مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

*سما*

New member
سلام..من بنظرم واسه سوال دوم جواب همون د میشه نمونشو توی دلاور دیده بودم..

واسه سوال اولتون هم من داخل کتاب دکتر دلاور دیدم نوشته انتخاب تعداد طبقات اختیاریه اما معمولا تعداد طبقات رو بین 10-20

انتخاب میکنند.البته اینطوری نوشته.. ولی منم حساب کردم شد هشت.

در مورد سوال آخر هم من افتادم روی دوراهی بخاطر اینکه منم فکر کردم ستونی میشه.
:smiliess (12): در همین حد تونستم کمک کنم اگه

غلطه هم بگید منم بدونم

آخرین ویرایش:

marzieh88

New member
:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584xسلام بچه ها ، اوضاع چطوره ؟
واستون انگیزه و پشتکار فراوون آرزو میکنم

seyyed reza

New member
سلام..من بنظرم واسه سوال دوم جواب همون د میشه نمونشو توی دلاور دیده بودم..

واسه سوال اولتون هم من داخل کتاب دکتر دلاور دیدم نوشته انتخاب تعداد طبقات اختیاریه اما معمولا تعداد طبقات رو بین 10-20

انتخاب میکنند.البته اینطوری نوشته.. ولی منم حساب کردم شد هشت.

در مورد سوال آخر هم من افتادم روی دوراهی بخاطر اینکه منم فکر کردم ستونی میشه.
:smiliess (12): در همین حد تونستم کمک کنم اگه

غلطه هم بگید منم بدونم

خیلی متشکر از همراهی تون. من جوابایی که بلد بودم رو نوشتم. اما نمی دونم چرا جواب سوال دوم نمودار ستونی میشه ؟ تو بقیه سوالا با هم توافق داشتیم.
امیدوارم بتونیم در روز های آینده با سری سوالات آمار انجمن با شما و دیگر دوستان بیشتر مکاتبه داشته باشیم.

*سما*

New member
خیلی متشکر از همراهی تون. من جوابایی که بلد بودم رو نوشتم. اما نمی دونم چرا جواب سوال دوم نمودار ستونی میشه ؟ تو بقیه سوالا با هم توافق داشتیم.
امیدوارم بتونیم در روز های آینده با سری سوالات آمار انجمن با شما و دیگر دوستان بیشتر مکاتبه داشته باشیم.

دوباره سلام..و خسته نباشید به همه دوستان..موفق باشید..:auizz3ffy9vla57584x:auizz3ffy9vla57584x

من هنوز به بخش جدولهای یک طرفه و دوطرفه نرسیدم..اگه رسیدم و چیزی فهمیدم میگم که ستونی میشه یا دوطرفه.

seyyed reza

New member
با سلام،
دوستان یه مطلبی تو آمار واسه من مفهوم نیست: اینکه میانه که از شاخص های گرایش مرکزی هست،4 عمل اصلی در اون موثر هست یا اینکه فقط ضرب و تقسیم موثره؟
اگه داده ها با عدد ثابتی جمع یا تفریق شوند، میانه نیز همین تغییرات رو اختیار می کنه یا نه؟

psychology93

New member
سلام بله تاثیر داره
و سوال دومتونم جوابش اینه ک میانه نیز تغییر میکنه
مثلا اگر ما داده هایی مثل این اعداد داشته باشیم 10 8 6 4 2 میانه این اعداد ۶ هست ک حالا اگه بخواهیم با یک عدد ثابت مثل ۲جمع کنیم میانه هم با ۲جمع میشه که میشه ۸
یک نکته دیگه اینکه علاوه بر میانه چهار عمل اصلی در میانگین و مد هم تاثیر گذار است

seyyed reza

New member
سلام بله تاثیر داره
و سوال دومتونم جوابش اینه ک میانه نیز تغییر میکنه
مثلا اگر ما داده هایی مثل این اعداد داشته باشیم 10 8 6 4 2 میانه این اعداد ۶ هست ک حالا اگه بخواهیم با یک عدد ثابت مثل ۲جمع کنیم میانه هم با ۲جمع میشه که میشه ۸
یک نکته دیگه اینکه علاوه بر میانه چهار عمل اصلی در میانگین و مد هم تاثیر گذار است

خیلی ممنون از لطفتون. تردید من فقط در مورد میانه بود که شما لطف کردین و جواب دادین. پس نتیجه اینکه: در مورد هر سه شاخص گرایش مرکزی(مد- میانه-میانگین) هر چهار عمل اصلی ریاضی موثر هستند. دستتون درد نکنه.

zahramirmohamad

New member
سلام دوستان عزیزم
برای همتون شدیدا آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم تک تکتون ب خاستتون و چیزی ک لیاقتش رو دارید برسید :a2d3:
من متاسفانه نمی خونم ولی با سر زدن ب انجمن خیلی انرژی و انگیزه برای حوندن گرفتم ب نظرم هر چی بیشتر سوال ها رو مطرح کنیم بیشتر آماده میشیم:28:
شاد باشید

foorough

New member
سلام دوستان
من کتاب کابلان جدید رو گرفتم چه فصل هایشو باید بخونیم واسه آسیب؟
واسه درسای دیگه چطور؟

seyyed reza

New member
مگه فقط جلد یک جدید چاپ نشده؟؟؟

تا جایی که من اطلاع دارم بله، ترجمه دکتر رضاعی فقط جلد یک چاپ شده. اما از ترجمه دکتر گنجی اطلاع دقیقی ندارم، گمون می کنم ایشون جلد دو و سه رو که تقریبا همه اختلالات رو در بر می گیره چاپ کردن.

psychology93

New member
تا جایی که من اطلاع دارم بله، ترجمه دکتر رضاعی فقط جلد یک چاپ شده. اما از ترجمه دکتر گنجی اطلاع دقیقی ندارم، گمون می کنم ایشون جلد دو و سه رو که تقریبا همه اختلالات رو در بر می گیره چاپ کردن.
بله. فکر میکنم همینطور باشه. و از اونجایی هم که بعضی از دوستان ترجمه گنجی رو تهیه کرده بودند. اصلا راضی نبودند و می گفتند ک اقای گنجی ترجمه روانی نکرده.
البته ترجمه اقای رضاعی جزء منابع ما محسوب میشه.

foorough

New member
بله فقط جلد ۱ اومده منظورم همون بود ببخشید سوالمو بد گفتم:riz513:

seyyed reza

New member
بله. فکر میکنم همینطور باشه. و از اونجایی هم که بعضی از دوستان ترجمه گنجی رو تهیه کرده بودند. اصلا راضی نبودند و می گفتند ک اقای گنجی ترجمه روانی نکرده.
البته ترجمه اقای رضاعی جزء منابع ما محسوب میشه.

راستش رو بخواین من هم نتونستم با ترجمه آقای گنجی ارتباط برقرار کنم، نمی دونم چرا؟ البته من نظر خودم رو گفتم،منظورم این نیست که ایشون ترجمه خوبی ارائه ندادن.اصلا وقتی ترجمه دکتر رضاعی رو می خونم مثل اینکه همون کتاب نیست، یه کتاب دیگه ست. حالا تا نظر دیگر دوستان چی باشه....

psychology93

New member
سلام
ثبت نام کنکور ارشد وزارت علوم از 16 آذر شروع میشه
کسی از تاریخ بهداشت خبر داره؟؟؟

seyyed reza

New member
سلام
ثبت نام کنکور ارشد وزارت علوم از 16 آذر شروع میشه
کسی از تاریخ بهداشت خبر داره؟؟؟

سلام؛ بله وزارت علوم که از روز دانشجو شروع میشه اما وزارت بهداشت اگر تغییری نسبت به سال های قبل ایجاد نشه فکر کنم بهمن ماه ثبت نام کنه. از مزایای پشت کنکوری بودن این است...!!!:25r30wi:

سلام
دوستان من دوتا سوال دارم:
من میخام تو آزمون ارشد وزارت علوم شرکت کنم. آیا میتونم مطالعه گروهیم رو با شما پیش ببرم؟
سوال دومم اینه که میشه بفرمایید آزمون وزارت علوم و وزارت بهداشت دقیقا چه تاریخی هست هرکدوم؟

seyyed reza

New member
سلام
دوستان من دوتا سوال دارم:
من میخام تو آزمون ارشد وزارت علوم شرکت کنم. آیا میتونم مطالعه گروهیم رو با شما پیش ببرم؟
سوال دومم اینه که میشه بفرمایید آزمون وزارت علوم و وزارت بهداشت دقیقا چه تاریخی هست هرکدوم؟

سلام؛
شاید بتونید از این فضا برای آمادگی واسه وزارت علوم استفاده کنید،مانعی که وجود نداره و ضمنا همین جا کسانی هستند که برا وزارت علوم هم آماده میشن.
زمان برگزاری آزمون ها اگه مد تظرتون باشه، وزارت علوم اردیبهشت ماه و وزارت بهداشت خرداد ماه برگزار خواهد شد،البته اگه امسال تغییراتی در وزارت بهداشت نسبت به سال قبل ایجاد نشه.وزارت علوم رو مطمئنا اردیبهشت ماه برگزار می کنن.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا