مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

Hobbit

New member
دوستان کسی میدونه بعضی از این واژه هایی ک تو لودیش معادل انگلیسی شون هم نوشته شده آیا یادگیری معادل انگلیسیش مهمه یا نه؟؟
مثلا فرایند پیرایش splicing=RNA
، ساختار شبه گره pseudoknot=RNA
،موقعیت متزلزل کدون و انتی کدون=wobble
یا کج شدگی در مارپیچ دی ان ای=distortion
دوستانی ک تجربه ی کنکور ارشدو دارن هم نظرشونو بدن لطفا:riz513:

leilasvr90

New member
دوستان کسی میدونه بعضی از این واژه هایی ک تو لودیش معادل انگلیسی شون هم نوشته شده آیا یادگیری معادل انگلیسیش مهمه یا نه؟؟
مثلا فرایند پیرایش splicing=RNA
، ساختار شبه گره pseudoknot=RNA
،موقعیت متزلزل کدون و انتی کدون=wobble
یا کج شدگی در مارپیچ دی ان ای=distortion
دوستانی ک تجربه ی کنکور ارشدو دارن هم نظرشونو بدن لطفا:riz513:
من. تو سوالای بیوشیمی دیدم معادل انگلیسی رو دادن

leilasvr90

New member
سلام دوستان
من زیست سلولی مولکولی رو از کتاب خلاصه لودیش میخونم اما موقع تست زدن اصلا بعضی چیزها رو بلد نیستم و تو کتاب گفته نشده [emoji14]7977cujr38iyymsu8: اونهایی که از خلاصه لودیش میخونن همین مشکل رو دارن؟ اصن سرفصل هاش مطابق سرفصلهای تست نیست :13::smiliess (2):
باز خوش بحال شما من از رو کتابم نمیتونم بفهمم

mtDNA

New member
سلام بچها کدومو پیشنهاد میکنید؟
خلاصه لودیش اندیشه رفیع2013
یا
سلولی محمد نژاد

Hobbit

New member
خدایا من چیکار کنم؟؟؟:13:
بعد اینکه بخش همانندسازی و ترجمه ی لودیشو تموم کردم خیلی اتفاقی رفتم ی سر ب کتاب مهدوی بزنم دیدم اونجا خیلی چیزای اضافه تری از خود لودیش نوشته!!!
مثلا برای بخش ترجمه ی پروکاریوت ها حداقل2 صفحه توضیح داده ولی تو خود لودیش فقط ی پاراگراف چن خطی دربارش نوشته ک هیچی از موضوع رو هم باز نکرده:p7977cujr38iyymsu8:
جززوه ی حمید نقوی رو هم دیدم اونم همینطور همه چیو کامل نوشته بود.عاقا خیلی نامردیه.من تا حالا فک میکردم یک رفرنس از یک جززوه یا کتاب باید کاملتر باشه.خیلی درده ی رفرنسو بخونی بعد بفهمی هرچی خوندی ناقص بوده:14:
از لودیشم متنفرم.تازه داشتم با اشتباهاتش ک تو هر صفحه ای حداقل ده تا ازشون پیدا میشد کنار میومدم حالا هم ک فهمیدم هرچی خوندم ناقص بوده:1dco2x0p1lilzhfpg1t

بالا