مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

zahramirmohamad

New member
سلام دوستان
میخام باهاتون مشورت کنم و ازتون راهنمایی بگیرم..:)
من قصد ادامه تحصیل خارج از ایران و در نهایت مهاجرت رو دارم با توجه ب این مسله احساس می کنم ک اگه در حالت ایده آل بعد از ارشد اپلای کنم تقریبا بدون هیچ تجربه و پس اندازی وارد ی کشور دیگه میشم ک امکانش هست نتونم بعد از اتمام درسم با مدرک تحصیلیم اونجا کار کنم ب همین خاطر فک میکنم ک اگه دوسال اینجا ی تخصصی پیدا کنم و کمی پس انداز کنم اونجا شرایط بهتری خاهم داشت ادامه ی روانشناسی تا مقاطع بالا زندگی منه اما احساس می کنم قبل از رفتن باید توانایی درآمد زایی رو داشته باشم و بهتره ب جای کنکور کاملا رو این مسئله متمرکز شم
میخاستم نظر یا اگه تجربه ای در این زمینه دارید بهم بگید خیلی خیلی ممنونم..:)

balzak

New member
سلام به همه دوستان.
راستش خواستم از همه دوستان عذر خواهی کنم بابت اطلاعات غلطی که دادم.
با یکی از دوستام که تازگی چاپ جدید هیلگارد رو خریده حرف زدم و ایشون گفتن من که دارم هیلگارد جدید رو میخونم هیچ فرقی با هیلگاردی که دم دست بقیه هست ندیدم.و هم چنین لروا برک هم همینجوره.این جور که پیداست شایعه ای بوده که متاسفانه من اینجا ناخواسته بیانش کردم.
از اینکه باعث استرس دوستان شدم از تک تک دوستان عذر خواهی میکنم.:sadsmiley::riz304::riz304:

balzak

New member
سلام دوستان
من قصد ادامه تحصیل خارج از ایران و در نهایت مهاجرت رو دارم با توجه ب این مسله احساس می کنم ک اگه در حالت ایده آل بعد از ارشد اپلای کنم تقریبا بدون هیچ تجربه و پس اندازی وارد ی کشور دیگه میشم ک امکانش هست نتونم بعد از اتمام درسم با مدرک تحصیلیم اونجا کار کنم ب همین خاطر فک میکنم ک اگه دوسال اینجا ی تخصصی پیدا کنم و کمی پس انداز کنم اونجا شرایط بهتری خاهم داشت ادامه ی روانشناسی تا مقاطع بالا زندگی منه اما احساس می کنم قبل از رفتن باید توانایی درآمد زایی رو داشته باشم و بهتره ب جای کنکور کاملا رو این مسئله متمرکز شم

سلام دوست عزیز.
راستش من تو این زمینه تخصص ندارم اما به هر حال عادتمه نظر خودمو میگم.
من هم چندین ساله همین فکر رو میکنم.منتها برای این کار اول یک مدرک معتبر از یه دانگشاه معتبر میخواد. واینکه بورس شدن و ادامه تحصیل در خارج کشور در مقطع دکترا راحت تر از کارشناسی ارشد هستش.
برای اپلای کردن فقط سماجت لازمه.بعضی از دوستان 2 سال پیاپی درخواست دادن تا یک دانشگاهی قبول شدن.
برای اپلای بعضی دانشگاها مدرک تافل اولویت داره و بعضی هم ایلتس.پس باید اگه جفتوشونو نداری حتماً یکیشونو داشته باشی .
و اینکه خوشبختانه رشته ما آزمون gre داره که هرساله برگزار میشه .میتونه نقطه اتکایی باشه واسه ما.هرچند آزمون سختی هم هستش.اما برای کسایی که زبانشون خوبه میشه نقطه امیدی باشه.
در اینجا وبلاگ یکی از کسایی که تقریبا شرایط شمارو داشته (البته رشتش فرق میکه ) رو میزارم.امیدوارم بتونه کمکتون کنه.چون تمام تجربیاتش تو این زمینه رو خیلی روشن و شفاف بیان کرده

درباره وبلاگ - زیر آسمان خدا
این وبلاگ داستان یک پسر ایرانیه که تصمیم گرفت بره امریکا و برای این کار دو سال اپلای کرد تا بالاخره پذیرش گرفت و ...

امیدوارم براتون مفید باشه.
موفق باشین:ad54ad:

balzak

New member
دوستان ببخشین برای نظریه های شخصیت و رواندرمانی بنظرتون چه کتاب تستیی خوبه؟
یعنی کنکور سالی قبل کافیه!!!

zahramirmohamad

New member
سلام دوست عزیز.
راستش من تو این زمینه تخصص ندارم اما به هر حال عادتمه نظر خودمو میگم.
من هم چندین ساله همین فکر رو میکنم.منتها برای این کار اول یک مدرک معتبر از یه دانگشاه معتبر میخواد. واینکه بورس شدن و ادامه تحصیل در خارج کشور در مقطع دکترا راحت تر از کارشناسی ارشد هستش.
برای اپلای کردن فقط سماجت لازمه.بعضی از دوستان 2 سال پیاپی درخواست دادن تا یک دانشگاهی قبول شدن.
برای اپلای بعضی دانشگاها مدرک تافل اولویت داره و بعضی هم ایلتس.پس باید اگه جفتوشونو نداری حتماً یکیشونو داشته باشی .
و اینکه خوشبختانه رشته ما آزمون gre داره که هرساله برگزار میشه .میتونه نقطه اتکایی باشه واسه ما.هرچند آزمون سختی هم هستش.اما برای کسایی که زبانشون خوبه میشه نقطه امیدی باشه.
در اینجا وبلاگ یکی از کسایی که تقریبا شرایط شمارو داشته (البته رشتش فرق میکه ) رو میزارم.امیدوارم بتونه کمکتون کنه.چون تمام تجربیاتش تو این زمینه رو خیلی روشن و شفاف بیان کرده

درباره وبلاگ - زیر آسمان خدا
این وبلاگ داستان یک پسر ایرانیه که تصمیم گرفت بره امریکا و برای این کار دو سال اپلای کرد تا بالاخره پذیرش گرفت و ...

امیدوارم براتون مفید باشه.
موفق باشین:ad54ad:
خیلی ممنونم برای نکات ارزشمندی ک نوشتین....
این احتمال هست ک اینجا ارشد بخونم ولی الان دو سال کار دو سال درس رو مناسب تر از دوسال درس دو سال کار میبینم هم کمی از درس خسته شدم هم برای کسب تجربه نمیتونم بازم صبر کنم میخاستم بدونم ب نظر شما این تصمیم مناسبی نیست؟
بازم ممنونم ;-)

balzak

New member
خیلی ممنونم برای نکات ارزشمندی ک نوشتین....
این احتمال هست ک اینجا ارشد بخونم ولی الان دو سال کار دو سال درس رو مناسب تر از دوسال درس دو سال کار میبینم هم کمی از درس خسته شدم هم برای کسب تجربه نمیتونم بازم صبر کنم میخاستم بدونم ب نظر شما این تصمیم مناسبی نیست؟
بازم ممنونم ;-)

راستش من همیشه اینجور به مسئله نگاه کردم که رشته روانشناسی تو مقطع ارشد هستش که خیلی حساس هستش.و بخاطر همین شیرازه روانشناسی تو این مقطع پیچیده میشه.و از این بابت تو مقطع ارشد میشه واقعاً مهارت کسب کرد تو زمینه های آسیب شناسی و روان درمانی و بحث رشد و ...
بخاطر همین مقطع لیسانس رو فقط آشنایی تئوری وار میدونم.اکثر کسایی که من میشناسم و رفتن خارج واسه تحصیل، تو مقطع دکترا بوده.واسه همین میگم دکترا راحت تره.
اما اگه میگید این دوسال رو صرف کسب مهارت کنم. اول باید ببینین چه کاری هستش؟آیا این کار میتونه تمام مهارت های لازم در زمینه روانشناسی رو پوشش بده و بتونه از شما یه روانشناس کامل بسازه ؟
اگه واقعاً کار مناسبی هستش و شما هم بهش علاقه دارین چه بهتر.هم میتونین کار کنین و هم میتونین این دوسال رو جهت گرفتن مدرک تافل و شرکت تو آزمون gre بکنید که تو مقطع ارشد هم مث بهداشت آزمون داره.اما فک نکنم آدم از درس خوندن خسته بشه بخصوص رشته ما که باید همیشه خوند خوند خوند.چه ارشد باشه چه دکترااااا:smilies-azardl (181

همیشه یادتون باشه این شمایید که تصمیم میگیرید نه دیگران.اگه واقعاً تصمیمی رو گرفتین سعی کنین تا آخر راه با تمام سختیاش پیش برین.
هر کسی از یه ره به آرزوهاش میرسه.

من نظر خودمو گفتم به هر حال.
اما حتماً دوستانی اینجا هستن که بهتر میتونن کمکت کنن.مث راوی و همه دوستان دیگهههه:bunnyearsmiley:

seyyed reza

New member
سلام دوستانمیخام باهاتون مشورت کنم و ازتون راهنمایی بگیرم..:)من قصد ادامه تحصیل خارج از ایران و در نهایت مهاجرت رو دارم با توجه ب این مسله احساس می کنم ک اگه در حالت ایده آل بعد از ارشد اپلای کنم تقریبا بدون هیچ تجربه و پس اندازی وارد ی کشور دیگه میشم ک امکانش هست نتونم بعد از اتمام درسم با مدرک تحصیلیم اونجا کار کنم ب همین خاطر فک میکنم ک اگه دوسال اینجا ی تخصصی پیدا کنم و کمی پس انداز کنم اونجا شرایط بهتری خاهم داشت ادامه ی روانشناسی تا مقاطع بالا زندگی منه اما احساس می کنم قبل از رفتن باید توانایی درآمد زایی رو داشته باشم و بهتره ب جای کنکور کاملا رو این مسئله متمرکز شممیخاستم نظر یا اگه تجربه ای در این زمینه دارید بهم بگید خیلی خیلی ممنونم..:)

زهرا خانم و بقیه دوستان ؛سلام .
همون طور که دوست عزیزمون فرمودن: احتمال گرفتن پذیرش واسه دوره دکترا بسیار بیشتر از کارشناسی ارشد هست و الان که شما نظر خواستین، باید عرض کنم تا اونجایی که من می دونم گرفتن پذیرش از کشور های درست و حسابی در رشته ما، سخت تر از رشته های مهندسی است اما امکان پذیر هست. نمی دونم سایت اپلای ابراد رو می شناسین یا خیر ولی خیلی چیزا توش می تونین پیدا کنین. اون آقای مهندس که بالزاک جان وبلاگش رو معرفی کرد، حتی همخونه اش رو تو آمریکا قبل از رفتن به اونجا، تو این سایت پیدا کرده بود!!! ( البته تا اونجایی که یادمه، وودی قبلا خوب می نوشت میخوندمش اما الان...).
ضمنا باز هم در تایید حرفای بالزاک:آزمون gre subject واسه روان شناسی هم برگزار میشه که شنیدم فرصت خوبیه و خلاصه امتیاز محسوب میشه اگه مدرکش رو داشته باشین.

راستی چند سال پیش مستند میراث آلبرتا در مورد همین مهاجرت ساخته شد. که قسمت دوم این مستند( روایت اروپایی) بسیار قشنگ تر و بهتر از قسمت اولش بود به نظر من البته.

آخرین ویرایش:

zahramirmohamad

New member
راستش من همیشه اینجور به مسئله نگاه کردم که رشته روانشناسی تو مقطع ارشد هستش که خیلی حساس هستش.و بخاطر همین شیرازه روانشناسی تو این مقطع پیچیده میشه.و از این بابت تو مقطع ارشد میشه واقعاً مهارت کسب کرد تو زمینه های آسیب شناسی و روان درمانی و بحث رشد و ...
بخاطر همین مقطع لیسانس رو فقط آشنایی تئوری وار میدونم.اکثر کسایی که من میشناسم و رفتن خارج واسه تحصیل، تو مقطع دکترا بوده.واسه همین میگم دکترا راحت تره.
اما اگه میگید این دوسال رو صرف کسب مهارت کنم. اول باید ببینین چه کاری هستش؟آیا این کار میتونه تمام مهارت های لازم در زمینه روانشناسی رو پوشش بده و بتونه از شما یه روانشناس کامل بسازه ؟
اگه واقعاً کار مناسبی هستش و شما هم بهش علاقه دارین چه بهتر.هم میتونین کار کنین و هم میتونین این دوسال رو جهت گرفتن مدرک تافل و شرکت تو آزمون gre بکنید که تو مقطع ارشد هم مث بهداشت آزمون داره.اما فک نکنم آدم از درس خوندن خسته بشه بخصوص رشته ما که باید همیشه خوند خوند خوند.چه ارشد باشه چه دکترااااا:smilies-azardl (181

همیشه یادتون باشه این شمایید که تصمیم میگیرید نه دیگران.اگه واقعاً تصمیمی رو گرفتین سعی کنین تا آخر راه با تمام سختیاش پیش برین.
هر کسی از یه ره به آرزوهاش میرسه.

من نظر خودمو گفتم به هر حال.
اما حتماً دوستانی اینجا هستن که بهتر میتونن کمکت کنن.مث راوی و همه دوستان دیگهههه:bunnyearsmiley:
واقعا ممنونم شما بهترینید دوست خوبم :)))

zahramirmohamad

New member
زهرا خانم و بقیه دوستان ؛سلام .
همون طور که دوست عزیزمون فرمودن: احتمال گرفتن پذیرش واسه دوره دکترا بسیار بیشتر از کارشناسی ارشد هست و الان که شما نظر خواستین، باید عرض کنم تا اونجایی که من می دونم گرفتن پذیرش از کشور های درست و حسابی در رشته ما، سخت تر از رشته های مهندسی است اما امکان پذیر هست. نمی دونم سایت اپلای ابراد رو می شناسین یا خیر ولی خیلی چیزا توش می تونین پیدا کنین. اون آقای مهندس که بالزاک جان وبلاگش رو معرفی کرد، حتی همخونه اش رو تو آمریکا قبل از رفتن به اونجا، تو این سایت پیدا کرده بود!!! ( البته تا اونجایی که یادمه، وودی قبلا خوب می نوشت میخوندمش اما الان...).
ضمنا باز هم در تایید حرفای بالزاک:آزمون gre subject واسه روان شناسی هم برگزار میشه که شنیدم فرصت خوبیه و خلاصه امتیاز محسوب میشه اگه مدرکش رو داشته باشین.

راستی چند سال پیش مستند میراث آلبرتا در مورد همین مهاجرت ساخته شد. که قسمت دوم این مستند( روایت اروپایی) بسیار قشنگ تر و بهتر از قسمت اولش بود به نظر من البته.
سلام جناب رضا خیلی ممنونم ب خاطر نظرتون..:)) بله سه‌ساله اپلای ابراد رو دنبال می کنم و ترجیح خودم هم ارشد بهداشت اینجا هست و مهارتی هم ک مد نظرمه الزامی نداره لینک مستقیم ب روانشناسی باشه و ی جورایی ب عنوان نقشه ی شماره دو برای درامد بهش نگاه می کنم[emoji6]
در رابطه با مهاجرت مسلما هر کسی وطن خودش رو ترجیح میده ولی متاسفانه شرایط برای من با ایده آلم فاصله ی زیادی داره و این تنها انتخابیه ک دارم
بله مطالعه برای آزمون gre و ایلتس تو اولویتمه و اگه کسی از دوستان هم میخاد باهم مطالعه کنیم
بازم ازتون ممنونم.... :)

rawy

New member
دوستان ببخشین برای نظریه های شخصیت و رواندرمانی بنظرتون چه کتاب تستیی خوبه؟
یعنی کنکور سالی قبل کافیه!!!

برای فیست و کری تا جایی که می دونم کتاب تستی نیست که, مگه هست؟
تست هرچی بیشتر باشه که بهتره , کافی براش معنی نداره, اما متاسفانه برای این دوتا منبع ما فقط تست های خود کنکور بهداشت هست, هرچند که هر سال سبک سوال دادن ازشون رو یه تغییراتی می دن و اگر به تست زدن طبق یه روال ساده تر یا سخت تر عادت کنیم ممکنه گمراهمون هم بکنه, شاید همون تست های خود بهداشت بهترین مورد باشه برای این دوتا درس

crazy 4 u

New member
سلام دوستان من برا آسیب گیج شدم چی بخونم!!!!!! لطفا کمکم کنید...ممنون

راستی دوستان اگه کسی کلید سوالای امسالو داره ممنون میشم بهم ایمیل کنه...alone.g@chmail.com

henri

New member
برای فیست و کری تا جایی که می دونم کتاب تستی نیست که, مگه هست؟
تست هرچی بیشتر باشه که بهتره , کافی براش معنی نداره, اما متاسفانه برای این دوتا منبع ما فقط تست های خود کنکور بهداشت هست, هرچند که هر سال سبک سوال دادن ازشون رو یه تغییراتی می دن و اگر به تست زدن طبق یه روال ساده تر یا سخت تر عادت کنیم ممکنه گمراهمون هم بکنه, شاید همون تست های خود بهداشت بهترین مورد باشه برای این دوتا درس

متاسفانه برا درسای دیگه مونم کتاب تستی نیس مثل فیزیولوژیک ...آزمونهای مارنات ... نه ؟؟؟؟

rawy

New member
سلام دوستان من برا آسیب گیج شدم چی بخونم!!!!!! لطفا کمکم کنید...ممنون

راستی دوستان اگه کسی کلید سوالای امسالو داره ممنون میشم بهم ایمیل کنه...alone.g@chmail.com

همه گیج شدن عزیزم, هرجور که راحت تری کاپلان رو با توجه به تغییرات جدید یاد بگیر, حالا با هر منبعی که بهتر ارتباط برقرار می کنی, مهم اینه که منبع اصلی کاپلان هست و تغییراتش انقدر عمیق نیست که کلا ما رو از خوندنش منصرف کنه ولی باید به تغییرات هم توجه کرد

الف

3i8w_1211.jpg

ب

2w5e_1212.jpg

زبان

zoqi_9.jpg

rawy

New member
متاسفانه برا درسای دیگه مونم کتاب تستی نیس مثل فیزیولوژیک ...آزمونهای مارنات ... نه ؟؟؟؟

درسته فیزیولوژیک و مارنات هم تست نداره
اما, زبان, آمار, روش تحقیق, رشد و عمومی, کاپلان تست دارند, تست های همین درس ها و کتابهاشون و خود درس بقیه ی کتابها رو مسلط باشیم هم خیلی خوبیم, اگه وقتی موند بعدش می تونیم نگران نداشتن تست بقیه ی دروس باشیم که برای اون هم کنکور سالهای گذشته هست

psychology93

New member
سلام دوستان
سلام من زیاد اطلاعاتی راجع به اپلای ندارم ولی تا اونجایی ک میدونم و دیگران هم گفتن برای اینکه بخوای در یک دانشگاه معتبر ثبت نام کنی باید دو سه مقاله ای ک تو isiچاپ شده باشه داشته باشی ک بیشتر کسایی که من میشناسم تو دوره ارشد اینکارو کردن ک دیگه دکترا رو اپلای کنن...
باز در هر صورت تصمیم خودتونه که امیدوارم موفق باشید

zahramirmohamad

New member
سلام من زیاد اطلاعاتی راجع به اپلای ندارم ولی تا اونجایی ک میدونم و دیگران هم گفتن برای اینکه بخوای در یک دانشگاه معتبر ثبت نام کنی باید دو سه مقاله ای ک تو isiچاپ شده باشه داشته باشی ک بیشتر کسایی که من میشناسم تو دوره ارشد اینکارو کردن ک دیگه دکترا رو اپلای کنن...
باز در هر صورت تصمیم خودتونه که امیدوارم موفق باشید
خیلی ممنونم بله سعی می کنم همزمان با کار برای ارشد هم آماده شم ولی رو امسال زیاد حساب نکردم موفق باشید دوست خوبم :))))

henri

New member
بچها برا تکمیل ظرفیت اون ستونی ک نوشته ظرفیت استعداد درخشان شامل ما نمیشه ؟ اصلا چی رو میشه بزنیم چیزی نمونده ک همش استعداد درخشان میشه اونوقت

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا