مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
خدا بگم چکارشون نکنه!اخه این چه مسخره بازیه سر ما در میارن..ی بار درس اضافه میکنن..ی بار زمان ازمون عقب میکشن!دیوانه شدن...خدااااااااااااا

The Guy

Well-known member
خدا بگم چکارشون نکنه!اخه این چه مسخره بازیه سر ما در میارن..ی بار درس اضافه میکنن..ی بار زمان ازمون عقب میکشن!دیوانه شدن...خدااااااااااااا

انقدر سخت نگیرید دوستان! بین این همه ابهام و تغییرات منفی و مثبت و مبهم فقط یه "اصل" هست که همچنان مهم و ثابت باقی مونده.
اون هم اینکه ما در هرصورت میخوایم از پس این کنکور بر بیایم، (اگه اینطوره) پس باید حداکثر توان خودمونو هزینه کنیم!
پس بیخیال بقیه چیزا... :)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: baran-

maryam.

New member
ما چقدر خوشحال و خوش شانسیم که میتونیم رشته دوم انتخاب کنیم!!:65d6a5d6s:
چقدر به فکر ما هستن آخه!
تو این شرایط اگه کسی بخواد خیلی خیلی از خودش مایه بزاره توی همین مجموعه یه درس به برنامه اش اضافه میکنه که شانسشو برای بیوشیمی یا ژنتیک زیاد کنه ولی یه گروه دیگه خودکشیه!

Mohammad gh

New member
لیلی جان نگران نباش

درست مثل آزمون وزارت علوم میشه

ضریب یک درس ربطی به سخت تر بودنش نداره

مثلا تو آزمون وزارت علوم ضریب ژنتیک برای گرایش ژنتیک 4 در حالی که برای ی گرایش دیگه 1 هست و همه دارن به یک سری سوال ج میدن!

البته به نظر من علت اینکه ضریب بیوشیمی را 1 کردن همینه که تاثیرش رو برای ما کمتر کنن

دوست گلم شما با نهایت تلاش درست رو بخون و باقیش رو به خدای مهربون بسپر

فکر کردن به حواشی فقط انرژی ات رو هدر میده

به جای اینکه به این مسائل فکر کنی تمام انرژی ات رو برای درس خوندن بزار

موفق باشی:rose::rose::rose:

اینقدر کامل بود که هرچی خواستم چیزی به این جواب اضافه کنم دیدم نمیشه! :)
فکر میکنم هنوز مقداری طول میکشه تا بچه ها به سیستم جدید عادت کنن
اگر سوالی خیلی اذیتشون میکنه برن و به سیستم وزارت علوم رجوع کنن
الان دیگه بهداشت هم خیلی شبیه علوم شده

Mohammad gh

New member
ما چقدر خوشحال و خوش شانسیم که میتونیم رشته دوم انتخاب کنیم!!:65d6a5d6s:
چقدر به فکر ما هستن آخه!
تو این شرایط اگه کسی بخواد خیلی خیلی از خودش مایه بزاره توی همین مجموعه یه درس به برنامه اش اضافه میکنه که شانسشو برای بیوشیمی یا ژنتیک زیاد کنه ولی یه گروه دیگه خودکشیه!

خب ببینید بودند کسانی که مثلا هم در رشته ی میکروب و هم در ژنتیک وزارت علوم نفر اول شدن!
یا معمولا کسایی که تو علوم تو یه رشته تک رقمی میشن تو سایر رشته ها رتبه های عالیی میارن تازه اونجا مجموعه ی زیست و مجموعه ی ویروس و قارچ و ایمنی هم برای تمام رشته ها ضریب داره
فقط مسئله زمانه

یکی دو سال دیگه وقتی به داوطلبای اون موقع بگی که یه زمانی وزارت بهداشت تک رشته و خیلی محدود بود میگن اااااا بیچاره ها فقط یه رشته میتونستن انتخاب کنن اونم تازه قبول میشدن نمیشدن .....

maryam.

New member
خب ببینید بودند کسانی که مثلا هم در رشته ی میکروب و هم در ژنتیک وزارت علوم نفر اول شدن!
یا معمولا کسایی که تو علوم تو یه رشته تک رقمی میشن تو سایر رشته ها رتبه های عالیی میارن تازه اونجا مجموعه ی زیست و مجموعه ی ویروس و قارچ و ایمنی هم برای تمام رشته ها ضریب داره
فقط مسئله زمانه

یکی دو سال دیگه وقتی به داوطلبای اون موقع بگی که یه زمانی وزارت بهداشت تک رشته و خیلی محدود بود میگن اااااا بیچاره ها فقط یه رشته میتونستن انتخاب کنن اونم تازه قبول میشدن نمیشدن .....
بله متوجه ام.منظور من بیشتر رشته دوم بود.چون در مجموعه اول همونطور که گفتم با اضافه کردن یک یا دو درس میشه شانس قبولی رو افزایش داد به خصوص برای کسایی که بین دو رشته ژنتیک یا بیوتک شک داشتن.ولی در صورتی که زودتر اعلام میشد در حال حاضر کسی اگه بخواد اینکارو بکنه باید تلاششو خیلی بیشتر کنه.
با این اوصاف رشته ی دوم از یه گروه دیگه اتلاف وقته با توجه به مدت زمان باقیمونده تا کنکور میگم.

آخرین ویرایش:

maryam.

New member
مثلا الان خود من رشته علوم تشریحی رو به خاطر گرایش جنین شناسی دوست دارم ولی با توجه به منابع ازمونش-علوم تشریح4،بافت3،جنین3-وقت نمیکنم خودمو برسونم پس باید تمام تمرکزمو بزارم رو بیوتک که انتخاب اولمه.

mh891

New member
Bacheha man govahye movaghat daram ... hamone ??? Taze onam moadelam be adad va horof sadomeshono eshtebah zadan ... yani be horof sadome moadelmo eshteb zadan .. dg peygiresh nashodam.. :(

mh891

New member
:thumbsupsmileyanim::smilies-azardl (181:a2d3::rose:ma mitunim bacheha.... ma ghabool mishim ...

Mohammad gh

New member
بله متوجه ام.منظور من بیشتر رشته دوم بود.چون در مجموعه اول همونطور که گفتم با اضافه کردن یک یا دو درس میشه شانس قبولی رو افزایش داد به خصوص برای کسایی که بین دو رشته ژنتیک یا بیوتک شک داشتن.ولی در صورتی که زودتر اعلام میشد در حال حاضر کسی اگه بخواد اینکارو بکنه باید تلاششو خیلی بیشتر کنه.
با این اوصاف رشته ی دوم از یه گروه دیگه اتلاف وقته با توجه به مدت زمان باقیمونده تا کنکور میگم.

خب پس درین صورت کاملا حق با شماست
وزارت بهداشت همیشه یه جای کارش میلنگه که دلیل اصلیش هم عدم ثبات مدیریتی هست

مثلا واقعا کی میتونی علاوه بر تغذیه تو میکروب هم شرکت کنه و تازه هر جفتشم قبول بشه!!!!

کاملا درسته!ولی با این اداهاشون فقط استرس زا شدن!فک کنم از بیکاری این تعییراتو ایجاد کردن!بی کارن دیگه!

Mohammad gh

New member
کاملا درسته!ولی با این اداهاشون فقط استرس زا شدن!فک کنم از بیکاری این تعییراتو ایجاد کردن!بی کارن دیگه!

اضافه کردن مجموعه و گروه به نظرم در کل کار خوبیه
فقط مشکل اینه که هیچ تضمینی نیست که سال بعد هم همین روش در پیش گرفته بشه و دوباره دچار تغییر نشه

چیزی که بیشتر از خود تغییرات هرساله ازار دهنده هست عدم ثبات اونه

leila89

New member
سلام دوستان
دقت کردین که در گروه علوم آزمایشگاهی یک تنها رشته ای که ضرر کرده بچه های بیوتک هستن؟
چون دو رشته دیگه هم مثل ما سلولی و بیوشیمی دارن و فقط باکتری ندارن که اون هم ضریبش یک هست
اونها می تونن سه درس دیگه را بالا بزنن و باکتری را جبران کنن و خیلی راحت با ما رقابت کنن و جای ما را بگیرن؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا