مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

love virology

New member
سوالات تکراری چند ساله سلولی مولکولی/ فعالیت اندامک میتوکندی و پراکسی زوم / بیشترین کدون و کمترین کدون / کدون اغاز و پایان / جهش nonsense / فعالیت sno rna / sn rna / micro rna / rnas p rna interference si rna

فعالیت ژن p53 و prb / توالی sine و line / دی ان آ میتوکندری / توالی تکراری پشت سرهم / تعریف نوکلئوزوم / فعالیت هیستون ها مخصوصا عملکرد h1 / اجزای g pro / انتقال فسفر توسط توسط کیناز ها به امینو اسید ها / تلومر و انزیم تلومراز / عملکرد c amp / مورفولوژی گلژی و میتوکندری / نقش پیامبر های ثانویه / انواع سلول های بنیادی / فیلامان های حد واسط/ کاسپاز ها / میکروتوبول ها / ژن کاذب/
مراحل چرخه سلولی کمترین و بیشترین دقت کنید یعنی زمانش / غشا قسمت فسفولیپیدها/ folding pro / عملکرد سیکلین های های چرخه سلولی

A2biotech

New member
میدونید شیرین ترین لحظه ی مطالعه لودیش کدوم لحظه ست؟!
موقعی که مثلا میگه:مسیر کاملی که در آن پیام رسانی پروتیین x مانع از تجزیه ی پروتیین y میشود "هنوز شناسایی نشده" است...![emoji2]
چون اگه شناسایی شده بود علاوه بر این همه مطالب باید اونم یاد میگرفتیم.. :) :)

gisoo23

New member
بچه ها من از الان ميخوام واسه ارشد سال نود و پنج بخونم! امسال نميتونم شرکت کنم چون دارم طرحمو ميگذرونم.
رشته ام بيهوشيه. ساظن قم هستم.
بنظرتون بيوتکنولوژي انتخاب درستيه براي من؟
اصلا تو قم بازار کار داره يا نه؟
گزينه هايي که ميتونم انتخاب کنم ايناست:فيزيولوژي-آناتومي-تغذيه-پرفيوژن- نانوتکنولوژي و بيوتکنولوژي.
کدومش از همه نظر خوبه و باعث پشيمونيم نميشه در آينده؟
خواهشا جوابمو بديد. بدجوووور درگيرشم.

A2biotech

New member
سلام...راستش رشته ی منم بیهوشیه!
این که بیوتک انتخاب درستی برا شما باشه یا نه تشخیصش به خودتون بر میگرده...اول باید از همه ی این رشته ها که گفتید اطلاعات کامل کسب کنید...بعد در مورد روحیات خودتون شناخت کامل بدست بیارید و ببینید رشته ای که میخاید برید توش با روحیاتتون سازگاره یا نه...
اگه به امید درامد و بازار کار میخایید بیاید توی بیوتک بیخیالش بشید...چون شما با همون کارشناسی بیهوشی راحت میتونید با دو شیفت کار یه در امد نسبتا خوب داشته باشید...ولی اگه روحیه ی علم طلبی دارید و حاظرید به خاطر کسب علم هر سختیی رو متحمل بشید خوب ادامه تحصیل به روتون بازه...
در ضمن ممکنه شما به کار در بالین عادت کرده باشید...در این صورت رشته هایی مثه پرفیوژن که در نهایت کار این رشته در بالین خواهد بود برا شما بهتره...
برای رشته ای مثه بیوتک شما باید یه روحیه ی علم طلب و محقق گونه! داشته باشید...
تشخیص همه اینا به عهده ی خودتونه...

gisoo23

New member
من عاشق علم و اکتشافات جديد هستم. کلا شخصيت ايده آل گرايي دارم.
از درجا زدن خوشم نمياد. کارهاي پرهيجان رو دوس دارم. منظورم از هيجان کارهاي پرتحرک نيس، منظورم کارهاي مفيد و شگفت انگيزه.
منظورم هم از بازار کار لزوما يه کار ايده ال با درامد بالا نيست. چون دغدغه کار رو ندارم. خداروشکر شاغل هستم و درآمد دوسه ميليوني که دارم برام کافيه.
بازارکار از اين جهت برام مهمه که احساس پوچي و بي مصرفي بهم دست نده و حس مفيد بودنم ازرضا بشه تو اين رشته!
بااين اوصاف بنظرتون اين رشته بدرد من ميخوره؟
يعني روحيه کنجکاو و ايده آل گراي منو ميتونه ارضا بکنه؟
نميدونم تونستم منظورمو خوب برسونم يا نه؟
چندسال پيش خاطرتون هست که يه سريال پخش ميکرد بنام فاکتور هشت؟ من وقتي اون سريال رو ميديدم هميشه آرزو داشتم جاي شخصيت هاي اون فيلم باشم. دوس دارم با آزمايشات مختلف و روحيه کنجکاوي که دارم چيزهاي جديد کشف کنم. بنظرتون اين رشته منو به خواسته ام ميرسونه؟ اونم تو شهري مثل قم؟

Mohammad gh

New member
میدونید شیرین ترین لحظه ی مطالعه لودیش کدوم لحظه ست؟!
موقعی که مثلا میگه:مسیر کاملی که در آن پیام رسانی پروتیین x مانع از تجزیه ی پروتیین y میشود "هنوز شناسایی نشده" است...![emoji2]
چون اگه شناسایی شده بود علاوه بر این همه مطالب باید اونم یاد میگرفتیم.. :) :)

:) تازه همون لودیش خیلی از مسیرهای مولکولی رو خلاصه توضیح داده و رد شده!

A2biotech

New member
من عاشق علم و اکتشافات جديد هستم. کلا شخصيت ايده آل گرايي دارم.
از درجا زدن خوشم نمياد. کارهاي پرهيجان رو دوس دارم. منظورم از هيجان کارهاي پرتحرک نيس، منظورم کارهاي مفيد و شگفت انگيزه.
منظورم هم از بازار کار لزوما يه کار ايده ال با درامد بالا نيست. چون دغدغه کار رو ندارم. خداروشکر شاغل هستم و درآمد دوسه ميليوني که دارم برام کافيه.
بازارکار از اين جهت برام مهمه که احساس پوچي و بي مصرفي بهم دست نده و حس مفيد بودنم ازرضا بشه تو اين رشته!
بااين اوصاف بنظرتون اين رشته بدرد من ميخوره؟
يعني روحيه کنجکاو و ايده آل گراي منو ميتونه ارضا بکنه؟
نميدونم تونستم منظورمو خوب برسونم يا نه؟
چندسال پيش خاطرتون هست که يه سريال پخش ميکرد بنام فاکتور هشت؟ من وقتي اون سريال رو ميديدم هميشه آرزو داشتم جاي شخصيت هاي اون فيلم باشم. دوس دارم با آزمايشات مختلف و روحيه کنجکاوي که دارم چيزهاي جديد کشف کنم. بنظرتون اين رشته منو به خواسته ام ميرسونه؟ اونم تو شهري مثل قم؟

خوب اولین و مهم ترین مسئله همین علاقه ست...که گویا شما دارید...با توجه به این ویزگی ها که از خودتون گفتید بیوتک میتونه رشته ی خوبی برا شما باشه...
البته باید چندتا مسئله رو در نظر بگیرید: باید ببینید به سر فصلای این رشته علاقه دارید یا نه...
و این که برای ورود از رشته ی بیهوشی به بیوتک یه جورایی باید بیشتر دانسته های قبلی تون (مثلا فیزیولوِی ، آناتومی ، بیهوشی ، فارما...) رو کنار بزارید و از صفر دروسی مثه زیست شناسی سلولی ملکولی و بیوشیمی و ...رو یاد بگیرید...که برای قبولی تلاش بیشتری رو میطلبه...
اگه دوس دارید رشته ی ارشدتون در جهت دانسته های قبلی شما باشه و حد اقل یه جوریایی با بیهوشی ارتباط داشته باشه فیزیولوِی و حتی تغذیه انتخاب بهتری میتونه براتون باشه...در غیر این صورت یا علی رو باید از همین الان بگید و از تابستون 94 جدی شروع کنید به مطالعه ی منابع...
در مورد بازار کار هم من اطلاع زیادی ندارم...ولی برای فوق و دکترا اگه نگیم راحت کار گیر میات ولی بالاخره گیر میات!!ولی متاسفانه توی ایران برای رشته های تحقیقاتی و علوم پایه شغل تعریف شده ی مشخصی وجود نداره که صد در صد بگیم شما با خوندن این رشته کارتون راحت جوره...
نکته ی دیگه این که دانشگاهای شهر قم این رشته رو نداره...شما باید برای خوندن این رشته به تهران ، شیراز یا شهرای دیگه برید...

gisoo23

New member
ممنونم دوست عزيزم از جوابگوييتون.
نه برام مهم نيس که الزاما ارشدم مرتبط با رشته کارشناسيم باشه.
باتوجه به شناختي که نسبت به خودم دارم اگر بخوام استارتشو بزنم ميتونم. استادهام هم هميشه بهم ميگن تو جزو اون دسته از آدمهايي هستي که اگر اراده کني باتلاش و پشتکاري که داري به هرچيزي که ميخواي ميرسي.
مسائل مالي هم برام اهميتي نداره.
فقط نگرانيم از اين جهته که بعد از فارغ التحصيلي ببينم به هيچ جايي نرسيدم و هيچ کارايي ندارم !
من اگر بخوام تو شهر خودم کار کنم تو بهترين شرايط بنظرتون چه کارهايي برام هست؟ حتي با مدرک دکترا.

A2biotech

New member
خوب گفتم زیاد از بازار کار اطلاع ندارم...
باید ببینید توی قم مراکزی که با این رشته مرتبط باشه وجود داره یا نه...در نهایت میتونید عضو هیات علمی یه دانشگا توی قم هم بشید که البته این به نظرم به تنهایی جوابگوی ارضای خواسته های شما نیست...

gisoo23

New member
الان شما داريد ارشد بيوتک ميخونيد يا داريد براي کنکورش آماده ميشيد؟
جسارتا ميتونم بپرسم کدوم شهر ساکنيد؟ و ايا طرحتون رو گذرونديد يا نه؟

A2biotech

New member
نه من ترم اخرم...میخام ایشالا قبل از طرح قبول بشم...ساکن تهران
من بیشتر به خاطر علاقه شخصی دارم میخونم...بازار کارم اصن اهمیتی نداره برام...

gisoo23

New member
آهان.
پس هنوز درستون تموم نشده.
انشالله موفق باشي دوست خوبم.
ولي چرا بعد از طرح ارشد نميخونيد؟
طرح هم باعث تثبيت اموخته هاي کارشناسي ميشه و هم مثل سربازي ميمونه و تا وقتي گذرونده نشه استرسش تو مراحل بعدي دنبال ادم هست!
از طرفي يه سرمايه اي هم فراهم ميکنه براي ادامه تحصيل .
ضمن اينکه يه زنگ تفريح خوبه بعد از چهارسال درس خوندن فشرده. و خستگي ادم از تنش درميره.
البته اينا نظرات شخصي منه. هرکسي يه نظري داره. نظر شما هم محترمه.
فقط ميتونم بپرسم از کي شروع به خوندن کرديد و روزي چندساعت درس ميخونيد ميانگين؟

A2biotech

New member
ممنونم
الگوی درس خوندن من نمیتونه مناسب باشه برا شما چون منکه هنوز قبول نشدم که قضاوت کنیم...
ولی شما باید از تابستون اروم اروم زیست و زبان رو شرو کنید...و از مهر بیو شیمیو میکروب...
اوایل پنج شیش ساعت الان...خوب خیلی جدی تر میخونم...ولی خوب ادم واقعا باید از همه چی بزنه...من تا چند ماهه پیش کار میکردم ولی خوب دیگه الان تمام فکرم شده این ازمون...

آخرین ویرایش:

gisoo23

New member
نه براي الگو گرفتن نپرسيدم، برام جالب بود بدونم کسيکه خودش دانشجوئه چقدر ميتونه زمان بذاره براي ارشد...
به هرحال اميدوارم موفق باشيد و به انچه که آرزوش رو داريد برسيد.
منم هروقت نتيجه تحقيقاتم کامل بشه استارتشو ميزنم انشالله...
راستي يا جاي خاصي که همه رشته ها رو کامل بشناسند سراغ داريد براي تحقيقاتم؟

A2biotech

New member
خوب از طریق اینترنت میتونید به صورت مجازی تحقیقاتتونو کامل کنید...توی شهر قم هم احتملا موسساتی باشن که برای ارشد مشاوره بدن...افرادی هم که توی رشته های مورد نظرتون تحصیل میکنن میتونن توی تکمیل اطلاعاتتون کمکتون کنن...
منم برا شما آرزوی موفقیت میکنم...

maryam.

New member
ببخشید
پیدا کردم جوابو .. مورای نگاه نکرده بودم ... مورای ص 406 التهاب ملتحمه انکلوزیونی بزرگسالان نوشته که سرووارهای A ،B ، Ba و D تا K
همون گزینه (ج) درسته

- - - Updated - - -

مرسی که گفتی .ولی عجیبه که مورای اینو نوشته ولی جاوتز و بهادر c رو هم جزو عوامل التهاب ملتحمه شمردن!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا