مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

nava

New member
به نظر من نباید بیخودی حرص بخوریم اول سعی کنیم یک دور همه فصلها رو بخونیم بعد دوباره برمیگردیم و جزئیات رو بخونیم و با تست کاملش کنیم همین :thumbsupsmileyanim::smilies:

sabere.khavari

New member
به نظر من نباید بیخودی حرص بخوریم اول سعی کنیم یک دور همه فصلها رو بخونیم بعد دوباره برمیگردیم و جزئیات رو بخونیم و با تست کاملش کنیم همین :thumbsupsmileyanim::smilies:
آره با این دوستمون موافقم..
فرقی نداره چه منبعی میخونیم ، کسایی که خیلی تسلط ندارن باید همین کارو بکنن.
البته کم و کاستی های منبع هم اون موقع معلوم میشه بعد تست زدن.که بنظرم.هیچ منبعی کامل کامل نیست وباید به تسلط نسبی اکتفا کنیم..
طبق قانون 20/80

love virology

New member
نخست دوستان زیاد بالا پایین نپرین لودیش مولکولی تو بحث همانند سازی و جهش ضعیفه فقط یوکاریوت پوشش داده بعدشم بحث رونویسی و بحث ژنوم خوبه تقریبا بیشتر سوالات هم از این دو بخش هست// اگر علوم شرکت مکینید باید فاکتورهای رونویسی و ترجمه تمام کمال بدونید ولی بهداشت زیاد روی فاکتور ها زوم نمیکنه // والا مهدوی خیلی سطح پایینه نمیدونم چرا این همه روی این کتاب زوم هستین / سوالات دکترا دیدن امیدوارم که دیده باشین سوالات همش از لودیشه پس دیگه طراح کاری به منابع گذشته نداره فوکوس کرده روی لودیش / پس عقل سلیم حکم میکنه کتاب خلاصه یا کتاب دکترمحمد نژاد خونده بشه/ کتاب دکتر محمد نژاد برای بچه های بیوتک کم هست چون سلولی درس اصلی بچه های بیوتک هست // کتاب خلاصه نمیدونم زیر شکل ها رو میخونید یا خیر چون اکثر مکانیزم و مطلب زیر شکل ها اورده که توی فهمیدن مطلب کارسازه

Hobbit

New member
آره با این دوستمون موافقم..
فرقی نداره چه منبعی میخونیم ، کسایی که خیلی تسلط ندارن باید همین کارو بکنن.
البته کم و کاستی های منبع هم اون موقع معلوم میشه بعد تست زدن.که بنظرم.هیچ منبعی کامل کامل نیست وباید به تسلط نسبی اکتفا کنیم..
طبق قانون 20/80

بله درسته هیچ منبعی کامل نیس اما ما این صحبتو میتونیم در مورد کتاب ها و جززوات مختلف کنیم نه در مورد رفرنس.وقتی وزارت واس کنکور ی کتابو بعنوان مرجع معرفی میکنه ینی دیگه قرار نیس چیزی خارج ازون سوال طرح بشه.و این خیلی بده ک کتابی ک داره مرجع کنکور قرار میگیره یک مبحث سه صفحه ای رو تو چهار خط تموم کنه!(و عمرا اگه وزارت بخاطر کاستی اون رفرنس بیخیال اون مبحث بشه!)

love virology

New member
نخست دوستان زیاد بالا پایین نپرین لودیش مولکولی تو بحث همانند سازی و جهش ضعیفه فقط یوکاریوت پوشش داده بعدشم بحث رونویسی و بحث ژنوم خوبه تقریبا بیشتر سوالات هم از این دو بخش هست// اگر علوم شرکت مکینید باید فاکتورهای رونویسی و ترجمه تمام کمال بدونید ولی بهداشت زیاد روی فاکتور ها زوم نمیکنه // والا مهدوی خیلی سطح پایینه نمیدونم چرا این همه روی این کتاب زوم هستین / سوالات دکترا دیدن امیدوارم که دیده باشین سوالات همش از لودیشه پس دیگه طراح کاری به منابع گذشته نداره فوکوس کرده روی لودیش / پس عقل سلیم حکم میکنه کتاب خلاصه یا کتاب دکترمحمد نژاد خونده بشه/ کتاب دکتر محمد نژاد برای بچه های بیوتک کم هست چون سلولی درس اصلی بچه های بیوتک هست // کتاب خلاصه نمیدونم زیر شکل ها رو میخونید یا خیر چون اکثر مکانیزم و مطلب زیر شکل ها اورده که توی فهمیدن مطلب کارسازه

love virology

New member
درضمن بعضی فصول قبل بعد هم باید خوند مثلا تا چرخه سلولی نخونی سرطان متوجه نمیشی یا میکروفیلامنت و میکروتوبول نخونی بری ماتریکس سلولی و چرخه سلولی بخونی//

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

love virology

New member
من نت ندارم با گوشیم و الا کتاب خلاصه عکس میزاشتم پر از حاشیه نویسی از کتاب های تست و از روی عکس / مطلب با شکل یاد بگیرید عالی میره تو ذهنتون ایمنی و سلولی با شکل بفهمید سرجلسه ازمون عالی کمکتون میکنه/// بعدش یه چیز دیگه عمده سوالات دکترا مولکولی بود یه وقت خدایی نکرده این بحث کم بشمارید// از روی سوال دکترا میشه حدس هایی زد طراح در ارشد چی مد نظر داره

Hobbit

New member
سلام.کسی میدونه میکروب تالیف بهادر ک قدیمی نباشه الان تو فروشگاه های اینترنتی هس یا نه؟من هرچی اینترتو گشتم معمولا واس سال 86 بود.کسی اگه جدیدترشو داره لطفا لینکشو بزارین ممنونم

baran-

New member
سلام
هفته گذشته:20ساعت مطالعه:smilies-azardl (181
سلولی مولکولی(لودیش):11ساعت
باکتری(جاوتز):5ساعت
بیوشیمی:2ساعت
ژنتیک:2ساعت

sparsparow

New member
سلام ببخشید شیمی الی و عمومی چ کتابی پیشنهاد میدین
لدفن اگر میدونین بگین من زیاد نت ندارم

آخرین ویرایش:

sparsparow

New member
سلام گزارش مطالعه هفتگی با کمی تاخیر

بیوشیمی 9/30 ساعت
شیمی عمومی 4 ساعت
شیمی الی 5/30 ساعت
زیست سلولی و مولکولی 4/30 ساعت
زبان 4/30 ساعت

جمعا 28 ساعت

نکته منفی این هفته: هفته خوبی نبود البته از نظر مطالعه وگرنه کلی صله ارحام انجام شد

نکته مثبت این هفته : توجه به مرور دروس همراه مطالعه و خواندن شیمی الی
شیمی اای و عمومی رو از چی میخونین

baran-

New member
سلام ببخشید شیمی الی و عمومی چ کتابی پیشنهاد میدین
لدفن اگر میدونین بگین من زیاد نت ندارم
سلام..
من برای گرایش بیوتک میخونم+ازمون وزارت علوم
متاسفانه در این باب سر رشته ندارم.
از دوستان متقاضی رشته بیوشیمی باید بپرسید.
موفق باشید

بالا