مطالعه گروهی ارشد زیست فناوری پزشکی _ 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

226

New member
نصر من الله و فتح قریب و بشرالصابرین
حماسه علمی 95

با تلاش پشتکار و صبر
پیش به سوی دانش hi-tech بیوتکنولوژی پزشکی
22 خرداد 1394

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shabnam_m

226

New member
بله درست می فرمايين اما چند روز ديگه ماه رمضون شروع می شه و من تقریبا تعطيل می شه درسخوندنم با روزه!! :sad: واسه همين الان برام مهمه ...

آی گفتی نازنین خانوم . میگم حالا که ما انقد دست به اعتراضمون خوبه و خیلی قدرتمند و محکم به تغییرات کنکور امسال اعتراض کردیم ی مکاتبه ای با علمای محترم داشته باشیم ببینیم هیچ راهی نیست که روزه نگرفتن برای ما پویندگان عرصه علم و دانش آزاد بشه !:smiliess (3)::smiliess (3)::smiliess (3):
اما گذشته از شوخی تو این ماه آدم ی توانایی خاصی در تحمل بخصوص تشنگی پیدا می کنه که شاید در ایامی مثل امروز که دمای هوا به 39 درجه رسید این توانایی رو نداشته باشه و هر چی هم آب می خوری تشنگیت رفع نمیشه تا جایی که من سال های قبل تو همین ماه مبارک عصرها باشگاه هم می رفتم 3 ساعت فعالیت اما به ندرت تشنگی و گشنگی اذیتم می کرد . انگار انسان ی قدرت ماورایی پیدا می کنه که در ایام دیگه نداره . اینم از برکات این ماه عزیزه. خوشا بحال اوناییکه قلب هاشون به اون بالا وصله.
البته قبول دارم در این ماه مطالعه سخت میشه و راندمان کاهش پیدا میکنه چون ذخیره گلوکز بدن سریع کم میشه و خوب مغز هم برای فعالیت مطلوب بهش نیاز داره ولی خوب وضعیت برای اکثر افراد همینه تو این ماه . با توجه به اینم که ی سری هم تو این ایام امتحان دارند زیاد جای نگرانی نیست.

آخرین ویرایش:

226

New member

انتخاباتی چیزی نزدیکه ؟

دوست عزیز یکی از بارزترین و مهمترین ویژگی های یک دانشمند واقعی صلح طلبی است . شما از ی طرف می خوایید به مردم قاره سیاه کمک کنید ( بماند که کلی آدم تو مملکت خودمون محتاج کمکند ) و از طرف دیگه می خوایید به گسترش سلاح های کشتار جمعی و بیوتروریسم کمک کنید !!! آیا این با مسلمونی و انسانیت سنخیتی داره حالا با هر توجیحی ؟!!!! موفق باشید

- - - Updated - - -

انتخاباتی چیزی نزدیکه ؟

دوست عزیز یکی از بارزترین و مهمترین ویژگی های یک دانشمند واقعی صلح طلبی است . شما از ی طرف می خوایید به مردم قاره سیاه کمک کنید ( بماند که کلی آدم تو مملکت خودمون محتاج کمکند ) و از طرف دیگه می خوایید به گسترش سلاح های کشتار جمعی و بیوتروریسم کمک کنید !!! آیا این با مسلمونی و انسانیت سنخیتی داره حالا با هر توجیحی ؟!!!!
اینجا تا اونجایی که من میدونم ی محیط گفتگوهای سازنده علمی هست و نه جای تبلیغات عقیدتی و سیاسی در قالب علم و دانش
موفق باشید

آخرین ویرایش:

226

New member
فقط میتونم بگم خدایا همه ما رو به راه راست واقعی و حقیقی هدایت فرما ! آمین

elahe nobari

New member
دوستان عزیز
با نفر اول رشتمون صحبت کردم بیکار بود
امروز با دکترای بیوتک هم صحبت کردم گفت با دکترا شاید بزور و با اشنا بشه تو مراکز تحقیقاتی کار کرد.ارشدش گفتن جالب نیست.البته گفتن اگه اشنا داشته باشی با لیسانسم میشه کار کرد که حقیقته.چیکار کنیم حالا؟

Mohammad gh

New member
دوستان عزیز
با نفر اول رشتمون صحبت کردم بیکار بود
امروز با دکترای بیوتک هم صحبت کردم گفت با دکترا شاید بزور و با اشنا بشه تو مراکز تحقیقاتی کار کرد.ارشدش گفتن جالب نیست.البته گفتن اگه اشنا داشته باشی با لیسانسم میشه کار کرد که حقیقته.چیکار کنیم حالا؟

دوست عزیز برا کار که نمیان شمارو کشون کشون ببرن
خودتون باید برید دنبالش باید زرنگ باشید
چه نفر اول بیوتک از دانشگاه تهران چه نفر اخر بیوتک از ازاد مثلا ازاد رفسنجان

مطمین باشید که کار هست جا هم هست
شما به این امواج منفی اصلا توجه نکن
مطمین باش اگر برا بیوتک کار نباشه برا ژنتیکو بیوشیمی و ... هم کار نخواهد بود یعنی هر رشته دیگه هم بری وضعشون بهتر نیست

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member
پیامی از saber_bacteria به همگان به همه داوطلبان دیروز،امروز و فردا

سلامی به زیبایی تاژک های تریکوموناس
سلامی به عظمت تاج های کرونا ویروس
سلامی به قدرت بی بدیل مایکوباکتریوم لپره
سلامی به جن بطری آسپرژیلوس

و سلامی گرم و تازه به شما

امروز میخوام برای همه شما دوستان همتون حرف های تازه ای بزنم

به من میگن صابر_باکتری!
اسمی که شاید امروز برای همه گمنام باشه ولی به زودی تمام ایرانیان و تمام جهانیان از سراسر جهان از اروپا گرفته تا آمریکا و از آفریقا تا شرق آسیا و استرالیا پی به عظمت این اسم خواهند برد و خواهند دانست که سال ۲۰۱۵ سال تولد یک نخبه در جهان علم است.
دیری نخواهد کشید که تمام موسسات تحقیقاتی جهان اعم از پاستور فرانسه، لسیترو تمام موسسات و انستیتو های جهان رهبر علمی خود را خواهند یافت و از من به نیکی یاد خواهند کرد و شما ایرانیان هموطنم هم از من درکنار پروفسور سمیعی به نیکی یاد خواهید کرد بااین تفاوت که تخصص من دنیای شیرین زیرمیکروسکوپ است.

طولی نخواهد کشید که تندیس من در سردر تمامی مجامع علمی جهان نصب خواهد شد و روزی که هویت اصلی من فاش شود تمام نگاه جهانیان به سمت کشورررررم ایراااان خواهد بود و تیتر یک اخبار و رسانه های جهان خواهم شد و به جهانیام نشان میدم که تمدن و امپراطوری پارس دوباره زنده شده است و همه جا را به سیطره خود خواهد گرفت.

من صابر_باکتری هستم کسی که اهدافی توی سرم دارم و به همشون خواهم رسید زیرا معتقدم سرچشمه حیات که نسل ها زبان به زبان و در افسانه های ملل گوناگون ذکر شده است جای دوری نیست و سرچشمه حیات ابدی در دل موجودات میکروسکوپی و کشف رمز و راز این مخلوقات عجیب می باشد.

اکنون با اقتدا به بزرگانم زکریای رازی،ابن سینا،جابرابن حیان و حکیم جرجانی بزرگ اهدافمو میگم:

من طرح های زیادی واسه آیندم دارم ولی اینجا چندتا از مهمتریناشونو میگم:

من در تلاشم تا واکسن بیماری HIV را با روش های ژن درمانی کشف کنم و در این کشف بزرگ نیاز به همکاری دوستان ژنتیک شناس دارم.

من بخاطر سختی هایی که مردم قاره آفریقا متحمل شده اند واکسن ویروس ابولا رو کشف میکنم و رایگان دراختیارشون میزارم.

من در آینده با همکاری موسسات واکسن سازی سراسر جهان واکسن های جدیدی میسازم واکسن های چندگانه با حداکثر تاثیر بر علیه بیماری های موجود و همرو رایگان پخش میکنم.

من باور دارم که راه حل تمام معادلات جهان در قاره آفریقا قرار داره اونم بدلیل تنوع زیستی بالای این قاره

من در تلاشم تا سلاح های میکروبی فوق کشنده و هوشمندی بسازم و در اختیار ارتش کشورم ایرااااان قرار بدم تا وقتش که شد همشونو خالی کنیم روی سر اسراییل تا ادب شن و اونوقت واسه درمان به پای ایران بیوفتن و التماس کنن تا ما درمانشون کنیم یا واکسنشو بدیم بهشون.قدرت یعنی اااین.

دوستان عزیزم من برای پیشبرد اهدافم میخوام یه گروه تحقیقاتی تشکیل بدم و‌کار خودمو بعد اعلام نتایج اگه خدا بخواد و‌کمک کنه قبول شم شروع کنم واسه همین از هرکس که مثه من فکر میکنه دعوت میکنم به همکاری

به امید روزی که همه هر رشته ای که میخوان بدون کنکور قبول شن و همه بیماران تنها با یک تزریق درمان شوند.

- - - Updated - - -

پیامی از saber_bacteria به همگان به همه داوطلبان دیروز،امروز و فردا

سلامی به زیبایی تاژک های تریکوموناس
سلامی به عظمت تاج های کرونا ویروس
سلامی به قدرت بی بدیل مایکوباکتریوم لپره
سلامی به جن بطری آسپرژیلوس

و سلامی گرم و تازه به شما

امروز میخوام برای همه شما دوستان همتون حرف های تازه ای بزنم

به من میگن صابر_باکتری!
اسمی که شاید امروز برای همه گمنام باشه ولی به زودی تمام ایرانیان و تمام جهانیان از سراسر جهان از اروپا گرفته تا آمریکا و از آفریقا تا شرق آسیا و استرالیا پی به عظمت این اسم خواهند برد و خواهند دانست که سال ۲۰۱۵ سال تولد یک نخبه در جهان علم است.
دیری نخواهد کشید که تمام موسسات تحقیقاتی جهان اعم از پاستور فرانسه، لسیترو تمام موسسات و انستیتو های جهان رهبر علمی خود را خواهند یافت و از من به نیکی یاد خواهند کرد و شما ایرانیان هموطنم هم از من درکنار پروفسور سمیعی به نیکی یاد خواهید کرد بااین تفاوت که تخصص من دنیای شیرین زیرمیکروسکوپ است.

طولی نخواهد کشید که تندیس من در سردر تمامی مجامع علمی جهان نصب خواهد شد و روزی که هویت اصلی من فاش شود تمام نگاه جهانیان به سمت کشورررررم ایراااان خواهد بود و تیتر یک اخبار و رسانه های جهان خواهم شد و به جهانیام نشان میدم که تمدن و امپراطوری پارس دوباره زنده شده است و همه جا را به سیطره خود خواهد گرفت.

من صابر_باکتری هستم کسی که اهدافی توی سرم دارم و به همشون خواهم رسید زیرا معتقدم سرچشمه حیات که نسل ها زبان به زبان و در افسانه های ملل گوناگون ذکر شده است جای دوری نیست و سرچشمه حیات ابدی در دل موجودات میکروسکوپی و کشف رمز و راز این مخلوقات عجیب می باشد.

اکنون با اقتدا به بزرگانم زکریای رازی،ابن سینا،جابرابن حیان و حکیم جرجانی بزرگ اهدافمو میگم:

من طرح های زیادی واسه آیندم دارم ولی اینجا چندتا از مهمتریناشونو میگم:

من در تلاشم تا واکسن بیماری HIV را با روش های ژن درمانی کشف کنم و در این کشف بزرگ نیاز به همکاری دوستان ژنتیک شناس دارم.

من بخاطر سختی هایی که مردم قاره آفریقا متحمل شده اند واکسن ویروس ابولا رو کشف میکنم و رایگان دراختیارشون میزارم.

من در آینده با همکاری موسسات واکسن سازی سراسر جهان واکسن های جدیدی میسازم واکسن های چندگانه با حداکثر تاثیر بر علیه بیماری های موجود و همرو رایگان پخش میکنم.

من باور دارم که راه حل تمام معادلات جهان در قاره آفریقا قرار داره اونم بدلیل تنوع زیستی بالای این قاره

من در تلاشم تا سلاح های میکروبی فوق کشنده و هوشمندی بسازم و در اختیار ارتش کشورم ایرااااان قرار بدم تا وقتش که شد همشونو خالی کنیم روی سر اسراییل تا ادب شن و اونوقت واسه درمان به پای ایران بیوفتن و التماس کنن تا ما درمانشون کنیم یا واکسنشو بدیم بهشون.قدرت یعنی اااین.

دوستان عزیزم من برای پیشبرد اهدافم میخوام یه گروه تحقیقاتی تشکیل بدم و‌کار خودمو بعد اعلام نتایج اگه خدا بخواد و‌کمک کنه قبول شم شروع کنم واسه همین از هرکس که مثه من فکر میکنه دعوت میکنم به همکاری

به امید روزی که همه هر رشته ای که میخوان بدون کنکور قبول شن و همه بیماران تنها با یک تزریق درمان شوند.

اتفاقا منم یه دوستی مثل شما دارم
خداروشکر الان دیگه حالش اوکی شده و دیگه ازین صحبت ها نمیکنه اونم اتفاقا قصد ساخت سلاح میکروبی داشت و خیلیی هم به ویروسو باکتری علاقه داشت
میگم شما دوتارو اگر اشنا کنم باهم تیم خوبی میشیدا:j58r36j3gcr4suxymup

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 226

amirtar76

New member
دوست عزیز سلام. من هم روزی روزگاری مثل شما بودم با کلی انگیزه. برای اولین بار در ایران روی باکتری های هیدرولیز کننده هیدروکربن های نفتی کار کردم و مو فق به تهیه ترکیبی شدم که نفت را تجزیه می کرد.برای اولین با با استفاده از سوش بوحی آسپرژیلوس نایجر اسید سیتریک تولید کردم با خلوص 94 درصد. برای اولین بار از B.Subtilis لیپاز مقاوم به حرارت تولید کردم و ... . الان هم سال هاست که رئیس واحد میکروبیولوزی یکی از داروسازی های مطرح هستم البته با هموم مدرک لیسانس .هم از پول خسته شدم و هم از پست . 2 بار هم کنکور ارشد علوم قبول شدم به علت عدم همکاری و همراهی محل کارم مجبور به انصراف شدم. امروز هم فکر کنم 19-20 سال از شما بزرگتر هستم.اگر چه انگیزه داشتن خوبه اما انگیزه هم باید در حد توان و معقول باشه.شما مگه چند تا دست داری؟هم در آسیا و هم در آفریقا و هم در ... قصد خدمت و کار داری ( بجز بخش سلاح بیولوژیک که خدمت به شیطان است ، البته ببخشید) .برادر عزیز من برای این که بتونی به یک جایی برسی بهتره اهدافت را متمرکز کنی نمیگم کوچک کنی.در باره خودم فکر میکنم باید اهدافم را کوچک میکردم . چون اگر اهدافم را کوچک میکردم مثل خیلی های دیگر از دوستانم که شب امتحان برای رفع مشکلاتشون دور و بر من میچرخیدند من هم الان هیئت علمی و محقق یک مرکزی بودم ( حداقل ایران ) اما قصد خدمت به شکل شما خودم را متضرر کرد . اگرچه الان هم نا امید نیستم و تازه قصد ادامه تحصیل دارم ( ز گهواره تا گور دانش بجوی ما را میگن!). به هر حال برای زندگی کردن واقع بین باش. علی یارت.

• Like

marynas

New member
من ی سوال دارم!
واسه لودیش بنظرتون ازکدوم جلد شروع کنم بهتره؟
آخه اونطور ک من فهمیدم جلد2 نسبت ب 1 بیشتر سلولی داره!و چون ترم بعد مولکولیو پاس میکنم گفتم شاید بهتر باشه از جلد2 شروع کنم و تابستون بخونمش

FARAMARZ.A.R

New member
من ی سوال دارم!
واسه لودیش بنظرتون ازکدوم جلد شروع کنم بهتره؟
آخه اونطور ک من فهمیدم جلد2 نسبت ب 1 بیشتر سلولی داره!و چون ترم بعد مولکولیو پاس میکنم گفتم شاید بهتر باشه از جلد2 شروع کنم و تابستون بخونمش
سلام
چکیده ی لودیش بهتر نیست؟؟؟
از انتشارات اندیشه رفیع

marynas

New member
سلام
بنظرم چون سلولی ضریبش 4ه و وقتم واسه خوندن داریم خود لودیش ازهمچی بهتره!از چن نفرم ک پرسیدم و قبول شده بودن همینو گفتن.
من سلولی مجید مهدوی رم گرفتم!خیلی تعریفشو شنیدم

The Guy

Well-known member
سلام
بنظرم چون سلولی ضریبش 4ه و وقتم واسه خوندن داریم خود لودیش ازهمچی بهتره!از چن نفرم ک پرسیدم و قبول شده بودن همینو گفتن.
من سلولی مجید مهدوی رم گرفتم!خیلی تعریفشو شنیدم
اصلا هیچی جز نسخه کامل لودیش جواب نمیده
نظر من رو میخواید از فصل 1 شروع کنید بخونید لذتشو ببرید. هیچ فصلی رو هم جا به جا نخونید....
تمرکزتون به هم میخوره.
زیاد رو جزءیات فصول مولکولی وقتتون رو هدر ندید

• Like

marynas

New member
اصلا هیچی جز نسخه کامل لودیش جواب نمیده
نظر من رو میخواید از فصل 1 شروع کنید بخونید لذتشو ببرید. هیچ فصلی رو هم جا به جا نخونید....
تمرکزتون به هم میخوره.
زیاد رو جزءیات فصول مولکولی وقتتون رو هدر ندید

پ ینی من ک هیچی از مولکولی تاحالا نخوندم خیلی واسم سخت نمیشه خوندنش؟

The Guy

Well-known member
نه منم زیاد مولکولی بلد نبودم ولی اصلا مشکلی نداشتم
فقط یه اشتباهی کردم سر فصل 5 و 8 خیلی وقت هدر دادم.

• Like

226

New member

نمیشه گفت سختی نداره . ولی خوب اگر این راه رو انتخاب کردید باید سختی هاش رو هم بپذیرید . سلولی و مولکولی درس سنگین و پر مطلب و پر محتوایی هست و بدون شک عزم جدی می خواد . بخصوص وقتی حجم مطالب مطالعه شده شما بالا میره این مهم محسوس تر میشه . به علت تعدد نکات در این درس 100% به دشواری هایی بر می خورید . بخصوص اگر در دوره لیسانس پایه سلولی مولکولی قوی نداشته باشید . سوالات کنکور ارشد هم اصلا حساب و کتاب نداره . کنکور امسال گوشه ای از این حقیقت رو نشون داد . ممکن هست سال بعد سوالات ریزتر هم تعدادشون زیاد شه . دیگه باید قبل حرکت فکراتون رو بکنید
موفق باشید

226

New member
دوست عزیز سلام. من هم روزی روزگاری مثل شما بودم با کلی انگیزه. برای اولین بار در ایران روی باکتری های هیدرولیز کننده هیدروکربن های نفتی کار کردم و مو فق به تهیه ترکیبی شدم که نفت را تجزیه می کرد.برای اولین با با استفاده از سوش بوحی آسپرژیلوس نایجر اسید سیتریک تولید کردم با خلوص 94 درصد. برای اولین بار از B.Subtilis لیپاز مقاوم به حرارت تولید کردم و ... . الان هم سال هاست که رئیس واحد میکروبیولوزی یکی از داروسازی های مطرح هستم البته با هموم مدرک لیسانس .هم از پول خسته شدم و هم از پست . 2 بار هم کنکور ارشد علوم قبول شدم به علت عدم همکاری و همراهی محل کارم مجبور به انصراف شدم. امروز هم فکر کنم 19-20 سال از شما بزرگتر هستم.اگر چه انگیزه داشتن خوبه اما انگیزه هم باید در حد توان و معقول باشه.شما مگه چند تا دست داری؟هم در آسیا و هم در آفریقا و هم در ... قصد خدمت و کار داری ( بجز بخش سلاح بیولوژیک که خدمت به شیطان است ، البته ببخشید) .برادر عزیز من برای این که بتونی به یک جایی برسی بهتره اهدافت را متمرکز کنی نمیگم کوچک کنی.در باره خودم فکر میکنم باید اهدافم را کوچک میکردم . چون اگر اهدافم را کوچک میکردم مثل خیلی های دیگر از دوستانم که شب امتحان برای رفع مشکلاتشون دور و بر من میچرخیدند من هم الان هیئت علمی و محقق یک مرکزی بودم ( حداقل ایران ) اما قصد خدمت به شکل شما خودم را متضرر کرد . اگرچه الان هم نا امید نیستم و تازه قصد ادامه تحصیل دارم ( ز گهواره تا گور دانش بجوی ما را میگن!). به هر حال برای زندگی کردن واقع بین باش. علی یارت.

به جاش شما تو این مدت پول و سرمایه خوبی تونستید واسه خودتون جمع کنید و خیالتون از این بابت راحته . شاید اون دوستانتون که الان هییت علمی هستند ثروت شما رو نداشته باشن .پس انقدرم بد نبوده .نه!:smiliess (3)::smiliess (3):

marynas

New member
نمیشه گفت سختی نداره . ولی خوب اگر این راه رو انتخاب کردید باید سختی هاش رو هم بپذیرید . سلولی و مولکولی درس سنگین و پر مطلب و پر محتوایی هست و بدون شک عزم جدی می خواد . بخصوص وقتی حجم مطالب مطالعه شده شما بالا میره این مهم محسوس تر میشه . به علت تعدد نکات در این درس 100% به دشواری هایی بر می خورید . بخصوص اگر در دوره لیسانس پایه سلولی مولکولی قوی نداشته باشید . سوالات کنکور ارشد هم اصلا حساب و کتاب نداره . کنکور امسال گوشه ای از این حقیقت رو نشون داد . ممکن هست سال بعد سوالات ریزتر هم تعدادشون زیاد شه . دیگه باید قبل حرکت فکراتون رو بکنید
موفق باشید

حرفاتون کاملا درسته
برا سلولی یچیزایی بلدم.لودیشم دیگه از جلد1 شروع میکنم تا ببینم چ میشه.ترم بعدم ک مولکولی جزء درسامه یکم وضعم بهتر میشه :)
مرسی...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا