مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

The Guy

Well-known member
اگر به ساینس علاقه داشته باشید قطعا از ارشد بودن لذت می برید. دانشجوهایی که توی ارشد فقط چنتا کتاب منبع می خونن و آخرش هم یه تز آبکی بر میدارن (و همیشه این جمله معروف ورد زبونشونه: زود تمومش کنیم بره........) کسانی هستن که عمرشون رو هدر میدن. در حالی که تحصیلات تکمیلی -و در کل، دانشگاه- این فرصت رو به شما میده که برای مدت زمانی چند ساله توی حوزه ای از علم که مورد علاقتون هست غوطه ور باشید و از ظرفیت های دولتی یا نیمه دولتی، از هم فکری با اساتید با تجربه یا دانشجو هایی با فکر خلاق استفاده کنید. دیگه بستگی به شما داره که از این فرصت چجوری بهره بگیرید.
در واقع فقط وقتی وارد ارشد بشید که بدونید میخواید این سبک زندگی رو انتخاب کنید.
اگر با خوندن این جمله ها هنوز یه سوال تو ذهنتون میچرخه که "پس پول چی؟" باید بگم تحصیلات تکمیلی در 90درصد موارد ارتباطی با شغل نداره مگر اینکه خودتون بخواید مربوطش کنید. و این دیگه به تلاش خودتون بستگی داره. تقریبا برای هیچ رشته ای پست شغلی خاصی تعریف نشده، اما برای بعضی آدما چرا. شما میتونید تکنیسین فوق العاده باشید، شما می تونید ایده پرداز فوق العاده ای بشید، میتونید آنالیزور خوبی بشید، میتونید مسئول بخش خوبی بشید، میتونید صاحب شرکت خوبی بشید، میتونید محقق خوبی بشید، میتونید معلم و استاد خوبی بشید، میتونید مبتکر باشید، میتونید کار آفرین باشید، میتونید مافیا باشید،... ولی برای هرکدوم نیاز به لیاقت دارید ابتدا.

sabere.khavari

New member
اگر به ساینس علاقه داشته باشید قطعا از ارشد بودن لذت می برید. دانشجوهایی که توی ارشد فقط چنتا کتاب منبع می خونن و آخرش هم یه تز آبکی بر میدارن (و همیشه این جمله معروف ورد زبونشونه: زود تمومش کنیم بره........) کسانی هستن که عمرشون رو هدر میدن. در حالی که تحصیلات تکمیلی -و در کل، دانشگاه- این فرصت رو به شما میده که برای مدت زمانی چند ساله توی حوزه ای از علم که مورد علاقتون هست غوطه ور باشید و از ظرفیت های دولتی یا نیمه دولتی، از هم فکری با اساتید با تجربه یا دانشجو هایی با فکر خلاق استفاده کنید. دیگه بستگی به شما داره که از این فرصت چجوری بهره بگیرید.
در واقع فقط وقتی وارد ارشد بشید که بدونید میخواید این سبک زندگی رو انتخاب کنید.
اگر با خوندن این جمله ها هنوز یه سوال تو ذهنتون میچرخه که "پس پول چی؟" باید بگم تحصیلات تکمیلی در 90درصد موارد ارتباطی با شغل نداره مگر اینکه خودتون بخواید مربوطش کنید. و این دیگه به تلاش خودتون بستگی داره. تقریبا برای هیچ رشته ای پست شغلی خاصی تعریف نشده، اما برای بعضی آدما چرا. شما میتونید تکنیسین فوق العاده باشید، شما می تونید ایده پرداز فوق العاده ای بشید، میتونید آنالیزور خوبی بشید، میتونید مسئول بخش خوبی بشید، میتونید صاحب شرکت خوبی بشید، میتونید محقق خوبی بشید، میتونید معلم و استاد خوبی بشید، میتونید مبتکر باشید، میتونید کار آفرین باشید، میتونید مافیا باشید،... ولی برای هرکدوم نیاز به لیاقت دارید ابتدا.
سلام..
چه حس قشنگی تو حرفاتون هست،پر از امید و حس مفید بودن..
بعد خوندنش حالم خوب شد ..
ولی مشکلی که وجود داره و برای آدمایی مثل من که خودم احساس میکنم استعداد و لیاقتش رو دارم چیزی به اسم کنکوره..که من اصلا درکش نمیکنم...
یعنی کنکور منو دلسرد کرده به تحصیل..
هم کنکور کارشناسی و هم ارشد...
درسته آدم باید رو مطالب تسلط داشته باشه ولی واقعا توی یه روز سه چهار ساعت نمیشه درمورد علم و دانش و هوش و استعداد ینفر قضاوت کرد..
من با چشمای خودم کسایی رو دیدم که شاید علمشون خیلی کمتر بوده تونستن رتبه بهتری بیارن و رشته و دانشگاه بهتری تحصیل کنن..
شایدم فقط برای من اینطور باشه...

نمیدونم کلا دلسردم...[emoji22] [emoji22] [emoji22]

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

carbon

New member
سلام بچه ها وضعیت چطوره سطح سوالارو چطور ارزیابی میکنین ....بیوشیمی واقعا افتضاح بود

Hobbit

New member
بچه ها اون پایین کارنامه ک نوشته نمره خام دروس به درصد، منظور همون درصدای هر درس هس دیگه؟؟؟
من درصدامو خودم حساب کردم.درصدای سلولی و بیوشیمی مو جابجا زدن.با اون درصدا نمیدونم بیوتک مجاز ب انتخاب رشته میشدم یا ن.اما حداقل بیوشیمو مطمئنم ک مجاز نمیشدم.اما واسم بیوتک غ مجازه و بیوشیمی مجازه.ینی این جابجا زدن درصدا فقط ی اشتباه تایپی نبوده.مطمئنم از روی همین درصدای اشتباه واسم تعیین رتبه شده.حالا چیکار کنم؟؟ب خود سنجش باید زنگ بزنم؟؟کسی شمارشو داره؟

love virology

New member
درود دوستان کارنامه مجموعه 1 غلطه نگران نباشید/ درصدا جابجا شده یا به اشتباه قرار دادن تا اصلاحیه صبر کنید

mtDNA

New member
دوستم شیمی60 زده و ژنتیک0..
در خالی که ما اصلا شیمی رو نگاه نکردیم مطمئنم جا به جاست

امیر 68

New member
سلام رتبه منم تغییر کرد رتبه 52 با این درصدا بیوشیمی 68 زیست 60 شیمی 35 زبان 40

Hobbit

New member
دوستان محاسبه ی درصد همون فرمول سه برابر درست ها منهای غلط ها تقسیم بر سه برابر کل هست دیگه؟؟؟
درصدای من از نظر جابجایی درست شد اما بازم درصد سلولیمو اشتباها زدن66 درحالیکه من طبق آخرین کلید حساب کردم میشه71.
امروزم هرچی تماس میگرفتم بر نمیداشتن.چیکااااااار کنم خدااااااااا:sdasdasd:

mtDNA

New member
دوستانی که رتبه شدن لطفا کارنامه و یا درصداشونو بگن.
و منابع مطالعاتیشون

Hobbit

New member
دو روز دیگه مهلت انتخاب رشته تموم میشه.اونوقت من اینجا هنوز درصدم مشکل داره:13:

Hobbit

New member
کسی راه ارتباطی دیگه ای بلده بمن بگه.ی جوری بتونم با سنجش تماس بگیرم.کسی آدرس ایمیلی واس اعتراض نمیشناسه؟؟:1dco2x0p1lilzhfpg1t

Hobbit

New member
حق خورای نامرد!فقط بلدن حقوقای میلیونیشونو درست بشمرن!!از عهده ی یک محاسبه ی درصد بر نمیان!!!:p7977cujr38iyymsu8:

بالا