مانتو مشکی, شلوار جین, شال طوسی...!!!

Sogand

New member
خدایا خودت نجات بخش ما باش...

تو مطب دکتر به انتظار نشسته بودم که موبایلم زنگ زد:

- الو مامان سلام. خوبی؟ مامان نگران نشی ها، من الان تو ماشین "گشت ارشادم"

- چرا؟ کجا بودی؟

- از شرکت برمی گشتم، جلومو گرفتند و گفتند که مانتوم کوتاهه و خواستند سوار ماشین بشم، گفتند یه لحظه سوار شو یه تعهد ازت می گیریم و می ری. اما الان چهل و پنج دقیقه ست که منتظریم، تا ون پرشه. ظاهرا قراره مارو ببرن

- کجا؟

- نمیدونم، نگران نباش، باز بهت زنگ می زنم.

سعی می کنم به خاطر بیارم صبح که می رفت چه لباسی تنش بود. مانتو مشکی، شلوار جین، شال طوسی... لباسش که ایرادی نداشت، اهل آرایش هم که نیست...

بی خیال دکتر می شم و از منشی عذرخواهی میکنم و می زنم بیرون. سعی می کنم تمرکز کنم ببینم آخرین کسی که از گشت ارشاد حرف می زد و گرفته بودنش کی بوده؟

- الو سلام نازنین خوبی خاله؟ من عجله دارم ببخشید، گشت ارشاد سارا رو گرفته، می خواستم بدونم تو میدونی باید چه کار کنم؟

- خاله جون نگران نباش، می برنش وزرا، عکس می گیرن و تعهدنامه و تشکیل پرونده و خلاص.

- تشکیل پرونده؟ چه پرونده ای؟

- بدحجابی دیگه خاله، نمیدونی چه جرم سنگینیه این بدحجابی. چه فجایعی که به بار نمی آره، ولی از شوخی گذشته بهش بگید خودشو آماده کنه که خیلی تحقیرآمیز رفتار می کنن، و موقع عکس گرفتن، اسم و فامیلشو می نویسن روی یه تکه کاغذ و زیرش می نویسن به جرم بدحجابی، به شعور آدم توهین می شه، آدم حالش بد می شه، احساس مجرم بودن می کنه، سفارش کنین خونسرد باشه. راستی یه مانتو هم براش ببرین که مانتوشو عوض کنه. البته به من که گفتن با همین مانتوتم می تونی بری.

- مگه تو رو به خاطر مانتوت نگرفته بودن؟

- چرا ولی خوب سلیقه ایه دیگه، اون مامور بیرونی از مانتوم خوشش نیومد، اما ماموری که تو بود به نظرش مشکلی نبود و اجازه داد که با همون بیام بیرون.

خداحافظی می کنم و زنگ می زنم خونه و به پسرم می گم که یکی از مانتوهای سارا رو بردار بیار وزرا و سفارش می کنم که مانتو بلند باشه.

وقتی میرسم از دور سیاهی جمعیت آدرسو نشونم می ده. و یاد حرف نازنین می افتم که وقتی پرسیدم کجای وزرا؟ گفت شما بری از دور جمعیتو می بینی و می فهمی کجا باید بری. ون های نیروی انتظامی یکی پس از دیگری می رسن و می رن تو محوطه. مردم هم ازدحام کردند جلوی یه دری که بسته ست و یه سربازی اونطرف ایستاده و مانتوهارو تحویل می گیره.

من گیج و ماتم که یه آقایی می پرسه: «دختروتونو گرفتند؟»

چه حسی بدی داره این جمله با خودم فکر می کنم، گرفتن؟ آره گرفتن ولی چرا؟ چرا باید دخترهای مارو بگیرند؟ به چه جرمی؟ انگار تازه در جریان قرار گرفتم .

جواب می دم: «بعله». میگه: «برید اونجا» و با انگشت ته کوچه رو نشون می ده: «یه فتوکپی از مدارکش بگیرید با مانتوش بدید تو»

هاج و واج میپرسم: مدارک چی؟ من که مدارک همراهم نیست. میگه: «کارت شناسایی خودتون هم باشه می شه فقط یه چیزی باشه که ضمانت بشه».

کارت ملی مو از کیفم در میارم و می دم دست یه سربازی که تو کیوسک فتوکپی ایستاده. پسر جونی که اونجاست یه فتوکپی ازش می گیره و می ده دستم .صد تومن ازم می گیره و میام.

دوباره یه آقای دیگه ای می گه ببرین بدین به اون سربازه. می گم آخه مانتوش هنوز نرسیده.

پسر جونی میاد ازم می پرسه خانم مانتو اضافه ندارین؟ گیج و منگ نگاهش می کنم: "مانتوی اضافه؟"

- آخه ما مسافریم خواهرمو گرفتند حالا هم مانتو می خوان من الان مانتو از کجا بیارم، این دورو بر هم که مانتو فروشی نیست...

خانمی چادرشو در میاره و میده بهش می گه اینو بده سرش کنه، من این جا ایستادم. پسره خوشحال، چادرو می گیره و میره .خانم دیگه ای دنبال کیسه پلاستیکی می گرده که مانتوی دخترخاله شو توش بذاره.

زنگ می زنم به دخترم: «کجایین؟ عباس آباد...»

جمعیت هر لحظه بیشتر می شه.

پسرم با مانتو می رسه و از ازدحام جمعیت متحیر می شه. سری به تاسف تکون می ده و می گه: «خیلی رو داریم والا، از ابتدایی ترین حقوق شهروندی محرومیم، اونوقت می خوایم دنیارم عوض کنیم»

ون ها پشت سر هم می رسند .

موبایلم زنگ می زند: "الو مامان ما رسیدیم"

می رم که مانتورو تحویل بدم، آقایی می پرسه اسم و فامیلشو نوشتی؟ می گم بعله. انگار همه توجیه شدیم، درست مثل مراحل یه کار اداری، خیلی دقیق و منظم رفتار می کنیم .دست به دست مانتو به دست سرباز اون طرف در می رسه.

مردم کلافه اند. از دور و نزدیک، کار و زندگیشونو ول کردند اومدند به قانون در جهت رفع بزرگترین مشکل جامعه اسلامی، یعنی قد مانتو دختران کمک کنند تا به امید خدا مملکتمون گلستان بشه!...

هر کی یه چیزی می گه، خانمی فریاد می زنه: "بابا دختر من حامله ست، حالش بد می شه، بذارید من برم تو دخترمو ببینم" اون یکی به سربازه بد و بیراه می گه، یکی مامورها رو نفرین می کنه، یکی دیگه خودشو لعنت می کنه که هشت سال از جوونیشو پای جنگ گذاشته و یکی بدو بیراه می گه به هفت جد و آباد خودش که انقلاب کرده که حالا نتیجه اش این شده که با وجود این همه گرونی و بدبختی و اختلاس و فساد و... برای ده سانت کوتاهی مانتوی دخترش باید ساعتها علاف بشه.

هوا کاملا تاریک شده و ون ها پشت سر هم می رسن و به تعداد آدمهای خشمگین و کلافه اضافه می شه.

تحمل فضا برام سنگینه، این همه توهین و بی حرمتی رو نمی شه به راحتی قورتش داد. هر کس اظهار نظری می کنه و دخترهایی که پشت سر هم بعد از گذراندن هفت خوان از در خارج می شن، بلافاصله مانتوهای جدید رو در میارن. اکثریت قریب به اتفاقشون پوشش نامناسبی ندارند که بخواد خدایی نکرده بلایی سر آبرو و حیثیت جامعه اسلامی بیاره. دخترها غالبا عصبی و خسته اند، چندتایی هم با خنده مانتوهای جدید رو درمیارن و می ذارند توی کیسه. خواهر اون پسر مسافره هم میاد، چادر خانمو رو در میاره و من با تعجب نگاه می کنم که لباس خواهرش مگه چه ایرادی داشته؟ خانمی می پرسه تو رو هم گرفته بودند؟ همه نگاهها با تعجب متوجه دختره می شه.

به دخترم زنگ می زنم: "چرا نمی یای؟" می گه: «شارژ دوربینشون تموم شده نمی تونن عکس بگیرن تو صف ایستادیم این جا خیلی شلوغه».

ساعت ده و نیم شده که در باز می شه و دخترم میاد بیرون اگرچه سعی می کنه که لبخند بزنه ولی می دونم که چقدر کلافه ست.

می پرسم اون تو چه خبر بود؟ می گه: «چه خبر می خواین باشه، توهین آشکار به جنسیتت، به زن بودنت، به انسان بودنت... اون تو این قدر شلوغه که هر چند دقیقه مامورا قهر می کنن که اگه ساکت نباشین، کارتونو انجام نمی دیم... انگار خدمتی ارائه داده می شه که تهدید به انجام ندادنش می کنن. یا انگار ما داوطلب شدیم که ما رو بگیرن» .

ظاهرا دختر دانشجویی بین متهمین بوده که التماس می کرده که ساعت نه و نیم در خوابگاهو می بندن، من شب کجا بخوابم؟... و کسی توجهی به التماس هاش نمی کرده. به نظر می رسه از جای خواب شبانه یک دختر دانشجوی شهرستانی، رنگ و سایز و قد مانتوش مهمتره.

دخترم تمام طول راه سکوت می کنه و پسرم درباره رفتن از ایران حرف می زنه .

فردا صبح دخترم آماده می شه که بره سرکار... مانتو مشکی، شلوار جین، شال طوسی....!!!

آخرین ویرایش:

eco.bio

New member
:smiliess (1):
.
.
.
.
.
.حیف که نمیشه حرفی زد. شاید بگم حیف که اتحاد دوران ... الان نیس و حیف.....:smiliess (2):

8521413

New member
احمدی نژاد، گفتو گوی خبری شبکه 2، تیر 1384، قبل از دور دوم انتخابات «واقعا مشکل مردم ما الان شکل موی بچه های ماست... بچه های ما دوست دارن موشون رو هرجوری بذارن... به من و تو چه ربطی داره؟... من و تو باید به مسائل اصلی کشور برسیم... دولت باید بیاد اقتصاد رو سامان بده... فضای کشور رو آرامش ببخشه... امنیت روانی درست کنه... پشتیبانی بکنه از مردم... مردم سلائق گوناگون دارن... ما سنتهای مختلف، اقوام مختلف، تیپهای مختلف... دولت خدمت گزار همه هست... "چرا مردم رو کوچک میکنید!!!" ... »

این هم لینک یوتیوب!
http://www.youtube.com/watch?v=crLUJQHfH0Y

shayeste

New member
احمدی نژاد، گفتو گوی خبری شبکه 2، تیر 1384، قبل از دور دوم انتخابات «واقعا مشکل مردم ما الان شکل موی بچه های ماست... بچه های ما دوست دارن موشون رو هرجوری بذارن... به من و تو چه ربطی داره؟... من و تو باید به مسائل اصلی کشور برسیم... دولت باید بیاد اقتصاد رو سامان بده... فضای کشور رو آرامش ببخشه... امنیت روانی درست کنه... پشتیبانی بکنه از مردم... مردم سلائق گوناگون دارن... ما سنتهای مختلف، اقوام مختلف، تیپهای مختلف... دولت خدمت گزار همه هست... "چرا مردم رو کوچک میکنید!!!" ... »

این هم لینک یوتیوب!
http://www.youtube.com/watch?v=crLUJQHfH0Y
همه میدونن احمدی نژاد مخالفه اما یه سری متاسفانه دنباشن بدجور

ali_ah

New member
میدونم الان همه اینجا مخالفن و ... و میدونم که شاید خیلی هم بدتون بیاد از نظر من ولی لامصب حس ازادی بیان به هم دست داده منم ناقافل! باهاش دست دادم پس باید خدمت شما دوستان بگم که من موافق طرح گشت ارشاد هستم
البته شاید گاهی هم بد انجام بشه این طرح ولی به نظر من طرح خوبیه البته ناگفته نمانه طرح های بهتری هم میشد اجرا شه

الان همه سرمو میکنن :bunnyearsmiley:

princess

New member
سلام
منم با طرح گشت ارشاد موافقم.ولی خواهشن سریع جبهه نگیرید.
داشتم از سرکار برمی گشتم دیدم خانمی با اقاش داشتن می رفتن خانم به تونیک کوتاه با شلوار جین تنگ و یه شال ( به نظر من اگه اونو نمی ذاشت بهتر بود) با کفش با پاشینه ی 10 سانتی پ.شیده بود. اگه از پشت نگاهش می کردی یه وضعی داشت. من خودم واقعا خجالت کشیدم. متاسفانه اینجور تیپ ها کم نیستن .اینجا که بیشتر با همین سرو وضع میان بیرون.بعد به جای اینکه ما به اینا یه چیزی بگیم اونا پیش دستی می کنن یه متلک هم به ما می گن که نگاش کن چادر سرش و.............
حالا باید با این افراد چه برخوردی داشت. حالا بهشون می گی که چرا شرایط رو برا گناه ایجاد می کنی می گه اون کسی که تو گناه می افته به من نگاه نکنه .یعنی تمام مسیر راهو باید سربه زیر راه بری که چشت به این بانوان نیفته .اخه مگه می شه. نمی دونم این چه استدلالیه که اینا دارن.
همه زیبایی و آرایش کردن و دوست دارن ولی هرچیزی جای خودشو داره.طرف می خواد بره سرکار طوری لباس می پوشه انگار داره می ره عروسی.ما هنوز نمی دونیم کجا باید چی بپوشیم

s861276

New member
من خودم حجاب رو قبول دارم و محجبه هم هستم ولی با حجاب اجباری موافق نیستم
آخه خواهر من برادر من نمیشه که با اجبار کسی رو برد تو حجاب
با این کارا فقط لج و لجبازی بیشتر میشه
چند وقت پیش داشت تو شبکه 3 یه برنامه نشون میداد از مسیحی هایی که تو خارج مسلمون شده بودن همشون به اتفاق میگفتن ما پای صحبت های قشنگ یه مسلمون که نشستیم تصمیم گرفتیم مسلمون بشیم کسی به زور مسلمونشون نکرده بود !!!!!!
در ضمن این گشت مثلا ارشاد بهتره اول بره به این مغازه های لباس فروشی گیر بده خب وقتی تو تمام فروشگاه های لباس ما یه دونه لباس موقر هم پیدا نمیشه یعنی خودشون مجوز پوشیدنشو دادن
متاسفانه ما ادعای پیشرفت و ترقی داریم ولی تفکراتمون تو 100 سال پیش گیر کرده .....

Sogand

New member
سلام
داشتم از سرکار برمی گشتم دیدم خانمی با اقاش داشتن می رفتن خانم به تونیک کوتاه با شلوار جین تنگ و یه شال ( به نظر من اگه اونو نمی ذاشت بهتر بود) با کفش با پاشینه ی 10 سانتی پ.شیده بود. اگه از پشت نگاهش می کردی یه وضعی داشت. من خودم واقعا خجالت کشیدم. متاسفانه اینجور تیپ ها کم نیستن .اینجا که بیشتر با همین سرو وضع میان بیرون.بعد به جای اینکه ما به اینا یه چیزی بگیم اونا پیش دستی می کنن یه متلک هم به ما می گن که نگاش کن چادر سرش و.............
حالا باید با این افراد چه برخوردی داشت. حالا بهشون می گی که چرا شرایط رو برا گناه ایجاد می کنی می گه اون کسی که تو گناه می افته به من نگاه نکنه .یعنی تمام مسیر راهو باید سربه زیر راه بری که چشت به این بانوان نیفته .اخه مگه می شه. نمی دونم این چه استدلالیه که اینا دارن.
همه زیبایی و آرایش کردن و دوست دارن ولی هرچیزی جای خودشو داره.طرف می خواد بره سرکار طوری لباس می پوشه انگار داره می ره عروسی.ما هنوز نمی دونیم کجا باید چی بپوشیم

ببینین دوست عزیز توی تمام کشورهای اسلامی به جز ایران آزادی وجود داره تا هر کس هر طور که دوست داره لباس بپوشه و تا جایی که دیگه خیلی اوضاعش ناجور نباشه, کسی دخالت بیجا نمی کنه. مثلا شما همین لبنان یا دبی را در نظر بگیرید, توی هیچ کدومشون اجبار وجود نداره که حتما حجاب اشخاص کاملا اسلامی باشه یا نه. و تمام افراد چه مسلمان و چه غیر مسلمان, همه در کنار هم زندگی میکنن و توهین و اجباری هم در کار نیست, و کسی هم به فرد دیگه ای نمیگه چون تو این مدلی لباس پوشیدی باعث میشی من گناه کنم. ی مثال برات میزنم که موضوع ملموس تر بشه: مثلا شما به شدت حالت از شلغم بهم میخوره ولی چون ی عده میگن برات خوبه, تو مجبور باشی هر روز شلغم بخوری. توی همچین شرایطی چه حالی پیدا میکنی؟ تازه اگه این شرایط همراه با توهین هم باشه, دیگه واقعا حال بهم زن میشه!!! نمیشه؟؟؟

princess

New member
lمن نمی دونم ما چرا همیشه فرام.ش می کنیم که انقلاب ما یک انقلاب اسلامی بوده با انقلابای دیگه تفاوت داشته .شما چطور کشوری که انقلاب اسلامی داشته رو با کش.رای دیگه مثل لبنان مقایسه می کنید بله درسته در کشور لبنان هم فرد باحجاب هست هم بی حجاب اما آیا اونا انقلابی که پایه و اساس اسلامی باشه داشتن؟. بهتره عزیزان تاریخچه ی این انقلابو بدونه هیچ گونه تعصبی یه مرور کنن.
من به عنوان یک جنس مونث که در این مملکت زندگی می کنم این بد یا بی حجابی رو نمی پسندم و به نظرم باید روی این مسئله کار فرهنگی شه و در نهایت تذکر داده شه.

Sogand

New member
lمن نمی دونم ما چرا همیشه فرام.ش می کنیم که انقلاب ما یک انقلاب اسلامی بوده با انقلابای دیگه تفاوت داشته .شما چطور کشوری که انقلاب اسلامی داشته رو با کش.رای دیگه مثل لبنان مقایسه می کنید بله درسته در کشور لبنان هم فرد باحجاب هست هم بی حجاب اما آیا اونا انقلابی که پایه و اساس اسلامی باشه داشتن؟. بهتره عزیزان تاریخچه ی این انقلابو بدونه هیچ گونه تعصبی یه مرور کنن.
من به عنوان یک جنس مونث که در این مملکت زندگی می کنم این بد یا بی حجابی رو نمی پسندم و به نظرم باید روی این مسئله کار فرهنگی شه و در نهایت تذکر داده شه.

ببینید, ما همه کشورمون رو دوست داریم و همه هم دوست داریم توی کشورمون با آرامش زندگی کنیم. در مورد چیزی که شما در مورد این انقلاب گفتید باید بگم که خیلی از ماها هیچ نقشی در این مسئله نداشتیم و جبر روزگار باعث این مسئله شده. نکته دیگه اینکه به نظر شما بهتر نیست کشور آزادتری داشته باشیم که توی اون همه به نظر هم احترام بگذارن و همدیگرو محکوم به چیزی نکنن و همه با هم به یک اندازه از حقوق اولیه انسانیشون بتونن استفاده کنن؟ یا اینکه این بهتره که یه عده بیان باعث آزار بقیه بشن و اون عده دیگه مجبور بشن خونه خودشون رو ترک کنن؟ آخه این انصافه؟ فکر میکنید حق شما از من بیشتره؟ یا حق من از شما؟ یا اینکه هر دو به ی اندازه حق داریم؟ همونطور که من هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم به ی نفر که محجبه هست توهین کنم یا مجبورش کنم که روش زندگیشو عوض کنه, اون شخص هم این حقو نداره که منو مجبور به قبول چیزی که دوست ندارم بکنه. البته این حرفا دیگه کلیشه ای شده و گفتنش اونم توی قرن 21 ی ذره ضایع هست, ولی چون شما این مطلبو عنوان کردید, مجبور شدم این حرفای تکراری رو بزنم.

mikhak s

New member
................................ اين چيزا واقعا ناراحتو عصبيم ميكنه چون براي شخصيت انساني هيچ ارزشي قائل نيستن:thumbsdownsmileyani صحبت كردن در موردشم هيچ فايده اي نداره:dadad4:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: padideh

ROZZA

New member
من ایران رو دوست دارم و عاشق وطنم هستم اما فقط وطنم رو دوست دارم و کسانی که به هموطنانم احترام و ارزش میزارن و برای اعتقاد همه ارزش قائلم ....
متاسفم که دغدغه امروزشون شده که تن و سر من و شما چی بکنند ...
حراست دانشگاه جلوی استاد خانم ما رو گرفته بود چقدر هم ایشون سنگین و متشخصن ...طرف این همه برای خودش اعتبار و شخصیت میسازه بعد ممکنه تیپش به مزاج یکی از این به اصطلاح...خوش نیاد
خدا به انسان عقل داد و اختیار ...حالا اینا از خدا هم خدا تر شدن تصمیم گرفتن اختیار خدا داده رو بگیرن
با هر جوونی صحبت میکنم آرزوش اینه که شرایطش جور شه که بذاره از این مدل مملکت بره نه به خاطر روسری و مانتو و آستین بلندو....به خاطر اینکه به اختیار و شعور و سرنوشتش احترام بذاره....
یا حق

princess

New member
سوگند عزیز من از نوشته های شما این برداشتو کردم که شما با پایه و اساس این انقلاب که اسلامی بودن آن است مشکل دارید چون گفتید ( خیلی از ماها هیچ نقشی در این مسئله نداشتیم و جبر روزگار باعث این مسئله شده) باینکه من با فرمایشات شما موافق نیستم ولی به نظراتتون احترام می ذارم . با تمام این وجود خوشحال شدم از اینکه این تایپیکو گذاشتین و من هم در اون شرکت کردم

matin

New member
حرف از حق زدن خیلی جالبه !!! وقتی تو قانون اساسی یه جائی همه حق رو میدن به یکی !!!!

در ضمن اوایل انقلاب حجاب آزاد بود بعد چرا یهو اومدن گفتن اجباری فقط یکی از ......................

خیلی جالبه برام کسی میگه با نگاه کردن به یه زن یا مرد میشه گناه کرد !!!!

این ی دیدگاهه بستگی به نگاهه طرف داره نگاهی که بخواد گناه کنه ی نفر رو از زیر هزاران لباس هم تصور میکنه

دوستانی که میگن با گشت ارشاد موافقن : دقیقا جملش یادم نیست ولی حضرت علی بن ابی طالب فرموددن اگر مردی مسلمان بشنود که """ اگر مردی مسلمان شنود که خلخال از پای زن یهودی باز کردن دغ کند حق دارد "" بعد دختران این مرز بوم که اندازه هر شهروند دیگری حق دارن به زور سوار این ماشین ها میکنند اگر من که میبینم دغ نکنم و موافقت هم کنم در روز قیامت جلوی علی و آل علی چه جواب خواهم داد ؟؟؟!!!!

mahsa.

New member
لااکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی
هیچ اجباری در دین نیست ..............(معنی دقیقشو نمیدونم ونمینویسم ولی مفهومش اینکه حقو باطل روشن شده)

Mohammad gh

New member
سلام
من نمی دونم ما چرا همیشه فرام.ش می کنیم که انقلاب ما یک انقلاب اسلامی بوده با انقلابای دیگه تفاوت داشته .شما چطور کشوری که انقلاب اسلامی داشته رو با کش.رای دیگه مثل لبنان مقایسه می کنید بله درسته در کشور لبنان هم فرد باحجاب هست هم بی حجاب اما آیا اونا انقلابی که پایه و اساس اسلامی باشه داشتن؟. بهتره عزیزان تاریخچه ی این انقلابو بدونه هیچ گونه تعصبی یه مرور کنن.

انقلاب اسلامی دقیقا هدفش اسلامی کردن بیشتر جامعس اما شما مثل اینکه نمیدونید اینکار باعث خراب شدن وجه ی اسلام در نظر مردم میشه...باید بدونید که اسلامو نمیشه با زور گسترش داد !اونی هم که بیشتر از همه ازین طرح ها اسیب میبینه اسلام و دین خداس
شما هم میگی که بدحجابی رو نمیپسندی اما بهتره بدونید که پسند و علاقه ی شما نمیتونه توجیح کننده ی به کار بردن زور باشه نام انقلاب اسلامی هم همچنین!شاید واقعا کسی ندونه که من وقتی این مامورا و مخصوصا مامورین زن این گشتارو میبینم چه حس انزجاری بهم دست میده با اینکه خودم یه مرد هستم.

padideh

New member
قصد بي احترامي كردن به عقايد اون دوستاني كه فرمودن با گشت ارشاد موافقا ندارم اما بايد عرض كنم در پاسخ ب دوست عزيزي ك گفتن كشور ما اسلامي هست اين كه ي سوال دارم الان فضاي حاكم تو كشور ما خيلي اسلامي هست كه مشكل فقط نوع پوشش جووناي ماست! يعني الان همه چي ارومه ؟ همه چي طبق ولايت اميرالمؤمنين هست؟!! نه اگه قصد ما واقعا اسلامي موندنه بايد از ريشه اين قضيه درست باسه! الان فقر داره بيداد ميكنه! الان دزدي به راحتي داره انجام ميشه تو همه جا .چقدررر بي عدالتي داره ميشه تو مملكت پس اينا چي هستن ؟! اينا همون جو انقلابي هست كه شما فرمودين؟!! يكي از دوستان من كه دختر بسيار خوب و معتقدي هستن تعريف كردن كه از كلاس داشته بر ميگشته با همون تيپ دانشگاهي كه با مقنعه و مانتو معمولي بوده يكي از خانم هاي محترم گشت ارشاد ! بهش ميگه تا حالا كسي بهت تذكر داده دوستم ميگه نه ! به زور سوار ون ميكننش و ميبرنش وزرا و اونجا ميخواستن ازش تعهد بگيرا با اينكه هيچ مشكلي نداشته اصلا اونقدر شوك بوده و گريه كرده بوده ك يه قران كوچك تو كيفش داشته در مياره ميگه تو رو به اين قران برام پرونده سازي نكنيد من كه مسكلي تو ظاهرم ندارم! خانمه بهش گفته اسمه قران و تو دهنه كثيفت نيار!!!!!! اين اسلامي بودن ماست؟! گويا تنها از شلوار جين دوستم خوششون نيمده بوده كه اونم يه شلوار كاملا معمولي بوده كه باهاش دانشگاه ميرفته!!!!

بالا