مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

crazy 4 u

New member
راوی جان یک دنیااااااااااااااااااااااااااااااااااا ممنونم

crazy 4 u

New member
راستی دوستان رتبه 22 هاشو کامل وتایپ شده میفروشه .جزوات شامل شخصیت و رواندرمانی و رشد ها وکرامرو فیزیولوژی که کامل هستن.

موفق باشید . دوستانی ک برا مرور نیاز دارن میتونن استفاده کنه. مرور خییلی مهمه.

اگه کسی دوست داشت میتونه با ایشون صحبت کنه06361667869

marzieh88

New member
بچها برا تکمیل ظرفیت اون ستونی ک نوشته ظرفیت استعداد درخشان شامل ما نمیشه ؟ اصلا چی رو میشه بزنیم چیزی نمونده ک همش استعداد درخشان میشه اونوقت

درسته هنری جان ، اون ستون واسه ما نیست ، فقط کاشان و مازاد بهشتی رو میتونیم بزنیم ( بقیه الله هم هست که حقیقتش درست نمیدونم کی ها میتونن انتخابش کنن)

psychology93

New member
سلام دوستان
قراره مقاله ای با موضوع بازی های رایانه ای کار کنم. ممنون میشم اگه متغیر هایی با موضوع روانشناسی به ذهنتون میرسه بگید...

balzak

New member
برای فیست و کری تا جایی که می دونم کتاب تستی نیست که, مگه هست؟
تست هرچی بیشتر باشه که بهتره , کافی براش معنی نداره, اما متاسفانه برای این دوتا منبع ما فقط تست های خود کنکور بهداشت هست, هرچند که هر سال سبک سوال دادن ازشون رو یه تغییراتی می دن و اگر به تست زدن طبق یه روال ساده تر یا سخت تر عادت کنیم ممکنه گمراهمون هم بکنه, شاید همون تست های خود بهداشت بهترین مورد باشه برای این دوتا درس

راستش این سوال یکی ز دوستام بود که خواستم اینجا بپرسم
بله دیگه تنها چیزی که دم دستمونه همون تست های سال قبل هستش.خیلی ممنون از راهنماییت.:riz304:

balzak

New member
متاسفانه برا درسای دیگه مونم کتاب تستی نیس مثل فیزیولوژیک ...آزمونهای مارنات ... نه ؟؟؟؟

درسته .راستش من که ندیدم.فقط تست های سال قبللللل موجوده.اما خوب میشد مثلا واسه مارنات کتاب تستی تو بازار موجود بود.چون واقعاً کتابی مث مارنات حجیم و پرنکتست

mojnia

New member
arshad.jpg

greenbook

New member
چه فایده. من تکمیل ظرفیت هم قبول نمیشم.:sad:

باید بشینم واسه امسال بخونم.:(((

هنوز شروع نکردم. اصلا دل و دماغ ندارمsad:

این نتایج تکمیل ظرفیت بدجوری ناراحتم کرد. به خصوص وقتی فهمیدم خیلی از دانشگاه ها انصرافی داشتند و اعلام نکردند. خبرشو دارم از دوستانم تو انستیتو و بهزیستی و چند دانشگاهه دیگه که دانشگاه انصرافی های روزانه شو اعلام نکرده! انصرافی مازاد رو هم اعلام نکرده.
اگر هرکدومشون انصاف به خرج میدادند. ما لب مرز ها قبول بودیم!!!

واقعا ناراحتم از اونایی که میدونستند شهرستان نمیرن ولی انتخاب رشته کردند و جاها رو گرفتند و حالا بعد از انصرافشون دانشگاه جای خالی اونا رو به ما نمیده. خودخواهی تا چقدر که روزانه انتخاب کنی و نری؟؟؟؟ دلگیرم از کسانی که میدونستند پول رفتن به بین الملل رو ندارند ولی بازم انتخاب کردند!!! بدون اینکه یکم دست از خودمیانبینی شون بردارند و به فکر بقیه باشند. اینا ظلمه و صد در صد حق الناس. خوب آدم عاقل تو که نمیری چرا انتخاب رشته میکنی؟؟ این نامردیه .
اگه آخرتی وجود داشته باشه که قطعا داره. من ازین دست کسانی که حق ماها رو ضایع کردند نمیگذرم.

samaneh.lessani

New member
سلام دوست جونا 😊
من یه مشکلی دارم
هر وقت سراغ کتاب آسیب ميرم با اینکه درس جالب و روانی هستش کاملا احساس ناامیدی میکنم نمیدونم چرا بهم انرژی منفی ميده؟؟!!

rawy

New member
چه فایده. من تکمیل ظرفیت هم قبول نمیشم.:sad:

باید بشینم واسه امسال بخونم.:(((

هنوز شروع نکردم. اصلا دل و دماغ ندارمsad:

این نتایج تکمیل ظرفیت بدجوری ناراحتم کرد. به خصوص وقتی فهمیدم خیلی از دانشگاه ها انصرافی داشتند و اعلام نکردند. خبرشو دارم از دوستانم تو انستیتو و بهزیستی و چند دانشگاهه دیگه که دانشگاه انصرافی های روزانه شو اعلام نکرده! انصرافی مازاد رو هم اعلام نکرده.
اگر هرکدومشون انصاف به خرج میدادند. ما لب مرز ها قبول بودیم!!!

واقعا ناراحتم از اونایی که میدونستند شهرستان نمیرن ولی انتخاب رشته کردند و جاها رو گرفتند و حالا بعد از انصرافشون دانشگاه جای خالی اونا رو به ما نمیده. خودخواهی تا چقدر که روزانه انتخاب کنی و نری؟؟؟؟ دلگیرم از کسانی که میدونستند پول رفتن به بین الملل رو ندارند ولی بازم انتخاب کردند!!! بدون اینکه یکم دست از خودمیانبینی شون بردارند و به فکر بقیه باشند. اینا ظلمه و صد در صد حق الناس. خوب آدم عاقل تو که نمیری چرا انتخاب رشته میکنی؟؟ این نامردیه .
اگه آخرتی وجود داشته باشه که قطعا داره. من ازین دست کسانی که حق ماها رو ضایع کردند نمیگذرم.

صحبت هاتون خیلی آشناست! اینکه دانشگاه انصرافی رو اعلام نکرده به سیاست دانشگاه برمی گرده و قطعا دلیلی دارند برای کارشون چون هر دانشگاهی بسته به توانایی های خودش پذیرش داره, چه دلیلی داره که بدون هیچ علت منطقی ای یک جایگاه رو خالی بگذارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
انتخاب رشته کردن حق همه ی مجاز شده هاست و اگر جایی هم گرفته شده بسته به رتبه حتما حقش رو داشته
کسی که روزانه انتخاب می کنه و نره خودش یکسال از کنکور محروم می شه, لفظ خودخواهی خیلی توهین آمیز هست برای کسی که مدتی وقتش رو گذاشته و حق داره که برای نتیجه ای که گرفته خودش تصمیم بگیره
جدای از اینکه خیلی از دوستان شاید برنامه هاشون با گذر زمان تغییر کرده باشه و تصمیمشون رو عوض کردند, خیلی ها هم بودند که صرفا برای اینکه عنوان قبولی رو کسب کنند و این انگیزه ای باشه برای تلاش سال بعدشون این کار رو کرده باشند, یا هر دلیل شخصی دیگه ای!!! به هر دلیل حق انتخاب داشتند و کسی نمی تونه با تزریق عذاب وجدانی و آخرتی و ... عملکردشون رو زیر سوال ببره
شاید بهتر باشه به جای فرافکنی مساله بیشتر از جنبه ی فردی به موضوع نگاه کنید

rawy

New member
سلام دوستان
قراره مقاله ای با موضوع بازی های رایانه ای کار کنم. ممنون میشم اگه متغیر هایی با موضوع روانشناسی به ذهنتون میرسه بگید...

اگه یه تاپیک برای این مورد ایجاد کنید , هم بهتر دیده می شه و دوستان بیشتری می تونن بهتون کمک کنند, هم سوالتون اینجا بین بحث ها گم نمی شه و اگر سوال شخص دیگه ای هم بود بتونن راحت جواب سوالشون رو ببینند, خیلی از دوستان روانشناس ممکنه تو انجمن بیان ولی به این تاپیک سر نزنند

psychology93

New member
اگه یه تاپیک برای این مورد ایجاد کنید , هم بهتر دیده می شه و دوستان بیشتری می تونن بهتون کمک کنند, هم سوالتون اینجا بین بحث ها گم نمی شه و اگر سوال شخص دیگه ای هم بود بتونن راحت جواب سوالشون رو ببینند, خیلی از دوستان روانشناس ممکنه تو انجمن بیان ولی به این تاپیک سر نزنند
بله.خیلی ممنون. خداروشکر موضوع تصویب شد

greenbook

New member
صحبت هاتون خیلی آشناست! اینکه دانشگاه انصرافی رو اعلام نکرده به سیاست دانشگاه برمی گرده و قطعا دلیلی دارند برای کارشون چون هر دانشگاهی بسته به توانایی های خودش پذیرش داره, چه دلیلی داره که بدون هیچ علت منطقی ای یک جایگاه رو خالی بگذارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
انتخاب رشته کردن حق همه ی مجاز شده هاست و اگر جایی هم گرفته شده بسته به رتبه حتما حقش رو داشته
کسی که روزانه انتخاب می کنه و نره خودش یکسال از کنکور محروم می شه, لفظ خودخواهی خیلی توهین آمیز هست برای کسی که مدتی وقتش رو گذاشته و حق داره که برای نتیجه ای که گرفته خودش تصمیم بگیره
جدای از اینکه خیلی از دوستان شاید برنامه هاشون با گذر زمان تغییر کرده باشه و تصمیمشون رو عوض کردند, خیلی ها هم بودند که صرفا برای اینکه عنوان قبولی رو کسب کنند و این انگیزه ای باشه برای تلاش سال بعدشون این کار رو کرده باشند, یا هر دلیل شخصی دیگه ای!!! به هر دلیل حق انتخاب داشتند و کسی نمی تونه با تزریق عذاب وجدانی و آخرتی و ... عملکردشون رو زیر سوال ببره
شاید بهتر باشه به جای فرافکنی مساله بیشتر از جنبه ی فردی به موضوع نگاه کنید

راوی جان

هر دانشگاهی سیاست های خودشو منطقی میدونه و نخواستند جایگاه های خالی روزانه و مازادشون رو اعلام کنند. مهم ترین علتش این بوده که گفتند همین ظرفیت سنجش پزشکی زیاده و ما اعلام نمیکنیم. هرچی خلوت تر بهتر!!! این از نظر من و برخی داوطلبین منصفانه نیست ولی از نظر اون ها کاملا درست و بجاست.

اما در مورد انتخاب محل، نظر شما محترم ولی نظر من با شما متفاوته. حالا میخوای اسمشو فرافکنی یا هرچیزی که دوست داری بذار.

دانشجویی که روزانه رو انتخاب میکنه و خودش میدونه که به هر دلیلی نمیتونه بره ظلم کرده. کاری به حوادث اتفاقی ندارم که داوطلبی ناگهانی مسیر زندگیش عوض میشه و مجبور میشه که نره.مثل اون دوستمون که با رتبه 66 روزانه زاهدان آورد و بخاطر شغل خوبی که بدست آورده بود انصراف داد. ***جالبه که جای خالی ایشون هم در تکمیل ظرفیت اعلام نشده!!! *** اما مواردی هستند که به قول شما فقط برای کسب عنوان قبولی به خودشون اجازه میدن که با سرنوشت بقیه بازی کنند. داوطلبی که روزانه شهری قبول شده و نرفته اونم بخاطر اینکه صرفا تهران میخواسته یا از قبل میدونسته پدرش به هیچ عنوان راضی نمیشه شهر دیگه بره.(اینایی که میگم دلایل واقعی چندنفر از انصرافی های امساله!!!) به جز اینکه خودش یک سال محروم میشه که کاری به انتخابش ندارم. باعث میشه کسی که پشت سرش می افته شهرش جا به جا بشه. یا حتی نفرات آخر که میتونستند روزانه بیارن، مازاد بیارن!!! این چیز کمی نیست.

حداقل ضررش اینه که چندین ماه به استرس و ناراحتی بگذره تا نتایج تکمیل ظرفیت بیاد. حالا کاری به پسرا ندارم که اگر قبول نشن بهشون سربازی میخوره و مجبور میشن اعزام بشن و چندسال قید درسو بزنند. اونا هم باید در نظر گرفت. اگر شما حق داوطلب میدونی اینکارو انجام بده . من اینکارو صد در صد غیر اخلاقی میدونم. و هیچ ابایی ندارم که بگم من نمیگذرم. اگر اون زحمت کشیده، منم زحمت کشیدم. به قول محمد رضا حرف خوبی میزد. میگفت: بین رتبه 1 و 100 فرق چندانی نیست و درصدا میلی متریه، فرق منو تو توی چندتا تسته. که شاید به 10 تا هم نرسه.

به هرحال من اینکارو نادرست میدونم و سال دیگه اگر قبول شدم انجامش نمیدم. همونطور که تو انتخاب محل وهله اول، هم جایی که نمیتونستم برم رو نزدم که کسی که میتونه بره اذیت نشه.

آخرین ویرایش:

rawy

New member
راوی جان

هر دانشگاهی سیاست های خودشو منطقی میدونه و نخواستند جایگاه های خالی روزانه و مازادشون رو اعلام کنند. مهم ترین علتش این بوده که گفتند همین ظرفیت سنجش پزشکی زیاده و ما اعلام نمیکنیم. هرچی خلوت تر بهتر!!! این از نظر من و برخی داوطلبین منصفانه نیست ولی از نظر اون ها کاملا درست و بجاست.

اما در مورد انتخاب محل، نظر شما محترم ولی نظر من با شما متفاوته. حالا میخوای اسمشو فرافکنی یا هرچیزی که دوست داری بذار.

دانشجویی که روزانه رو انتخاب میکنه و خودش میدونه که به هر دلیلی نمیتونه بره ظلم کرده. کاری به حوادث اتفاقی ندارم که داوطلبی ناگهانی مسیر زندگیش عوض میشه و مجبور میشه که نره.مثل اون دوستمون که با رتبه 66 روزانه زاهدان آورد و بخاطر شغل خوبی که بدست آورده بود انصراف داد. ***جالبه که جای خالی ایشون هم در تکمیل ظرفیت اعلام نشده!!! *** اما مواردی هستند که به قول شما فقط برای کسب عنوان قبولی به خودشون اجازه میدن که با سرنوشت بقیه بازی کنند. داوطلبی که روزانه شهری قبول شده و نرفته اونم بخاطر اینکه صرفا تهران میخواسته یا از قبل میدونسته پدرش به هیچ عنوان راضی نمیشه شهر دیگه بره.(اینایی که میگم دلایل واقعی چندنفر از انصرافی های امساله!!!) به جز اینکه خودش یک سال محروم میشه که کاری به انتخابش ندارم. باعث میشه کسی که پشت سرش می افته شهرش جا به جا بشه. یا حتی نفرات آخر که میتونستند روزانه بیارن، مازاد بیارن!!! این چیز کمی نیست.

حداقل ضررش اینه که چندین ماه به استرس و ناراحتی بگذره تا نتایج تکمیل ظرفیت بیاد. حالا کاری به پسرا ندارم که اگر قبول نشن بهشون سربازی میخوره و مجبور میشن اعزام بشن و چندسال قید درسو بزنند. اونا هم باید در نظر گرفت. اگر شما حق داوطلب میدونی اینکارو انجام بده . من اینکارو صد در صد غیر اخلاقی میدونم. و هیچ ابایی ندارم که بگم من نمیگذرم. اگر اون زحمت کشیده، منم زحمت کشیدم. به قول محمد رضا حرف خوبی میزد. میگفت: بین رتبه 1 و 100 فرق چندانی نیست و درصدا میلی متریه، فرق منو تو توی چندتا تسته. که شاید به 10 تا هم نرسه.

به هرحال من اینکارو نادرست میدونم و سال دیگه اگر قبول شدم انجامش نمیدم. همونطور که تو انتخاب محل وهله اول، هم جایی که نمیتونستم برم رو نزدم که کسی که میتونه بره اذیت نشه.

سیاست های علوم پزشکی هر سال یه داستانی برای ما ایجاد کرده, البته حداقل یک داستان و گاهی در یک سال چندین داستان! در کمال بی انصافی ظرفیت ها نصف شد, جواب سوالات اشتباه داده شد و با وجود اعتراض پابرجا موند, منابع یکمرتبه تغییر داد شد, سیستم محاسبه رتبه ها تغییر کرد و ...
نمی دونم شما سال چندمی هست که شرکت می کنید اما, من و بعضی از دوستان انقدر تصمیم های شوکه کننده از سنجش پزشکی دیدم که دیگه به هیچ وجه شوکه نمی شیم , و طبق یک قانون نانوشته همیشه منتظر فاجعه ی جدیدی هستیم.
به این دلیل و دلیل دیگه ای که شاید به تفاوت های فردی من و شما برگرده, اینکه این حق رو در درجه ی اول برای خودتون مسلم دونستید و پیرو اون حلال هم نمی کنید برام عجیب بود, چون تو این چندسالی که تو این انجمن هستم ندیده بودم کسی چنین اعتراضی داشته باشه و شخصا معتقد بودم که اگر کسی رتبش از من بالاتر بوده و یک تست بالاتر زده قطعا تلاش بیشتری کرده و بازدهی بهتری در کنکور داشته, و من به خودم اجازه نمی دم که بهش بگم تو نزن که من قبول بشم! معمولا به نتیجه فردی نگاه کردیم که اگر تلاش بیشتری می کردیم شدنیه اما مسلما هدف سختی هست.
دقیقا منظور منم همون دوستمون بود, چون دوست خودمم هستند و در جریان هستم که چقدر استرس کشید و با چه روالی کار به اینجا کشید, وضعیتی که شما می فرمایید خیلی عجیب به نظر میاد که کسی بی دلیل انتخاب کنه و ثبت نام نکنه اما به هر حال من باز هم مقصر رو تصمیم های وحشتناک سنجش پزشکی می دونم, واقعا معنی تکمیل ظرفیت چیه؟ غیر از اینه که کرسی های خالی پر بشه؟ و این تصمیمی هست که از سمت اونها گرفته می شه و تحت کنترل ما نیست و شخصا چیزی که تحت کنترلم نیست رو می پذیرم و سعی می کنم خودم رو با اون وقف بدم نه اون رو با خودم چون عملا ثابت شده که ممکن نیست

balzak

New member
راوی جان

ببخشین وارد بحثتون میشم اما صلاح دیدم نظر خودمو بگم اینجا.
راستش من هم با راوی موافقم.
ببینین این بی انصافیه بگیم کسی که قبول شده و نرفته حق من نوعی رو خورده.ایشونی که قبول شده حق داشته و انتخاب کرده حالا هم نرفته باز هم حق خودش بوده. و نباید بخاطر این ماجرا پناه ببریم به ناله و نفرین.
من خودم دقیقاً 3 سال هستش تو جو کنکور بهداشت هستم.2 بارش که یا منابع یهو عوض شد یا ظرفیتا یا تاریخ امتحان.
دیگه اینقد وزارت بهداشت برنامه عوض کرده که دیگه عادت کردیم با این شرایطش بسازیم.چون چاره ای نداریم.
خود من مجبور شدم بخاطر علاقه ای که به وزارت بهداشت دارم امسال برای وقت خریدن(سربازی) برم آزاد بالینی بخونم اما یه سال فرصت دوباره داشته باشم واسه کنکور بهداشت.باز هم هیچ وقت به این فک نکردم چرا اون شخص داوطلب چرا جای منو گرفته.چون حقش بوده،برای اون رتبه که آورده تلاش کرده و به حقشم رسیده.حلالشم باشه.
ایراد اصلی فقط به سیاست های علوم پزشکی برمیگرده نه کس دیگه ای.
آه و نفرین تو روانشناسی بالینی جایی نداره و اگه هم میخوای انستیتو بخونی ایشالا، باید با همه شرایط وزارت بهداشت بسازی.
امیدوارم موفق بشین:28:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rawy

rawy

New member
ممنون بچه ها که نظرتون رو گفتید, تقریبا هممون تحت فشار از یک سرمنشا هستیم , نمی خوام جناح بندی بشیم, کلیت حرف هممون یکیه فقط greenbook عزیزدر حال حاضر تحت تاثیر یکی از تصمیمات ناعادلانه ی سنجش پزشکی هست و برای همون ناراحته, اما این رو هم می شه در نظر گرفت که این تصمیم جدید هست حتی برای همون افرادی که ایشون ازشون شاکی هستند, یعنی اونها هم نمی دوننستند که این جایگاه در صورت عدم ثبت نام شون خالی خواهد موند!!! به هرحال همگی به نوعی باتصمیمات پیش بینی نشده رو برو بودیم. امیدوارم با تلاش خودمون بتونیم مانع رو برداریم با هر شرایط عجیب و غریبی که می خوان برامون در نظر بگیرند.

دوستان کسی فایل اصلی ترجمه نشده ی کاپلان رو داره؟ یا اطلاع داره که جایی به جز آمازون برای فروش گذاشته باشن؟

آخرین ویرایش:

henri

New member
سلام خوبین دوستان
بچه ها شما کتاب تست رشد رو ک معرفی کردین دارین دیگه همون ک تستاش از لوراست... شما تستاشو خوب میزنین ؟ من حود کتاب لورارو نخوندم و اگرم میخوندم بازم ب این جاهایی ک ازش تست داده توجه نمیکردم البته خیلی ریز تست داهمناصلا خوب نمیزنمشون ی فصل رشد خوندم باذوق گفتم تستشو بزنم اماداغون زدم ینی درحدی ک از هر 50 تا حداقل 25 تاش غ زدم شما چجوری میزنید؟ شمام ب همین ریزی میخونید تک تک سالهای بچه هارو حفظ میکنید ک چ توانایی دارن ؟ خاهشا جواب بدین خیلی نا امید شدم نمیدونم چجوری باید بخونم

psychology93

New member
سلام بنظر من باید از بعد مثبتش نگاه کرد که شما همین اول کارتون متوجه شدید ک به شیوه درست مطالعه نمی کنید. تست خوبیش اینه که ما رو متوجه میکنه کدوم قسمت مطلب مهمه...
شما میتونید از همین روش استفاده کنی و بقیه مطالب رو با دید درستتری مطالعه کنید.
به امید موفقیت‌

samaneh.lessani

New member
سلام خوبین دوستان
بچه ها شما کتاب تست رشد رو ک معرفی کردین دارین دیگه همون ک تستاش از لوراست... شما تستاشو خوب میزنین ؟ من حود کتاب لورارو نخوندم و اگرم میخوندم بازم ب این جاهایی ک ازش تست داده توجه نمیکردم البته خیلی ریز تست داهمناصلا خوب نمیزنمشون ی فصل رشد خوندم باذوق گفتم تستشو بزنم اماداغون زدم ینی درحدی ک از هر 50 تا حداقل 25 تاش غ زدم شما چجوری میزنید؟ شمام ب همین ریزی میخونید تک تک سالهای بچه هارو حفظ میکنید ک چ توانایی دارن ؟ خاهشا جواب بدین خیلی نا امید شدم نمیدونم چجوری باید بخونم
سلام ببخشید میشه کتاب تستي که میگید رو به من هم معرفی کنید. برای کنکور وزارت علوم هم مفیده؟ من چون تغییر رشته ای هستم شدیدا با اینکه چی مهمه چی مهم نیست مشکل دارم.
ممنون

rawy

New member

سلام بچه ها
همونطور که اطلاع دارید جلد یک کاپلان دکتر رضاعی ترجمه شده و اومده , و احتمالا طبق روال کتاب قبلی هممون منتظر رسیدن جلد دو بودیم
این لینک فهرست هر سه جلد کتاب دکتر رضاعی هست که خود ایشون در اختیار گذاشتند , فهرست جلد اول رو که نگاه کنید مشخصه که بعضی از اختلالات اصلی رو که ما حتما باید بخونیم تو این جلد اومده
بنابراین اگر قصد خرید دارید منتظر نمونید و سریع جلد 1 رو تهیه کنید
البته بستگی به نظر خودتون داره من صرفا اطلاع رسانی کردم

og9z_capture.jpg

ajdc_capture2.jpg

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا