مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

fateme5

New member
بچه ها به نظر من ناپارامتری خوندن حال گیریه! یه ابسیلونم دوسش ندارم! البته مجبورم بخونمش!
آمارریاضی و رگرسیون و نمونه رو دوست میدارم:thanks:

شما ناپارامتری رو خوندینش؟ کدوم فصلهاش آسونتره؟

بچه ها به نظر من ناپارامتری خوندن حال گیریه! یه ابسیلونم دوسش ندارم! البته مجبورم بخونمش!
آمارریاضی و رگرسیون و نمونه رو دوست میدارم:thanks:

شما ناپارامتری رو خوندینش؟ کدوم فصلهاش آسونتره؟

من ناپارامتری رو واسه زنگ تفریح قراره بخونم!!
کجاش سخته؟؟ من دوس دارم همه ی درسا عین اون باشن!

fateme5

New member
من ناپارامتری رو واسه زنگ تفریح قراره بخونم!!
کجاش سخته؟؟ من دوس دارم همه ی درسا عین اون باشن!

واقعا؟؟؟ چه خوب!
آخه من به فصل دومش رسیدم دیدم نمیفهممش! دیگه گذاشتمش کنار!

نگفتید کدوم فصلهاش آسونتره!؟:21:

biosta

Well-known member
ناپارامتری سخت نیست
کمی فرار است
قرار نیست ناپارامتری یا دروس دیگر را به صورت محض یا اثباتی یاد بگیرید
به نمونه سوالات سالهای قبل نگاه کنید نوع خواندن تان را جهت می دهد
مفهومی - روابط بین توزیع های ناپارامتری - تعاریف و چندتا فرمول کلی
پس در این صورت سخت نیست
بنظرم هیچ درسی ر کنار نگذارید .
موفق باشید .

mw.ashel

New member
95812449126861216539.jpg

mehrshad.namdar

New member
سلا دوستان. ی سوال داشتم. کی باید داده ها رو تو اس پی اس اس ادجاست کرد؟ مفهومش چیه؟ از کدوم قسمت اس پی اس اس باید این کار رو انجام داد؟ ممنون

واقعا؟؟؟ چه خوب!
آخه من به فصل دومش رسیدم دیدم نمیفهممش! دیگه گذاشتمش کنار!

نگفتید کدوم فصلهاش آسونتره!؟:21:

بستگی به هرشخص داره!! به نظر منم چند فصل اول یکم قاطی پاتی و اعصاب خرد کن هستن ولی از فصل 4 و 5 به بعد کم کم به روالش میفته!!
درضمن ناپارامتری به شدت فرار هست یعنی خیلی زود آدم فراموش میکنه باید خلاصه برداری کنی و مرور کنی دایم!!

fateme5

New member
بستگی به هرشخص داره!! به نظر منم چند فصل اول یکم قاطی پاتی و اعصاب خرد کن هستن ولی از فصل 4 و 5 به بعد کم کم به روالش میفته!!
درضمن ناپارامتری به شدت فرار هست یعنی خیلی زود آدم فراموش میکنه باید خلاصه برداری کنی و مرور کنی دایم!!

مرسی از راهنماییتون
کاش من یه دور بتونم بخونمش، عشقم مرور کردنه!
به نظرم تو هر درسی، دور اول که میخونیم، باید کلی وقت بذاریم و حدود 60-70 درصد مطالبو یاد میگیریم.
ولی وقتی مرور می کنیم، وقت کمتری میذاریم و صد در صد مطالبو می فهمیم!:a2d3:

fateme5

New member
راستی یه سوال دیگه!
من سوالات کنکور سالهای قبلو یه نگاهی انداختم. بعضی سالها، آزمون با سالهای قبلش خیلی فرق کرده! خیلی!! مثلا یه سال سوالات ریاضی زیاد شده، یه سال سوالات آمار ریاضی کم شده، یه سال...
میگم خب از کجا معلوم که امسالم کلی تغییر نکنه؟:shocked:

alohao

New member
سلام ب همگی
کسایی ک کنکور وزارت علوم دادن بگن چطور بود؟؟؟
من که حیفم اومد اون همه سوال مفت داشت ولی چون خوب تمرین نکرده بودم، نتونستم زیاد مانور بدم....ب نظرم سوالا اسون بود!

خلاصه وضعیت من:
نمونه گیری از کتابای عمیدی
رگرسیون از روی ج-ز-و-ه خوندم. تازه میخوام از رو لاری شروع کنم
احتمال از روی راس خوندم
آمار ریاضی از روی پارسیان
این درسایی که گفتمو تستای چن ساله پیشه وزارت علومشم زدم.
ولی طرح و ناپارامتری هیچی نخوندم تازه میخوام شروع کنم البته زبانم هست!!!

چنتا سوال داشتم ممنون میشم کسی میدونه جواب بده.

-من احتمالو که از روی کتاب راس و امار ریاضیو از رو کتاب دکتر پارسیان خوندم، آیا نیازی هست کتاب فروند رو بگیرم بخونم؟؟(چون تو منابع پیشنهادی اشاره ب فروند شده بود). کتاب فروند مطالب مکملی برای کتاب راس و پارسیان داره؟؟ کتاب فروندو ندیدم.

-طرح ازمایشو میخوام از روی مونتگمری شروع کنم ب خوندن. خیلی دوست دارم مطالبو جدا از تست و کنکور عمیقتر یاد بگیرم. کسی میدونه کتاب ترجمه دکتر شاهکار بهتره یا دکتر نورالسنا؟؟ و اینکه کدوم فصلای طرح کتاب مونتگمری حذفه؟؟

با کمال تشکر​

fateme5

New member
سلام. خوش اومدید
کنکور علوم هم موفق باشید انشاالله
توصیه میکنم یه سر بزنید به سایت آمارگیران. برای راهنمایی خیلی کمکتون خواهد کرد
و ضمنا توی همین سایت هم مطالب مطالعه گروهی امسال و سالهای قبل هم میتونید بخونید

راستی یه سوال دیگه!
من سوالات کنکور سالهای قبلو یه نگاهی انداختم. بعضی سالها، آزمون با سالهای قبلش خیلی فرق کرده! خیلی!! مثلا یه سال سوالات ریاضی زیاد شده، یه سال سوالات آمار ریاضی کم شده، یه سال...
میگم خب از کجا معلوم که امسالم کلی تغییر نکنه؟:shocked:

تو کنکور 5سال اخیر که من میدیدم هیچ تفاوتی تو تعداد سوالات نداشتن!! یعنی 10تا ریاضی بود و 20تا آمار و احتمال و 40تا روشهای آماری و سی چهل تا هم سوالات زبان!! فقط تنها چیزی که میبینم این هست که تو بعضی سالها سوالات درسای مختلفو جدا از هم نوشتن و تو برخی سالها مخلوط نوشتن!! مثلا تو یکی از سالها دروس احتمال و ریاضی رو یک مجموعه ی 30تایی در نظر گرفتن و تو برخی سالها 10تا ریاضی و 20تا احتمال!! خوب طبیعتا فرقی نمی کنه زیاد!!
قبل از 5سال هم که بهداشت عمومی و اینا بودن و منابع یکمی فرق داشت!!
.
من که خودم فکر میکنم سبک سوال دهی باید مثل دوسال اخیر باشه!! اگه فرق هم بکنه واسه همه فرق میکنه!!:shocked:

سلام ب همگی
کسایی ک کنکور وزارت علوم دادن بگن چطور بود؟؟؟
من که حیفم اومد اون همه سوال مفت داشت ولی چون خوب تمرین نکرده بودم، نتونستم زیاد مانور بدم....ب نظرم سوالا اسون بود!

خلاصه وضعیت من:
نمونه گیری از کتابای عمیدی
رگرسیون از روی ج-ز-و-ه خوندم. تازه میخوام از رو لاری شروع کنم
احتمال از روی راس خوندم
آمار ریاضی از روی پارسیان
این درسایی که گفتمو تستای چن ساله پیشه وزارت علومشم زدم.
ولی طرح و ناپارامتری هیچی نخوندم تازه میخوام شروع کنم البته زبانم هست!!!

چنتا سوال داشتم ممنون میشم کسی میدونه جواب بده.

-من احتمالو که از روی کتاب راس و امار ریاضیو از رو کتاب دکتر پارسیان خوندم، آیا نیازی هست کتاب فروند رو بگیرم بخونم؟؟(چون تو منابع پیشنهادی اشاره ب فروند شده بود). کتاب فروند مطالب مکملی برای کتاب راس و پارسیان داره؟؟ کتاب فروندو ندیدم.

-طرح ازمایشو میخوام از روی مونتگمری شروع کنم ب خوندن. خیلی دوست دارم مطالبو جدا از تست و کنکور عمیقتر یاد بگیرم. کسی میدونه کتاب ترجمه دکتر شاهکار بهتره یا دکتر نورالسنا؟؟ و اینکه کدوم فصلای طرح کتاب مونتگمری حذفه؟؟

با کمال تشکر​

لینک دانلود کتاب آمار ریاضی جان فروند:
John Freund's Mathematical Statistics with Applications - Persian

میتونین کتابشو ببینین و با سوالات کنکور و کتاب شلدون مقایسه کنین! ولی اکثر اونایی که کنکور دادن میگن کتاب جانفروند بهتره!
من خودم شلدون رو میخونم بعدش یه دوری بهبودیان و فروند رو هم میزنم!
طرح آزمایشها هم هنوز شرو نکردم اطلاعی ندارم! ولی درمورد کتابش چندنفر بهم توصیه کردن کتاب پیام نور دکتر شاهکاررو بخونم! و بخصوص جلد اولش!

آخرین ویرایش:

fateme5

New member
اینجا دیدم بعضی بچه ها گفته بودند که برای ریاضی کتاب گاج رو بخونیم
این کتاب گاج که میگن مخصوص کنکور ارشده؟ یا همون گاجِ که برای کنکور سراسری تالیف شده؟

اینجا دیدم بعضی بچه ها گفته بودند که برای ریاضی کتاب گاج رو بخونیم
این کتاب گاج که میگن مخصوص کنکور ارشده؟ یا همون گاجِ که برای کنکور سراسری تالیف شده؟

بچه های اینجا میگن پوران پژوهش بخونین!
گاج رو من گفتم میخونم چون قبلا هم یه دوری خوندم با اون راحت ترم!!
نظر خود من این هس پوران پژوهش رو بخونین بهتره!! چون گاج اولا سنگین و زیاد هس و با توجه به فرصت باقی مانده بجای اینکه برا ریاضی کتاب کلفت وقت بزارین روی دروس روشهای آماری و زبان زوم کنین بهتره!! ثانیا اکثرا گاج برا رشته های مهندسی وزارت علوم میخوننش!
اسم کتاب هم ریاضی عمومی یک گاج و ویژه ی داوطلبان کنکور ارشد مهندسی و علوم پایه هست!

iran4131

New member
سلام خسته نباشید
فعلن چند روز تو ریکاوریم
دارم صفحات مطالعات گروهی سالهای گذشته رو میخونم پیشنهاد میکنم شما هم سری بزنین
مطالب مفیدی داره البته شاید زدین
به هر حال اگه قراره امثال بهتر از پارسال یعنی از امثال که میشه پارسال و سال بعد که میشه امسال خوب کار کنیم الان ساعت دوازده یعنی 24 امروز که میشه:(50)::65d6a5d6s::p...

به هر حال اگه قراره بهترین باشیم باید دنبال نظرات بهترین های گذشته باشیم و از تجربیاتشون استفاده کنیم

آخرین ویرایش:

nasiii.bio

New member
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم
خوندن آمار ریاضی برای من خیلی سخت و زمان بره:dadad4: میخوام آمار ریاضی رو کلا حذف کنم و به جاش زبانمو تقویت کنم
به نظرتون کار درستیه یا نه
لطفا پیشکسوتان بفرمایند معمولا چندتا سوال از آمار ریاضی میاد:smiliess (4):
با تشکر:rolleyessmileyanim:

nasiii.bio

New member
به نظر من هرکسی باید علاوه بر الگو قرار دادن افراد موفق سالهای گذشته، استعدادها و توانایی ها و ابزارهای خودشو هم ملاک قرار بده..
برنامه ی اصلی من که از امروز شروع کردم این هست که بتونم تا عید دروسی را که برای خودم سنگین میاد یا دروسی را که به عنوان پایه انتخاب کردم تموم بکنم یعنی ریاضی عمومی و آمارریاضی و زبان که تافل و لزگیو میخونم و طرح آزمایش ها! که با برنامه ریزی که کردم احساس میکنم بشه! البته ممکنه یه تغییرات کوچیکی داشته باشم!
بعدش هم دروس بعدی مثل رگرسیون و ناپارامتری و نمونه گیری و ... برام خیلی آسون هستند و تو دو هفته ی تعطیلات عید میتونم بخونمشون!
بعدش هم شروع میکنم به تست های سال گذشته و کنکوری که منابع تست رو فعلا انتخاب نکردم وبا توجه به تجربیاتی که از انجمن و دوستان به دست میارم کتابهای تست مفیدرو انتخاب خواهم کرد! البته نظر برخی از دوستان هم این هست که مدت تست زنی باید بیشتر از این مدت باشه!
امروز هم از تافل و احتمال و با 5ساعت مطالعه ی مفید شروع کردم و با اینکه میتونستم بیشتر هم بخونم به خودم فشار نیاوردم! روز به روز تعداد ساعات مطالعه و بازده ام روند صعودی به خودش میگیره! البته سقف مطالعه ام نمیتونه از 9ساعت تجاوز کنه چون کار هم میکنم!!
علت اینکه دروس سنگینو انتخاب کردم اول بخونم این هست که وقتی عید میگذره استرس کنکور میاد و از اونجایی که پیشروی تو این درسها با سرعت کمی صورت میگیره به آدم فشار و آسیب وارد میکنه! ولی تو دروس روان هرچقدر بهم فشار بیاد باعث میشه سرعت خوندنم هم بیشتر بشه!!
البته میگم که ممکنه تو یه قسمت هایی برنامه ام تغییر کنه! چون این یه راهی هست که هنوز نرفتیم وبستگی به شرایط هرکسی و شرایط راه داره و هیچ کس انسان کاملی نیست و رفته رفته و با کسب تجربیات کاملتر میشویم!
به نظر من روزی یه ربع بیست دقیقه ای بتونین اینجا سر بزنین واز نظرات دوستان و پیشکسوتان استفاده کنین براتون خیلی خوبه چون تجربه تون رو میبره بالا و هم با وجود دوستان انگیزه تون بیشتر میشه وهم معیارها میاد دستتون! و از همه مهمتر اینکه زیاد وقتتونو نمیگیره!
البته انتظار دارم جناب بیوستا هم کامنتای مارو که میخونن نظرشونو در مورد نحوه ی برنامه ریزیمون با توجه به اینکه بی تجربه هستیم اعلام کنن!
با تشکر..
با آرزوی موفقیت..

خیلیییی ممنونم از راهنماییتون
منم برنامم تقریبا شبیه شماست فقط تو آمار ریاضی یه کم مشکل دارم که نمیدونم چیکارش کنم؟!
با آرزوی موفقیت برای شما
امیدوارم بتونم از راهنمایی شما و بقیه دوستان استفاده کنم:rolleyessmileyanim:

fateme5

New member
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم
خوندن آمار ریاضی برای من خیلی سخت و زمان بره:dadad4: میخوام آمار ریاضی رو کلا حذف کنم و به جاش زبانمو تقویت کنم
به نظرتون کار درستیه یا نه
لطفا پیشکسوتان بفرمایند معمولا چندتا سوال از آمار ریاضی میاد:smiliess (4):
با تشکر:rolleyessmileyanim:

سلام
من پیشکسوت که نیستم ولی شاید بتونم کمکتون کنم:
فکر کنم معمولا 20تا سوال با عنوان آمارریاضی میاد که حدودا 17تاش احتمال هست و 3تاش هم از دروس آمارریاضی میاد

سایت آمارگیران رو ببینید راهنمایی های خوبی داره
موفق باشید

goli jon

New member
سلام بچه ها
من یه سوال دارم
در آزمون 94 بهداشت عمومی هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا