مطالعه ي گروهي دكتراي تخصصي تمامي رشته ها

شانلی

New member
با سلام
ببینید دوستان در کدام قسمت این نامه گفت شده که ظرفیتها کاهش پیدا میکند!!!!اصلا چنینی چیزی نیست
2.هر سال در هر مقطعی دانشگاهها موظف به اعلام ظرفیتها بر اساس بودجه سالیانه تعیین میشه و حتی دانشگاه از افزایش ظرفیت استقبال میکنند چون بودجه بیشتر تعلق میگیره
3. در این نامه کاملا با توجه به متن نامه به دانشگاه آزاد و پاستور خطاب شده تجربه نامه نگاری اینو میگه!!! خط دوم اشاره کرده آن دانشگاه!!حالا شاید به دانشگاههای دیگر هم باشد ولی ایننامه منحصراً به این دانشگاه و انستیتو است.هر سال دانشگاه آزاد آزمون دکتراش رو بر اساس آزمون وزارت بهداشت برگزار میکرد بخصوص علوم دارویی!!وامسال هم مصوب شده الان دوسال پیگیرن که دکتری علوم پایه و دستیار تخصص و فوق تخصص هم بگیرن نامه اش مال دو سال پیش چیز جدیدی نیست.
4.دانشگاه تربیت مدرس قطعاً براساس آزمون 95 که قرار تابستان برگذار بشه طبق گفته رئیس سنجش پزشکی دکتر کاظمی،پذیرش ندارد چون این دانشگاه از زیر مجموعه های علوم است و دانشجو همیشه از مهر میگیره پس در نتیجه چون دانشگاه از مهر میگیره برا اساس آزمون 94 که برگزار شد بنابر این دیگه بر اساس 95 نمیگیره این ی نمونه از کاهش ظرفیت!!!یا مثلا پژوهشگاه رویان هم اینگونه است!
5.تمام دانشگاهها بر اساس یک فرم به معاونت آموزشی اعلام ظرفیت میکنند در یک دوره زمانی و هیچ تحمیلی در انتخاب ظرفیت نیست و توی این نامه هم اشاره شده که بر اساس اون جدول بفرستن
6.برخی دانشگاهها هر یک سال در میون دانشجو بر میدارن مثلا تهران زنجان و مشهد خودم دیدم برخی رشته ها اینکارو کردن سالهای قبل
7.اینقدر استرس الکی به خودتون راه ندید هر ظرفیتی باشه شما هدفتون این قبول بشید خوب تلاش کنید بهترین باشید از الان فکر ظرفیت میکنید الکی واسه چی؟!! دلیلی نداره ظرفیت کن فیکون کنند که چی بشه مثل هر سال قرار بوده بهمن باشه الان شده مهر هیچ ربطی به کاهش ظرفیت نداره سالی دوبار که نمیخوان بگیرن اینجوری فک میکنید بین دانشجو ها هم یک ترم فاصله است هیچ تداخلی واسه و پایان نامه هم ندارن
8.اینقدر هم این نامه رو ملاک کاهش ظرفیت ندونید این نامه هیچ گزارشی در رابطه با کاهش ظرفیت درش نیست!!!
9.سری قبل هم یک نامه گذاشتید که آره گفتن پژوهش محورا میشن مث آموزشی پژوهشیا خود من گفتم نامه اینو نگفته گفته که فقط تطابق رشته اما کسی قبول نکرد و اون جو اعتراض پیش اومد که خود دکتر حاجتی توضیح داد که چنین چیزی نیست و فقط تطابق رشته بوده به علت نامانوس بودن رشته های پژوهش محور میتونید تو سایت معاونت بخونید صحبتاشون رو
10.مشکل زمان برگزاری آزمون بود که فقط بر اساس گفته ها میگفتن اردیبهشت 96 پس الان مشخص اینا قرار بود اردیبهشت 95 برگزار کنن تاریخ نامه هم 27 آبان یعنی زمانی بود که ما پیگیر اعتراض بودیم تقریبا. مطمئن باشید آزمون تیر ماه اگر جدیداً اردیبهشت شده تابستون!!!الکی حرص نخورید همونطور آزمون ارشد اردیبهشت بود بعدشد خرداد پس چیز عجیبی رخ نداد!!لینک خبر صحبت دکتر کاظمی رئیس سنجش آزمون تابستان 95 نه اردیبهشت بهار!!!برگزاری زود هنگام آزمون دکترای تخصصی علوم پزشکی ۹۵ - اخبار دانشگاهی, اخبار دکتری, اخبار کارشناسی ارشد, اخبار کارشناسی, اخبار استخدامی
11.آرزوی موفقیت برای همه شایدم حرفام واسه یک عده منطقی نباشه با این حال گفتم نظرم رو داده باشم

آفرین بر شما،همه ی حرفاتون منطقیه،برای من زمان کنکور خیلی مهم بود ولی متاسفانه تا امروز انقد خبرای ضدالنقیض:ph34r-smiley: شنیدیم که حتی انتظار شنیدن خبر برگزاری آزمون همین هفته ی آینده رو هم داریم:shocked:، کاش حداقل زود زمان دقیق برگزاری آزمون 95 رو اعلام کنن تا به شایعات پایان داده بشه

biotechnologist

New member
با سلام
ببینید دوستان در کدام قسمت این نامه گفت شده که ظرفیتها کاهش پیدا میکند!!!!اصلا چنینی چیزی نیست
2.هر سال در هر مقطعی دانشگاهها موظف به اعلام ظرفیتها بر اساس بودجه سالیانه تعیین میشه و حتی دانشگاه از افزایش ظرفیت استقبال میکنند چون بودجه بیشتر تعلق میگیره
3. در این نامه کاملا با توجه به متن نامه به دانشگاه آزاد و پاستور خطاب شده تجربه نامه نگاری اینو میگه!!! خط دوم اشاره کرده آن دانشگاه!!حالا شاید به دانشگاههای دیگر هم باشد ولی ایننامه منحصراً به این دانشگاه و انستیتو است.هر سال دانشگاه آزاد آزمون دکتراش رو بر اساس آزمون وزارت بهداشت برگزار میکرد بخصوص علوم دارویی!!وامسال هم مصوب شده الان دوسال پیگیرن که دکتری علوم پایه و دستیار تخصص و فوق تخصص هم بگیرن نامه اش مال دو سال پیش چیز جدیدی نیست.
4.دانشگاه تربیت مدرس قطعاً براساس آزمون 95 که قرار تابستان برگذار بشه طبق گفته رئیس سنجش پزشکی دکتر کاظمی،پذیرش ندارد چون این دانشگاه از زیر مجموعه های علوم است و دانشجو همیشه از مهر میگیره پس در نتیجه چون دانشگاه از مهر میگیره برا اساس آزمون 94 که برگزار شد بنابر این دیگه بر اساس 95 نمیگیره این ی نمونه از کاهش ظرفیت!!!یا مثلا پژوهشگاه رویان هم اینگونه است!
5.تمام دانشگاهها بر اساس یک فرم به معاونت آموزشی اعلام ظرفیت میکنند در یک دوره زمانی و هیچ تحمیلی در انتخاب ظرفیت نیست و توی این نامه هم اشاره شده که بر اساس اون جدول بفرستن
6.برخی دانشگاهها هر یک سال در میون دانشجو بر میدارن مثلا تهران زنجان و مشهد خودم دیدم برخی رشته ها اینکارو کردن سالهای قبل
7.اینقدر استرس الکی به خودتون راه ندید هر ظرفیتی باشه شما هدفتون این قبول بشید خوب تلاش کنید بهترین باشید از الان فکر ظرفیت میکنید الکی واسه چی؟!! دلیلی نداره ظرفیت کن فیکون کنند که چی بشه مثل هر سال قرار بوده بهمن باشه الان شده مهر هیچ ربطی به کاهش ظرفیت نداره سالی دوبار که نمیخوان بگیرن اینجوری فک میکنید بین دانشجو ها هم یک ترم فاصله است هیچ تداخلی واسه و پایان نامه هم ندارن
8.اینقدر هم این نامه رو ملاک کاهش ظرفیت ندونید این نامه هیچ گزارشی در رابطه با کاهش ظرفیت درش نیست!!!
9.سری قبل هم یک نامه گذاشتید که آره گفتن پژوهش محورا میشن مث آموزشی پژوهشیا خود من گفتم نامه اینو نگفته گفته که فقط تطابق رشته اما کسی قبول نکرد و اون جو اعتراض پیش اومد که خود دکتر حاجتی توضیح داد که چنین چیزی نیست و فقط تطابق رشته بوده به علت نامانوس بودن رشته های پژوهش محور میتونید تو سایت معاونت بخونید صحبتاشون رو
10.مشکل زمان برگزاری آزمون بود که فقط بر اساس گفته ها میگفتن اردیبهشت 96 پس الان مشخص اینا قرار بود اردیبهشت 95 برگزار کنن تاریخ نامه هم 27 آبان یعنی زمانی بود که ما پیگیر اعتراض بودیم تقریبا. مطمئن باشید آزمون تیر ماه اگر جدیداً اردیبهشت شده تابستون!!!الکی حرص نخورید همونطور آزمون ارشد اردیبهشت بود بعدشد خرداد پس چیز عجیبی رخ نداد!!لینک خبر صحبت دکتر کاظمی رئیس سنجش آزمون تابستان 95 نه اردیبهشت بهار!!!برگزاری زود هنگام آزمون دکترای تخصصی علوم پزشکی ۹۵ - اخبار دانشگاهی, اخبار دکتری, اخبار کارشناسی ارشد, اخبار کارشناسی, اخبار استخدامی
11.آرزوی موفقیت برای همه شایدم حرفام واسه یک عده منطقی نباشه با این حال گفتم نظرم رو داده باشم

انشاا...همينطور که شما میگید باشه.باعث خوشحالی همه ميشه اگر ظرفيت های امسال تغییری نکنه.

amnb

New member
خودمون رو الکی گول نزنیم مطمئن باشید ظرفیت در تابستون کاهش پیدا میکنه پس الکی به هم فاز مثبت ندهید یادمه اولین نفر بودم که گفتم ازمون داره تغییر میکنه ولی یه سری اومدن گفتن ازمون امسال رو بدیم این میشه فقط به منافع خود فکر کردن تو چند صفحه قبل من گفتم به دکتر حاجتی ایمیل بزنیم یه سری اومدن گفتن نه به وزیر بهداشت ایمیل بزنیم خوبه زیر همین نامه دکتر حاجتی امضا کرده اخه وزیر بهداشت بیکاره مگه بیاد در مورد این موضوعات فکر کنه الان وزیر هزارتا کار مهم تر از این داره بنده خدا naeim چند تا پست گذاشت همش هم واقعیت بود سریع موضع نشون دادین چرا چون بر خلاف چیزیه که میخاین واقعیت گرا باشید الان توجه کردم دیگه الان فقط افرادی که این ازمون رو دادن یه امادگی دارن میگن به به یه شانس دیگه هم تو تابستون داریم این ابان نشد بعدی کلا برگزاری ازمون تو تابستون اشتباه بود اینا یه بخشه شما الان به من بگید با مصاحبه دانشگاهی موافقید اگر دانشگاهی بشه دیگه باید 10سال پشت یه رشته موند از طرف دیگه وقتی مصاحبه ضریبش افزایش پیدا کنه دیگه هیچی باید به اینا اعتراض کرد از طرف دیگر در کل رشته های علوم پایه در حال فنا شدنه یادتون باشه وقتی دانشگاه ازاد دست رویه یک چیز بذاره تمومه امسال بیوشیمی بالینی اورد اروم اروم نفوذ میکنند به رشته های دیگه بعد از چند سال بصورت گله ای وارد میکنند کلا مدل همه ماها اینه خودم هم میگم که به کسی برنخوره خرمون از پل میگذره به پشت سرمون هم نگاه نمیدازیم بقیه رو بی خیال میشیم الان کسانی که قبول بشن دیگه میرن که میرن بی خیال همه میشن شاید ناراحت بشین ولی اینها گوشه ای از واقعیت هاست در مجموع از ماست که بر ماست.

biosta

Well-known member
سلام
به نظرم برنامه ریزی کنید برای 31 ام تیر ماه
کاهش ظرفیت ها همان طور که گفته شده وجود خواهد داشت به همان نسبت رقابت نیز کمتر خواهد بود چرا که عده ای در سال 94 قبول شده اند. کسانی که دیگر در کنکور تیر ماه 95 شرکت نخواهند کرد .
داوطلبی که اهل درس باشه شروع به برنامه ریزی می کند و وقتش را به درس می دهد و کمتر خودش را در گیر حاشیه از جمله همین تاپیک می کند
هر چند پیگیری اخبار توسط عزیزان جهت چیدن برنامه ریزی صورت می گیرد اما اگر من داوطلب جدی برای کنکور تیرماه 95 باشم هر روز اخباری که بخواهد فکرم را مخدوش کند را دنبال نمی کنم
چرا که به ذهنم در جایی دیگر احتیاج دارم و ان خواندن دروس از منابع مناسب و با برنامه هست که خیلی زود دیر میشود.
موفق باشید .

biosta

Well-known member
انسان موفق کسی هست که با شرایط ناجور بتواند جور شود
پس برای موفقیت شروع کنید که داوطلب جدی کنکوردکتری تخصصی 95 بندرت فکر کنم به این تاپیک سر بزند

mehrnaz1367

New member
فعلا ما در مورد کاهش ظرفیت 94 بحث میکنیم که هفته ی بعد انشالله خلاص میشیم نه کاهش ظرفیت تابستون. خب بایدم مثبت فکر کنیم شما هم اگه مثل ما 9 ماه از کارو زندگی افتاده باشی و خودتو تو یه اتاق حبس کرده باشی الان اگه کسی بهت بگه میخوان ظرفیتا رو کم کنن دیوونه میشی. ما باید به فکر همدیگه هم باشیم میگی بچه هایی که 94 رو کنکور دادن به به خوشحال شدن که بازم ی فرصت دیگه دارم اصلن هم اونجوری نیست بعد 10 ماه من حتی تحمل 2 ماه دیگه رو ندارم که باز حبس ی اتاق بشم ولی فقط من و شما نیستیم که کلی جوون برنامه دارن واسه آزمون 95 بایدم اعتراض میکردن اگه هم وقت کمه واسه همه کمه در ثانی واقعا اگه فکر میکنی که وقت کمه الان به جای اینکه اینجا مثبت بافی بقیه رو سوژه کنی بری درس بخونی چون وقت کمه.الان هم صحبت ما اینه که برگزاری آزمون 95 اصولا باید هیچ ربطی به ظرفیت آزمون 94 نداشته باشه چون هر سال پذیرش دانشجو انجام شده وبا برگزاری آزمون 95 نباید هیچ تغییری تو ظرفیتا بشه چون فقط زمان آزمون تغییر کرده آزمون که دو بار برگزار نمیشه.اینا هدفشون اینه که از مهر دانشجو بگیرن بهترین موقع هم واسه آمون میشه تابستون . اگه امتحان میموند اسفند عملا نتیجه این بود که یه سال دانشجو نگیرن.

biosta

Well-known member
سلام
چهار سال قبل همیشه وقتی برای ارشد می خواندم با خودم خیلی می گفتم
حتی اگر ظرفیت کنکورارشد 10 نفر باشه یکی از اون ده نفر باید من باشم
کسی که چند ماه خودش را حبس کرده و خوانده اگر بخواهد جز نفرات اخر قبول باشد و دلش به کاهش ضرفیت ها بلرزد که درس خواندنش ببخشید مفت نمی ارزد
به قول یکی از دوست هایم مثل شیر باشید که روی هدف اش تمرکز می کند .
اینگونه تاپیک ها می تواند برای بعضی داوطلبان بخصوص انهایی که واقعا می خواهند در شکار موفق باشند
مثل چرخاندن سردر موقع تمرکز روی هدف باشه و باعث این شود که بهترین خودتان نباشید .

Farzan

New member
چرا همه میگین 31 تیر
جرا احتمال 24 تیر کسی نمیده
یا نمیگه 24 یا 31

varia

Well-known member
متاسفانه کاهش ظرفیتها انگار جدی هست. امیدوارم دوستانی که تلاش کردند به حقشون برسند. دوستانی هم که نتونستند بگیرند توکلشون به خدا و امیدشون در اجرای برنامه و پیگیری هدفشون از دست ندن.

آخرین ویرایش:

naeim

New member
اگه کسی دوباره از دست من ناراحت نمیشه باید یه خبر بد را بدم. گویا قراره دوره هایی به نام MD-PhD برگزار بشه که در آن دانشجوهای پزشکی با برگزاری صرفا یه مصاحبه که 20% در قبولی نقش داره وارد مقطع دکتری رشته های علوم پایه می شوند.
متاسفانه باید گفت: خانه از پای بست ویران است
لینک خبر:
دانشگاه علوم پزشکی مشهد / پذیرش دانشجو دوره MD - PhD-رایتمن

agigesabz

New member
وای خدای من دانشگاه مشهد هم شورش را دراورده !!!!!!!!!
در کشور پزشک سالار باید فاتحه علم و دانش را خوند !!یک پزشک عمومی که فقط در تمام تحصیلش احتمالا 3واحد ژنتیک و 3 واحد بیولوژی سلولی مولکولی میخونه حالا باید از یک فوق لیسانس ژنتیک یا سلولی مولکولی که با احتساب کارشناسی و پایان نامه حدود 30 واحد ژنتیکی و مولکولی پاس میکنه اولویت داشته باشه ؟؟!!همینه که تولید علم در این کشور اینقدر کم شده و 37 ساله که در جا زدیم .

آخرین ویرایش:

empress

New member

همه ما گاهی به یک تلنگر نیاز داریم و چقدر خوبه که این تلنگر حس خوبی به آدم بده :)
به امید موفقیت هممون

bahareh. k

New member
اگه کسی دوباره از دست من ناراحت نمیشه باید یه خبر بد را بدم. گویا قراره دوره هایی به نام MD-PhD برگزار بشه که در آن دانشجوهای پزشکی با برگزاری صرفا یه مصاحبه که 20% در قبولی نقش داره وارد مقطع دکتری رشته های علوم پایه می شوند.
متاسفانه باید گفت: خانه از پای بست ویران است
لینک خبر:
دانشگاه علوم پزشکی مشهد / پذیرش دانشجو دوره MD - PhD-رایتمن

این خبرتون واقعا جالب بود. دیگه واقعا شورشو درآوردن. این پزشک سالاری دست از سرمون بر نمیداره. نمیدونم تا کی باید حرص بخوریم.

agigesabz

New member
البته وقتی به شرایط ذکر شده در متن خبر دقت کنیم متوجه میشیم که کسی که این شرایط را داره یکجورایی میشه استعداد درخشان همچین فردی میره تخصص بالینی میگیره نه اینکه بیاد علوم پایه بخونه!

بالا