مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 96

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sahar.sh_z

New member
با اجازه خانوم مدیر
این گروه مفیدی برای شرکت کنندگان بالینی آزمون بهداشت هست توسط گروه آموزشی سنا تشکیل شده خوشحال میشیم تشریف بیارید و از راهنمایی هاتون استفاده کنیم
https://telegram.me/joinchat/B5X_ZT9rIWUHkBaJXH-sCA

فرستاده شده از GT-I8200ِ من با Tapatalk

sahar.sh_z

New member
ممنون که این مصاحبه رو در اختیار ما گذاشتی واقعا مفید بود

فرستاده شده از GT-I8200ِ من با Tapatalk

taraane

New member
سلام دوستان....
این موضوع حقیقت داره که آزمون ارشد وزارت بهداشت تیر ماه برگزار میشه؟!

- - - Updated - - -

سلام دوستان....

psychology93

New member
سلام دوستان....

- - - Updated - - -

سلام دوستان....
سلام بر شما
خیلی وقته ک اعلام شده ازمون تیرماه برگزار میشه... و زمان ثبت نام هم اسفند اعلام شده

seyyed reza

New member
سلام دوستان
چهار شنبه ساعت 9 شب برنامه زاویه شبکه 4 سیما در مورد روان شناسان بود. تکرارش رو ببینید یا دانلود کنید.
دکتر شهریار شهیدی و دکتر محمدعلی مظاهری مهمان برنامه بودن.

seyyed reza

New member
تا تو نگاه می کنی کار من آه کردن است
ای به فدای چشم تو این چه نگاه کردن است......

psychology93

New member
سلام دوستان
امیدوارم خوب و سلامت باشید و با قدرت هرچه بیشتر تمام درسا رو پبش برید...
من خودم تو اسیب و زبان بشدت مشکل دارم و بقیه درسا رو کم و بیش خوب پیش میرم...
لطفا یکم فعالتر بشید و از برنامه های درسی تون بیشتر مطلب بزارید
ب امید موفقیت کنکور ۹۶

sinless_girl

New member
مدیر خانم جووووون :ad54ad:
صندوق پیامت پره عزیزم :13:
خالیش میکنی لطفا؟ :riz304:

psychology93

New member
مصاحبه با رتبه ۵ کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 93
لطفا خودتون رو برای دوستان معرفی کنین.

مریم صدیق پور هستم ،متولد ۱۳۷۰

کارشناسی کدوم دانشگاه بودین، چه گرایشی و فارغ التحصیل چه سالی هستین؟

دانشگاه سراسری تبریز ،گرایش بالینی ،فارغ التحصیل سال ۹۲

فکر میکنین برای قبولی چقد مهمه که کجا کارشناسی رو خونده باشیم و معدلمون چند باشه؟

صرف اینکه کارشناسی رو تو چه دانشگاهی خونده باشین یا معدلتون چند باشه زیاد مهم نیست. اونچه که مهمه پایه ی علمیه.
از کی تصمیم گرفتین برای ارشد مطالعه کنین و برای شروع چه کار کردین؟

شروع مطالعه ام از تابستان ۹۲ بود .و برای شروع مطالعه منابع رو اولویت بندی کردم و از منابعی که بیشترین ضریب رو داشتند شروع کردم.

لطف میکنین شیوه مطالعاتی و برنامه ریزی خودتون رو در چند خط برامون توضیح بدین؟

در برنامه هر روزم دروس مختلف رو قرار میدادم و همه کتاب های مهم رو همگام با هم مطالعه می کردم یعنی این طوری نبود که یه کتاب رو تموم کنم و برم سراغ کتاب بعدی.

فکر میکنین یک شیوه مطالعاتی خاص وجود داره که باید رعایت بشه؟

نه هر کسی باید متناسب با توانایی ها و محدویت های خودش شیوه مطالعاتی خاص خودش رو داشته باشه.
روزی چند ساعت درس میخوندین؟ فکر میکنین چقدر ساعت مطالعاتی لازمه؟

به نظر من ساعات مطالعاتی من متناسب با شرایط من بود و شاید این مقدار مطالعه برای افراد دیگه با شرایط دیگه متناسب نباشه. درکل نمیشه گفت چقدر ساعات مطالعاتی لازمه بسته به پایه علمی ،سرعت مطالعه و …باید خودتون تصمیم بگیرین که چقدر لازمه درس بخونین.

برای کسانی که کمتر از شما وقت دارند، شاغل یا خانه دار هستن و غیره، چه پیشنهادی دارین؟

یک مطالعه منظم همیشه جواب میده . معمولا افرادی که وقت زیادی دارن افراط و تفریط می کنن .برای فردی که وقت کمی داره مثلا روزی ۴ ساعت مطالعه به طور منظم میتونه کارساز باشه البته با توجه به پایه و سرعت یادگیری ،همین طور باید مطالعشون رو زودتر شروع کنن تا وقت کافی داشته باشن.

از بین منابع پیشنهادی کدوم رو مطالعه کردید؟ لطف می کنین اولویت منابعی که مطالعه کردین برامون نام ببرین؟

اگه بخوایم منابع رو اولویت بندی کنیم نظریه های شخصیت فیست و رواندرمانی جرالد کری در ردیف اول قرار دارن و بعد اسیب شناسی که تو سال ۹۳ منبع خلاصه روانپزشکی کاپلان بود که از بین ۳ جلد، جلد ۲ در اولویت قرار داره. زبان حتما باید مد نظر باشه. تحقیق هم از جمله درسای اسونی هست که به راحتی میشه توش درصد بالایی رو کسب کرد.

قوی ترین و ضعیف ترین درس شما در طول درس خوندن و از نظر پایه ای چی بود؟ با دروس ضعیف چی کار کردین؟

نظریه های شخصیت قوی ترین درسم بود و ارزیابی روانشناختی ضعیف ترین که متاسفانه به دلیل کمبود وقت نتونستم کار خاصی واسش انجام بدم.
حتمالا لحظه هایی داشتین که ناامید شدین، خسته شدین و یا فکر کردین که نمیتونین در کنکور موفق بشین. در این لحظه ها چه کار میکردین؟

به این فکر می کردم که اگه امسال موفق نشم فاجعه ای اتفاق نمیفته، فرصتش هست که سال بعد دوباره بخونم البته این بار با پایه قوی تر.

عادات درسی خاصی داشتین که مفید یا مضر باشه؟ اگر عادات مضری داشتین ایا تونستین کنارشون بزارین یا مثل گذشته باهاشون کنار اومدین؟

بله ،این که ساعات مطالعم کم بود و باهاش کنار اومدم چون بنا به شرایط من همین قدری می تونستم بخونم که خوندم .به جای اینکه رو شرایط بد تمرکز کنیم باید اونو بپذیریم تا عملکرد بهتری داشته باشیم

فکر می کنین کسب رتبه یک و دورقمی نیازمند رعایت چه نکته هایی هست؟ به قولی آیا لم خاصی داره؟

نه هر ادمی می تونه رتبه یک رقمی بشه فقط لازمه اعتماد به نفسشو داشته باشی!!

فکرشو می کردین رتبه ۵ بشین؟ یک رقمی بودن چه حسی داره ؟

نه اصلا .اولش یه حس خوشحالی و بعد احساس ارامش از اینکه به هدفم رسیدم.

ممنونم از اینکه برای دوستانتون وقت گذاشتین

seyyed reza

New member
سلام به همه دوستان
امیدوارم برنامه درس و زندگی خیلی خوب پیش بره و به نتیجه خوبی هم منتهی بشه واسه همه عزیزان تلاشگر.
میتونیم در کنار همه درس خوندن هاو تلاش کردن ها و خلاصه همه ی کارایی که باید بکنیم، واسه همدیگه و همه کسانی که قصد ادامه تحصیل دارن، دعا هم بکنیم که صد البته شامل خودمون هم میشه با تاثیر بیشتر....

greenbook

New member
سلام بر تلاش کنندگان وزارت بهداشت :ad54ad:

خدا قوت:28:

آخرین ویرایش:

rawy

New member
سلام دوستان اینجا رو بخونید و نظر هم بنویسید

چی میشه گفت؟ حقیقته دیگه
اما من فکر می کنم یک قسمتیش هم به خودمون برگرده که اولا سوادمون رو در زمینه ی تخصص خودمون و فیلد مورد علاقه مون (که شاید برای خیلی ها مشخص نیست) بالا ببریم؛ ثانیا اینکه منفعل نباشیم و با وجود اینهمه مسائل روانی که در جامعه وجود داره طرحی نو در افکنیم, با هدف کمک به همنوع که همه افراد موفق و ماندگار با همین هدف پیش رفتند و در کنارش هم خودشون منتفع بودند و هم دیگران
ممنون به خاطر حضورتون و لینکهای مفیدی که پست می کنید :riz304:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا