مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

payammarabi

New member
سلام و عرض ادب.
ممنون از توضیحات و همچنین حضورتون.
با این حرف ها دهنمون آب افتاد واقعا.
شما هم یک درس رو با دو نفر استاد دارین احتمالا؟ این یعنی به تعبیر شما تاکید بر کار بالینی در کنار مطالعه منابع علمی.
درود بر شما دوست گرامی. بله دقیقا همین طوره اکثر دروس ما زیر نظر دو استاده. و انستیتو به شدت عمل گرا هستش و بر کار بالینی هم تاکید ویژه داره بخصوص برای روانپزشکها و دوستان روانشناس بالینی

seyyed reza

New member
در مورد درس آمار و روش تحقیق عرض کنم که طراح سوالات پارسال دکتر اصغر نژاد بودن که مدیر گروه ما هستند و اتفاقا تاکید زیادی روی روش تحقیق دارن.

بابت این راهنمایی هم ممنون. مجبوریم هم آمار و هم روش تحقیق رو خوب یاد بگیریم چون علاوه بر قابل پیش بینی نبودن سوالات کنکور،این دو درس بعد از امتحان در طول ادامه تحصیل و حتی بعد از اون هم از ملزومات مورد نیاز ما هستند.

psychology93

New member
سلام،
اگه توفیقی باشه و بنده زنده باشم امیدوارم هر هفته چند تا سوال آمار رو اینجا مطرح کنم و همراه با دوستان دقت بیشتری به اونا داشته باشیم و بالا ترین درصد آمار وزارت بهداشت از بین بچه های انجمن باشه.
پیشنهادی که دارم اینه که یه کار مشابه رو 3-4 درس مهم دیگه داشته باشیم که دوباره بالاترین درصد اونا هم از بین بچه های انجمن باشه. روان درمانی- شخصیت-آسیب شناسی-آمار فکر کنم گزینه های خوبی باشن واسه این(( جهاد علمی)). نظر دیگر دوستان هم بسیار مهمه. مزیت کار اینه که: یه مطالب مهمی رو یاد می گیریم اما بدون اتلاف وقت.اما کارمون باید سازمان یافته باشه تا واسه همه قابل استفاده باشه. به امید خدا
سلام
ب نظر منم کار خوبیه. فقط باید برای هر درس یک تاپیک جداگانه داشته باشیم. تا مطالب منظم تر و سازمان یافته باشه.
و در مورد نکاتی هم قرار میدیم نظر من اینه که سوالات سالهای پیش رو بررسی کنیم

psychology93

New member
در مورد درس آمار و روش تحقیق عرض کنم که طراح سوالات پارسال دکتر اصغر نژاد بودن که مدیر گروه ما هستند و اتفاقا تاکید زیادی روی روش تحقیق دارن.
سلام ممنون از توضیحات. فک کنم اینطور باشه ک بیشتر طراح سوالا از انستیتو هستن ک شاید اشنایی با اساتید این دانشگاه و دانستن طرز تفکرشون ب حدس زدن سوالای کنکور کمک کنه

آخرین ویرایش:

payammarabi

New member
سلام راستش من از خود دکتر اصغر نژاد پرسیدم که چرا از آمار سوال ندادید ایشان بنا به گفته خودشان روش تحقیق رو مناسب دیدن. اینکه بقیه طراحان سوالات از انستیتو باشن رو نمیدونم ولی به قول دوستتون باید جفتش رو بخوانید چون وزارت بهداشت تا حدی پیش بینی کردنش سخته

rawy

New member
سلام راوی عزیز. خیلی خوشحالم که در خدمتتون هستم.
رشته بهداشت روان با تلاش چندین ساله دکتر بوالهری( رییس انستیتو )دایر شده و ایشان خیلی روی این رشته و اهمیت آن تاکید دارن. از عوامل توجه زیاد به رشته ما:1هزینه بالا و بار زیاد بیماریهای روانی بر جامعه 2چون در سطح جامعه هماهنگی بین نهاد ها و آموزش جمعی وجود نداره تعداد زیادیبیماران روانی بعد از درمان دچار عود مجدد و عدم مراجعه مجدد می شوند. 3بالینی توجه به اینکه اکثر بیماریهای روانی در مناطق حومه و حاشیه نشین روی میدهد این افراد به علت عدم آگاهی و نداشتن توان مالی به درمانگر نمی کنند.
با توجه به این دلایل رسالت ما در مرحله اول پیشگیری و آموزش با نگاه جامعه نگر هستش و در حیطه های 1مهارت های فرزند پروری2مهارت های 10گانه زندگی3پیشگیری از اعتیاد4آموزش سلامت روان جامعه نگر با اکثر نهاد ها بخصوص شبکه های بهداشت و آموزش و پرورش همکاری میکنیم

خیلی ممنونم, اطلاعات خوبی دادید, براتون آرزوی موفقیت دارم

rawy

New member
در مورد انستیتو هم باید عرض کنم که نوع آموزش تاکید زیاد بر تجربه کار عملی هستش و اساتید برجسته و بنامی هم اینجا حضور دارن. و با سایر دانشگاها ی دیگه واقعا متفاوته.

چه عالی!!!

عذر میخوام که به بعضی کلمات در متن جابه جا شده و خوب نتونستم توضیح بدم

هیچ مشکلی ندارن, ممنون که وقت گذاشتید

دوستان گلم برا همتون آرزوی موفقیت دارم و به همتون خسته نباشید میگم. کاری هم از ما بربیاد در خدمتتون هستیم

:riz304:

امسال هم ایشون طراح سوال هستند؟

henri

New member
کسی میدونه سوالات روش تحقیق پارسال از کدوم منبع بوووود؟؟ ب نظرم برا روش تحقیق حتمت ی برنامه مطالعه گروهی داشته باشیم

XXIII

New member
با سلام.
دوستان به یک مترجم در رشته روانشناسی بالینی جهت همکاری نیازمندیم.
دوستان در صورت تمایل با ایمیل زیر مکاتبه فرمائید.
bioscience.tums@gmail.com

ممنون

*سما*

New member
چند تا سوال آمار واسه دقت بیشتر:
1.داده های اماری پیوسته در 7 طبقه دسته بندی شده اند.اگر نماینده دسته آخر 59/5 و بزرگترین داده 61 باشد،کوچکترین داده کدام است؟

الف. 39 ب. 40 ج. 41 د. 42

2.بین مساحت زیر منحنی چند ضلعی فراوانی و مجموع مساحت مستطیل های هیستو گرام، کدام رابطه برقرار است؟

الف. برابرند ب. نامساویند ج. اولی بزرگتر است د. دومی بزرگتر است

3.اندازه قد مردان 20 ساله در کشوری دارای توزیع نرمال با میانگین 160 و انحراف استاندارد 25 است. احتمال اینکه اندازه قد مردی در این کشور بیش از 180 باشد تقریبا برابر است با:

الف. صفر ب. 0/2 ج.0/4 د.0/1

4. نمره یک آزمودنی در یک آزمون 60 است.اگر نمرات آزمون دارای توزیع نرمال با میانگین 50 و انحراف معیار 10 باشد نمره وی در کدام دامنه درصدی قرار می گیرد:

الف.35 تا 49 ب. 50 تا 64 ج. 65 تا 79 د. 80 تا 95

البته از این به بعد من سعی می کنم مرتب و از اول کتاب به ترتیب پیش بریم که کارمون منظم باشه بدون ایجاد آشفتگی واسه کسی که پیگیرش هست.بهتره یه تاپیک جداگانه اختصاص بدیم به این درسا که می خواییم جزئی تر بررسی شون کنیم.

سلام و خسته نباشید به همگی..

جواب سوال اول بنظرم 40 بشه یعنی گزینه ب

دلم میخاد راه حلشو بذارم ولی نمیشه اینجا نوشتش..مگر اینکه عکس حل کردنشو اینجا بذارم..اگه غلطه بهم بگید ممنونم

seyyed reza

New member

سلام و خسته نباشید به همگی..

جواب سوال اول بنظرم 40 بشه یعنی گزینه ب

دلم میخاد راه حلشو بذارم ولی نمیشه اینجا نوشتش..مگر اینکه عکس حل کردنشو اینجا بذارم..اگه غلطه بهم بگید ممنونم

سلام ،
بله جواب صحیح همونی هست که شما فرمودید. یعنی 40.

نماینده دسته اخر اگه از انتهای همون دسته کم بشود نشان میده طول هر دسته 3 است. 3=2*1/5 1/5 = 59/5-61

با این پیش فرض که i=3 و k=7 لذا داریم: فاصله طبقات مساوی: R تقسیم بر K
یعنی 3 مساوی= 61 (بزرگترین داده) منهای X(کوچگترین داده که مجهول است)، تقسیم بر 7. بایه طرفین وسطین حل میشه. جواب آخر 40 شد
دوستان ببخشید از علائم ریاضی نتونستم استفاده کنم

seyyed reza

New member
چند تا سوال آمار واسه دقت بیشتر:
1.داده های اماری پیوسته در 7 طبقه دسته بندی شده اند.اگر نماینده دسته آخر 59/5 و بزرگترین داده 61 باشد،کوچکترین داده کدام است؟

الف. 39 ب. 40 ج. 41 د. 42

2.بین مساحت زیر منحنی چند ضلعی فراوانی و مجموع مساحت مستطیل های هیستو گرام، کدام رابطه برقرار است؟

الف. برابرند ب. نامساویند ج. اولی بزرگتر است د. دومی بزرگتر است

3.اندازه قد مردان 20 ساله در کشوری دارای توزیع نرمال با میانگین 160 و انحراف استاندارد 25 است. احتمال اینکه اندازه قد مردی در این کشور بیش از 180 باشد تقریبا برابر است با:

الف. صفر ب. 0/2 ج.0/4 د.0/1

4. نمره یک آزمودنی در یک آزمون 60 است.اگر نمرات آزمون دارای توزیع نرمال با میانگین 50 و انحراف معیار 10 باشد نمره وی در کدام دامنه درصدی قرار می گیرد:

الف.35 تا 49 ب. 50 تا 64 ج. 65 تا 79 د. 80 تا 95

البته از این به بعد من سعی می کنم مرتب و از اول کتاب به ترتیب پیش بریم که کارمون منظم باشه بدون ایجاد آشفتگی واسه کسی که پیگیرش هست.بهتره یه تاپیک جداگانه اختصاص بدیم به این درسا که می خواییم جزئی تر بررسی شون کنیم.

جواب این سوالات:

سوال اول که شد 40، طبق توضیحات قبلی.
سوال دوم: برابرند. مساحت زیر منحنی چند ضلعی فراوانی با مجموع مساحت مستطیل های هیستوگرام برابر است. این یه اصله.
سوال سوم:صفر نمره استاندارد این نمره میشه:4
با توجه به جدول سطوح زیر منحنی نرمال که آخر کتابمون هست ،این جدول تا3/70 وجود داره که در ستون چهارم که همون سطح کوچک ترهست برابر با 0/0001 می باشد که تقریبا برابر با صفر است.

سوال چهارم: 80 تا 95 گزینه درست است. چون z=1 میشه و این نمره استاندارد از 84/13 داده ها بزرگتر است بر طبق سطوح زیر منحنی نرمال.

*سما*

New member
جواب این سوالات:

سوال اول که شد 40، طبق توضیحات قبلی.
سوال دوم: برابرند. مساحت زیر منحنی چند ضلعی فراوانی با مجموع مساحت مستطیل های هیستوگرام برابر است. این یه اصله.
سوال سوم:صفر نمره استاندارد این نمره میشه:4
با توجه به جدول سطوح زیر منحنی نرمال که آخر کتابمون هست ،این جدول تا3/70 وجود داره که در ستون چهارم که همون سطح کوچک ترهست برابر با 0/0001 می باشد که تقریبا برابر با صفر است.

سوال چهارم: 80 تا 95 گزینه درست است. چون z=1 میشه و این نمره استاندارد از 84/13 داده ها بزرگتر است بر طبق سطوح زیر منحنی نرمال.

با تشکر ازشما جناب سید رضا..

من سوال اخر رو که چهار باشه نمیفهممش میشه یه کم بیشتر توضیح بدید راه حل رو رفتم z شده 1 ولی منظور از دامنه رو نفهمیدم..اگه کسی بتونه توضیح بده

ممنون میشم..:riz304:

henri

New member
از دوستان کسی هست ک شخصیت را از کتاب جدید بخونه؟ گرچه میدونم تغییرات زیادی نکرده ولی گفتم بازم از شماها بپرسم

psychology93

New member
از دوستان کسی هست ک شخصیت را از کتاب جدید بخونه؟ گرچه میدونم تغییرات زیادی نکرده ولی گفتم بازم از شماها بپرسم

سلام ما که همون قدیمی رو داریم. ولی قرار شد یکی از بچه ها عکس 3 فصلو قرار بدن تا ما هم مطلع شیم.

seyyed reza

New member
سلام ما که همون قدیمی رو داریم. ولی قرار شد یکی از بچه ها عکس 3 فصلو قرار بدن تا ما هم مطلع شیم.

سلام دوستان
بله قرار بود من این کارو انجام بدم ولی مشکلی پیش اومد که نشد.از همون موقع کتاب دست خودم نیست.

seyyed reza

New member
با تشکر ازشما جناب سید رضا..

من سوال اخر رو که چهار باشه نمیفهممش میشه یه کم بیشتر توضیح بدید راه حل رو رفتم z شده 1 ولی منظور از دامنه رو نفهمیدم..اگه کسی بتونه توضیح بده

وقتی z=1 هست شما باید حساب کنید که بر اساس سطوح زیر منخنی نرمال طرف منفی که مجموعا50 درصد میشه به اضافه سطح بین صفر و یک که 34.13 درصد هست =84.13
این عدد در گزینه مذکور جای می گیره یعنی بین 80 تا 95.

psychology93

New member
سلام
دوستان کسی کتابی با عنوان" کنکورهای زبان وزارت بهداشت از سال 80 با ترجمه متن" رو می شناسه که برای کدوم انتشاراته و ایا چاپ جدید داره یا نه؟
ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا