فیلم های سینمایی دنیا با مضامین روانشناسی

ne11833

New member
My Sister's keeper
فیلمی بسیار عمیق و تاثیر گذار با بازی Cameron diaz ,Abigale breslin
در مورد زن و شوهری با 2 بچه که در سنین پایین دخترشان متوجه لوسمی او میشوند و اینکه اعضای بدنش یکی یکی از کار میافتد و اگر پیوند اعضا نزنند بچه از بین میرود.در این میان پزشک معالج پیشنهاد میدهد تا این زوج فرزند دیگری را با لقاح مصنوعی با تمام خصوصیات خونی و ...که به دخترشان بخورد بیاورند تا در آینده کلیه و بقیه اعضا را به او پیوند بزنند و در صورت لزوم خون انتقال دهند.
و اینگونه فرزند جدید خانواده پا به دنیا میگزازد و با مساله ای سخت و دردناک مواجه میشود ...اینکه او به خاطر خواهرش به دنیا آمده است و زندگی و سرنوشتش وقف او خواهد شد!
داستان دختر بزرگتر اینکه در حالی که برای مرگ روزشماری میکند عاشق یک پسر جوان میشود بسیار زیباست.
برای کسانی که طرفدار فیلمهای درام و پر احساس هستند دیدن این فیلم را توصیه میکنم.
در ضمن قدر سلامتی را و وچود خانواده و خواهر و برادر در کنار خودتان بدانید!

abcbahar

New member
فیلم یک روش خطرناک:A Dangerous Metod

فیلمی که تئوری های روانشناسی شما را به چالش می خواند

کدام یک برترند؟

یک روش خطرناک , براساس سرگذشت واقعی 2 شخصیت بزرگ دنیای روانشناسی(یونگ و فروید) ساخته شده و به اتفاقات سال 1904 اشاره دارد. در این سال کارل یونگ ( مایکل فاسبندر ) با یک بیمار روسی مبتلا به هیستری به نام سابینا اسپیلرین ( کیرا نایتلی ) آشنا می شود که از لحاظ روانی دچار مشکلات فراوانی است. سابینا در رفتار و حرکاتش تعادلی ندارد و حرکت های مداوم بدن و نگاه های نگرانش حاکی از آن است که وی از لحاظ ذهنی به شدت آشفته است. یونگ با استفاده از روش « گفتار درمانی » سعی می کند تا ذهن پریشان سابینا را آرام کند تا زمینه را برای بازگو کردن اتفاقاتی که منجر به ایجاد مشکلات در ذهن او شده را باز کند.پس از مدتی تلاش، یونگ سرانجام موفق می شود تا با استفاده از روش » گفتار درمانی » ، به گذشته تکان دهنده سابینا پی ببرد. سابینا در گذشته توسط پدرش مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود و به همین جهت اکنون تعادل عصبی ندارد. این مساله باعث می شود تا یونگ سراغ استاد علم روانشناسی یعنی زیگموند فروید ( ویگو مورتنسن ) را بگیرد و از او درباره نظریه اش مبنی بر رابطه بین مشکلات جنسی و آشفتگی ذهنی اطلاعات کسب کند. اما این کسب اطلاعات در ادامه تبدیل به اختلاف نظر بین این دو می شود

و…

فیلم به جز داستان سابینا و یونگ، برای طرفداران علم روانشناسی هم سورپرایزهایی دارد. صحبت های بین یونگ و فروید سرشار از نظریه های مختلف روانشانسی است که به محض مطرح شدن، از جانب دیگری مورد تخریب قرار می گیرد و بالعکس….

سلام
این فیلم به چند مبحث اشاره دارد: مهم ترین موضوعی که درواقع بحث برانگیز ترین هم هست پرداختن به رابطه فروید ویونگ،دیالوگهایی که بین آنها ردوبدل می شود که دیدگاههای هریک را به زیبایی نشان می دهدو درآخر بحث پدرکشی است که توسط طرفداران فروید مطرح می شود و موضوع برجسته دیگر فیلم نظریه شخصیت مازوخیست است که بررسی شده است.دیدن فیلم خالی از لطف نیست

raheleh63

New member
جزیره شاتر (shutter island) ساخته مارتین اسکورسیزی درباره فاصله ترسناك واقعیت و خیال یک بیمار اسکیزوفرن با بازی لئوناردو دی کاپریو یک فیلم بسیار جذاب توصیه میکنم این فیلم رو حتما حتما حتما ببینید.

elmirak

New member
من هم میخوام 2 تا فیلم معرفی کنم:
hide and seekبا بازی رابرت دنیرو
mary&maxکه یک کارتون خیلی جالبه و واقعا تحت تاثیر قرارتون میده!هر دو فیلم مضامین روانشناسی دارند.

سلام

همه فیلمایی که دوستان معرفی کردن جالب اند ولی فک کنم اینو یادتون رفت:

فیلم هفت البته من اول کتابشو خوندم بعد فیلمشو دیدم هیچ فیلمی به تاثیرگذاری و زیبایی کتابش نمیشه به نظر خودم

با بازی Brad Pitt & Morgan Freeman

51O9GymtDFL._SL500_AA300_.jpg

بر اساس رمانی از آنتونی برونو فیلمنامه اندرو کوین واکر

البته پلیسی_روانی هست همینطور فیلم Taking Lives

آخرین ویرایش:

8521413

New member
سلام

همه فیلمایی که دوستان معرفی کردن جالب اند ولی فک کنم اینو یادتون رفت:

فیلم هفت البته من اول کتابشو خوندم بعد فیلمشو دیدم هیچ فیلمی به تاثیرگذاری و زیبایی کتابش نمیشه به نظر خودم

با بازی Brad Pitt & Morgan Freeman

51O9GymtDFL._SL500_AA300_.jpg

بر اساس رمانی از آنتونی برونو فیلمنامه اندرو کوین ماکر

واقعا فیلم قشنگیه...

8521413

New member
من هم میخوام 2 تا فیلم معرفی کنم:
hide and seekبا بازی رابرت دنیرو
mary&maxکه یک کارتون خیلی جالبه و واقعا تحت تاثیر قرارتون میده!هر دو فیلم مضامین روانشناسی دارند.

Mary & Max یکی از بهترین و بامحتوا ترین انیمیشن هاییه که من تابه حال دیدم...
81j1B5qrX9L._AA1500_.jpg

Empty hands

دست های خالی با عنوان بیماری PTSD (اختلال استرس پس از سانحه)

images

دست*های خالی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابوالقاسم طالبی و تهیه*کنندگی محمدرضا تختکشیان ساخته سال ۱۳۸۵ است که در مهر ماه ۱۳۸۶ بر روی پرده سینما رفته*است

خلاصه فیلم
حوریه که سال*هاست از اسارت پدرش، امیرحسین، به دست عراقی*ها می*گذرد، نسبت به خروج*های بی موقع مادرش، مریم، از منزل مشکوک است و این شک با تلفن*های ناشناسی که به او می*شود و در آنها از تصمیم مریم برای ارتباط با یک مرد دیگر صحبت می*شود افزایش می*یابد...

جشنواره*ها

تندیس بهترین عکاسی (علی نیک*رفتار) دوازدهمین دوره جشن خانه سینما
کاندیدا نقش اول زن (مریلا زارعی) یازدهمین دوره جشن خانه سینما
کاندیدا نقش اول مرد (خسرو شکیبایی) یازدهمین دوره جشن خانه سینما
کاندیدا نقش دوم زن (فاطمه گودرزی) یازدهمین دوره جشن خانه سینما
شرکت در بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر

parvizp

New member
dream house فیلم ۲۰۱۱ داستان زیبای مردی است دچار نسیان شده و بینش روانشناختی خود را از دست داده است. هنگامی که وی کمکم بهبود پیدا می کند حافظه او به همراه درد ناشی از خاطرات قبلش برمی گردد. داستان فیلم فوقالعاده زیبا با جلوه های ویژه بدون اغراقش پیوند می خورد و ببننده حرفه ای بشدت تحت تاثیر قرار می گیرد

parvizp

New member
فیلم وقتی نیچه گریست :که برگرفته از رمان فوقالعاده زیبای وقتی نیچه گریست نوشته روانپزشک اگزیستانسیالیزم می باشد خود فیلم که قدیمی هست ااصلا نمی تواند به قدرتمندی رمانش باشد: داستان از بیماری سردرد نیچه می گوید که توسط یکی از دوستان مشترکشان به ژوزف برویر روانپزشک مشهور وینی معرفی می شود ابتدا نیچه از درمان سر باز می زند و امیدواری را بزرگترین بلا ها می دانی اما. بعد راضی می شود در ازای یاد دادن فلسفه به برویر درمانش را قبول کند باشروع همکاری دیالوگ های حیرت انگیزی بین این دو شکل می گیرد که هر کدام انسان را خردمندتر می کند و انان را به تحسین وا می دارد در این داستان فروید نیز که دوست برویر هست در فیلم نقسی دارد هرچند نه خیلی قوی... حتمااااااااا ببینید البته رمان را بیشتر توصیه می کنم

parvizp

New member
فیلم ضد مسیح: فیلم روانکاوانه فک کنم ساخته اسکورسیزی که تقدیم شده به تارکفسکی : فیلمی که عمیقترین ترسهای انسانی را به زیباترین و بی پرواترین شکل ممکن به نمایش می گذاره حتما ببینید فیلم بشدت نمادی می باشد.

hoorsa

New member
فیلم وقتی نیچه گریست :که برگرفته از رمان فوقالعاده زیبای وقتی نیچه گریست نوشته روانپزشک اگزیستانسیالیزم می باشد خود فیلم که قدیمی هست ااصلا نمی تواند به قدرتمندی رمانش باشد: داستان از بیماری سردرد نیچه می گوید که توسط یکی از دوستان مشترکشان به ژوزف برویر روانپزشک مشهور وینی معرفی می شود ابتدا نیچه از درمان سر باز می زند و امیدواری را بزرگترین بلا ها می دانی اما. بعد راضی می شود در ازای یاد دادن فلسفه به برویر درمانش را قبول کند باشروع همکاری دیالوگ های حیرت انگیزی بین این دو شکل می گیرد که هر کدام انسان را خردمندتر می کند و انان را به تحسین وا می دارد در این داستان فروید نیز که دوست برویر هست در فیلم نقسی دارد هرچند نه خیلی قوی... حتمااااااااا ببینید البته رمان را بیشتر توصیه می کنم

به خاطر فروید هم که شده دوس دارم ببینمش:ad54ad:

بالا