مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

azno

New member
سلام دوستان
کتاب زبان لزگی به صورت فیلم آموزشی موجود است که مدرس خود دکتر لزگی است. 20 dvd است. قیمت 277000 تومان می باشد.
از دوستان آیا کسانی هستند که تمایل به خرید مشترک این فیلم آموزشی داشته باشند؟

861212113

New member
سلام منم در جمع خودتون بپذیرید!!!!!!!!!!!
امسال میخام جدی بخونم!
بنظر شما اگه از حالا شروع کنم روزی چند ساعت کافیه؟
درضمن از چه درسایی شروع کنم؟
واسه ی زبان چه کتابی خوبه؟

861212113

New member
سلامazno
شما چرا از امارریاضی میخاید بیایید امار زیستی؟درسش سخت بوده یااینده شغلی اش مناسب نبوده ؟لطفا اگه مشکلی نیست توضیح بیشتری بدید تا ما هم بیشتر بدونیم!

azno

New member
سلامazno
شما چرا از امارریاضی میخاید بیایید امار زیستی؟درسش سخت بوده یااینده شغلی اش مناسب نبوده ؟لطفا اگه مشکلی نیست توضیح بیشتری بدید تا ما هم بیشتر بدونیم!

سلام
من دو سال پیش فارغ التحصیل شدم ارشد آمار ریاضی را از دانشگاه آزاد مشهد گرفتم.
آمارریاضی کاملا محض بود و من علاقه چندانی به محض کامل ندارم. تحقیق و پژوهش را دوست دارم و الان در حال یادگیری نرم افزارهای آماری هم هستم.
و امسال میخوام آمارزیستی شرکت کنم چون رشته کاربردی است و هدفم این است که تهران قبول شوم چون در تهران امید به کار گرفتن بیشتری دارم. و نیز برای دکترا هم موقعیت بهتری خواهم داشت.

azno

New member
سلام منم در جمع خودتون بپذیرید!!!!!!!!!!!
امسال میخام جدی بخونم!
بنظر شما اگه از حالا شروع کنم روزی چند ساعت کافیه؟
درضمن از چه درسایی شروع کنم؟
واسه ی زبان چه کتابی خوبه؟

سلام
خوش اومدین.
چند ساعت را نمیدونم. بستگی به خود افراد داره. آقای biosta (مدیر سایت)معتقد هستند هفته های اول 28 ساعت حتما باشه.
شما پستهایی که دوستان گذاشتند (مثلا در این تاپیک که حدودا 35 صفحه هست و تایپیکهای دیگر) را بخونید خیلی مفید هست من هم از این طریق بیشتر با دوستان و منابع و روش خوندن آشنا شدم .
دوستانی که قبول شدند تجربیات خوبی را بیان کردند حتما پستها را بخونید.
برای زبان دوستان پیشنهاد کردن کتاب امیر لزگی خوب هست.
موفق باشید.

rahele.t

New member
سلام
اولا دوست جدید خوش اومدی. ماهی رو هروقت از آب بگیری تازه س. الانم دیر نیست. خیلیا تازه شروع کردن به خوندن. اگر پستای قبلی این تاپیک رو بخونی متوجه میشی از کجا شروع کنی بهتره. موفق باشی.
دوما دوست عزیز azno راستش من زیاد با شما در مورد تهران موافق نیستم. البته اینجا جای این بحث نیست ولی من خودم با شناختی که از بعضی دوستام نسبت به دانشگاههای تهران پیدا کردم زیاد علاقه ای ندارم که اونا رو حداقل بعنوان انتخابای اولم جزو اولویتام قرار بدم. البته این نظر منه.

azno

New member
سلام
اولا دوست جدید خوش اومدی. ماهی رو هروقت از آب بگیری تازه س. الانم دیر نیست. خیلیا تازه شروع کردن به خوندن. اگر پستای قبلی این تاپیک رو بخونی متوجه میشی از کجا شروع کنی بهتره. موفق باشی.
دوما دوست عزیز azno راستش من زیاد با شما در مورد تهران موافق نیستم. البته اینجا جای این بحث نیست ولی من خودم با شناختی که از بعضی دوستام نسبت به دانشگاههای تهران پیدا کردم زیاد علاقه ای ندارم که اونا رو حداقل بعنوان انتخابای اولم جزو اولویتام قرار بدم. البته این نظر منه.

سلام
دوست عزیز چرا موافق نیستید؟
به چه دلیلی تمایل چندانی به دانشگاههای تهران ندارید. لطفا توضیح بیشتری دهید.

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
...

سلام
من دو سال پیش فارغ التحصیل شدم ارشد آمار ریاضی را از دانشگاه آزاد مشهد گرفتم.
آمارریاضی کاملا محض بود و من علاقه چندانی به محض کامل ندارم. تحقیق و پژوهش را دوست دارم و الان در حال یادگیری نرم افزارهای آماری هم هستم.
و امسال میخوام آمارزیستی شرکت کنم چون رشته کاربردی است و هدفم این است که تهران قبول شوم چون در تهران امید به کار گرفتن بیشتری دارم. و نیز برای دکترا هم موقعیت بهتری خواهم داشت.

مشهد تابحال 8 نفریا 7 نفر فارغ التحصیل داشته از این تعداد برای دکتری آمار زیستی
2نفر شهید بهشتی
2نفر تربیت مدرس
یک نفر تهران
یک نفر بورسیه خارج قبول شدند .
این قبولی به این علت نیست که مشهد اساتید بهتر از دانشگاه تهران دارد
چون خودشان اهل درس بودند وقت گذاشتند خواندند و محیط را فراهم کردند / به جرئت میگم الان امکاناتی که ما در آمار زیستی مشهد داریم هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد آمار زیستی در کشور ندارند .
همین تلاش بود که باعث شد سال قبل گروه آمار زیستی مشهد بهترین گروه در بین دیگر گروه های علوم پزشکی مشهد باشد .

mehrkam

New member
سلام
دوست عزیز چرا موافق نیستید؟
به چه دلیلی تمایل چندانی به دانشگاههای تهران ندارید. لطفا توضیح بیشتری دهید.
azno عزیز با درود
بزار یه مقدار در مورد تهران و مسایلی که برای خودم پیش اومده بگم خدمتت.
اول از همه اینو بگم که من از اصفهان اومدم تهران، نه یه از جای کوچیک.
روز اول تو BRT کیف پول و موبایلمو زدن، ممکنه بگی این از کم دقتی خودمه اما الان خودا رو شکر می کنم که سالمم، وقتی به کلانتری رفتم موارد زورگیری سر به فلک می زد، وقتی رفتم برای درخواست پیگیری خط تو صف طولانی ای که فقط برای موارد سرقت موبایل بود وایستادم، وقتی بعد 2 ماه برای پیگیری وضعیت شکایتم رفتم دادسرا چندین و چند مورد جدید پیش اومده بود، تقاطع حافظ و جمهوری علناً گوشی دزدی فروخته می شه؛ بزار از مواردی که دیدم و شنیدم چیزی نگم، این یه مورد سادست که واسه من پیش اومد هزاران مورد وحشتناک هست.
از طرف دیگه با تمام وجود به این درک می رسی که عشق دیگه مرده، همه می خوان ازت استفاده کنن، اگه نفعی نداشته باشی خیلی راحت پس زده می شی، احترامی نمی بینی، حقتو می خورن. فک نکن اینا بد بینی های منه، اینا وقعیت حاکم تو این خراب شدست. همه دنبال رفع نیازهای مادی و ...ن، احساسات حماقت محسوب می شه.
حالا از لحاظ درسی: راحت می تونی پول در بیاری اما اگه بخوای کار مفیدی بکنی که جایی به درد بخوره باید از خودگذشتگی داشته باشی، یعنی اولاً قید پولو بزنی، چون علناً می بینی که بقلیت با زحمت خیلی کمتر حسابی پول در میاره (اما کارش در نهایت یه جا خاک می خوره، دردی رو برطرف نمی کنه).
از نظر من تهران اومدن از خودگذشتگی می خواد چون شرایط بسیار سختتر از شهرستانه، اما در عوض میشه کارای مفید کرد که دردی از جامعه رو دوا کنه (امیدوارم!). در ضمن اگه دنبال اسم در کردن هستی انگار تهران بد نیست.
ببین اینایی که گفتم شرایط حاکم هست، استثناهایی هم پیدا میشه که دلت می تونه به اونا خوش باشه، اما از بس کمن باید اراده خیلی قوی ای داشته باشی.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

azno

New member
مشهد تابحال 8 نفریا 7 نفر فارغ التحصیل داشته از این تعداد برای دکتری آمار زیستی
2نفر شهید بهشتی
2نفر تربیت مدرس
یک نفر تهران
یک نفر بورسیه خارج قبول شدند .
این قبولی به این علت نیست که مشهد اساتید بهتر از دانشگاه تهران دارد
چون خودشان اهل درس بودند وقت گذاشتند خواندند و محیط را فراهم کردند / به جرئت میگم الان امکاناتی که ما در آمار زیستی مشهد داریم هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد آمار زیستی در کشور ندارند .
همین تلاش بود که باعث شد سال قبل گروه آمار زیستی مشهد بهترین گروه در بین دیگر گروه های علوم پزشکی مشهد باشد .

سلام
چه امکاناتی در دانشگاه برای این رشته است که به نظر شما بهترین در کشور است؟
برای من هم داشتن بنیه علمی قوی و هم گرفتن کار اهمیت داره.

azno

New member
azno عزیز با درود
بزار یه مقدار در مورد تهران و مسایلی که برای خودم پیش اومده بگم خدمتت.
اول از همه اینو بگم که من از اصفهان اومدم تهران، نه یه از جای کوچیک.
روز اول تو BRT کیف پول و موبایلمو زدن، ممکنه بگی این از کم دقتی خودمه اما الان خودا رو شکر می کنم که سالمم، وقتی به کلانتری رفتم موارد زورگیری سر به فلک می زد، وقتی رفتم برای درخواست پیگیری خط تو صف طولانی ای که فقط برای موارد سرقت موبایل بود وایستادم، وقتی بعد 2 ماه برای پیگیری وضعیت شکایتم رفتم دادسرا چندین و چند مورد جدید پیش اومده بود، تقاطع حافظ و جمهوری علناً گوشی دزدی فروخته می شه؛ بزار از مواردی که دیدم و شنیدم چیزی نگم، این یه مورد سادست که واسه من پیش اومد هزاران مورد وحشتناک هست.
از طرف دیگه با تمام وجود به این درک می رسی که عشق دیگه مرده، همه می خوان ازت استفاده کنن، اگه نفعی نداشته باشی خیلی راحت پس زده می شی، احترامی نمی بینی، حقتو می خورن. فک نکن اینا بد بینی های منه، اینا وقعیت حاکم تو این خراب شدست. همه دنبال رفع نیازهای مادی و ...ن، احساسات حماقت محسوب می شه.
حالا از لحاظ درسی: راحت می تونی پول در بیاری اما اگه بخوای کار مفیدی بکنی که جایی به درد بخوره باید از خودگذشتگی داشته باشی، یعنی اولاً قید پولو بزنی، چون علناً می بینی که بقلیت با زحمت خیلی کمتر حسابی پول در میاره (اما کارش در نهایت یه جا خاک می خوره، دردی رو برطرف نمی کنه).
از نظر من تهران اومدن از خودگذشتگی می خواد چون شرایط بسیار سختتر از شهرستانه، اما در عوض میشه کارای مفید کرد که دردی از جامعه رو دوا کنه (امیدوارم!). در ضمن اگه دنبال اسم در کردن هستی انگار تهران بد نیست.
ببین اینایی که گفتم شرایط حاکم هست، استثناهایی هم پیدا میشه که دلت می تونه به اونا خوش باشه، اما از بس کمن باید اراده خیلی قوی ای داشته باشی.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

سلام
من دانشگاه تهران را دوست دارم چون فکر میکنم اساتید آمار خوبی داره(البته نظر آقای biosta خلاف این است) و من تو این رشته که به صورت کاربردی هم است امید بیشتری به گرفتن کار در موسسه های تحقیقاتی دارم.
اصلا به اسم در کردن قبول شدن در دانشگاه تهران فکر نمیکنم.
الان شما موقعیت کاری را به چه صورت می بینید امیدوار به گرفتن کار هستید؟

avril.fa

New member
سلام دوستان. من تازه به این جمع اومدم. داشتم نظرات رو می خوندم. دیدم یکی گفته از آمار ریاضی سوال نمیاد. اون یکی گفته من دارم تست می زنم و ...
راستش من اطلاعاتم صفره...فک کنین می خواین به یه مبتدی اطلاعات بدین. چی بهش می گین؟
سوالاتم به ترتیب اینها هستن...ممنون می شم جواب بدین.
1. روی چه درسایی باید سرمایه گذاری کنم؟ از چه درسایی سوال میاد؟
2. کتاب تست خوب چی معرفی می کنین؟ من دیدم دوستان نوشتن که تست می زنن. اما من کتاب تست نمی شناسام واسه درسا.
3. آیا بسته های آموزشی برای آمار زیستی وجود داره؟ مشابه اونهایی که توسط موسسات مختلف برای کنکورهای وزارت علوم ارایه می شه.
4. منابع خوب چی سراغ دارین؟
5. معمولا زمان ثبت نام برای کنکور وزارت بهداشت کی هستش؟
از همتون خیلی خیلی خیلی ممنونم.

biosta

Well-known member
جواب سوالاتتان رو در نوشته های قبلی این تاپیک و دیگر تاپیک های انجمن آمار همین سایت پیدا خواهی کرد .
بگرد این طوری اطلاعات دیگری هم کسب خواهی کرد .
وقت گذاشتن برای کسب اطلاعات این گونه سوالات بالا نه تنها اتلاف وقت نیست که به نظر من جزو ساعات درس خواندنتان محسوب می شود .

biosta

Well-known member
سلام
چه امکاناتی در دانشگاه برای این رشته است که به نظر شما بهترین در کشور است؟
برای من هم داشتن بنیه علمی قوی و هم گرفتن کار اهمیت داره.
کسی که کار یاد داشته باشد بیکار نمی ماند هر کجا که باشد فرقی نمی کند .

mehrkam

New member
سلام
من دانشگاه تهران را دوست دارم چون فکر میکنم اساتید آمار خوبی داره(البته نظر آقای biosta خلاف این است) و من تو این رشته که به صورت کاربردی هم است امید بیشتری به گرفتن کار در موسسه های تحقیقاتی دارم.
اصلا به اسم در کردن قبول شدن در دانشگاه تهران فکر نمیکنم.
الان شما موقعیت کاری را به چه صورت می بینید امیدوار به گرفتن کار هستید؟
اساتید آمار خوبی که داره، اما در نهایت مهم خود دانشجو هست.
آره، اینجا یکم زرنگ باشی واسه کار می آن دنبالت، کار زیاد هست، کار دانشجویی هم که ریخته.

avril.fa

New member
ممنون از پاسخ تون.... 36 صفحه است که خوندن همه خسته کننده است. مخصوصا اینکه توی خیلی از صفحات دوستان فقط حرفای روزمره گذاشتن که مثلا امروز دارن میرن کوه نمی تونن درس بخونن یا اینکه این هفته 23 ساعت درس خوندن و امثال این موارد. البته به نکات خوبی هم رسیدم. به سایر موضوع ها هم سر زدم. اما جواب کامل خودم رو نگرفتم. به نظر من اگه جواب تمام این مواردی که پرسیدم یک جا و بطور مرتب قرار داده بشه خیلی بهتره. تا اینکه همه پراکنده باشه و آدم بخواد هی این صفحه و اون صفحه بگرده.... ممنون می شم اگه راهنمایی کنین :)

aram87

New member
سلام دوست عزیز خوش اومدی
خیییییییییلی بی حوصله ای ...وقت بذار با علاقه پست های قبلی رو کامل بخون.از صفحه یک
همه چیز دستت میاد خودت میتونی برنامه ریزی درستی برای شروع کار و با راهنمایی های دیگر پیشکسوتان برای ادامه راه داشته باشی:28:

biostat

New member
سلام به جمعيع دوستان
خوش امد به همه ي تازه واردان!
3 هفته اذر تموم شد من دو منبع ديگه رو تموم كردم
نمونه2 و طرح مونتگمري (فصل 11تا 17)
بالاخره يه مهارت از لزگي رو هم خوندم اما خيلي سختمه احساس خيلي بدي دارم
كل ساعات مطالعه حدود 52 ساعت بود كه مربوط به هفته اول و سوم ميشه هفته دومم با اجازه در بستر بيماري از دنيا عقب افتادم!!!!!!!!!!!

sara11

New member
سلام خدمت دوستان عزیز و همگی خسته نباشید.

دوستان رشته آمار زیستی وزارت بهداشت با وزارت علوم فرقی میکنه؟

چطوری میشه ثبت نام کرد؟ دانشگاه آزاد گرایش آمار زیستی داره ؟ در کدام زیر گروه؟

لطفا هر کدام از شما دوستان جواب سوال منو میدونید پاسخ بدید خیلی ممنون میشم.

biosta

Well-known member
سلام خدمت دوستان عزیز و همگی خسته نباشید.

دوستان رشته آمار زیستی وزارت بهداشت با وزارت علوم فرقی میکنه؟

چطوری میشه ثبت نام کرد؟ دانشگاه آزاد گرایش آمار زیستی داره ؟ در کدام زیر گروه؟

لطفا هر کدام از شما دوستان جواب سوال منو میدونید پاسخ بدید خیلی ممنون میشم.

رشته ی آمار زیستی فقط و فقط از طریق کنکور وزارت بهداشت پذیرش می شود سال های قبل چند نفری از طریق وزارت علوم پذیرفته می شد که آن هم به کنکور وزارت بهداشت اضافه شد .
برای رشته ی آمار زیستی با هزینه که اصلا" ارزش رفتن ندارد ( حتی اگر مشکل مالی ندارید ) رتبه ی حدود 150 یا 200 در کنکور وزارت بهداشت در آمار زیستی با هزینه پذیرفته می شوند .

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا