مطالعه ي گروهي دكتراي تخصصي تمامي رشته ها

biosta

Well-known member
سلام
از پست هایی که در این تاپیک گذاشتید بسیار سپاسگذارم
:rose:

biosta

Well-known member
دوستان سلام
وقت همگی بخیر
ببخشید من یه سوال تخصصی در مورد طرح دارم.
من دانشجوی ترم سه ارشد هستم؛ یقیناً با توجه به شرط فارغ التحصیلی به کنکور دکتری 95 نمی رسم. اگر فرضاً من تیر ماه 95 دفاع کنم طبق قانون تا کنکور 96 یک سال فرصت دارم که نه برم سربازی و نه طرح. سوال من اینه که اگر من تو اون برهه از زمان برم طرح و طرحمو شروع کنم:
1) اصلاً میتونم تو آزمون دکتری 96 ثبت نام کنم؟
2) اگر قبول بشم طرح متوقف میشه و اجازه شرکت و ثبت نام در دوره دکتری دانشگاه رو دارم؟
واقعاً ممنون میشم کسی کمک کنه.

سپاس
سلام برای طرح های اختیاری می توانید ثبت نام کنید برای طرح های اجباری نمی دانم
دوستان اطلاع دارد خبر دهند
با قبولی در دکتری طرح متوقف میشود

*hadis*

New member
سلام بچه ها..کسی از این جریان محاسبه نمره بر اساس تراز که تو دفترچه نوشته شده چیزی سر در میاره؟ مثل اینکه ارشد امسال هم بر همین اساس بوده..

varia

Well-known member
واقعا کسی نیست بفکر جوانهای بخت برگشته ی این مملکت باشه, شاید در نگاه اول یه عده حتی خود من از تکرار ازمون در نیمه اول 95 خوشحال شن ولی اونایی که شب و روز رو واس خودشون حروم کردند به امید قبول شدن, اگه ظرفیتها کم شه چی میشه! اگه قبول نشن تا بخوان بخودشون بیان چند ماه طول میکشه و ...
آخه با کدوم دلیل منطقی میخوان ورودی از مهر باشه؟؟ یه کاری دارن میکنن مثل ادغام دانشگاه ایران با تهران! خدایا تا کی افسوس بخوریم؟؟

naeim

New member
واقعا کسی نیست بفکر جوانهای بخت برگشته ی این مملکت باشه, شاید در نگاه اول یه عده حتی خود من از تکرار ازمون در نیمه اول 95 خوشحال شن ولی اونایی که شب و روز رو واس خودشون حروم کردند به امید قبول شدن, اگه ظرفیتها کم شه چی میشه! اگه قبول نشن تا بخوان بخودشون بیان چند ماه طول میکشه و ...
آخه با کدوم دلیل منطقی میخوان ورودی از مهر باشه؟؟ یه کاری دارن میکنن مثل ادغام دانشگاه ایران با تهران! خدایا تا کی افسوس بخوریم؟؟
دقیقا حرف دل منو زدی- جالبه که تغییراتی که میخوان اعمال کنن (مصوبه 17) را یکی از دوستان در شهریور ماه در همین انجمن مطرح کرد ولی متاسفانه به جای اینکه از همون موقع پیگیری کنیم یه عده گفتن اول بذارین امتحانو بدیم بعد در این مورد تصمیم می گیریم!
در این مورد هم علی رغم هشدارهایی که داده میشه و قراره کاهش وحشتناکی در ظرفیت ها بدن، باز یه عده سرشون رو در برف فرو بردن و میگن بذارین آزمون 95 را بدیم بعدش به این قضیه فکر می کنیم و جالبه کسانی را که در این زمینه اطلاع رسانی میکنن به منفی بافی متهم میکنن (پست های قبلی را ببینید متوجه میشید چه کسی منظورمه)
در نهایت حرف من اینه که با کاهش ظرفیت ها عملا برگزاری آزمون در تیر 95 صرفا یه نمایشه.
از ماست که بر ماست

mehrnaz1367

New member
دقیقا حرف دل منو زدی- جالبه که تغییراتی که میخوان اعمال کنن (مصوبه 17) را یکی از دوستان در شهریور ماه در همین انجمن مطرح کرد ولی متاسفانه به جای اینکه از همون موقع پیگیری کنیم یه عده گفتن اول بذارین امتحانو بدیم بعد در این مورد تصمیم می گیریم!
در این مورد هم علی رغم هشدارهایی که داده میشه و قراره کاهش وحشتناکی در ظرفیت ها بدن، باز یه عده سرشون رو در برف فرو بردن و میگن بذارین آزمون 95 را بدیم بعدش به این قضیه فکر می کنیم و جالبه کسانی را که در این زمینه اطلاع رسانی میکنن به منفی بافی متهم میکنن (پست های قبلی را ببینید متوجه میشید چه کسی منظورمه)
در نهایت حرف من اینه که با کاهش ظرفیت ها عملا برگزاری آزمون در تیر 95 صرفا یه نمایشه.
از ماست که بر ماست
اگه هم کاهش ظرفیتی مطرح باشه آزمون 95 رو اصولا باید شامل بشه نه 94، قبلا هم که بچه هاراجع به حذف کنکور 95 اطلاع رسانی کردن به قول خودتون بر اساس مدرک (مصوبه 17)بود. شما الان بر چه مبنایی در مورد کاهش طرفیت میگین فقط و فقط حرف های اطرافیان (یعنی خودمون).ولی ما عادت داریم قبل از اینکه چیزی بشه اونقدر میگیم که آخرش واقعا به سرمون میاد چون تصمیم گیرنده ها می بیننن که ما ذاتا خودمون رو قبل از تصمیم اونا با شرایط وفق دادیم.
منم موافقم از ماست که بر ماست

تداعی

New member
از ماست که بر ماست

شما پیشنهاد خاصی دارید؟اگه پیشنهادی دارید یا راه کاری به ذهنتون میرسه لطفا حتما بگید،من خودم قطعا هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم، ببینید اگر به تاریخ ازمون اعتراض شد و جواب داد، چون مدرک مستندی وجود داشت که بهش اعتراض شد، الان برای اعتراض به کاهش ظرفیت باید به چه چیزی استناد کنیم؟چاره ای جز صبر کردن تا زمان اعلام ظرفیت ها در سایت یا خبری که به طور رسمی به کاهش ظرفیت اشاره کنه هست؟ هم رو محکوم نکنیم چون همگی ضربه میخوریم و کسی ذیع نفع نیست، راه کار بدیم، راه کار اصولی و منطقی،دوست عزیز و بزرگوار لطفا پیش قدم بشید و مطمئن باشید ازتون حمایت میشه، من با دبیرخانه تماس گرفتم، با یکی از اساتید هیات بورد صحبت کردم ایشون از جو ایجاد شده متعجب بود و شاکی، اخر سر جوابی که شنیدم جالب بود، جو رو متشنج نکنید که از این جو خودتون بیشترین ضربه رو خواهید خورد.

شما هم بزرگواری کنید اگر مدرک مستندی دارید بسم الله

آخرین ویرایش:

Farzan

New member
کجا حرف از کاهش ظرفیت زده شده ؟؟
اگرم هدف کاهش ظرفیت باشه از ۹۵ اعمال میشه امسال که گذشت ظرفیتها از قبل مشخص کردن فقط اعلامشو گذاشتن ۱۶ اذر
دو سال پیش هم اکثر رشته ها به نصف کاهش پیدا کرد ولی اون سال بجای اینکه ظرفیتهارو طبق معمول هرسال همراه با نتیجه ی اولیه بگن شهریور یعنی زمان ثبت نام اعلام کردن..
پس اگه کاهش چشمگیری داشته باشه زودتر اعلام میکردن
اگر حرفی از کاهش شنیدین منطقیش اینه که از ۹۵ اعمال بشه
نه روز دیگه مشخص میشه ...

شانلی

New member
- - - Updated - - -

کجا حرف از کاهش ظرفیت زده شده ؟؟
اگرم هدف کاهش ظرفیت باشه از ۹۵ اعمال میشه امسال که گذشت ظرفیتها از قبل مشخص کردن فقط اعلامشو گذاشتن ۱۶ اذر
دو سال پیش هم اکثر رشته ها به نصف کاهش پیدا کرد ولی اون سال بجای اینکه ظرفیتهارو طبق معمول هرسال همراه با نتیجه ی اولیه بگن شهریور یعنی زمان ثبت نام اعلام کردن..
پس اگه کاهش چشمگیری داشته باشه زودتر اعلام میکردن
اگر حرفی از کاهش شنیدین منطقیش اینه که از ۹۵ اعمال بشه
نه روز دیگه مشخص میشه ...

اصلا چرا باید کاهش ظرفیت باشه، الکی شلوغش میکنن،هر سال آبان برگزار میشده الان چند ماه زودتر،اگر هم قرار باشه ظرفیت ها کم بشه باید اعتراض کرد،چون دلیل منطقی نداره آخه،جوون های مردم بهترین روزای عمرشون خودشونو حبس میکنن تو خونه درس میخونن،هزار جور استرس رو به جون میخرن، اونوقت اینا بیان ظرفیت ها رو کم کنن؟؟؟؟؟؟ 13 نفر ظرفیت کم کردن ذاره آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شور همه چی در اومده، نه به اون ظرفیت های بی در و پیکر دانشگاه آزاد نه به این ادا و اطوارا، والا به اندازه ی کافی بهمون استرس وارد شد،من یکی که دیگه اعصاب شنیدن تغییرات جدید رو ندارم

biotechnologist

New member
متاسفانه احتمال کاهش ظرفیت واسه امسال هست.البته ظاهرا بستگی به دانشگاهها داره.بخش نامه اعلام ظرفیت امسال خطاب به دانشگاهها خیلی مبهم نوشته که ظرفیت های 94 رو اعلام کنیدواگر واسه مهر95 قراره دانشجو بگیرید میتونید بخشی از سهمیه امسال رو به مهر 95 اختصاص بدید.فکر می کنم تاریخش مربوط به دو سه هفته پیش باشه. توکل به خدا.منتظر میشیم ببینیم قسمت چیه ولی استادم خیلی واضح بهم گفت بشین بخون واسه سال دیگه.با این وضع مسلما رتبه های بالا حتی اگر به مصاحبه دعوت بشن عملا شانسی واسه قبولی ندارن.:25r30wi: من که دارم واسه سال دیگه برنامه ریزی می کنم.البته اول دفاع پایان نامه و بعد ادامه کارها.:thumbsupsmileyanim: موفق باشیم

تداعی

New member
متاسفانه احتمال کاهش ظرفیت واسه امسال هست.البته ظاهرا بستگی به دانشگاهها داره.بخش نامه اعلام ظرفیت امسال خطاب به دانشگاهها خیلی مبهم نوشته که ظرفیت های 94 رو اعلام کنیدواگر واسه مهر95 قراره دانشجو بگیرید میتونید بخشی از سهمیه امسال رو به مهر 95 اختصاص بدید.فکر می کنم تاریخش مربوط به دو سه هفته پیش باشه. توکل به خدا.منتظر میشیم ببینیم قسمت چیه ولی استادم خیلی واضح بهم گفت بشین بخون واسه سال دیگه.با این وضع مسلما رتبه های بالا حتی اگر به مصاحبه دعوت بشن عملا شانسی واسه قبولی ندارن.:25r30wi: من که دارم واسه سال دیگه برنامه ریزی می کنم.البته اول دفاع پایان نامه و بعد ادامه کارها.:thumbsupsmileyanim: موفق باشیم

چیزی که بیشتر از کاهش ظرفیت منو نگران کرده اینه که ممکنه مثلا یک دانشگاهی بیاد و بگه من مهر 95 پذیرش نمی کنم؟یا نه تمام دانشگاه ها ملزم به پذیرش دانشجو در مهر 95 هستم؟ممنون میشم حالا که با اساتیدتون در ارتباط هستید در صورت امکان این سوال رو ازشون بپرسید. من به خاطر متاهل بودن و شرایط زندگیم تنها یک انتخاب دارم ان هم شهر محل سکونتم هست، بعد ظرفیت رشته مورد نظر من در این شهر کلا 2 نفره، یعنی در ایده ال ترین حالت من برای اینکه جز این 2 نفر باشم باید تلاش کنم، حالا اگه بخوان کاهش بدن دیگه چه شود:25r30wi:

امید به خدا

آخرین ویرایش:

ali.emad.tab3

New member
لطفا نسبت به کاهش ظرفیت ها هم اعتراض کنیم... اینم ظلم بزرگیه و اثراتش کم از برگزار نشدن کنکور در سال 95 نیست... biotechnologist لطفا بخشنامه ای که ازش حرف میزنید رو بذارید ... ممنون

biotechnologist

New member
چیزی که بیشتر از کاهش ظرفیت منو نگران کرده اینه که ممکنه مثلا یک دانشگاهی بیاد و بگه من مهر 95 پذیرش نمی کنم؟یا نه تمام دانشگاه ها ملزم به پذیرش دانشجو در مهر 95 هستم؟ممنون میشم حالا که با اساتیدتون در ارتباط هستید در صورت امکان این سوال رو ازشون بپرسید. من به خاطر متاهل بودن و شرایط زندگیم تنها یک انتخاب دارم ان هم شهر محل سکونتم هست، بعد ظرفیت رشته مورد نظر من در این شهر کلا 2 نفره، یعنی در ایده ال ترین حالت من برای اینکه جز این 2 نفر باشم باید تلاش کنم، حالا اگه بخوان کاهش بدن دیگه چه شود:25r30wi:

امید به خدا

فکر کنم واسه اینکه مهر ۹۵ همه دانشگاهها دانشجو بگیرن گفتن اگر خواستن از ظرفيت امسالشون به سال بعد منتقل کنن.البته بعضى دانشگاهها هم ممکنه اصلا امسال اعلام ظرفيت نکرده باشن و تازه از سال دیگه پذیرش دانشجو رو شروع کنن.انشاا...دانشگاه ما از سال بعد بگیره.واسه این میگم غصه نخورید چون معلوم نیست چه اتفاقاتی میفته.
متاسفانه حتی هییت بورد هم از این تصمیمات ناگهانی شوکه شدند و اونها هم خبر بیشتری ندارن.اصلا معلوم نیست کی داره این تصمیمات رو میگیره!

biotechnologist

New member
لطفا نسبت به کاهش ظرفیت ها هم اعتراض کنیم... اینم ظلم بزرگیه و اثراتش کم از برگزار نشدن کنکور در سال 95 نیست... biotechnologist لطفا بخشنامه ای که ازش حرف میزنید رو بذارید ... ممنون

در واقع اونا اسمش رو کاهش ظرفيت نمیذارن.میگن انتقال ظرفيت.متاسفانه بخشنامه رو کاغذ بود.امکانش نیست بگذارم اینجا. انشاا...که ظرفيت ها سرجاش بمونه وگرنه عملا ممکنه شانس قبولی عده ای امسال از بین بره در ازای شانس قبولی عده ای دیگه در سال دیگه.
بگن شرکت نکنید بهتره تا اینجوری ادمو چندسال سرکار بذارن.

naeim

New member
کاهش ظرفیت ژنتیک پزشکی یعنی فاجعه...
پارسال کل ظرفیت ژنتیک با بین الملل 23 بود، اگر قرار باشه نصفشو بدن بهمن امسال و نصفشو مهر 95 شانس قبولی خیلی کم میشه
به نظر من از همون اول باید اعتراضات میرفت سمت اینکه آزمون طبق روال خودش یعنی آبان برگزار بشه تا این جوری بهانه ایی هم برای کاهش ظرفیت پیدا نمی کردن چون الان هزار تا دلیل منطقی برای کاهش ظرفیت دارن مثلا بگن گروه ژنتیک فلان دانشگاه گفته ما نمی تونیم به فاصله یک ترم دو ورودی پشت سر هم بگیریم

- - - Updated - - -

پارسال کل ظرفیت ژنتیک با بین الملل 23 بود، اگر قرار باشه نصفشو بدن بهمن امسال و نصفشو مهر 95 شانس قبولی خیلی کم میشه
به نظر من از همون اول باید اعتراضات میرفت سمت اینکه آزمون طبق روال خودش یعنی آبان برگزار بشه تا این جوری بهانه ایی هم برای کاهش ظرفیت پیدا نمی کردن چون الان هزار تا دلیل منطقی برای کاهش ظرفیت دارن مثلا بگن گروه ژنتیک فلان دانشگاه گفته ما نمی تونیم به فاصله یک ترم دو ورودی پشت سر هم بگیریم

saharii

New member

- - - Updated - - -

سلام
اونوقت شما از کجا میدونید ظرفیت ژنتیک قراره کم بشه؟

بالا