مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Sahar_az

New member
سلام دوستان بیوتکنولوژیست
من یه سواله سلولی برام پیش اومده اگه کسی لطف کنه جواب صحیحش رو بگه ممنون می شم:riz304:
بیشترین حجم نقل و انتقال یون در غشای پلاسمایی مربوط به کدام یون است؟
1) کلسیم
2) سدیم
3) پتاسیم
4) کلر

توی کلید جواب خورده پتاسیم... ولی من استدلالم این بود که چون پمپ سدیم پتاسیم، توی هر سری انتقال 3 تا سدیم رو از سلول میفرسته بیرون و 2 تا پتاسیم رو میاره داخل، پس باید سدیم باشه
ولی الان نمی دونم چرا پتاسیم شده؟:j58r36j3gcr4suxymup جای دیگه هم نقل و انتقال پتاسیم داریم عایا؟
با تشکر

love virology

New member
مهندسی ژن نه بیشتر از میکروسکوپ و کروماتوگرافی الکتروفورز سوال میاد / مهندسی برای دوستان ژنتیک هست

love virology

New member
من یه سواله سلولی برام پیش اومده اگه کسی لطف کنه جواب صحیحش رو بگه ممنون می شم:riz304:
1) کلسیم
2) سدیم
3) پتاسیم
4) کلر

توی کلید جواب خورده پتاسیم... ولی من استدلالم این بود که چون پمپ سدیم پتاسیم، توی هر سری انتقال 3 تا سدیم رو از سلول میفرسته بیرون و 2 تا پتاسیم رو میاره داخل، پس باید سدیم باشه
ولی الان نمی دونم چرا پتاسیم شده؟:j58r36j3gcr4suxymup جای دیگه هم نقل و انتقال پتاسیم داریم عایا؟
با تشکر

سوال منظورش و ذهن طراح روی این مسئله میچرخیده / کانال پتاسیم معروفترین و معمولترین کانالی در غشا سلولی تمامی جانوران

alireza-ja

New member
1) کلسیم
2) سدیم
3) پتاسیم
4) کلر

با تشکر

میشه اینطوری هم استدلال کرد که از اونجایی که غلظت تمام یون ها در خارج سلول بیشتره به جز پتاسیم که در داخل بیشتره پس قائدتا غشا خودش رو بیشتر درگیر پتاسیم میکنه نسبت به باقی بونها. بطور مثال اگر سلول قرار 1000 تا یون بفرسته بیرون، این شامل همه انواع یونها میشه و بر عکس اگر قراره 1000 تا بفرسته داخل قسمت عمده ای ازش پتاسیمه. چرا ؟ چون پتاسیم تنظیم اسمزی غشا رو بر عهده دارد.

پ ن : معروفترین ناقل غشا پمپ سدیم پتاسیمه.

sohiii

New member
سلام دوستان،یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
گسترده ترین فیلامان حد واسط کدومه؟
کراتین
لامین
دسمین
ویمنتین

sohiii

New member
در ساختار نوکلئوزوم سانترومر کروموزوم به کدام هیستون متصل می شود؟

Mohammad_Arefi

New member
65 درصد سلولی/ 35 درصد مولکولی / سوالات مولکولی چند ساله خیلی تکرار شده/ احتمال میدم از مکانیسم های ترمیمی امسال سوال بیاد

من پارسال که تست زدم از 40 تا سوال دقیقا 20 سوال مولکولی بود
و امسال بخاطر اینکه لودیش 2013 منبع هست احتمالا سوالات بیشتر درباره یوکاریوت باشه

forootan

New member
سلام.من امسال مي خواستم كنكور بدم ولي به خاطر يكسري مشكلات نتونستم وپارسال كل كتابهايي كه لازم بود رو خريدم.سلولي لوديش ومولكولي مهدوي،ميكروب موراي وجاوتز،زبان تافل لزگي و1100وا‍ژه،بيوشيمي لنينجر.
حالا مي بينم براي 95 ضرايب فرق كردن ويكي از دوستانم ميگن قبل از منبع كتابي راحتتر بخونم بعد برم منبع.اگه ميشه وكسي ميتونه كمكم كنه از تير مي خوام شروع واز الان مي خوام كتابا رو تهيه كنم اخه براي جمع اوري و تصميم نهايي زيادي زمان ندارم.
در ضمن به نظر شما آيا براي وزارت علوم هم برنامه اي داشته باشم يا فقط فكرم براي بهداشت باشه لطفا كمك كنيد.ممنون:33::sadsmiley:

love virology

New member
به قول دکتر محمد نژاد امسال یوکاریوت سواله / 2008 زیاد فرقی نداره / جز رونویسی باقیه موارد یوکاریوت بخونید / توکل برخدا موفق میشید/ ارشد 92 خیلی سخت بوده پارسال 93 سوالاتش اسونتر بود

love virology

New member
سلام.من امسال مي خواستم كنكور بدم ولي به خاطر يكسري مشكلات نتونستم وپارسال كل كتابهايي كه لازم بود رو خريدم.سلولي لوديش ومولكولي مهدوي،ميكروب موراي وجاوتز،زبان تافل لزگي و1100وا‍ژه،بيوشيمي لنينجر.
حالا مي بينم براي 95 ضرايب فرق كردن ويكي از دوستانم ميگن قبل از منبع كتابي راحتتر بخونم بعد برم منبع.اگه ميشه وكسي ميتونه كمكم كنه از تير مي خوام شروع واز الان مي خوام كتابا رو تهيه كنم اخه براي جمع اوري و تصميم نهايي زيادي زمان ندارم.
در ضمن به نظر شما آيا براي وزارت علوم هم برنامه اي داشته باشم يا فقط فكرم براي بهداشت باشه لطفا كمك كنيد.ممنون:33::sadsmiley:

برای بیو و مکیروب کتاب سبکتر و کنکوری تهیه کن . وقت بیشتر بده به سلولی و زبان / کتاب دکتر مهدوی هم بعنوان کتاب کمکی روش حساب کن سلولی فقط لودیش و لاغیر/ 1100 زیاده لازم نیست فقط تافل روش تمرکز کن و کتاب تافل جدید تهیه کن یکسری لغت جدید اضافه شده بهش/ میکروب دکتر بهادر بعلاوه برای کنکور خوبه / بیو هم کتاب دکتر احسانی بعلاوه برای کنکور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا