مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rahele.t

New member
سلام بر دوستان
اگر کسی اطلاعات کامل کتاب آمار و احتمال پردازش و مهارتهای لزگی رو بده ممنون میشم. متشکرم

درسنامه جامع زبان ارشد علوم پزشکی، تألیف امیر لزگی.
اگه منظورت از کتاب پردازش احتمال و کاربرده: جلد اول آمار نظری پردازش (احتمال و کاربرد)، تألیف عبدالرضا محمدی
.

آخرین ویرایش:

babak.stat1

New member
متشکرم از راهنماییت rahele.t
راستی به نظر شما دوستان پشت کنکور آمار زیستی خوندن طرح آزمایش های 1 پیام نور برا جواب دادن به سوالات طرح روش های آماری کافیه؟
و اینکه شما بعد خوندن درسهای ناپارامتری و طرح به تسلط کامل می رسید و همه تستها رو جواب میدید؟

aram87

New member
بچه ها سلام
من کتاب طرح مونت گومری رو نمیتونم پیدا کنم...یعنی تو کتابخونه های بعضی از دانشگاه ها هم سرچ زدم یا کتاب امانته یا اصلا این کتاب ندارند. جالب اینکه برای خرید هم سرچ زدم اما کتاب موجود نبوده!:smiliess (2):
ماه قبل طرح 1 پیام نور رو خوندم اما نمیتونم به تست ها کامل جواب بدم درواقع فقط میتونم سوال های خیلی اسون رو جواب بدم ....االبته هنوز همه سوالات سال های قبل رو نخوندم اما با همین چند تا نمونه سوالی که کار کردم احساس کردم خوندن طرح 2 پیام نور ضرورتی نداره. پیشکسوتان نظر بدید...اشتباه میگم؟ طرح 2 رو بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟ با مونت گومری چیکار کنم؟ دوستان یه راهی پیش روی من بذارید:14:

babak.stat1

New member
سلام بله دیگه شما اعتماد به نفس بالاست بسیار عالی.
من که طرح 1 پیام نور و خوندم درسته میشه اکثر تستهای طرح و جواب داد اما به ریسکش نمی ارزه و می خوام طرح 2 رو هم بخونم آخه هم درکم نسبت به طرح 1 بیشتر میشه هم اینکه اگه سوال اومد دلم نمی سوزه.
راجبه ناپارامتری هم باید بگم که من ناپارامتری پیام نور و خوندم اما به دنبال منبع دیگه هستم حالا اگه کسی میشناسه پیشنهاد بده؟
راستی کسی اسم کتاب ناپارامتری کنوور شنیده یا اطلاعاتی ازش داره؟

mortezahaji

New member

بله کاملا موافقم. از اول مهر داشتم دو جلد کتاب آمار کاربردی جان نتر می خوندم. حالا که فارغ شدم هم می خواهم کتاب های منبع رو که همشو در طول تحصیل گرفتم بخونم و بسته زیستی سنجش و دانش و 100٪ میدونم که جای خوبی هم قبولم
ممنون از این همه انرژی و روحیه شایسته

mortezahaji

New member
من شخصا اینجوریم از اول اسفند

ریاضی : کتاب سنجش
زبان : کتاب سنجش

آمار نظری :
آمار و احتمال مقدماتی بهبودیان
آمار ریاضی پارسیان
کتاب سنجش(همزمان)

آمار کاربردی:
ناپارامتری بهبودیان
رگرسیون نیرومند
نمونه گیری 1و2
طرح مونت گومری
کتاب سنجش (همزمان)

biosta

Well-known member
همین که کمی مستمر و بانظممطالعه کنید قبولید بخوانید که دانشگاه مورد نظرتان قبول شوید

سلام دوستان.صفحه 34 سایت نوشته شده که سوال از آمارریاضی نمیاد(حداقل یک تست).پس چرا همه دارن آمارریاضی میخونن؟؟؟؟

کسی که تا کنون آمار ریاضی رو نخونده برای کنکور اصلا" به سمت این درس نرود حتی دوستانی هم که خوندن و این درس رو به خوبی یاد دارند نیز برای یاد گیری بیشتر روی این درس برای کنکور وقت بیشتر نگذارند .
(این صحبت ها پیشنهاد من هست و این که چگونه عمل کنید کاملا" به خود شما وابسته هست
این پیشنهاد از تجربه و نیز سابقه ی درس آمار ریاضی در کنکور وزارت بهداشت هست
که به طور کم از این درس سوال میاد تجربه ی سوالات سال های قبل همون 2 سوال رو برای درس آمار ریاضی بیان می کنه )
بهرحال اگر آمار ریاضی هم نمی خوانید بایستی مهم ترین درس تان احتمال باشد که از دیگر دروس تعداد سوال بیشتری در کنکور دارد .
دوستان من آنچه که می دانستم قبلا" گفتم ده ها و ده ها خط مطلب است پس گاهی لازمه برای جواب هایتان به نوشته های قبل این تاپیک و دیگر تاپیک های انجمن آمار زیستی بروید کمتر در این جا پست خواهم گذاشت چون من که حرف تازه ای که نگفته باشم تقریبا" ندارم .

mortezahaji

New member
کسی که تا کنون آمار ریاضی رو نخونده برای کنکور اصلا" به سمت این درس نرود حتی دوستانی هم که خوندن و این درس رو به خوبی یاد دارند نیز برای یاد گیری بیشتر روی این درس برای کنکور وقت بیشتر نگذارند .
(این صحبت ها پیشنهاد من هست و این که چگونه عمل کنید کاملا" به خود شما وابسته هست
این پیشنهاد از تجربه و نیز سابقه ی درس آمار ریاضی در کنکور وزارت بهداشت هست
که به طور کم از این درس سوال میاد تجربه ی سوالات سال های قبل همون 2 سوال رو برای درس آمار ریاضی بیان می کنه )
بهرحال اگر آمار ریاضی هم نمی خوانید بایستی مهم ترین درس تان احتمال باشد که از دیگر دروس تعداد سوال بیشتری در کنکور دارد .
دوستان من آنچه که می دانستم قبلا" گفتم ده ها و ده ها خط مطلب است پس گاهی لازمه برای جواب هایتان به نوشته های قبل این تاپیک و دیگر تاپیک های انجمن آمار زیستی بروید کمتر در این جا پست خواهم گذاشت چون من که حرف تازه ای که نگفته باشم تقریبا" ندارم .

واقعا؟ یعنی فقط دوتا سوال آمار ریاضی می آید؟
اینجوری که خوب ارزش نداره کتاب پارسیان و با اون همه وقتی که میگیره خوند؟
درسته؟
واسه احتمال بجز کتاب پردازش که دارمش چه خوبه دیگه؟
سوالاش در چه سطحی؟ البته کتاب سنجش هم هست؟

biosta

Well-known member
سلام دانشجویان آینده ی رشته ی آمار زیستی

ba salam

khili bebakhshin man chand bar soal kardam hata baraye shoma payame ham gozashtam

shoma goftid ke javab khahid dad man khili vagte montazere javabe shoma hastam

manzoor darse naparametri va tarho azmayeshe

agar lotf konin begin ke kodom faslaye in ketab ha moheme va inke che ketabe testi tahie konim

besiar khoshal kham shod

ba tashakor

برای ناپارامتری من کتاب ناپارامتری بهبودیان رو خوندم و دوستان کتاب ناپارامتری پیام نور را هم برای کنکور مفید می دانند که چنین نیز هست .
ناپارامتری رو به خوبی برای کنکور خوندم که کلی وقت گرفت و ارزش داشت ( دوستان من برای مروربیشتراز یاد گیری وقت گذاشتم )
اگر به نمونه سوالات سال های قبل نگاه کنید کم و بیش دستتان می آید که چگونه و چی بخوانید که برای کنکور مفید باشه این که دقیقا" از ناپارامتری چی بخونید نمی دانم ناپارامتری کلی نکات یک خطی داره که هر کدامش میتونه تست کنکور باشه اما آنچه که بارز هست این که روابط بین آزمون های پارامتری و ناپارامتری رو خوب یاد بگیرید تفاوت آزمون های ناپارامتری با هم رو چرا که این موارد درکی هستند و طراحی سوالات کنکور نیز بر پایه درک مطالب هست
حتی سوالاتی که محاسبه ای هست رو با مفهوم کم وبیش می توان جواب داد
نظر من چنین هست که از 70 سوال کنکور 35 را می توان بدون هیچ محاسباتی جواب داد و اون 30 تای دیگه هم محاسباتی در حد یک یا نیم خط دارند شاید 5 سوال هم باشند که محاسبات بیش تر از یک خط داشته باشند که این یکی از تفاوت های کنکور وزارت بهداشت با وزارت علوم هست
بهرحال کتاب تستی هم ندیدم که مختص طرح آزمایش ها یا ناپارامتری باشه دوستان اگر میشناسند معرفی کنند .( با این که به نظر نمی آید وقت بشود و به نظرم لازم هم نیست )
دوستان این روش که درسی رو با زدن تست یاد بگیرید چندان موثر نیست برای یاد گیری بایستی کتاب خواند هر چند که این روش گاهی به علت کمبود وقت بر مطالعه کتاب ترجیح داده می شود .
برای طرح آزمایش هم اگر آنالیز واریانس یک طرفه و دو طرفه چه با تکرار یا بدون تکرار رو به خوبی وبا تسلط یاد بگیرید .
( از جلد دو کتاب مفاهیم و روش های آماری پارامتری باتاچاریا جانسون فصل یا در کتاب آمار ریاضی جان فروند در یک فصل آمده حدود 40 صفحه بشود )
آنگاه از 10 تست طرح آزمایش ها حتما" 5 تا درست خواهید زد و برای اون 5 تای دیگر هم به یاد گیری دیگر انواع طرح ها فرضیات درجات آزادی و ...می توانید بپردازید که داوطلبی که تا الان نخونده وقت پیدا نمی کند
دوستانPost Hoc را هم از طرح آزمایش ها بخوانید چیز خواصی نداره اما احتمال زیادی داره یک سوال بیاد

هر چند که برای دوستان قدیمی این مطالب تکرار بود و قبلا" گفته بودم اما همین که قبول بشوید ارزش همه ی وقتی که می گذارم رو داره

آخرین ویرایش:

mehrkam

New member
Post Hoc

سلام بر همگی
biosta جان این post hoc چیه؟ اگه قبلا گفتی آدرسش و بدی بسیار بسیار ممنون میشم.
باشد که خدا یک در دنیا و 1000 در آخرت اجرت دهد.
درود بر شما
با اجازه biosta جواب این سوال را بنده می دم تا شاید وقت کمتری هم ازشون گرفته بشه.
Psot Hoc که به آزمون های تعقیبی معروف هست برای تشخیص تفاوت بین گروه ها (مقایسه مقابله(ها))ست، یعنی وقتی که مثلاٌ با آزمون آنالیز واریانس فرض صفرت رد شد یعنی حداقل بین 2 تا از گروهات تفاوت معنادار وجود داره، اما کدوم 2 تا گروه؟ یه راه بد برای پاسخ به این سوال اینه که از آزمون t بین همه 2 تا گروه هات استفاده کنی که این کار به شدت خطای نوع اولت رو زیاد می کنه، راه درست استفاده از Post Hoc هست که میتونی بر حسب مورد از آزمونای شفه، LSD، دانکن، نیومن کولز، توکی و... استفاده کنی تا بفهمی کدوم گروه(ها) با بقیه فرق دارن.

nelistar

New member
man be onvane ove kojak mikham shoma ro rahnemayi konam

agar khastid ke bishtar bedoonin vagt kardin tamamie in 42 safe ro motale konin

aval az hame va pishnahade doostan az ketabe amar mogadamatie behbodian shoro konin

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rahele.t

New member
دوستان لطفا یا فارسی بنویسین یا سایز نوشته هاتونو بزرگ کنین
sdasdasd.gif

در ضمن بی انصافی نکنین. جناب بیو هیچوقت منتی نداشتن. دیگه هم نبینم همشهری ما رو اذیت کنین هااااااا
p7977cujr38iyymsu8.gif

راستی دفترچه هم دیروز اومده. از سایت www.sanjeshp.ir (قسمت آزمون کارشناسی ارشد سال 92) دانلود کنید.

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
پاسخ سوال

سلام دوستان عزیز سوال داشتم این که تسهیلات برای استعدادهای درخشان مبدن .
میگن ارشد بدون کنکور می خواستم ببینم آیا ما که رشتمون آمار هست
و زیر نظر وزارت علوم هستیم می تونیم از استعدادهای درخشان استفاده کنیم؟

سلام دوستان
اطلاعات من میگه که نمی توان از این تسهیلات استفاده نمود مگر این که دوره لیسانس دانشجوی وزارت بهداشت باشی .

biosta

Well-known member
سلام دوستان من یه سوال داشتم.
اگر کنکور وزارت علوم رو قبول بشین (روزانه) وشرکت نکنین یکسال محرومیت داره.آیااین محرومیت شامل کنکور وزارت بهداشتم هست؟

سلام داوطلبی اگر روزانه وزارت علوم قبول شود و نرود یک سال از شرکت در همان کنکور وزارت علوم محروم می شود و این محرومیت شامل وزارت بهداشت نمی شود و بالعکس .

biosta

Well-known member
اطلاعات صد در صد درست هست .

امسال آخرین فرد قبولی نمره ی 112 داشت که این داوطلب و دیگر داوطلبان کنکور آمار زیستی نمره ی خود را از بین بارم بندی زیر کسب کردند :
در کنکور وزارت بهداشت بارم بندی نمره در رشته های مختلف حتی در درس زبان متفاوت هست .

ریاضی 10 سوال می آید 30 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
محض 20 سوال می آید و 60 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
کاربردی 40 سوال دارد که 120 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
زبان 40 سوال دارد که برای رشته ی آمار زیستی 90 نمره دارد ( هر سوال درست 2.25 نمره ی مثبت و هر سوال غلط 75. نمره ی منفی )

biosta

Well-known member
اعتماد به نفس و دوری از استرس و بعد مطالعه پایه موفقیت و قبولتان خواهد بود .

سلام دوستان
من فارغ التحصیل هستم ، آیا فرم شماره 4 را باید به صورت دستی پر کنم بعد دانشگاه امضا کنه بعدش اسکن کنم؟
ممنون

معاونت آموزشی وزارت بهداشت گواهی از شما می خواهد مبنی بر معدل دروسی که گذراندید ( برای دانشجویان فارغ التحصیل نشده ) و یا معدل کل برای دانشجویان فارغ التحصیل.
این گواهی به نوعی حکم این را هم خواهد داشت که شما دانشجوی چه رشته ای هستید .
پس گواهی موقت فارغ التحصیلی یا گواهی اصلی باشد فرقی نمی کند تنها مهم این هست که در گواهی معدتان و رشته ای که در آن فارغ التحصیل شدید رو نوشته باشد .

mortezahaji

New member
لطفا یکی جواب بده چطور شروع کنم برا کنکور؟
خیلی محکم، پر انرژی و با تمرکز. من بر اساس ترتیب سوالات دفترچه درس ها را خواهم خواند البته زبان را بصورت مداوم می خونم. مثلا هر شبی 2 ساعت

azno

New member
لطفا یکی جواب بده چطور شروع کنم برا کنکور؟

سلام دوست عزیز
من خودم دارم امسال برای کنکور میخونم، این جوری که من از تجربیات دوستان قبول شده متوجه شدم شما سوالهای کنکور های گذشته را شروع کنید به خوندن و همزمان یا با مرور دوباره این سوالها به کتاب مراجعه کرده و نکات مهم را یادداشت کنید.
یه سری صفحات خاص از بعضی دروس در تایپک آمده است ، صفحات تایپیک را مطالعه کنید یه سری مطالب دستتون میاد که چطور برنامه ریزی کنید حتما 44 صفحه تایپیک را بخوانید.
موفق باشید.

sungirl0077

New member
سلام بچه ها یه سوال داشتم.
اگر زبان درصد بالایی بزنیم تاثیرش روی رتبه ونمرمون بیشتر از ریاضی و آمارریاضیه دیگه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا