مطالعه گروهی (بیوشیمی بالینی )ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

setareh58

New member
آرزو جان واسه زيست هيئت مولفان رو كامل بخون+زيست دبيرستان+كتاب زيست براي كنكور كه كتاب جيبي هستش.
واسه شيمي عمومي شيمي مك موري. واسه شيمي آلي سه جلد موريسون-بويد رو بخون.
موفق باشي
سلام عزیزم خسته نباشین برا زیست از کتاب هیئت مولفان سرفصلهای خاصی لازم نیست یا باید همش خوند؟

arezu

New member
آرزو عزيزم، جزوه موسسه دكتر خليلي خوبه.آخه جزوه درس بيو رو پارسال گرفتم خيلي از سئالا از توي اون اومد.حسرت خوردم كه اي كاش جزوه ي درساي ديگشو هم داشتم!! ميتوني گير بياري.يا اينكه بيا هردومون با هم بخريم و اسفاده كنيم.خوبه؟

خیلی خوبه.جزوه شیمی و زیست با هم بگیریم واستفاده کنیم .شمام از اصفهانی که راحت بتونیم جزوه ها را جابه جا کنیم ؟

foroozan

New member
خیلی خوبه.جزوه شیمی و زیست با هم بگیریم واستفاده کنیم .شمام از اصفهانی که راحت بتونیم جزوه ها را جابه جا کنیم ؟
بچه ها منم این جزوه هارو میخوام ولی تهرانم.تازه میدونید که روی جزوه های موسسه خلیلی نوشته هرگونه کپی برداری شرعا حرام است.بااین یه فقره میخوایید چکارکنید البته چون میخواییدباهم بگیریدا

reihoon

New member
سلام فروزان جان.خوبي خانوم؟
البته كه مايلم.والا من پارسال امتحان دادم قبول نشدم!پارسال لنينجر و دولين رو خوندم.زبان لزگي رو خوندم البته ناقص خوندم.زيست رو كامل خوندم.شيمي هم آلي موريسون خوندم.اما شيمي عمومي نخوندم و ضرر كردم چون عمومي سوال زياد اومده بود!!!
امسال هم فعلا زبان و زيست رو شروع كردم. شما چيا خوندي و چه منابعي؟ پارسال امتحان دادي؟

سلام. من تقریبا واسه امسال هیچی نخوندم. شما چقدر خوندین؟ اگه خیلی جلو نیفتادین میشه منم تو برنامتون باشم؟

miladp1372

New member
دوستان من یه تازه کارم خواستم ببینم برای ارشد ما که لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی داریم چه رشته هایی از وزارت بهداشت رو می تونیم شرکت کنیم..مثلا ژنتیک انسانی ویروس شناسی هماتولوژی می تونیم شرکت کنیم و سوال دیگه چرا همه کسایی که لیسانسشون بیوشیمی هست ارشدم می خوان بیوشیمی بالینی بخونم ببخشید که بازم تایپیکتون رو از موضوع اصلیش در آوردم

arezu

New member
بچه ها منم این جزوه هارو میخوام ولی تهرانم.تازه میدونید که روی جزوه های موسسه خلیلی نوشته هرگونه کپی برداری شرعا حرام است.بااین یه فقره میخوایید چکارکنید البته چون میخواییدباهم بگیریدا
ظاهرا این کار عملی نیس چون خیلی از هم دوریم .هر کدوم تو یه شهریم این جوری نمیشه راحت جزوه را بینمون جا به جا کنیم

arezu

New member
دوستان من یه تازه کارم خواستم ببینم برای ارشد ما که لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی داریم چه رشته هایی از وزارت بهداشت رو می تونیم شرکت کنیم..مثلا ژنتیک انسانی ویروس شناسی هماتولوژی می تونیم شرکت کنیم و سوال دیگه چرا همه کسایی که لیسانسشون بیوشیمی هست ارشدم می خوان بیوشیمی بالینی بخونم ببخشید که بازم تایپیکتون رو از موضوع اصلیش در آوردم

بله شما هر سه تای این رشته ها را میتونید به عنوان رشته ی ارشد انتخاب کنید.

بیوشیمی بالینی رشته خوب وقشنگیه هم اینکه موقعیت شغلی واجتماعی خوبی داره

AFSANEjoon

New member
کمککک!!

سلام به همه بچه ها

به کمکتون نیاز دارم اساسیییی

من امسال آزمون دکترای تغذیه شرکت کردم و به یکی از سوالای بیوشیمی اعتراض دارم. ازتون خواهش می کنم کمکم کنید بتونم منبعش رو پیدا کنم که بتونم اعتراضمو تو سایت سنجش اعلام کنم و حقمو بگیرم.مرسی

سوال این بوده:
کورتیزول باعث فعال شدن کدام مسیر متابولیسمی می شود؟
1)گلیکولیز 2)لیپولیز 3)لیپوژنز 4)گلوکونئوژنز

کلید گزینه 4 رو اعلام کرده که خوب درسته. ولی گزینه 2 هم درسته. من به زحمت تونست بفهمم که توی بیوشیمی دولین ویرایش ششم یه همچین مطلبی نوشته شده ولی نمی دونم کجای صفحه نوشته شده. راستش کتابشو ندارم.اینم که فهمیدم از تو google book فهمیدم ولی متاسفانه نمی زاره کل صفحه رو ببینم تا آدرس دقیقشو متوجه شم. متن جملش اینه:

. As discussed in the text, epinephrine, glucagon, cortisol, and cytokines are released, greatly accelerating the rates of lipolysis, proteolysis, and gluconeogenesis.

توی صفحه 882 کتابه ویرایش ششم سال 2006. بهم بگید که ستون سمت چپه یا راسته ، پاراگراف چندمه و خط چندم ؟

اگه لطف کنید و کمکم کنید ممنون می شم. فقط وقت اعتراض محدوده اگه زودتر به دادم برسید ممنوووووووووووونتووون می شمممممممم

آخرین ویرایش:

foroozan

New member
سلام به همه بچه ها

به کمکتون نیاز دارم اساسیییی

من امسال آزمون دکترای تغذیه شرکت کردم و به یکی از سوالای بیوشیمی اعتراض دارم. ازتون خواهش می کنم کمکم کنید بتونم منبعش رو پیدا کنم که بتونم اعتراضمو تو سایت سنجش اعلام کنم و حقمو بگیرم.مرسی

سوال این بوده:
کورتیزول باعث فعال شدن کدام مسیر متابولیسمی می شود؟
1)گلیکولیز 2)لیپولیز 3)لیپوژنز 4)گلوکونئوژنز

کلید گزینه 4 رو اعلام کرده که خوب درسته. ولی گزینه 2 هم درسته. من به زحمت تونست بفهمم که توی بیوشیمی دولین ویرایش ششم یه همچین مطلبی نوشته شده ولی نمی دونم کجای صفحه نوشته شده. راستش کتابشو ندارم.اینم که فهمیدم از تو google book فهمیدم ولی متاسفانه نمی زاره کل صفحه رو ببینم تا آدرس دقیقشو متوجه شم. متن جملش اینه:

. As discussed in the text, epinephrine, glucagon, cortisol, and cytokines are released, greatly accelerating the rates of lipolysis, proteolysis, and gluconeogenesis.

توی صفحه 882 کتابه ویرایش ششم سال 2006. بهم بگید که ستون سمت چپه یا راسته ، پاراگراف چندمه و خط چندم ؟

اگه لطف کنید و کمکم کنید ممنون می شم. فقط وقت اعتراض محدوده اگه زودتر به دادم برسید ممنوووووووووووونتووون می شمممممممم
سلام دوست گرامی بله حق باشماست وهردوی گزینه ها صحیح میباشند اما نکته ای که در طراحی یه همچین سوالاتی وجودداره حدس زدن صحیحترین گزینه میباشدکه دراین سوال هم صحیحترین گزینه،گزینه 4میباشد.چراکه مدنظر طراح سوال مهمترین اثر بیوشیمیایی کورتیزول میباشد که آنهم تحریک گلوکونیوژنزاست.در کتاب بیوشیمی دکتر احسانی هم هردو گزینه را بعنوان اثرات بیوشیمیایی کورتیزول عنوان کرده اما مسیر گکوکونیوژنز را مهمترین اثر تحریکی کورتیزول میدونه
بازم ازدوستای دیگه میخوام اگه کسی اطلاعات دقیقتری داره به افسانه خانم بگه تاایشالا بتونن حقشونو بگیرن
موفق باشی

AFSANEjoon

New member
سلام دوست گرامی بله حق باشماست وهردوی گزینه ها صحیح میباشند اما نکته ای که در طراحی یه همچین سوالاتی وجودداره حدس زدن صحیحترین گزینه میباشدکه دراین سوال هم صحیحترین گزینه،گزینه 4میباشد.چراکه مدنظر طراح سوال مهمترین اثر بیوشیمیایی کورتیزول میباشد که آنهم تحریک گلوکونیوژنزاست.در کتاب بیوشیمی دکتر احسانی هم هردو گزینه را بعنوان اثرات بیوشیمیایی کورتیزول عنوان کرده اما مسیر گکوکونیوژنز را مهمترین اثر تحریکی کورتیزول میدونه
بازم ازدوستای دیگه میخوام اگه کسی اطلاعات دقیقتری داره به افسانه خانم بگه تاایشالا بتونن حقشونو بگیرن
موفق باشی

کاملا حرفتون درسته ولی موضوع اینه که در صورت سوال از واژه بیشتر یا بهتر استفاده نشده و گفته که کدام مسیر را فعال می کند. اگه کتاب دولین رو داشته باشید یه نگاه به صفحه ای که گفتم بندازید و کمک کنید ممنون می شم عزیزم

neda*

New member
سلام به همه دوستای مشتاق بیوشیمی
با اجازه دوستان منم یک هفته ای میشه که به جمع شما اومدم و با اینکه تقریبا 70 درصد مطالب تغذیه و فیزیو رو با مرور از مرداد تا 12 آبان خوندم اما یه ریسک بزرگ کردم و تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و
میخوام ارشد بیو بالینی شرکت کنم و با کمک و راهنمایی شما دوستان شروع کنم با انگیزه و انرژی بخونم
توی برنامه تغذیم یک دور بیوشیمی رو خوندم البته نه با دید کسی که بیوشیمی بالینی میخواد امتحان بده و 72 تا سوال بیوشیمی داره با دید یه تغذیه ای که 30 تا سوالش بیوشیمیه
به خاطر همین دوباره از اول بیو رو میخوام دقیق و نکته ای بخونم شیمی هم که مورتیمر و موریسون بوید رو میخونم
زیست هم هیات مولفان و 3 سال دبیرستان
بچه ها بیاین با روحیه دوباره این تاپیک رو زنده کنیم و به هم انگیزه و امید بدیم البته قول بدیم رفیق نیمه راه نباشیم
مهم اینه که بخونیم هر کی بنا به شرایط و روش خوندن خودش
دوست دارین هر شب یا هفته ای یک بار بیایم و بگیم چقدر پیشرفت کردیم و بعد 1 ماه دیگه شروع کنیم و سوالات و نکات مهم رو هم از هم بپرسیم
بچه ها اگه موافقین لایک کنین و از شنبه بیاین برای گزارش کار منم یک هفته گزارش میدم اگه بچه ها جمع شدن ادامه میدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pooli16

neda*

New member
بچه ها من دارم دیرتر از همتون شروع میکنم اما کلی امید و انگیزه دارم پس به خودتون امیدوار باشین و بدونین که اگه بخوایم و از همین لحظه شروع کنیم ما جزو بهترینا میشیم
تصمیم قطعیمون رو میگیریم و پیش میریم و شهریور 92 این جمله ایه که هممون تو این تاپیک تایپ میکنیم

منم قبول شدم

nocerino

New member
سلام دوستان من .افرین به روحیتون .از همین امروز هم اگر شروع به خوندن کنید دیر نیست .پس نگران نباشید با توکل بر خدا شروع کنید

بچه ها من دارم دیرتر از همتون شروع میکنم اما کلی امید و انگیزه دارم پس به خودتون امیدوار باشین و بدونین که اگه بخوایم و از همین لحظه شروع کنیم ما جزو بهترینا میشیم
تصمیم قطعیمون رو میگیریم و پیش میریم و شهریور 92 این جمله ایه که هممون تو این تاپیک تایپ میکنیم

منم قبول شدم

ندا خانم قطعاً همین طوره!!!!
باید حسابی بکوشیم تا در نهایت اون جمله رو بتونیم بنویسیم!!!!!
سخته اما شدنی.....

neda*

New member
سلام
بچه ها به امید خدا من از فردا یا شایدم امشب گزارش درس خوندنم رو میدم
یه مدت تو تاپیک تغذیه من اینکار رو میکردم و کلی انرژی میگرفتم و هر موقع هم که میخواستم تو طول روز کم کاری کنم یاد گزارشی که باید میدادم مییوفتادم زودی تنبلی رو کنار میذاشتم اما متاسفانه اون موقع خورد به رمضون و دوستان نتونستن منسجم و رو برنامه پیش برن و منم دیگه خودم تنها خوندم اما روحیه ای که از مطالعه گروهی میگرفتم رو هیچوقت نداشتم
حالا هم من هر شب چه کم و چه زیاد خونده باشم مییام و گزارشم رو میدم تا برام انگیزه بشه هر روز بهتر از دیروز باشم
امیدوارم شما هم بیاین و با هم همراهی کنیم و به امید خدا و با روحیه ای که بهم میدیم پیش بریم
البته من یکم کند پیش میرم اما مهم اینه که بخونیم و زمان رو از دست ندیم
موفق باشین

konjkave

New member
سلام به همه دوستان خوبم.واقعا دلم واسه اینجا تنگ شده بود حدود یک ماه ونیم بود که به علت مریضی و مشکلاتی که داشتم نتونستم خوب درس بخونم.واقعا داشتم روحیه ام از دست میدادم ولی با خوندن حرفای ندا دوباره انرژی از دست رفتم تا حدودی بدست آوردم.ندا جون من کاملا پایه ام بگو چه موقعهایی میای تا منم بیام به هم گزارش بدیم این جوری بقیه ام انگیزه بیشتری پیدا می کنند.:riz304:

[بچه ها باید تلاش رو بیشتر کرد و فکر قبولی نباشیم ...
به نظر من آرامش حین درس خوندن از همه چیز مهمتره....
من سربازم و تا اول فروردین هر روز صبح زود بایئ برم ستاد و تا ساعت 18 اونجام ...حقیقتش درس خوندن حین خدمت خیلی سخته ولی هر جور که شده روزی متوسط 5 ساعت رو می خونم...
می خواستم به دوستانی که فرصت دارن و یا به طور کامل می تونن از وقتشون استفاده کنن بگم که قدر لحظاتی رو که منزل هستید رو بدونید، کم کاری و تنبل بازی نکنید باید محکم و استوار بشینیم درس بخونیم اگه هدفمون پیشرفت در تحصیل هستش.
خوشحال میشم اگه بتونیم با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم ...باهم جلو بریم و ان شاء الله با هم نتیجه خوب و دلخواهمونو بگیریم...
یادتنونم نره اندکی صبر سحر نزدیک است.......
با آرزوی موفقیت همگی دوستان..

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا