مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

narges-gh

New member
دوستان گلم من برا سال 91 خودندم هرچند نتیجه ای نگرفتم ولی چندتا تجربه پیدا کردم که دوست دارم بهتون بگم.چون اکثر بچه ها تازه عضو اینجا هستند بهتره که بدونن واز بچه های سال قبل هم خواهش میکنم از تجربه هاشون در اختیار ما بگذارند و منتظر راهنماییهاشون هستیم
بچه ها توصیه های من اینه که1- سعی کنید زیاد وابسته این سایت نشید که هر دم به دقیقه بیایید اینجا.
2-اصلا ساعت دقیق برا گزارشهاتون تعیین نکنید چون استرس رو بیشتر میکنه.
3-از منابع مختلف به هیچ عنوان استفاده نکنید.یک منبع بخون دقیق بخون.
4- خوب تحقیق کنید و بدونید کدوم منابع جامع هستند اونارو بخرید و بخونید.
5-اگه کسی بهتون گفت های معتبر داره سعی کنید باور نکنید حرفاشو. و بیخودی هزینه های غیر استاندارد نکنید.
6-بنظر من کتابهای پوران پژوهش در کنار کتابهای اصلی بهترین منابع هستند.
7-سعی کنید نت برداری کنید چون ماههای اخر زیاد بدردتون میخوره..البته با نت برداری خودتونو گیج نکنید ها
8-سوالات کنکور سالهای قبل رو بخونید.
9- به هیچ عنوان برا ازمونهایی که اموزشگاههای کنکور برگذار میکنند شرکت نکنید چون همشون فریب کارند.
10-اگه کسی بهت گفت چنان برنامه جامعی دارم که اگه با اون برنامه ریزی پیش بری حتما موفق میشی باور نکن و هزینه نکن.برنامه رو خودت باید تنظیم کنی خودت وخودت
امید موفقیت برا همتون..
ملیسا جون زبان لزگی که ترجمه نداره رو شما چی کار می کنین؟ منو راهنمایی کن خیلی نگرانم

farhad5874

New member
جناب فرهاد در مورد درسنامه برای کنکور علوم کتابای پوران پژوهش بهترین گزینه است و خیلی برای کسانی که وقتشون کمه یا رشته شون غیرمرتبطه مناسبهمخصوصا روانشناسی بالینی ، روانشناسی مرضی ، رشد و آمارش

آمارشو نمیدونم اما سه تای دیگه بهترین هستن بین كتابهاش. ولی مشکل کتابهای پوران پژوهش اینه که درسنامه نیستن و شاید بشه گفت کتاب نکات هستن که نکات مهم منابع رو خیلی کلی اورده و بهمین خاطر خصوصا برای کسانی که غیر مرتبط هستن چندان مفید نمیتونه باشه.

narges-gh

New member
سلام دوستان گلم من درس 1و 2 زبان رضازاده و مهارت اول لزگی و فصل اختلالات شخصیت کاپلان رو خوندم. این گزارش بنده به عنوان اولین نفر...........

م منتظر

New member
رواندوستا کجایید، به دادم برسید:sady:
احساس میکنم روانم درد میکنه. ایناها اینجاش:heart:
کتاب بالینی فیرس رو هم با این حال ناخش( به قول یزدیا) شروع کردم اما احساس میکنم این 100 صفحه ی اولش مطلب به درد بخوری نداره!!!! شایدم مشکل ازین جهت باشه که رشته م روانشناسی نبوده و نمیتونم سوالاشو تشخیص بدم
اینه که تصمیم گرفتم بالینی پوران خانوم رو تهییه کنم.آخه از نرگس جان و چندتا دیگه از بچه ها شنیدم کتاب خوبیه.:smilies-azardl (181 اگه دوستان رواندوست روانشناس نظری دارن بفرماین تا با تمام حواسم مورد توجه قرار بدم. !!!!!!
لیندالیل کماکان نایاب است، دیدیم چیزی نداریم شروع کردم اسنشال ورد تافل رو خوندن( خدا عاقبتمون رو ختم به خیر کنه:1dco2x0p1lilzhfpg1t) دیگر عرضی نیست جز دوریه شما که آن هم امید است دیدارها تازه گردد:smiliess (3):
نقطه، تموم شد

ainazhz

New member
رواندوستا کجایید، به دادم برسید:sady:
احساس میکنم روانم درد میکنه. ایناها اینجاش:heart:
کتاب بالینی فیرس رو هم با این حال ناخش( به قول یزدیا) شروع کردم اما احساس میکنم این 100 صفحه ی اولش مطلب به درد بخوری نداره!!!! شایدم مشکل ازین جهت باشه که رشته م روانشناسی نبوده و نمیتونم سوالاشو تشخیص بدم
اینه که تصمیم گرفتم بالینی پوران خانوم رو تهییه کنم.آخه از نرگس جان و چندتا دیگه از بچه ها شنیدم کتاب خوبیه.:smilies-azardl (181 اگه دوستان رواندوست روانشناس نظری دارن بفرماین تا با تمام حواسم مورد توجه قرار بدم. !!!!!!
لیندالیل کماکان نایاب است، دیدیم چیزی نداریم شروع کردم اسنشال ورد تافل رو خوندن( خدا عاقبتمون رو ختم به خیر کنه:1dco2x0p1lilzhfpg1t) دیگر عرضی نیست جز دوریه شما که آن هم امید است دیدارها تازه گردد:smiliess (3):
نقطه، تموم شد

منتظر جان . بالینی فیرس فصل های 4 تا 18 مهمتر هست. اینارو تو اولویت قرار بدین و در کنارش وقت داشتین بقیه فصل هارو هم بخونید..قبلا هم گفتم به هیچ وجه منابع اصلی و کنار نزارین و برین کتاب دیگه بخونین. فیرس جز منابع اصلی هست. پس باید باید خونده بشه.. کتاب پوران خوب هست اما فقط واسه ماه های اخر و دوره. به هیچ وجه اول با کتابای پوران پژوهش شروع نکنید اول منابع اصلییییییییی.

زبان لیندا لیل کتاب سبکیه. منظورم اینه واسه کسایی که زبان قوی ندارن خوبه و میتونن از اون شروع کنن. اما اگر زبانتون در حدی خوب هست از کتاب reading in psychology دکتر کیانوش هاشمیان شروع کنید که بیشتر و متن قوی تری هم داره..
در ضمن لغات پاورقی کتابهای منبع رو که میخونید تو یه دفتر جدا یادداشت کنید همراه با معنی و هر روز قبل از خوندن متن کتاب زبانتون اونارو دوره کنید . این کار واقعا عالیه و باور کنید من از همین کتابای منبع بیش از 70 درصد لغات تخصص ی و یاد گرفتم .

اینایی که گفتم مخصوص منتظر عزیز هست که میخواد وزارت علوم بخونه

بچه ها بهداشت هم لزگی و دارن و میدونن چیکار کنن

آخرین ویرایش:

م منتظر

New member
نازه نازه آیناز مو نازه. :thanks:
نازه نازه آیناز مونازه :thanks:( اینو با لحجه ی آبادانی بخون آیناز.
ممنون از راهنماییت دوست مجازی اما صد در صد حقیقیه خودم. برنامه امروز عصر خرید کتاب رو دیلیت کردی ناقلا:smiliess (8):
از راهنماییت ممنونم. آیناز جان. پس همینو میخونم عزیز:smilies-azardl (181

fada19990

New member
سلام بجه ها جونم من امروزيه فصل كابلان ويه فصل شخصيت خوندم.ولي قول ميدم حتما فردا بيشتربدرسم

fada19990

New member
:thumbsupsmileyanim:سلام من تا الان كابلان وشخصيت خوندم.ولي سعي ميكنم امار هم بخونم=

ainazhz

New member
نازه نازه آیناز مو نازه. :thanks:
نازه نازه آیناز مونازه :thanks:( اینو با لحجه ی آبادانی بخون آیناز.
ممنون از راهنماییت دوست مجازی اما صد در صد حقیقیه خودم. برنامه امروز عصر خرید کتاب رو دیلیت کردی ناقلا
از راهنماییت ممنونم. آیناز جان. پس همینو میخونم عزیز

:25r30wi:

خواهش میکنم منتظر
سوال دیگه های هست در خدمتم

yazdan

New member
سلام دوستان
امیدوارم تو راهی که تازه قدم گذاشتین موفق باشین
:a2d3: یه سوال داشتم. بنظرتون اگه یه نفر از یه رشته کاملا نامرتبط بخواد واسه ارشد روانشناسی شرکت کنه شانس قبولیش چقدره؟ البته با در نظر گرفتن علاقه خیلی زیادش به این رشته. و اگه فرض کنیم تو کنکور قبول بشه، بعدش ممکنه تا چه اندازه به مشکل بربخوره؟ پیشاپیش از تمام دوستانی که راهنمایی میکنن و نمیکنن ممنونم:smiliess (3):

سلام
دوست عزیز شما فقط مجازید که آزمون وزارت علوم شرکت کنید.درضمن 3سال پیش رتبه1 وزارت علوم توی رشته روانشناسی عمومی ی خانومی بود که رشتش ادبیات بود.خلاصه اینکه شدنیه
درضمن درسای دانشگاه هیچوقت تعیین کننده ی توانایی آینده ی ی فرد نیستن،و شما باید با مطاله آزاد سطح خودتون رو بالا ببرید

yazdan

New member
ملیسا جون زبان لزگی که ترجمه نداره رو شما چی کار می کنین؟ منو راهنمایی کن خیلی نگرانم

سلام

ملیسا جان پیشنهادات خوبی داشتن.منم چندتا اضافه میکنم:(البته من صرفآ درباره وزارت بهداشت میتونم پیشنهاد بدم)
1.برای آزمون وزارت بهداشت فقط منابع معرفی شده از همین وزارتخانه رو بخونید بجز دروسی که کمی انعطاف پذیرند.مثل زبان و آمار
2.نکته برداری توی ماه آخر شمارو از سردرگمی نجات میده.برای پربار شدن نکته هاتون آزمونهای5سال اخیر رو ببینید که بتونید نکات رو تشخیص بدید.
3.سال گذشته ی سری از دوستان در این انجمن کتاب لزگی رو باهم ی ترجمه کردن و قرار شد به نفع امور خیریه بفروش برسه باقیمت5000تومان.بنظرم از هیچی بهتره.طریقه تهیشو اطلاع ندارم.یکیتون از آدمین بپرسید و به بقیه اطلاع بدید
4.کیفیت از کمیت مهمتره(بجای اینکه ی اقیانوس باشید به عمق 1سانت ی دریاچه باشید به عمق چندمتر.مهم اینه بتونید سوالات مربوط به قسمتای خونده شده رو جواب بدید نه اینکه ی کتابو کامل کنید بدون اینکه بتونید سوالاشو بدون تردید جواب بدید).

yazdan

New member
سلام بر همممه دوستان منم باشمام اما من از مهر شروع ميكنم فقط خواستم زنبيل گذاشته باشم!!! براي ما كه قسمت نشد ولي سعي كنيد اين سه ماه از دست نديد.
ببينم چيكار ميكنيد

يا علي

پرویز خان مهر دیره البته اگه تا حالا ی دور همه منابعو خوندی عیبی نداره وگرنه دیره
درضمن به دوستانی که این هفته مطالعه رو شروع کردن تبریک میگم.اگه مسیرو خوب طی کنن و حواشی رو یکسال کنار بگذارن حتمآ قبولن.البته با برنامه ریزی درست به امور روزمره هم میتونن برسن.بهرحال شما گام اول و مهمترین گام رو در بهترین زمان برداشتید.
پیشاپیش قبولی شمارو تبریک میگم

آخرین ویرایش:

م منتظر

New member
اهممممممممممم
اهمممممممممممممممممممممممممممممم:New (6):
برای اینکه همه ی توجه ها به خطابه ی حاج خانوماقای منتظر جلب بشه یه صلوات غرررا ختم بفرمایید و یه دست کف مرتب مرحمت بفرمایید:smiliess (12):
خداوند اموات همه رو ختم به خیر کنه.
دوستان در خلوت خود نشسته بودیم که راویان اخبار و طوطیان شیرین شکر شیرین گفتار خبر آوردند که منتظرا زچه چنین در خواندن لغات تافل پای در گل مانده ای؟ گفتم راویا( راویه خودمونو نمیگما! این یکی دیگس) گفتم راویا آزمونی در پیش داریم و از بد روزگار لیندالیل هم نداریم، دیدیم که بیکاریم لاجرم با اسنشال ورد سرو کار داریم. اما از آنجا که حفظ این لغات سخت است کماکان پای در گل و سرعتی همچو لاکه پشت داریم. راوی گفت:( این یه راویه دیگست، عه بله دوستان راوی گفت که بدان و آگاه باش که کنکور ارشد وزارت بهداشت به نوعی کنکور زبان است و در درس زبان هر که درصد بیش رتبه ش بیشتر. گرچه وزارت علوم برای این منظور منابعی ذکر نموده اند اما در عین مرتبط بودن کاملاً بیربط است. گفتم راویا آنچه گفتی نیک گفتی اما ما که در پشت در وزارت علوم مانده ایم! به آزمون بهداشت که راهمان نمی دهند!!!!! گفت:عه!!! نمیدانستم. خب بشنو و به دوستان خود در انجمن بگو. کم به تو لطف داشته اند؟!!! گفتم نیک گفتی، پس بگو تا همین امشب به ایشان بگویم. ادامه داد که منابع معرفی شده از سوی وزارت بهداشت برای حصول نتیجه در زمان مقتضی کفایت نمیکند و از آنجایی که این آزمون تقریباً و آن هم تقریباً ها در سطح اینرمدییت برگزار میشود و سطح این کتاب ها هم اینترمدییت است به آنها به چنین استنادی شده. راویا فرمودند که اگر برای این آزمون دامنه ی لغات و واژگان خود را افزایش دهید و در کنار آن فقط یک کتاب گرامر مطالعه بفرمایید و متون تخصصی خود را دنبال نمایید، حصول درصد 100 از 100 برای درس زبان روی شاخ شما خواهد بود. گفتم خوب لغات که زیادند، بگویم چه بخوانند؟ گفت Absolutely Essential Words504، Essential Words for the TOEFL، 125 More Difficult But Essential Words، 1100 Words You Need To Know، . Vocabulary for the High School Student، Vocabulary for the College Bound Students. اینجا بود که دیگه قات زدم سر این راوی و برگشتم سر لحجه ی خودم و گفتم خدا خیرت بده مرد مومن من دو سال این 504 دستمه هنوز یه بار به آخرش که هیچی به وسطش نرسیدم تو برای من از اسم این کتابا زنجیر بافتی؟:smilies-azardl (
جالب اونم لحجه ش رو مث من کرد و ادامه داد صب بکن یوخده دندون رو جیگر بذار تا حرفم رو کامل کنم. گفتم کو بگو ببینم؟
گفت به خاطر سپاری معانی لغات زبان انگلیسی روندی زمان بره و نیاز به تکرار فراوان در دوره های طولانی مدت داره. چرا که بخاطر سپاری معانی لغات درحافظه بلند مدت مستلزم به صورت رمز درآمدن اون هست. مخاطبا بواسطه ی تکرار های فراوون و دوره ای این معانی را ناخود آگاه به صورت رمز در میارن و به حافظه می سپرن. یه روشی هست بنام تصویرسازی کلمات(imaging)" روشی نوین و تضمینی هست که بر پایه اهرم های حافظه و توانایی های یادگیری که در همه افراد ،با هر سطح هوشی و هر بهره هوشی، وجود داره پایه گذاری شده. این روش از سه بخش تشکیل شده است که لازم وملزوم یکدیگه هستن. در بخش اول ابتدا آگاهانه برای هر واژه یک نشانه و رمز تعریف می شه که این نشانه باعث تداعی شدن و ماندگاری معنای لغت در ذهن میشه. در بخش دوم هر کدام از این رمزها و نشانه ها تصویر سازی عینی میشن که این عمل باعث ماندگاری و تداعی هر چه بهتر و مطلوب تر این نشانه ها میشه و در بخش سوم که از اهمیت بالاتری نسبت به بخش اول و دوم برخورداره، استاد اقدام به تصویرسازی ذهنی رمزها و تشریح رابطه بین این رمزها و تصویر سازی های عینی مربوط به آنها می کنه که این عمل علاوه بر یادگیری سریع حجم زیادی از لغات در زمان کوتاه، باعث ماندگاری همیشگی آنها در ذهن می گرده. با این روش 504 3جلسه ، Essential Words for the TOEFL که شامل 450 لغته باز سه جلسه، More Difficult But Essential Words که 125 لغت سخت هست یک جلسه، 1100 Words You Need To Know شش جلسه، Vocabulary for the High School Student (واژگان دوران دبیرستان آمریکا) که حدود 1100 کلمه ست هفت جلسه و Vocabulary for the College Bound Students فقط در سه جلسه اونم تضمینی به تو آموطش داده میشه. گفتم راوی ولم کن چرا جوک میگی من دو سال 504 دستم بود به به درس بیستش نرسیدم هیچوقت اونموقع تو میگی فلان جا فقط در 23 جلسه تقریباً تمام لغاتی که در مورد زبان بهش احتیاج دارم رو تو مخ من میکنه اونم تضمینی؟ کدوم تضمین؟ اصن کو تضمین کو نشونم بده؟ راوی خندید:rolleyessmileyanim: روای جونم تو رو نیگما اما تو هم میخوای بخند:ـ) گفتش که چه تضمینی از این بالاتر که جلسه اول از شروع هر کدوم این کتابا که تقریباً یه روز هست کاملاً رایگان هست برات و اگه راضی بودی شهریه رو پرداخت میکنی و برنامه ات رو ادامه میدی. گفتم هاااااااااا این شد راوی جون، بگردم آی بگردم :4d564ad6:خب حالا کجا گیر میاد این معجون حفظ لغات در کوتاه ترین زمان؟ گفت گوشت رو بیار، پچ پچ پچ پچ. گفتم خب حالا میتونم اینجا به دوستامم بگم؟
گفت نه نگو. گفتم آخه چرا؟ اونا که هرچی هست به من میگن! گفت آخه اگه بگی تبلیغ میشه بعدشم ممکنه دوستات فک کنن که خواستی بازار گرمی کنی و شاید ار این صورت دوستات و اعتماد دوستات رو از دست بدی! یادت باشه بزرگترین سرمایه ی هر شخص دوستان خوبی هست که داره. گفتم پس چی رو اول بحث ازم خواستی بگم؟ گفت همونایی که گفتی و اضافه اینکه با روشهای تصویر سازی ذهنی و عینی آشنا بشن و بدونن که بخش عمده ای از یادگیریه ما در واقع بصری هست! اما خیلی ها بلد نیستن ازش به نحوه خوبی بهره برداری کنن. خودت که استفاده کردی و برات ثابت شد بعد به اونایی که به تو اطمینان دارن و تو هم اونا رو خوب میشناسی و از نیازشون با خبری معرفی کن. نه این فضای مجازی که کسی تو رو اونطور که باید نمیشناسه و ممکنه از نقل این موضوع سوء برداشت بشه. گفتم اکی تنکس فر یور جنرس تریتمنت. ای دو وات یو سٍی اند وات یو ساجست فر می. سو ای گو تو کانتینیو د مثد یو اینترودیوسد فر می. تنکس راوی اند هپی یور لایف. ول مای در فرندز، د استری واز فینیشد اند د کراو دازنت ارایود این هیز/شیز هاوم

آخرین ویرایش:

م منتظر

New member
یا حضرت دوست! این همه متن رو من نوشتم؟:5:
ببخشید بچه ها امیدوارم خسته تون نکنه نفهمیدم چی شد این همممممممه پر حرفی کردم!:sadsmiley:
اگه وقت گداشتید و خوندید و براتون مفید نبود میتونید با حرفاتون تببیه م کنید:image170:
اما حواستون باشه ها!!! من دلم مث کنجیشک نازکه یه هو نشکنه!!!!!!
اگه خواستید فحش هم بدید از اونا باشه که کمتر درد داره. باشه؟
ممنون از همه ی شما رواندوستای دوست داشتنی
ماچ محکم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا