مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

امیر 68

New member
سلام دوستان یه سوال داشتم

فرق بین حجم خون با اسمولاریته ی خون چیه؟ مگه تو 2 تاشم سدیم خون نقش اساسی نداره؟پس چرا تو کتاب توضیح داده اگر اسمولاریته پلاسما افزایش یابد یا حجم پلاسما کاهش یابد اب از رگ خارج میشود و باعث ترشح وازوپرسین میشود که باعث میشه آب پلاسما دوباره زیاد بشه! سوالم که افزایش اسمولاریته به معنی اینه که سدیم خون بالاست پس در نتیجه به علت بالا بودن سدیم حجم پلاسما هم باید بالا باشه و با این وضعیت باید آب وارد رگ ها بشه نه اینکه آب خارج بشه و پلاسما با کمبود اب مواجه بشه وباعث ترشح وازوپرسین بشه

ممنون میشم اگه کسی جواب کامل بده خیلی برام مهمه

unholy-001

New member
سلام..
من از ابان به طورجدی شروع کردم ولی هم خیلی کندخوان هستم هم خوب چندین اتفاق افتاد که چندین هفته نتونستم بخونم

ببخشید که این سوالو میپرسم به نظر خودمم مسخره است سوالم ولی خوب ذهنم درگیر شده
گفتید از آبان شروع به مطالعه لودیش کردید
آبان 93؟؟؟
یا آبان امسال؟؟؟

zoha asl

New member
سلام

خداقوت میگم به همتون ان شاا...خدا به زمانمون برکت بده تا بتونیم تو این مدت باقیمانده مطالعاتمون رو به جایی برسونیم

دوستان شما تاپیکی می شناسید که کنکور بیوشیمی سال قبل رو بررسی کرده باشن مخصوصا سوالای شیمی رو؟

آخرین ویرایش:

sabere.khavari

New member
سلام

خداقوت میگن به همتون ان شاا...خدا به زمانمون برکت بده تا بتونیم تو این مدت باقیمانده مطالعاتمون رو به جایی برسونیم

دوستان شما تاپیکی می شناسید که کنکور بیوشیمی سال قبل رو بررسی کرده باشن مخصوصا سوالای شیمی رو؟
شما هم همینطور..
اسفند که مثل برق میگذره..انگار گذاشتن دنبالش...
امیدمون به اون ور عیده...
خدایا کمکمون کن...

azadeh94

New member
سلام دوستان
خسته نباشید
یه سوال
خلاصه لودیش از چه انتشارات و نویستده ای بهتره؟ تست خوب برای سلولی و ژنتیک میشه معرفی کنین
ممنون
:33::33::33:

mtDNA

New member
سلام دوستان خسته نباشید...
میخواستم بدونم کسی امار داره قبولی های 94 ژنتیک علوم بهشتی , تهران,مدرس چه درصدهایی زدن تو کنکور؟
دوست و اشناتون کسی سراغ دارین؟منظورم کنکور وزرات علومه و زنتیک این دانشگاهایی که گفتم
با تشکر

Martian

New member
سلام بچه ها .
هیچ گروه تلگرامی برا ژنتیک وجود داره؟
ممنون میشم یکی منو به گروه ژنتیک اضافه کنه اینم شمارم
09380480399

leilasvr90

New member
سلام دوستان خسته نباشید...
میخواستم بدونم کسی امار داره قبولی های 94 ژنتیک علوم بهشتی , تهران,مدرس چه درصدهایی زدن تو کنکور؟
دوست و اشناتون کسی سراغ دارین؟منظورم کنکور وزرات علومه و زنتیک این دانشگاهایی که گفتم
با تشکر
تا ااونایی ک من میدونم باید بالوا بزنی

gelare

New member
سلام بچه ها من دانشجو ارشد میکروب پزشکیم از من به شما نصیحت دنبال این رشته نیاین وقت خودتونو هدر ندین منم زمانی مثل شما با انگیزه برا کنکور میخوندم اما الان چون دربطن کار هستم این رشته رو اگه بازم دکتراشم بگیری ب هیییییچ دردی نمیخوری من وهم کلاسی هام هم دنبال انصرافیم کاشکی یکی بود اینارو تون موقع ب من میگفت تا چنین اشتباهی نکنم

love virology

New member
سلام بچه ها من دانشجو ارشد میکروب پزشکیم از من به شما نصیحت دنبال این رشته نیاین وقت خودتونو هدر ندین منم زمانی مثل شما با انگیزه برا کنکور میخوندم اما الان چون دربطن کار هستم این رشته رو اگه بازم دکتراشم بگیری ب هیییییچ دردی نمیخوری من وهم کلاسی هام هم دنبال انصرافیم کاشکی یکی بود اینارو تون موقع ب من میگفت تا چنین اشتباهی نکنم

خیلی عذر میخام این نظر شماست / پس نزدیک کنکور هست بچه ها دلسرد نکنیم// چون این سایت شده تضعیف روحیه و همش پزشکی کردن و دندان پزشکی// شاد باشید روزگار خوش //

shentia

New member
سلام دوستان
کسی میدونه پاسخنامه سوالات دکتری 94 رو از کجا باید تهیه کنم؟ نتونستم پیدا کنم
ممنون

The Guy

Well-known member

سلام. شما انگیزتون برای ارشد خوندن چی بود که الان فکر میکنید وجود نداره؟

جالبه که من دقیقا برعکس این حالت هستم. تا ترم 8 کارشناسی اصلا علاقه و دلیلی برای ورود به تحصیلات تکمیلی نداشتم. بعدش یه کم دلیل و انگیزه بوجود اومد. تو ترم 1 ارشد شدم یه دانشجوی معمولی مثل کارشناسی. اما از اول ترم 2 دوباره یه انگیزه فوق العاده ای در من دمیده شد. محاله زیبایی و هیجان انگیز بودن رشته های علوم پایه رو درک کرده باشید ولی بخواید انصراف بدید.(بخصوص در وزارت بهداشت که وضعیت تحصیلی خیلی راحت تر هست)

بالا