ماجرای مسلمان شدن فردی که خدا را انکار میکرد

منظور من از اون قسمت این بود که اینکه یکی بیاد بگه که به آسمان و دریا بنگیرید ....دریا تو بینم...نه....اینکه یکی بگه به آسمانو دریا بنگرید که این نشانه ی خدای منه اشتباهه...اینجور که باشه هر کی میاد میگه به آسمان بنگرید این نشانه خدای منه...
هر دینی میتونه این ادعا رو داشته باشه و اساسا این توجیه اشتباهه.
نه چیزی منو اذیت نمیکنه خواهر...شما چرا هی میخوای جو بدی؟
اون کات برا سکانس اول بود...
امیدوارم به قول بچه های انجمن نماشنامه زندگیت آلبالویی باشه...

وقتی دریا و آسمان مظهر و نشانه ی خداست چرا نگیم؟ کدوم یک از ادیان اینطوری خدا رو معرفی کردن؟ همه ادیان الاهی از طرف یک خدا ظهور کردن. خداوند تبارک و تعالی در قرآن می فرمایند مسیحیان از وقتی گفتن پدر- پسر- روح القدس از راه راست منحرف شدن چون مرا فرزند و والدینی نیست ومن منزه ام از اینگونه توصیفات !!!

آخرین ویرایش:
مثلا یهود در مورد خدا سخن می گوید:

1ـ روز دوازده ساعت است : درسه ساعت اول آن خداوند شریعت را مطالعه می کند .

در سه ساعت دوم احکام صادر می کند.

در سه ساعت سوم هم جهان را روزی می دهد . در سه ساعت آخر هم با حوت دریا که

پادشاه ماهیها است به بازی می پردازد.

هنگامی که خداوند امر کرد « هیکل » را خراب کنند خطا کرده بود، به خطای خویش

اعتراف کرده و به گریه در آمد وگفت : وای بر من که امر کردم خانه ام را خراب کنند و

هیکل را بسوزانند و فرزندان مرا تاراج نمایند .

خداوند ، از این که یهود را به چنین حالی گذاشته سخت پشیمان است و هر روز لطمه به

صورت خود می زند و زار زار گریه می کند ، گاهی از چشمانش دو قطره اشک به دریا می چکد

و آن چنان صدا می کند که تمام اهل جهان صدای گریه او را می شنوند و

آبهای دریا به تلاطم و زمین به لرزه در می آید .

هرگز خداوند از کارهای ابلهانه وغضب و دروغ برکنار نیست .

2 ـ قسمتی از شیاطین ، از فرزندان آدم هستند ، و....

سوره اسرا 45
و زمانی که قرآن می خوانی میان تو و کسانی که به آخرت ایمان ندارند پرده ای قرار می دهیم که از دیدگانشان مستور است از این رو حقایق آن را در نمی یابند و به توحید و معاد ایمان نمی آورند و رسالت تو را تصدیق نمی کنند.

46
و بر دلهایشان پوشش هایی نهادیم تا قرآن را چنان که باید درنیابند و در گوش هایشان سنگینی قرار دادیم تا آن را چنانکه در خور آن است نشنوند و هنگامی که پروردگارت را به یگانگی یاد می کنی پشت می کنند و و می رمند

کسانی هستن که در ستمکاری حد و مرز رو رد می کنند. حد و مرزی که براش تصور نیست. چون پیامبر با بدترین مردم مکه چنان مهربان بودن که سنگ ترین دل ها رو نرم می کردن
خداوند این عده رو رها می کنه یعنی می ذاره انقدر کار زشتشون رو ادامه بدن و پرونده شونو سیاه کنن و روز حسابرسی اینها فردای قیامته !!! وای به حالشون ... بدا به حالشون روز یکه مادر از فرزندش فرار می کنه !!!

آخرین ویرایش:
اما مهربونی های خدا:

خدا ما را برای چه خلق کرده؟ می فرماید همه را برای تو خلق کردم و تو را برای خودم ، برای مناجات با خودم، رفاقت با خودم، دوستی با خودم، شناختن تو مرا، فداکاری تو در راه من، عبودیت برای من

پروردگارا چه کسی است که شیرینی محبت تو را چشیده باشد و جز تو کس دیگری را دوست داشته باشد؟

و اینکه خداوند در قرآن می فرمایند در قیامت به اندازه پوسته هسته خرما به کسی ستم نمی شود و کسی که به اندازه ذره ای نیکی کنه اجرش رو خواهد دید

امام سجاد علیه السلام در صحیفه سجادیه:

خدایا!
اندک سپاس را می پذیری و به طاعت کم پاداش بسیار می دهی
ثواب آنها را پیش از آنکه به طاعت پردازند آماده ساخته ای، چون سنت تو انعام کردن و عادت تو احسان و طریقه تو بخشش است.

مطیع را جزا می دهی به کاری که تو خود او را توفیق داده ای و گناهکار را مهلت می دهی با آنکه می توانی در عقوبت او شتاب فرمایی

خداوند خیلی در قرآن تاکید دارند که اگر خواهان شناخت من هستید منو از زبان 14 معصوم بشناسید. شعر معروف به علی شناختم من به خدا قسم خدا را و دیگر هیچ

حتی نهی پروردگار عالم نهی می کنن که تصوری غیر از تصور اهل بیت و پیامبر در شون داشته باشیم که گناهه

وهابی ها معتقدند اگر 7 شیعه رو بکشند 7 در از درهای جهنم به روشون بسته می شه!!! نه از طبیعت صحبت می کنن نه از دریا و ...

ghazal26

New member
نه یه لحظه ریتمو نگه دار.....خدای بودا همون خدای اسلامه؟
و در مورد قران...همونطور که گفتی خوبه که به جای اینکه سنگشو به سینه بزنیم یه بار بخونیمش و از محتواش با خبر بشیم...چون اگه سوره اسرا آیه 45 و 46 رو خونده بودیم :
و چون قرآن تلاوت کنی میان تو و آنان که به آخرت ایمان نمی آورند حجابی پنهان قرار می دهیم(تا از فهم آن دور مانند)و بر دلهای تیره ی آنان پرده هایی افکندیم که قرآن را فهم نکنند و در گوشهایشان سنگینی و چون پروردگارت را در قرآن به یگانگی یاد می کنی آنها روی می گردانند و گریزان می شوند.
متوجه میشدیم که این خود افراد نیستن که گوشاشونو میگیرن..بلکه این خود خداست که گوشهاشون رو گرفته تا نشنون..به نظرت این بی عدالتی نیست؟گوشایی یه نفرو بگیریم و چشاشو ببندیم و بعد مثلا بهش فیزیک درس بدیم..بعد ازش امتحان بگیریم..چون خودمون گوشاشو بستیم و چیزی نفهمیده امتحانو خوب نده..بعد به خاطر یاد نگرفتنش تنبیه ش کنیم؟

هرچند نميخواستم ادامه بدم دقيقا به خاطر همين دو آيه كه خودتون فرموديد. يه موقع هايي آدم يه چيزيو نميشنوه ميشه براش تكرار كرد اما يه وقتايي كسي نخواد چيزي رو بشنوه ديگه نميشه كاري كرد. خيلي عاليه كه قرآن رو با دقت ميخوني برادر خوبم. پيشنهاد ميكنم كل اين سوره رو دوباره بخوني. دائما از هدايت ميگه و بعد ميگه حالا ما گوشهاشون رو ميگيريم كه ديگه چيزي نشنون. دقيقا تو همون آيه 45 ميگه "ميان تو و كساني كه به آخرت ايمان نميآورند پرده مي افكنيم". پس هر كسي اين سوره رو بخونه (حتي بدون تفسير)كاملا متوجه ميشه اين افراد خودشون مسبب اين بلا بودن و خدا قبل از مجازات بر اونها هدايت فرستاده بود.
اسرا15. و هيچ كس بار گناه ديگري را به دوش نميكشد و ما هرگز (قومي را) مجازات نخواهيم كرد مگر آنكه پيامبري مبعوث كرده باشيم.
با يك آيه نميشه برداشت كلي كرد دوست عزيز كل سوره پر از اين بار معنايي هستش و براي فهمش اصلا نيازي به ضريب هوشي بالا نيست.

و اما در مورد سوالتون درباره خداي اسلام و بودا و... من تا ابد فرياد ميزنم خداي يكتاست و همه مردم دارند يك خدا رو ميپرستن اما بعضي ها در اين راه به بيراهه ميرن و مسير اصلي رو گم ميكنن. پرستار مثال جالبي زد در مورد نوع پرستش مسيحيون. باز تكرار ميكنم خدا يكيست و هيچ شريكي براي پرستيدن نداره. قبول دارم در آئين بودا حتي در مورد وجود خدا هم شك دارن و حتي خودشون هم نميدونن چي رو دارن ميپرستن و قبول دارن خودشون هيچ پيامبري بر اونها نازل نشده! حرف من اينه كه از ازل تا ابد خدا يكي بوده و هست و اين ماييم كه اونرو گم كرديم! خداي مسيح خداي يهود و خداي بودا و خداي هر جنبنده اي كه اونو حتي نشناسه يه خداست و اون هم خداي يكتاست. من راه رو اشتباه ميرم دليل نميشه بگم هيچ مقصدي وجود نداره. ببخشيد كه بيشتر از اين بلد نيستم حرفم رو براي شما توضيح بدم. لا اله الا الله ملك الحق المبين...

آخرین ویرایش:

sakar

New member

با فونت بزرگتر حرفامو گفتم..دیگه حرفی ندارم...کات

حرفاتون فقط در یک مورد درسته اونم زمانی که فک کنید نویسنده ی رومیو ژولیت اون احساسات رو درنیافته و فقط الکی اونارو نوشته.......
اما در واقع نویسنده اون حالات رو داشته و به خاطر احساس قویش اثر بزرگی ارایه کرده
و اما در مورد داستان احساسات شخص مسلمان شده...... میتونید با خواباتون مقایش کنید.......... وجود احساسات و عبور افکار مختلف از ذهن بطور خیلی عجیبی جالبه ............ ینی تو یه آن شما میتونید چیزیو حس کنید که با نوشتن صفحات زیادی نتونید اون توصیف کنید پس من سکانساشو واقعی میبینم.......

اما در مورد ایه باید بگم اگر ایه ای با این مضمون نباشه حرف غزل میتونه درست باشه شاید اون فرد فقط برداشتش از ایات منظورش بوده نه اینکه منظورش عین ایه بوده باشه که این مورد رو میتونید از خود فرد بپرسید که فکر نمیکنم توی دنیای مجازی پیدا کردنش واسه شما سخت باشه البته اگه دنبال حقیقتید.......

من که کارگردانم ..شما چرا هی میای رو صحنه؟..والا ما هم دعوا نداریم..شما هی جو میدی ..من که از همون اولش دعوا نداشتم.بله من نمیگم کسی مسلمون نمیشه...چرا میشن...ولی درصد زیادی از خبرهایی که اینطور داستانهای غیرقابل باور ،مثل دیدن نشونه و....هست ..جعلیه...بله مسیحی ها هم وقتی یکی میاد تو دینشون افتخار میکنن که آدما به مفهوم واقعی مسیحیت پی بردن..آگنوییست ها آدیست ها بودایی ها یهودی ها همشون افتخار میکنن ...ولی این چیزی رو اثبات نمیکنه و نشونه درست بودن اون عقیده نیست.
ببخشید بازم خیلی توهین کردم ولی چیکار کنم ؟خودم متوجه نمیشم...
موفق باشید.

منم زمانی فکر میکردم که خدا فقط به اونایی که بهش احترام میذارن احترام و جایگاه دنیوی بالا میده .......
تا اینکه یه بار یه فیلمی دیدم که یه فرد غیر مسلمان(البته با این حرفم امیدوارم قلب کسی نرنجه بهر حال این دیدگاه منه و من به همه احترام میذارم چون خدا اونارم مث من دوس داره و فرقی نمیکنه که ما چکار میکنیم خدا همواره عاشق همه ی بنده هاشه) با انرژی درمانی داشت مردمو معالجه میکرد
خیلی روش فکر کردم که خدایا کسی که بهت میگه فرزند داری چطور ممکنه بتونه از اسم خودت استفاده کنه و بهش اون تواناییو بدی .........
هر چی بیشتر قرانو میخونم بیشتر میفهمم که هر کسی باید دنبال کار خودش باشه چون هر کدوممون وظیفه ای داریم و عبث و بیهوده افریده نشدیم
اون فرد غیر مسلمون نشونه ای برای من بود که به خودم بیام که اگر زمانی به جایی رسیدم به دلیل اعتقاداتم نیست به این دلیله که خدا خواسته که این جایگاهو داشته باشم
مهم اینه در جایگاهی که هستم چطوری دارم مسولیتمو انجام میدم ........ چه اعتقاداتی دارم......شاکرم یا نه...... به بنده هاش کمک میکنم یا نه....... مغرورم و خدامو فراموش کردم..........

من در مورد هیچ دینی دیگه ای تحقیق نکردم چون نیاز معنویم با این دین کامله اما در قران به ادیان دیگه و به مردم اقوام مختلف اشاره شده و فکر نمیکنم(البته مطمن نیستم) که در کتب ادیان دیگه اسلام رو مورد بررسی قرار داده باشن و ردش کرده باشن که این خودش یه دلیل عقلانی برای اثبات کامل بودن دین اسلامه
چون خیلی چیزارو تحلیل و بررسی میکنه مطمنم و ایمان دارم کتاب کاملیه
و مسلمان شدن هیچکس برای من افتخار نیست بلکه نشانه ست نشانه ای برای تعقل

منظور من از اون قسمت این بود که اینکه یکی بیاد بگه که به آسمان و دریا بنگیرید ....دریا تو بینم...نه....اینکه یکی بگه به آسمانو دریا بنگرید که این نشانه ی خدای منه اشتباهه...اینجور که باشه هر کی میاد میگه به آسمان بنگرید این نشانه خدای منه...
هر دینی میتونه این ادعا رو داشته باشه و اساسا این توجیه اشتباهه.
نه چیزی منو اذیت نمیکنه خواهر...شما چرا هی میخوای جو بدی؟
اون کات برا سکانس اول بود...
امیدوارم به قول بچه های انجمن نماشنامه زندگیت آلبالویی باشه...
هر دینی میتونه این ادعاییو که شما گفتید بکنه اما هر کسی و هر دینی نمیتونه ادعاهای دیگه ی قرانو داشته باشه
حتی همشون با هم نمیتونن کل ادعاها و اطلاعات قران رو داشته باشن
اینو مطمنم چون علم انسان در خلال تحقیقاتش بعضی از ایه های قران رو ثابت کرده .
قران کتاب خداست

sakar

New member
نه یه لحظه ریتمو نگه دار.....خدای بودا همون خدای اسلامه؟
و در مورد قران...همونطور که گفتی خوبه که به جای اینکه سنگشو به سینه بزنیم یه بار بخونیمش و از محتواش با خبر بشیم...چون اگه سوره اسرا آیه 45 و 46 رو خونده بودیم :
و چون قرآن تلاوت کنی میان تو و آنان که به آخرت ایمان نمی آورند حجابی پنهان قرار می دهیم(تا از فهم آن دور مانند)و بر دلهای تیره ی آنان پرده هایی افکندیم که قرآن را فهم نکنند و در گوشهایشان سنگینی و چون پروردگارت را در قرآن به یگانگی یاد می کنی آنها روی می گردانند و گریزان می شوند.
متوجه میشدیم که این خود افراد نیستن که گوشاشونو میگیرن..بلکه این خود خداست که گوشهاشون رو گرفته تا نشنون..به نظرت این بی عدالتی نیست؟گوشایی یه نفرو بگیریم و چشاشو ببندیم و بعد مثلا بهش فیزیک درس بدیم..بعد ازش امتحان بگیریم..چون خودمون گوشاشو بستیم و چیزی نفهمیده امتحانو خوب نده..بعد به خاطر یاد نگرفتنش تنبیه ش کنیم؟

جمله قرمزو با جمله ی " انانکه وادارشان کردیم به اخرت ایمان نیاورند" یا " انانکه ما راه را بر انان بستیم و برایشان راهنمایی نفرستادیم و مجبورشان کردیم که اخرت را انکار کنند" اشتباه گرفتین شاید.........
"خوب اخه اگه اخرت را انکار کردن و ایمان نمیارن ینی یکی بهشون گفته که اخرتی هست بعد اینا انکار کردن" والا از کجا میخوان اخرتو انکار کنن!!!!!!!!!!!

و اما در مورد قسمت ابی رنگ.......... کاملا مشخصه نتیجه انکار اخرته

و اما در مورد عدالت................ خدا یه کسیو فرستاده گفته به اخرت ایمان بیارید
بعد عواقب و نتایج کسی که ایمان نیاره رو گفته
کجاییه این بی عدالتیه
قربون خدا برم من ............. درسته مهربون و با انصافه ولی معنیش این نیست که مارو به حال خودمون رها کنه اگه رو حرفش حرف بزنیم ناراحت میشه از الانم تهدیدمون میکنه که بعدا ناراحتش نکنیم البته خیلی جاها تشویقمون میکنه .............خوب خودش بهتر بندهاشو میشناسه میدونه یه نفر ممکنه با تشویق حرفشو قبول کنه یکی با تهدید یکی با داستان یکی با نشانه یکی با ............. به فراخور انسانی که خلق کرده دلیل و برهان تو حرفاش اورده که حرفشو زمین نندازیم

آخرین ویرایش:

..RANA..

New member
مرررررسی بچه هااااا .... pcr به خاطر ذهن بازت ازت ممنونم :riz304:

sakar

New member
قسمتی از ترجمه کتاب "چیشتی مجیور" {نویسنده: عبدالرحمن شرفکندی که زندگینامه خودشه (مترجم کتاب قانون در طب بوعلی سینا به فارسی و مترجم کتاب قرآن)} :
(یه توضیح کوچولو:این قسمت مربوط به زمانی میشه که عبدالرحمن شرفکندی تو بغداده )
................
يه روز پسري به اسم «عثمان مجيد كويي» منو ديد وگفت :
- دوست داري توی فلسفه ي ماركسیسم استاد بشی ؟
منم هم گفتم مسلما مگه ممکنه من دوست نداشته باشم!
چندج.ز.و.ه بهم داد، گفت «خوب بخونشون».
یه بار دیگه اومد و گفت: «يه معلم برات انتخاب كرديم که خیلی عالمه. برو اونو توی فلان قهوه خونه ببين.خیلی عالی بهت تعلیم میده ».
یه جوان عرب سبيل زرد با چشمان ابی و سركوچك بدون مقدمه گفت:
- چیکاره ای؟
گفتم نوكر يك عرب ثروتمندم
اونم گفت نگو عرب! اين يك ديدگاه شوونيستيه.
منم گفتم يه مرد اهل بغداده
گفت نگو بغدادی! اين يك سياست منطقه‌‌گراييه
منم گفتم عراقيه و با زبون من حرف نمیزنه .
گفت اينرو هم نگو! دنيا يكيه و استعمار اونو به چن بخش تقسیم کرده .
خلاصه بحث ما شد: هي من بگم ......اون بگه نگو.......... وقتي درس تموم شد و مرخص شدم زیر لب همش با خود مي‌گفتم: نگو . . . نگو.
عثمان رو دوباره دیدم:
گفت ها استاده چطور بود؟
منم گفتم چی ازین بهتر میشه..... نگو استاد! اين يه سياست طبقاتي است.........
وقتي ماجرا رو تعريف كردم زد زیر خنده و گفت:
- به خدا نمي‌دونستم همچنين خري هم وجود داره.
روز بعدش اومد
كمونيست‌هاي سطح بالا خيلي از دست اون سبیل زرد عصباني شدن. گفتن قراره يكي از استادای سطح بالا ازخودشون رو بفرستن. عصر مي‌آيد پیشت.
نام استاد جديد «احمد باني خيلاني»، بود.رفتيم یه قهوه خونه. گفت:
- دیگه نیازی به ج.ز.و.ه مزوه نداری ...هرچی از ماركسيسم مي‌دونم همشو از بر بهت یاد میدم سپس شروع كردبه صحبت از كمونيستیه انسانهای ماقبل تاریخ که قبلا اونو توی یه ج.ز.و.ه خونده بودم... قبل از حرف زدن هم گفت:
- مي‌دوني ديالكتيك يعني چی؟
گفتم نخير
گفت معنیش پرسش و پاسخ مداوم و متقابل دوطرفه تا وقتی که هيچ نقطه کوری باقي نمونه.
و به سخنانش ادامه داد :
گفت: از همون زمانهای اوليه، عده‌اي حقه باز تنبل پيدا شدن و خودشونو فرستاده‌ي خداوند معرفي كردن و گفتن آسمون، مارو بزرگ شما قرار داده و با این فریبکاری مردم رو اجیر میکردن و خودشون به خوشگذراني مشغول میشدن.
منم گفتم استاد اجازه هست صحبت کنم؟
گفت پس ديالکتیک به چه دردی میخوره؟ بگو
گفتم خب اگه در این مورد بگیم موسي خودشو رهبر يهوديا کرد و محمد برای عرب دولت تأسيس كرده، اما در مورد مسيح چی میگی اون که تا اون موقعی که کشته شده به نون شب محتاج بوده و با پای برهنه و سواری الاغ سفر کرده.......... اجیر کردن مردم کجای زندگیش بوده!!!!!!!!!!!!
گفت هاااا یه مرد داره مارو نگا میکنه شايد جاسوس باشه بزارالان بريم بعدا جوابت رو میدم. استاد ديگه هرگز برنگشت. عثمان گفت: «اون گزارش داده که این پسره تو درد کهنه پرستی خفه شده و هیچکس نمیتونه علاجش کنه ».
پس از چند سال همراه چن تا از دوستام دوباره استادو ديدم. گفت: «افتخار مي‌كنم كه استادت بودم! منو به ياد مياري؟»
منم گفتم بله اما هنوز سئوالم بی جواب مونده...
اكنون كه اين مطالب را مي نويسم اون از استادان بلند پايه‌ي حزب كمونيست عراقه........... . . .

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
جمله قرمزو با جمله ی " انانکه وادارشان کردیم به اخرت ایمان نیاورند" یا " انانکه ما راه را بر انان بستیم و برایشان راهنمایی نفرستادیم و مجبورشان کردیم که اخرت را انکار کنند" اشتباه گرفتین شاید.........
"خوب اخه اگه اخرت را انکار کردن و ایمان نمیارن ینی یکی بهشون گفته که اخرتی هست بعد اینا انکار کردن" والا از کجا میخوان اخرتو انکار کنن!!!!!!!!!!!

و اما در مورد قسمت ابی رنگ.......... کاملا مشخصه نتیجه انکار اخرته

و اما در مورد عدالت................ خدا یه کسیو فرستاده گفته به اخرت ایمان بیارید
بعد عواقب و نتایج کسی که ایمان نیاره رو گفته
کجاییه این بی عدالتیه
قربون خدا برم من ............. درسته مهربون و با انصافه ولی معنیش این نیست که مارو به حال خودمون رها کنه اگه رو حرفش حرف بزنیم ناراحت میشه از الانم تهدیدمون میکنه که بعدا ناراحتش نکنیم البته خیلی جاها تشویقمون میکنه .............خوب خودش بهتر بندهاشو میشناسه میدونه یه نفر ممکنه با تشویق حرفشو قبول کنه یکی با تهدید یکی با داستان یکی با نشانه یکی با ............. به فراخور انسانی که خلق کرده دلیل و برهان تو حرفاش اورده که حرفشو زمین نندازیم

ممنون. افتخار کردم به حرفهای منطقیتون.
:rose:

بالا