مطالعه گروهی ارشد 93 رشته پرستاری...!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

asal 92

New member
سلام دوستان خوبم
یک نکته کلیدی که نه توی قبول شدنم بلکه تو اول شدنم بهم کمک زیادی کرد ای بود که من از 160 تا سوال جواب حدود 60 تاش را مطمئن نبودم ولی بر خلاف خیلی ها که ترجیح میدهند اینطور مواقع عقب نشینی کنند و اون سوال را رها کنن من تنها 1 سوال را نزدم که اون هم به خاطر سردرد آخر امتحان بود . وقتی یک سال واسه امتحان میخونی نباید یه سوال را هم خالی بگذاری چون واقعا مسئولان ریسک جالبی را واسه ما قرار دادند ، ریسک 1صحیح به سه غلط . به نظر بنده خالی گذاشتن یک سوال با اشتباه جواب دادن آن تفاوت زیادی نمیکند چون در دو حالت شما یک سوال صحیح که امتیاز بالایی را دارد نتوانسته اید بزنید . من درس های آب و الکترولیت ، مفاهیم ، سرطان ، اتاق عمل ، ایدز آلرژی ، ژنیتال را اصلا وقت نکردم بخونم ولی 90% سوال های امتحان این بخش ها را صحیح زدم . من متن 2 ( فکر کنم ) زبان را نتونستم ترجمه کنم و ی سوالش را که گفتم اصلا نزدم و چهار تا سوال دیگه را هم کاملا شانسی زدم که یکیش صحیح و سه تاش را اشتباه زدم ، پس با خالی گذاشتنش هیچ فرقی نکرد . پس با اعتماد به نفس بالا و بدون استرس درس بخونید و تست بزنید ، سعی کنید سوالی را بدون جواب نگذارید و همیشه به آینده خوش بین باشید .
امیدوارم موفق باشید .

سلام آقا فرشاد
تبریک میگم امیدوارم پله های ترقی رو یکی یکی پشت سر بذارید وبه بالاترین جای ممکن برسید ...
ولی با اجازه تون کاملا با روشی که به بچه ها میگید مخالفم شانسی زدن یه ریسک بزرگیه باید واقعا خوش شانس باشی تا بتونی همچین ریسکی انجام بدی !!!درعوض خیلیا با شانس درصد منفی زدن ....!مطمئنا شما علمشو ازقبل داشتید و جواب دادید ....
بچه ها عمق مطلبو بگیرید سوالای پرستاری همش تفهیمه از رفرنسها استفاده کنید ...

شفيع

New member
بچها من یه سوال دارم.پرستاری کلا چن ترمه؟طرح خودش چن ترمه؟مجموعا چن سال از اول تا آخر طرح؟

asal 92

New member
بچها من یه سوال دارم.پرستاری کلا چن ترمه؟طرح خودش چن ترمه؟مجموعا چن سال از اول تا آخر طرح؟

اینقد از پرستاری بی اطلاعی ؟
پرستاری از شروع تا کارشناسی 8ترم مثل همه ....
طرح یه چیز دیگه ست !!!!بعد اتمام درس تقریبا 2سال همه رشته های علوم پزشکی موظفند برا دولت کار کنن والبته حقوق میگیرن ...
ارشد هم که مثل همه رشته های دیگه 2سال طول میکشه ....

شفيع

New member
اینقد از پرستاری بی اطلاعی ؟
پرستاری از شروع تا کارشناسی 8ترم مثل همه ....
طرح یه چیز دیگه ست !!!!بعد اتمام درس تقریبا 2سال همه رشته های علوم پزشکی موظفند برا دولت کار کنن والبته حقوق میگیرن ...
ارشد هم که مثل همه رشته های دیگه 2سال طول میکشه ....

نه عسل میدونم هشت ترمه آخه یکی از دخترای فامیلمون ورودی 90 هست میگفت من تیرماه تموم میشم بعدش میرم طرح!

asal 92

New member
نه عسل میدونم هشت ترمه آخه یکی از دخترای فامیلمون ورودی 90 هست میگفت من تیرماه تموم میشم بعدش میرم طرح!

منظورش تیر 94 بوده حتما :rolleyessmileyanim:
وگرنه امکان نداره همچین چیزی....دوساله تموم شه !!!!!!!!!!!

farshad70

New member
سلام آقا فرشاد
تبریک میگم امیدوارم پله های ترقی رو یکی یکی پشت سر بذارید وبه بالاترین جای ممکن برسید ...
ولی با اجازه تون کاملا با روشی که به بچه ها میگید مخالفم شانسی زدن یه ریسک بزرگیه باید واقعا خوش شانس باشی تا بتونی همچین ریسکی انجام بدی !!!درعوض خیلیا با شانس درصد منفی زدن ....!مطمئنا شما علمشو ازقبل داشتید و جواب دادید ....
بچه ها عمق مطلبو بگیرید سوالای پرستاری همش تفهیمه از رفرنسها استفاده کنید ...
سلام همکار خوبم
مرسی از لطفتون . فعلا که تو ارشد با این همه تکلیف موندیم .
من یه مثالی زدم که خودم بین 4 تا گزینه که هیچ کدوم را بلد نبودم ، گزینه صحیح را انتخاب کردم ولی در سوالی که هیچ یک از گزینه هاشا نمیدونید ، من هم با شما موافقم که نباید شانسی زد . بلکه بیشتر تاکید من روی گزینه هایی است که بچه ها بین دو گزینه شک دارند . چون دوستان زیادی را دیدم که حتی اگر بین دو گزینه هم شک داشته باشند اصلا اون تست را نمیزنند که اینجاست که من میگم ریسک باارزشه . سوالات امسال طوری بود که خود سوال یک یا دو گزینه اش را نفی میکرد( اگر خواستید میتونم نمونه اون سوالها را هم براتون بیارم ) و و اکثر سوالات 2-3 گزینه ای بود اون هم گزینه های کاملا نزدیک به هم . و دقیقا اینجاست که ممکنه بچه هایی که درس خوندن به خاطر استرسشون اون را نزنند و بچه هایی که زحمت خاصی نکشیدن و استرسی هم ندارن به راحتی گزینه صحیح رابزنند کما اینکه من مشاهده کردم که زدن . چرا گزینه صحیح ؟ چون شاید اون مطلب با همه جزئیات به ذهنتون نرسه ولی ذهن شما در پس زمینه خود یک تمایلی به یکی از گزینه ها نشون میده که به احتمال زیاد درست هم هست ولی ترس مانع این میشه که اون گزینه را بزنند . به قول یکی از اساتید که میگفت اولین گزینه ای که به ذهنتون میرسه ، احتمالا صحیح ترین گزینه است و به نظر بنده صحیح ترین هم هست .
من از بچه ها میخوام این روش را در تست زنی استفاده کنن و اگر جواب درستی نگرفتن همینجا اعلام کنن تا با تحلیل سوالات امسال ، این روش را هم تجزیه و تحلیل کنیم . . نمیشه گفت شاید هم من خیلی خوش شانس بوده ام .
از نقد صمیمانه شما یک دنیا ممنون
امید وارم همیشه موفق و سربلند باشید .

farshad70

New member
:sad:بچه ها چیکارکنم؟الان 5 صبه.همش دارم ب این فکر میکنم چراهمه شهرارو نزدم که قبول نشم.نمره م ودرصدام خیلی خوب بودآیا سال بعد بدتراز این نمیشه؟؟؟؟؟
اصلا نمیتونم شروع کنم به خوندن........هم کار هم درس!!!!!!خیییییییییلی سخته!!!!!!انرژی ندارم!!!!!سال قبل خیلی خونده بودم.:sad:

سلام همکار گرامی
خیلی سخت گرفتی انگار .
به نظر من اگر فقط فکر قبولی هستی و دانشگاه برات مهم نیست اصلا قبول شدن کاری نداره . فقط یه هدف بزرگ میخاد که انگیزه لازم را برای ادامه بهت بده .
به نظر من بهترین کار را کردی که همه دانشگاه ها را نزدی . چون تو مقطع ارشد این دوره با 312 نفر قبولی در سال ، تنها دانشگاه مهمه نه مقطع .
ان شاالله که با یک برنامه ریزی خوب و انگیزه بالا پیش برید و جز رتبه های برتر سال آینده باشید .

farshad70

New member
روان : 65
داخلی جراحی :79
مادر و نوزاد : 70
اطفال : 34
بهداشت : 45
زبااااان : صفررررررررر ( سرجلسه اصلا سراغ سوال های زبان نرفتم !!! )

پرستاری عمومی علوم پزشکی اصفهان ....سال اولمم بود کنکور دادم (( تیرماه کارشناسیم (علوم پزشکی اصفهان) را تموم کرده بودم ))

این کارنامه یکی از بچه هاست . زدن این درصد ها به نظر من اصلا کار سختی نیست . ( با احترام به صاحب این کارنامه ) .
فقط برنامه ریزی خوب ، هدف بزرگ و پشتکارزیاد .

eli m

New member

پرستاری عمومی علوم پزشکی اصفهان ....سال اولمم بود کنکور دادم (( تیرماه کارشناسیم (علوم پزشکی اصفهان) را تموم کرده بودم ))

این کارنامه یکی از بچه هاست . زدن این درصد ها به نظر من اصلا کار سختی نیست . ( با احترام به صاحب این کارنامه ) .

واااااااااااااااااای باورم نمیشه زبان صفر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه میشه؟
برادر فرشاد من طرحم شروع شده و اورژانس کار میکنم خیلی خسته میشم اصلا وقت درس خوندن ندارموو
چیکار کنم/؟
راهنمایی لطفا..

noor63

New member
دمتون گرم بر وبچ پرستاری بیان تا ببینم پارسال چه در صد هایی زدن ؟

asal 92

New member

vida68

New member
ویدا جون مطمئنم امسال قبولی شک نکن ....
یاد تاپیک مطالعمون بخیر ...

انشا... فعلا که بطور جدی شروع نکردم. ولی امروز تو بخشمون با یه شخصی اشنا شدم که سرشار از انرژی بود وکلی انرزی مثبت بهم دادند. ازفردا جدی شروع میکنم.
اره واقعا یادش بخیر. چقدر بچه ها پر انرژی بودند.

vida68

New member

سلام. فقط بخاطر داخلی شون قبول شدند. والبته کار بزرگی انجام دادند .

asal67

New member

لطفا در مورد برنامه ریزیتون برامون بگین.

dooste_u

New member
سلام دوستان
به نظر منآقا فرشاد درست میگه یک سال درس نمیخونیم که بعد سر جلسه هی از رو سوالات رد بشیم که مثلا ریسک نکنیم
منم هر درس 1 یا نهایتا 2 تا نزده داشتم
من اول هر سوالی رو که بلد بودم میزدم و هر کدوم که نه یا شک داشتم کنارش علامت میزدم بعد بر میگشتم هر کردوم که به اطمینان میرسیدم جواب میدادم و علامت کنارشو حذف میکردم و میرفتم تا آخر و دوباره بر میشگتم
با این روش دیگه کسی بعدا ناراحت نیست که مثلا فلان سول آخر دفتر چه رو بلد بودم اما وقتم کم اومد(گرچه من خودم کم کم 1 ساعت وقت زیاد آوردم)

farzad_nurse

New member
مرسی از بچه هایی که میان اینجا و تجربیاتشونو به ما میگن...واقعا تشکر...امیدوارم حضورشون اینجا پررنگ تر هم باشه...

راستی دوستان بیاین گزارش بدین ببینیم چجور درس میخونین...؟
من که فعلا دارم اب الکترولیت+کودکان ونگ+تافل رو میخونم...
من چون صبح تا ظهر کارورزیم فعلا سقف مطالعم 2-3 ساعت هستش

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا