مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamed7

New member
تست مهندسی ژنتیک تموم شد
سلولی : لیزوزوم
زبان : لزگی: چند تا متناشو خوندم: دارم برای متن راه میوفتم ولی لغت مشششششششششششششکل دارم

hamed7

New member
بچه ها اگه کسی مهدوی داره مبحث مهندسی ژنتیکو سر فصلاشو اینجا بنویسه
مرسی

sepideh07

New member
چرا جواب سوال منو ندادییییییییییییییین؟
لزګی رو چهطور باید بخونیمش؟؟ منظورم قسمت لغات هر مهارته خودش که اصلا لغتی نګفته !! باید کتابای دیګه رو بخونیم بعدا تستای قسمت لغتشو کار کنیم؟

majede

New member
سلام دوستای گلم همگی خسته نباشین امیدوارم همیشه پر انرژی درس بخونین
من یه سوال دارم ولی رشته خودم نیست همینطوری میخام بدونم حتما واسه شما اسونه :
چه عملی باعث میشه بیان ژن انجام نشه استیلاسیون یا متیلاسیون در کجای dna ودلیلش
اصلا نمیدونم سوالمو درست پرسیدم:(50):

دوستان اگه ممکنه سواله منم پاسخ بدین با تشکر

gladman

New member
سلام دوستان .
شمایی که میخواید ژنتیک امتحان بدید ، میتونم دلیل انتخابتون رو بدونم ؟

fatima22

New member
سلام بچه ها ،کی در مورد کتاب آلبرتس اطلاعات داره؟کتاب خوبیه واسه کنکور؟آخه خوندن لودیش واسم خیلی سخته:13:

DNA.2013

New member
دوستان اگه ممکنه سواله منم پاسخ بدین با تشکر

ماجده جان x روی باز c متیله میشه و غیر فعال میشه طوری که فاکتورهای رونویسی نمیتونن به DNA ی متیله شده متصل بشن در نتیجه رونویسی صورت نمیگیره.
برای اینکه کروماتین برای رونویسی فعال باشه هیستون ها باید از DNA ازاد بشن ؛ استیلاسیون هیستون ها باعث میشه تمایل نوکلءوزوم به DNA کاهش پیدا کنه در نتیجه رونویسی افزایش پیدا میکنه.پس میتونیم بگیم وقتی رونویسی یک ژن مورد نیاز نباشه استیلاسیون نوکلءوزوم هاش کاهش پیدا میکنه.نتیجه: متیلاسیون DNA با داستیلاسیون هیستونها رابطه داشته و باعث مهار رونویسی میشه.
این خلاصش بود امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

DNA.2013

New member
سلام دوستان .
شمایی که میخواید ژنتیک امتحان بدید ، میتونم دلیل انتخابتون رو بدونم ؟

سلام دوست عزیز گرفتن مجوز برای آزمایشگاه،کار کردن روی بیماریهای ژنتیکی و کنسرها ،زدن کلینیک باروری و ناباروری، خارج شدن از ایران برای ادامه تحصیل چون اونطرف ژنتیک رو خیلی تحویل میگیرن و... باعث شده من این رشته رو انتخاب کنم.

*فرناز*

New member
فرناز جان من یه کم عقب هستم اگه من برسم امری رو بخونم کدوم فصل هزاره رو لازمه بخونی؟ اخه
من کتاب هزاره رو ندارم میخام از روی کتاب دوستام کپی کنم
:sad:

هزاره جلد اول فصلای 9 و 11 تو هزاره البته من 11 رو هنوز نخوندم مطمئن نیستم ولی از تیترش اینطور به نظر میاد که جدیده
جلد دوم هم از فصل 15 تا 20 مطالبش تو امری نیست

مرجان جون نجات مهدیه فعلا چاپ نشده:p7977cujr38iyymsu8:

marjan_h67

New member
یعنی هیچکس نمیخونه ک گزارش نمیده؟؟؟؟؟
من اومده بودم گزارش بدم ولی......:mad_majidonline:

:j58r36j3gcr4suxymup

DNA.2013

New member
مرجان جون شماها گذارش بدین من بعد از علوم یه هفته به خودم استراحت دادم .از شنبه گذارش میدم.

gladman

New member

سلام دوست عزیز گرفتن مجوز برای آزمایشگاه،کار کردن روی بیماریهای ژنتیکی و کنسرها ،زدن کلینیک باروری و ناباروری، خارج شدن از ایران برای ادامه تحصیل چون اونطرف ژنتیک رو خیلی تحویل میگیرن و... باعث شده من این رشته رو انتخاب کنم.

خیلی ممنون از پاسختون مریم خانم .

majede

New member

ماجده جان x روی باز c متیله میشه و غیر فعال میشه طوری که فاکتورهای رونویسی نمیتونن به DNA ی متیله شده متصل بشن در نتیجه رونویسی صورت نمیگیره.
برای اینکه کروماتین برای رونویسی فعال باشه هیستون ها باید از DNA ازاد بشن ؛ استیلاسیون هیستون ها باعث میشه تمایل نوکلءوزوم به DNA کاهش پیدا کنه در نتیجه رونویسی افزایش پیدا میکنه.پس میتونیم بگیم وقتی رونویسی یک ژن مورد نیاز نباشه استیلاسیون نوکلءوزوم هاش کاهش پیدا میکنه.نتیجه: متیلاسیون DNA با داستیلاسیون هیستونها رابطه داشته و باعث مهار رونویسی میشه.
این خلاصش بود امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

مرسی مریم جون پاسخت کامل بود انشالا موفق باشی عزیزم

nori

New member
سلام بچه ها کی اینجا علوم شرکت کرده. به نظرتون با این درصد ها توی کنکور امسال من چه رتبه ای میارم اصلا چیزی قبول میشم. تو رو خدا کمک کنید دارم می پکم.:13:
زبان: 40
تنه مشترک25
ژنتیک:50
سلولی:30
بیوشیمی:35
میکروب:40
ویروس و ایمنی ...: 30
بیوفیزیک:15

omid9030

New member
بچه ها چرا کسی در مورد کتاب سلولی آلبرتس نظری نمیده؟

فاطیما من این کتاب رو ندیدم ولی به نظر من تو این وقت باقیمونده بهتره رو مجید مهدوی یا احمد مجد
یا خلاصه لودیش تمرکز کنی بهتره :riz277:
فکر کنم نظر بقیه بچه ها همین باشه:21:

omid9030

New member
بچه ها کسی برا دانشگاه ازاد ثبت نام کرده ؟
کسی از شماها به دانشگاه ازاد اعتقادی داره؟:(50):

omid9030

New member
یعنی هیچکس نمیخونه ک گزارش نمیده؟؟؟؟؟
من اومده بودم گزارش بدم ولی......:mad_majidonline:

:j58r36j3gcr4suxymup

مرجان شرمنده من به قولم عمل نکردم::
اخه خیلی بد میخونم سرعتم خیلی کمه:13:
قول میدم فردا به خوبی مشقامو بخونم:smilies-azardl (181
والبته گزارش بدم:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا