فوری مهم ،92

delnavaz

New member
سلاممم دوست عزیز به نظر من اگر دنبال کار هستی و حتما میخوای از مدرک تحصیلیت برا کار استفاده کنی رشته های علوم تجربی نمیتونن بازار کاری داشته باشن و همون طور که دوستان گفتن فقط میتونی ادامه تحصیل بدی و به مقاطع بالاتر فکر کنی
مدرک لیسانس به هبچ عنوان به درد کار نمیخوره و اصلا بهش توجهی نمیکنند ... من خودم وقتی دنبال کار بودم میگفتم لیسانس زیست شناسی دارم اصلا براشون مهم نبود اما الان وقتی دارم فوقم رو میگیرم یه مقدار توجهشون رو حس میکنم و بیشتر بها میدن

خلاصه اگر میخوای این رشته های علوم تجربی رو انتخاب کنی و به لیسانس بسنده کنی و بری دنبال کار.. نیای بهتره ... مگر فقط علاقه داشته باشی

درباره گرایش های زیست شناسی هم تفاوت انچنان بینشون نیست برا بازار کار.. میشه گفت یکی دو پله باهم فرق دارن ...

پس کلا فقط در علاقه خلاصه میشه:dadad4:

love virology

New member
ما آخر نفهمیدم چی میخوای بخونی با خودتون هم رو راست نیستید یکبار میگید گرایشات زیست یکبار میگید پزشکی و رادیولوژی اگر بدنبال ادامه تحصیل در مقاطع بالاتری برو زیست اگر توانشو دارید و سنتون هم مناسبه بشینید برا کنکور سراسری بخونید ولی باز هم تحقیق کن و با مشاوره هم مشورت کنید

konjkave

New member
من چیکار کنــــــــــــــــــــم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انصــــــــــــــــراف بدم>؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sadsmiley:

واقعا این روحیتون قابل ستایش جرات ریسک وتغییر رشته اونم با این همه تفاوت یعنی شجاعت دوست گلم هر کدوم از اون رشته ها رو دوس داری انتخاب کن همشون رشته های زیبا و خوبی هستن ولی خب به لحاظ بازار کار با هم فرق دارن من خودم عاشق بیوشیمی هستم ولی چون بالینی نیست بازار کارش بیشتر تحقیقاتی که تو یه کشوری مثل ایران تحقیقات اصلا جایگاهی نداره که بخوایم بگیم بازار کاری براش هست یا نه.به عقیده من هم میکروب بازار کار بیشتری داره.
دوست گلم منم مثه شما از رشته ام متنفر بودم و عاشق برق و الکترونیک بودم ولی شهامت ریسک کردن نداشتم و همه چهار سال ونیمی که دانشگاه بودم زجر کشیدم :13:چون از رشته ام بدم میومد. برای ارشد هم از ریسکش ترسیدم برم سراغ علاقه اصلیم و چون از بیوشیمی وسلولی بین تمام شاخه های مربوط به زیست خوشم میومد اومدم سراغ این رشته ولی بازم جای علاقه اصلیم نمیگیره و همیشه احساس میکنم کاری باید میکردم اما نکردم و بابتش مدتهاس که افسرده شدم شما الان اول راهی و میتونی مسیرت تغییر بدی برو سراغ علاقه ات حتی اگه بازار کار آنچنانی هم نداره نذار کسی هم نا امیدت کنه فقط کاری رو بکن که بعدها افسوس نخوری:riz304:

آخرین ویرایش:

s.a2000

New member
دوست خوبم بین گرایشای زیست شناسی بازار کار میکربیولوژی از 4 تای دیگه بیشتره
حتی در مقطع لیسانس البته اگه پارتیش داشته باشی. چون کار پیدا کردن با رشته های علوم پایه با لیسانس فقط با پارتی امکانپذیره متاسفانه. یه نمونش اطرافم هست.

- - - Updated - - -

حتی در مقطع لیسانس البته اگه پارتیش داشته باشی. چون کار پیدا کردن با رشته های علوم پایه با لیسانس فقط با پارتی امکانپذیره متاسفانه. یه نمونش اطرافم هست.

Sinderela

New member
سلاممم دوست عزیز به نظر من اگر دنبال کار هستی و حتما میخوای از مدرک تحصیلیت برا کار استفاده کنی رشته های علوم تجربی نمیتونن بازار کاری داشته باشن و همون طور که دوستان گفتن فقط میتونی ادامه تحصیل بدی و به مقاطع بالاتر فکر کنی
مدرک لیسانس به هبچ عنوان به درد کار نمیخوره و اصلا بهش توجهی نمیکنند ... من خودم وقتی دنبال کار بودم میگفتم لیسانس زیست شناسی دارم اصلا براشون مهم نبود اما الان وقتی دارم فوقم رو میگیرم یه مقدار توجهشون رو حس میکنم و بیشتر بها میدن

خلاصه اگر میخوای این رشته های علوم تجربی رو انتخاب کنی و به لیسانس بسنده کنی و بری دنبال کار.. نیای بهتره ... مگر فقط علاقه داشته باشی

درباره گرایش های زیست شناسی هم تفاوت انچنان بینشون نیست برا بازار کار.. میشه گفت یکی دو پله باهم فرق دارن ...

پس کلا فقط در علاقه خلاصه میشه:dadad4:

سلام عزیزم
مرسی از جواب دادنت
من فقط و فقط دنبال علاقه ام هستم
اگه دنبال کار بودم تغییر رشته نمیدادم :riz304:

Sinderela

New member

- - - Updated - - -

تشکــــــــــــر :riz304:
ولی خبـــــــــ من باید پیش بخونم حتما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sadsmiley:

Sinderela

New member
واقعا این روحیتون قابل ستایش جرات ریسک وتغییر رشته اونم با این همه تفاوت یعنی شجاعت دوست گلم هر کدوم از اون رشته ها رو دوس داری انتخاب کن همشون رشته های زیبا و خوبی هستن ولی خب به لحاظ بازار کار با هم فرق دارن من خودم عاشق بیوشیمی هستم ولی چون بالینی نیست بازار کارش بیشتر تحقیقاتی که تو یه کشوری مثل ایران تحقیقات اصلا جایگاهی نداره که بخوایم بگیم بازار کاری براش هست یا نه.به عقیده من هم میکروب بازار کار بیشتری داره.
دوست گلم منم مثه شما از رشته ام متنفر بودم و عاشق برق و الکترونیک بودم ولی شهامت ریسک کردن نداشتم و همه چهار سال ونیمی که دانشگاه بودم زجر کشیدم :13:چون از رشته ام بدم میومد. برای ارشد هم از ریسکش ترسیدم برم سراغ علاقه اصلیم و چون از بیوشیمی وسلولی بین تمام شاخه های مربوط به زیست خوشم میومد اومدم سراغ این رشته ولی بازم جای علاقه اصلیم نمیگیره و همیشه احساس میکنم کاری باید میکردم اما نکردم و بابتش مدتهاس که افسرده شدم شما الان اول راهی و میتونی مسیرت تغییر بدی برو سراغ علاقه ات حتی اگه بازار کار آنچنانی هم نداره نذار کسی هم نا امیدت کنه فقط کاری رو بکن که بعدها افسوس نخوری:riz304:

تشکــــــــر :riz304:

من دارم بیشتـــر عاشق میکروبیولوژی میشـــــــم

ولی بچه ها من باید پیش بخونم؟؟؟؟؟؟؟ :sadsmiley:
من باید جیـــــــــــــکار کنـــــــــــم؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی باید یکسال برم پیش بخونم ؟؟؟؟؟ همه ی کتاب هاش رو؟؟؟؟؟؟؟

nuter.93

New member
تو دفترجه نوشته افرادي كه بيش دانشكاهي رو تموم كردن يا افرادي كه مدرك فني دارن و مدرك كارداني ميتونن ازمون بدن_ دفترجه رو مطالعه كنيد

Sinderela

New member
سلام بچه ها ولی نوشته کسانی که دیپلم فنی دارن نمیتونن شرکت کنن

Sinderela

New member
ایناهاش:
2 دارندگان ديپلم فني و حرف ه اي و كاردانش كه فاقد مدرك پي ش دانشگاهي و يا مدرك كارداني م ي باشند حق ثب ت نام و شركت در آزمون
سراسري سال 1392 را ندارند و در صورت شركت در آزمون بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد. :sadsmiley:

nuter.93

New member
خوب بس متاسفانه نميتونيد شركت كنيد_ شايد بهتر باشه ضمن ادامه رشته خودتون بيش دانشكاهي رو هم بخونيد_

بالا