مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rawy

New member
به عقیده آدلر همه نشانه های روان رنجوری به چه دلیلی به وجود می آید؟
1- برای محافظت از عزت نفس
2- به دلیل نداشتن علاقه اجتماعی
3- وجود احساس حقارت عمیق
4- به دلیل نداشتن جسارت

1 فیست (صفحه ؟)

به عقیده کلین فراخود اولیه چه چیزی تولید می کند؟
1- اضطراب
2- گناه
3- خشم
4- وحشت

4 - فیست صفحه 171

تولد روانشناختی در دیدگاه ماهلر به چه چیزی می انجامد؟
1- درک هویت
2- ارتباط متقابل با مادر
3- شخصیت یکپارچه
4- احساس استقلال و جدایی از مراقب

1 - فیست صفحه 175

eli7

New member
سلام خدا شکر که یه مهربون میخواد بهم کمک کنه
راستش راوی عزیز هدفم اینه توی تهران یا شیراز علوم یا بهداشت فرقی نمیکنه کدوم قبول بشم.
زبان عمومی چون زبان هم رفتم درحد متوسط روبه بالاست ولی زبان تخصیصم چون هیچوقت توی کارشناسیم دنبالش نبودم ضعیفه..
از 4ماه پیش که برای علوم شروع کردم روزی 8.9ساعتو حتما هروز خوندم ولی متاسفانه چون منابع مشخص نیست منم فقط مدرسان خوندم درصدتستای سالهای گذشته رو که میزنم خیلی خوب نیس و خیلی ناامیدم چون باگذشت زمان هم انگار پیشرفتی در کا نیس...پارسال هم ازمایشی شرکت کردم همینطوری سرجلسه رفتم2500شدم ,چون دانشجوی پیام نور بودم زیاد با ریفرنس های ارشد اشنا نبودم ولی همون پارسال زبانمو40درصد زدم..
عزیزم اگر امکانش هست میخوام ببینم درباره شرایط من نظرت چیه ..اخه به نظر خودم بایدحتما یکیو انتخاب کرد تا موفق شد اما به نظرم یکم دیرشده...اینطور نیس..!؟

zahhra

New member
سلام به همگی
من بعد 3 سال از گرفتن مدرک کارشناسیم میخوام برای ارشد بالینی وزارت بهداشت بخونم نمیدونم باید از چ منبعی شرو کنم لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید.با تشکر فراوان

rawy

New member
سلام خدا شکر که یه مهربون میخواد بهم کمک کنه
راستش راوی عزیز هدفم اینه توی تهران یا شیراز علوم یا بهداشت فرقی نمیکنه کدوم قبول بشم.
زبان عمومی چون زبان هم رفتم درحد متوسط روبه بالاست ولی زبان تخصیصم چون هیچوقت توی کارشناسیم دنبالش نبودم ضعیفه..
از 4ماه پیش که برای علوم شروع کردم روزی 8.9ساعتو حتما هروز خوندم ولی متاسفانه چون منابع مشخص نیست منم فقط مدرسان خوندم درصدتستای سالهای گذشته رو که میزنم خیلی خوب نیس و خیلی ناامیدم چون باگذشت زمان هم انگار پیشرفتی در کا نیس...پارسال هم ازمایشی شرکت کردم همینطوری سرجلسه رفتم2500شدم ,چون دانشجوی پیام نور بودم زیاد با ریفرنس های ارشد اشنا نبودم ولی همون پارسال زبانمو40درصد زدم..
عزیزم اگر امکانش هست میخوام ببینم درباره شرایط من نظرت چیه ..اخه به نظر خودم بایدحتما یکیو انتخاب کرد تا موفق شد اما به نظرم یکم دیرشده...اینطور نیس..!؟

الی جان من مشاور تحصیلی نیستم و خودم هم پشت کنکوری ام, اونچه که به ذهنم درست می رسه رو میگم, امیدوارم کمکت کنه
اولا اینکه دفترچه های علوم اومد و ثبت نام تموم شد, شرکت که حتما کردی درسته؟ تو علوم می خوای عمومی قبول بشی یا بالینی؟
قبول شدن عمومی یه کم راحت تره و ظرفیتش هم بیشتره, اگه برات فرقی نمی کنه زومت رو بذار روی اون چون به جای کلیییییییییی منبع بالینی فقط یه هیلگارد رو می خونی و به جای یه رقابت سنگین با بچه های قوی با ظرفیت محدودتر, کارت ساده تر هست
خوشبختانه مدت کمی نیست که شروع کردی, البته من اعتقادی به میزان ساعت ندارم, کیفیت مهمه نه کمیت ولی شاید بشه گفت خوب خوندی
باز هم خوشبختانه زبانت رو خوب زدی و این یه امتیازه که داری , البته کنار نذارش, کم کم لغت بخون (504 و تافل) و تست بزن
اینکه تو 4 ماه میگی پیشرفتی نداشتی یه کم بعید به نظر می رسه به نظرم داری شرایطت رو دست کم میگیری, اما حتما نیاز هست که یه بخش هایی رو بازسازی کنی.
نظر من اینه که تا کنکور علوم کتابهایی از بهداشت که با علوم همپوشی دارن رو حسااااااااااااااابی بخونی, حساااااااااااابی اینطوری هم برای بهداشت داری آماده می شی هم علوم. و توی بهمن ماه هم درس های ضریب یک مثل فیزیولوژی و علم النفس رو سریع جمعشون کنی و نکات مهمشون رو برداری
درسهایی که تقریبا می شه گفت تو هر دوتا کنکور مهم هستند (البته برای علوم منبع مشخصی نیست از هرجا دلشون بخواد سوال می دن, مهم آماده بودنه از هر لحاظ) : کاپلان 2, فیست, کرامر (البته فیرس تو علوم بیشتر مطرحه اما تفاوت زیادی ندارن), کوری (منبع علوم نیست اما تو بهداشت مهمه و تو درس بالینی علوم می تونه کمک کنه), رشد لورابرک و روش تحقیق و اگه هدفت عمومی باشه هیلگارد
برای علوم مشترکها رو بخون, تو بهمن منابع نخونده رو بهش اضافه کن ( مثل سلیگمن یا هالجین, کتابهای فرهنگی, فیزیولوژی و علم النفس) و تست زیاد بزن, و بعد از بهمن حسابی بخون واسه بهداشت.
موفق باشی

rawy

New member
سلام به همگی
من بعد 3 سال از گرفتن مدرک کارشناسیم میخوام برای ارشد بالینی وزارت بهداشت بخونم نمیدونم باید از چ منبعی شرو کنم لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید.با تشکر فراوان

سلام زهراجان, تو صفحه اول همین تاپیک تمام منابع ذکر شده و راهنمایی های خوبی رو از این تاپیک می تونی بگیری
موفق باشی

eli7

New member
ممنون که با حوصله نظرتوبهم گفتی عزیزم
پس اینطوری که پستهای بچها خوندم و شمام گفتی اگه بتتونم بعد علوم درست واساسی شروع به خوندن کنم امیدی باشه ...
یه عااااااللللمههههه ارزوهای قشنگ برات میکنم عزیزم وایشلا توهم موفق باشی

rawy

New member
32646647438945006330.jpg

henri

New member
سلام دوستان ............... سلام راوی جووووووووووووووووووووووووون سلام پرند ..................سلام حمیده جون ......... نمیدونید چقد دلم براتون تنگ شده دیگه آخرای ترمه و کلییییییییییییی کار ریخته رو سرم ببخشید که خیلی وقته نیمدم البته اومدن من فقط باعث مزاحمت شما میشه چون اصلا با شما هماهنگ نیستم و هیچی نخوندم نه میتونم سوالاتونو جواب بدم نه سوال یا نکته ای بذارم حتی اصن اینقد وضم خرابه که........................... خدا خودش کمک کنه
خلاصه فقط اومدم ی ارض ادبی کرده باشم. :heart::rose::sarma:

parand

Well-known member
سلاااااااااااااااام...:bunnyearsmiley:
ســــــــــــلام....
چرا کسی نیست؟؟؟؟:65d6a5d6s:
دقیـــــــقا
7 هفته مونده به کنکور علوووووووم....
6 ماه هم برای ازمون بهداشت فرصت هست....
درساتونو خوب بخونیـــــــــــد.
همگی موفق باشید...
43079_29vfnr8_th.gif
715519_flower4.gif

balzak

New member
سلاااااااااااااااام...:bunnyearsmiley:
ســــــــــــلام....
چرا کسی نیست؟؟؟؟:65d6a5d6s:
دقیـــــــقا
7 هفته مونده به کنکور علوووووووم....
6 ماه هم برای ازمون بهداشت فرصت هست....
درساتونو خوب بخونیـــــــــــد.
همگی موفق باشید...
43079_29vfnr8_th.gif
715519_flower4.gif

سلام پرند خانوووووووووووم.ایشالا شما هم همیشه موفق باشی.
آره دیگه خیلی نموونده.فقط ایشالا همگی چه وزارت علوم چه بهداشت خوب جلو بریییییم و امسالو خاطره ساز کنییییییییییییییییییم

parand

Well-known member
سلام پرند خانوووووووووووم.ایشالا شما هم همیشه موفق باشی.
آره دیگه خیلی نموونده.فقط ایشالا همگی چه وزارت علوم چه بهداشت خوب جلو بریییییم و امسالو خاطره ساز کنییییییییییییییییییم
ســـــــــــــــلام اقای بالزاک...
خوبید؟
مرررررررسی.
امیدوارم امسال سال موفقیت هممون باشه...:a2d3:

Shaghaygh

New member
سلام منم هستم. اما شماها چطوری انگیزه تونو حفظ می کنین؟ من یه کلمه میخونم خوابم می گیره. با اینکه خیلی دوست دارم قبول بشم اما نمیدونم چرا نمی تونم بخونم :(

balzak

New member
ســـــــــــــــلام اقای بالزاک...
خوبید؟
مرررررررسی.
امیدوارم امسال سال موفقیت هممون باشه...:a2d3:

سلااااااااااام.ممنونم.دوستااااااااااااااااااااااااان خوب باشن ما هم خوووووووووبیم
ایشالاااااااااااااااا:thanks:

balzak

New member
92539176173044728578.jpg
..................... ..................................... .................................... .................................

rawy

New member
سلام منم هستم. اما شماها چطوری انگیزه تونو حفظ می کنین؟ من یه کلمه میخونم خوابم می گیره. با اینکه خیلی دوست دارم قبول بشم اما نمیدونم چرا نمی تونم بخونم :(

سلام دوست عزیز
خوش اومدین
تقریبا می تونم بگم که همه کنکوری ها همینطور هستند, و به قول یه جمله زیبا "کنکور رقابت با دیگران نیست, رقابت با خودمان است"
باید مقابله کرد, باید برای انجام یه کار نو, یه آدم نو شد, باید تغییر کرد, سخته, برای همه سخته
موفق باشی :rose:

balzak

New member
سلام دوست عزیز
خوش اومدین
تقریبا می تونم بگم که همه کنکوری ها همینطور هستند, و به قول یه جمله زیبا "کنکور رقابت با دیگران نیست, رقابت با خودمان است"
باید مقابله کرد, باید برای انجام یه کار نو, یه آدم نو شد, باید تغییر کرد, سخته, برای همه سخته
موفق باشی :rose:

مث همیشه راوی جان گل گفتییییییییییییییییییی.خیلییییییییییی قشنگ
آره باید برای انجام یه کار نو, یه آدم نو شد, باید تغییر کرد, سخته, برای همه سخته:a2d3:

- - - Updated - - -

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا