدم.
می تونستی فقط بپرسی جزوه های موسه کافیه یا نه؟!!!
خوب، به نظرم چون کارشناسیت زیست بوده خوندن رفرنسای ما یه خورده برات مشکل باشه. پیشنهاد میکنم رو همین جزوه ها پیش بری با تستا و آزمونا خودت رو محک بزنی مباحثی رو که خوب یاد نگرفتی یا ناقص بوده رو رفرنس بخونی.

آخرین ویرایش:

plasma

New member
باید به هماتو عشق بورزین تا هماتو هم به شما محبت کنه و بگذارد مطالبش رو با یک بار خواندن بفهمین ،طبق این دستور میتونین قبول شین مثل من که قبول نشدم ولی امسال میشم :4d564ad6:
مطمئنم قبول میشی

GOD LOVER

New member
god lover ازحرفت خیلی بدم اومد: یعنی کسی........... قبول نمیشه؟ اگه اینطوری حرف بزنی قول میدم آخرین باری باشه که بهت جواب میدم.
می تونستی فقط بپرسی جزوه های موسه کافیه یا نه؟!!!
خوب، به نظرم چون کارشناسیت زیست بوده خوندن رفرنسای ما یه خورده برات مشکل باشه. پیشنهاد میکنم رو همین جزوه ها پیش بری با تستا و آزمونا خودت رو محک بزنی مباحثی رو که خوب یاد نگرفتی یا ناقص بوده رو رفرنس بخونی.

دوست عزیز ممنون که جواب دادین ولی شما آزادین که جواب بدین یا ندین . خدا رو شکر که تمام دوستانی که اینجا هستن به خوبی به هم کمک میکنن و من جواب سوالام رو میتونم از بقیه دوستان هم بگیرم .
"کسی توی یه موسسه ثبت نام کرده باشه و جزوه های اونا رو بخونه قبول نمیشه؟ " این جمله رو هر کی بخونه ، مطمئنا ایرادی توش نمیبینه . من دلیل ناراحتی شما رو متوجه نمیشم ، و اگه یه در صد احتمال میدادم که حرف بدی زده باشم ، حتما عذر خواهی میکردم ! اگه این سوال رو پرسیدم بخاطر اینه که من خودم توی موسسه ثبت نام کردم و دیدم که دوستا معمولا اسم رفرنس های اصلی رو میگن که خوندن بخاطر همین سوال برام پیش اومد که این جزوه های من نکنه کافی نباشه !
من صرفا میخواستم بدونم رفرنس خوندن بهتره یا موسسه شرکت کردن ! واقعا این طرز برخورد شما بی نهایت دور از ادب و بی نهایت غیر معمول. در هر صورت امیدوارم بتونیم دوستای خوبی توی این انجمن برای هم باشیم .

plasma

New member
دوست عزیز ممنون که جواب دادین ولی شما آزادین که جواب بدین یا ندین . خدا رو شکر که تمام دوستانی که اینجا هستن به خوبی به هم کمک میکنن و من جواب سوالام رو میتونم از بقیه دوستان هم بگیرم .
"کسی توی یه موسسه ثبت نام کرده باشه و جزوه های اونا رو بخونه قبول نمیشه؟ " این جمله رو هر کی بخونه ، مطمئنا ایرادی توش نمیبینه . من دلیل ناراحتی شما رو متوجه نمیشم ، و اگه یه در صد احتمال میدادم که حرف بدی زده باشم ، حتما عذر خواهی میکردم ! اگه این سوال رو پرسیدم بخاطر اینه که من خودم توی موسسه ثبت نام کردم و دیدم که دوستا معمولا اسم رفرنس های اصلی رو میگن که خوندن بخاطر همین سوال برام پیش اومد که این جزوه های من نکنه کافی نباشه !
من صرفا میخواستم بدونم رفرنس خوندن بهتره یا موسسه شرکت کردن ! واقعا این طرز برخورد شما بی نهایت دور از ادب و بی نهایت غیر معمول. در هر صورت امیدوارم بتونیم دوستای خوبی توی این انجمن برای هم باشیم .
مثل اینکه اصلاً متوجه منظور من نشدی! قانون جذب میگه وقتی میخواین جمله ای رو بیان کنید از کلمات مثبت استفاده کنید اینا ناخودآگاه روی آدم اثر میذارن. گفتم اینطوری نگو که تو ذهنت واژه قبول نشدن جا نگیره. خواستم این کلمه رو به زبون نیاری چون می خواستم بهت اطمینان بدم قبول میشی.
فقط به خاطر خودت بود که روحیه ات با کلمات مثبت بهتر بشه. ولی انگار دست ما نمک نداشت.
موفق باشی. ضمناً سعی کن به خودت اجازه ندی راحت به کسی توهین کنی و بگی بی ادب
موفق باشی

poshteboom

New member
دوستان من واقعا کلافه شدم. چه کتابایی بخونم بهتره ?! واقعن ننیدونم چی بخونم

sshmm78

New member
:smilies-azardl (181سلام به همه
به نظر من سخت تر از لوسمی ها بخش ایمونو هماتو و قسمت گروه های خونی انتی ژن ها و آنتی بادی هاست که خیلی حفظی هست

من الان دارم طرح میرم
واقعا در حق ما ظلم مضاعف کردن که طرح رو برای ارشد اجباری کردن
2 سال از عمرمون تلف شد رفت
از الان تا دکتری حد اقل 10 سال زمان میبره

:
اینو قابل توجه کسانی گفتم که انگیزه شونو از دست دادن و کلافه شدن
پس بدونید که از این بد تر هم امکان داره
خدا انتقام مارو ازشون بگیره
:13:

آخرین ویرایش:

داش محسن

New member
سلام بچه های هماتولوژی

یه منبع خوب و مفید برای ایمونو و خون شناسی میخواستم ؟

البته برا خودم نمیخوام واسه رفیقم میخوام
ممنون

نیلاب

New member
سلام
بچه ها همه فارغ التحصیلین؟من دارم طرحمو میگذرونم
همش 7-8تا مبحث هماتو خوندم زبانم خوبه ایمنی 2 فصل بقیه رو هم نخوندم امیدی هست یعنی؟

aram ft

New member
سلام بچه های هماتولوژی

یه منبع خوب و مفید برای ایمونو و خون شناسی میخواستم ؟

البته برا خودم نمیخوام واسه رفیقم میخوام
ممنون

سلام. برای هماتو من جزوه ی دکتر بشاش، کتاب "هماتولوژی برای کنکور" کتاب هماتوی دیوید سن و هافبراند رو پیشنهاد میدم
برای ایمونو هم جزوه ی دکتر خلیلی، کتاب "ایمونولوژی برای کنکور" کتاب ابوالعباس ترجمه ی دکتر ماهرو میر احمدیان یا دکتر خلیلی یا کتاب ایمونولوژی چهار استاد خوب هستند

gOod Luck:smilies-azardl (181

aram ft

New member
[SIZE=4]
سلام
بچه ها همه فارغ التحصیلین؟من دارم طرحمو میگذرونم
همش 7-8تا مبحث هماتو خوندم زبانم خوبه ایمنی 2 فصل بقیه رو هم نخوندم امیدی هست یعنی؟

سلام نیلاب جان. فکر کنم اینجا همه جور داریم. هم فارغ التحصیل و هم دانشجو. خب کنکور یه قسمتیش شانسه. این که آدم خوش شانس باشه هرچی خونده بیاد . هرچی نخونده بیاد. ولی آدم اگه بدشانس باشه برعکسش میشه... :14:
خب شما حالا کلی وقت داری تا خرداد. می تونی تا اون موقع بقیه مباحث رو بخونی. ولی دوره کردن خیلی خیلی مهمه. به نظرم چون کنکور افتاده اوایل خرداد شما تا آخر فروردین هم می تونی مطلب جدید بخونی. ولی بهتره دیگه از اردیبهشت دوره رو شروع کنی.[/SIZE]

بالا