فوری مهم ،92

Sinderela

New member
سلام
تو رو خدا اگه هستین زودی جواب بدین
دارم ثبت نام میکنم واسه دانشگاه ازاد بدون ازمون
از بین این ها نمیدونم چه رشته ای برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زیست شناسی و مولکولی- ژنتیک
زیست شناسی و مولکولی- بیوشیمی
زیست شناسی و مولکولی- علوم سلولی و مولکولی
زیست شناسی و مولکولی- میکروبیولوژی
زیست شناسی و مولکولی- علوم جانوری
زیست شناسی و مولکولی- زیست فناوری

DNA.2013

New member
بستگی به علاقت داره
ولی من اگه جات بودم ژنتیک یا سلولی مولکولی میرفتم....

shima.p

New member
ب نظر من ژنتیک.شما ب رشته در مقطع لیسانس نگاه نکن ب شرایط و عرصه اون رشته در ادامه تحصیل نگاه کن این رشته ها هیچ کدوم در مقطع لیسانس خووب نیستن ینی این روزا اکثر رشته ها این وضعیت رودارن.ولی اگه شغل و پستی در چنته داری که فقط نیازمنده ی لیسانس هر کدوم رفتی رفتی
نظر شخصی بود

Sinderela

New member
یه چیزدیگه:
بچه ها من دانشجوی کاردانی نرم افزار دانشگاه ازاد هستم. دو ترم دیگه تمومم ولی هیچ
علاقه ای به این رشته ندارم! میخوام انصراف بدم! نگین که انصراف ندم ققط کمکم کنین:
من رشته هنرستانم هم کامپیوتر بوده ولی از همون موقع به رشته علوم تجربی علاقه داشتم و الان
ادامه رشته نرم افزار برام سخته!
بچه ها تو رو خدا کمکم کنین
من باید چیکار کنم؟ انصراف دادن راه درستیه؟
ایا با دیپلم فنی میتونم تو کنکور سراسری برا رشته های علوم تجربی شرکت کنم؟
پیش انشگاهی نخوندم!
بچه ها ثبت نام دانشگاه های بدون ازمون 92 شروع شده ، ایا میتونم شرکت کنم و یکی از رشته های علوم تجربی
برم؟
من به علوم ازمایشگاهی و ژنتیک علاقه دارم
تو رو خدا اگه میشه زودی جواب بدین
خیلی به کمکتون نیاز دارم

Mohammad gh

New member
سلام
تو رو خدا اگه هستین زودی جواب بدین
دارم ثبت نام میکنم واسه دانشگاه ازاد بدون ازمون
از بین این ها نمیدونم چه رشته ای برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زیست شناسی و مولکولی- ژنتیک
زیست شناسی و مولکولی- بیوشیمی
زیست شناسی و مولکولی- علوم سلولی و مولکولی
زیست شناسی و مولکولی- میکروبیولوژی
زیست شناسی و مولکولی- علوم جانوری
زیست شناسی و مولکولی- زیست فناوری

اگرچه کلا از عنوان این جور تاپیکا که فوری یا سوال یا چرا و اینجور موارد داره خوشم نمیاد ولی خب شما کارت واجبه
دوست عزیز شما برای هرکدوم ازینا باید مدتها تحقیق کنید
رشتتون هم که نرم افزار کامپیوتر هست

حداقل میتونم بهت بگم که جانوری رو نزن مگه واقعا علاقه ی زیاد داشته باشی و فقر بازار کارشو بپذیری
ازونجایی که همه ی این رشته ها در وزارت علوم هست و بالینی نیست پس فکر میکنم که سلولی و بیوشیمیش و ژن مولکولیش بازار کارش مربوط به امور تحقیقاتی البته اونم نه برای هر کسی و یا تدریس باشه بیوتک باز صنعتی تره و میکروب وزارت علوم از تمام اونای دیگه کارش بیشتره.
البته تمام اینها برای ارشد و دکترا هست
اما در نهایت توانایی و استعداد و علاقتون حرف اول رو میزنه چه بسا با همین سلولی بتونید بهترین جاها استخدام و مشغول به کار بشید که البته رشته ی بی نهایت شیرینی هم هست و اکثریت غالب دانشجوهاش به خاطر عشق و علاقشون دراون رشته مشغول به تحصیل هست
پس اگه خیلی (توجه کنید که میگم خیلی)به این رشته ها علاقه دارید انتخابشون کنید در غیر این صورت قطعا پشیمون میشید

بزارید ختم کلام بهتون بگم که هیچ رشته ی علوم پایه ای برای لیسانس بازار کار و یا حتی تحقیقات هم نداره!

آخرین ویرایش:

Sinderela

New member
اگرچه کلا از عنوان این جور تاپیکا که فوری یا سوال یا چرا و اینجور موارد داره خوشم نمیاد ولی خب شما کارت واجبه
دوست عزیز شما برای هرکدوم ازینا باید مدتها تحقیق کنید
رشتتون هم که نرم افزار کامپیوتر هست

حداقل میتونم بهت بگم که جانوری رو نزن مگه واقعا علاقه ی زیاد داشته باشی و فقر بازار کارشو بپذیری
ازونجایی که همه ی این رشته ها در وزارت علوم هست و بالینی نیست پس فکر میکنم که سلولی و بیوشیمیش و ژن مولکولیش بازار کارش مربوط به امور تحقیقاتی البته اونم نه برای هر کسی و یا تدریس باشه بیوتک باز صنعتی تره و میکروب وزارت علوم از تمام اونای دیگه کارش بیشتره.

اما در نهایت توانایی و استعداد و علاقتون حرف اول رو میزنه چه بسا با همین سلولی بتونید بهترین جاها استخدام و مشغول به کار بشید که البته رشته ی بی نهایت شیرینی هم هست و اکثریت غالب دانشجوهاش به خاطر عشق و علاقشون دراون رشته مشغول به تدریس هستن
پس اگه خیلی (توجه کنید که میگم خیلی)به این رشته ها علاقه دارید انتخابشون کنید در غیر این صورت قطعا پشیمون میشید

من به میکروبیولوژی خیلی علاقه دارم

shima.p

New member
عزیزم اگه از اون نظر نگاه میکنی همه ی رشته ها خوبن چون بالاخره ی علم هستن دیگه.همه ی علوم مهم و جالب و با ارزش هستن.این روزا با هر رشته ای کار پیدا نمیشه باید ادامه تحصیل همیشه مد نظرت باشه
رشته های گروه زیست شناسی برای ادامه تحصیل دست آدمو خیلی باز میذارن.تنوع زیاد داره ولی با لیسانس ....
دوستان محترم گروه زیست بیاین جلو توضیح بدین شماها بهتر از هرکسی میدونین چی ب چیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sinderela

Mohammad gh

New member
من به میکروبیولوژی خیلی علاقه دارم

البته من اون ارسالو ویرایش کردم

اگر خیلی علاقه دارید پس بزنید میکروبیولوژی چون میکروب جزو رشته هایی هست که بازار کارش نسبت بقیه باز بهتره البته لیسانس که کلا وضعش خرابه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sinderela

Sinderela

New member
البته من اون ارسالو ویرایش کردم

اگر خیلی علاقه دارید پس بزنید میکروبیولوژی چون میکروب جزو رشته هایی هست که بازار کارش نسبت بقیه باز بهتره البته لیسانس که کلا وضعش خرابه

مرسی از نظرتون
متشکرم
خیلی بهم کمک کردین

Sinderela

New member
عزیزم اگه از اون نظر نگاه میکنی همه ی رشته ها خوبن چون بالاخره ی علم هستن دیگه.همه ی علوم مهم و جالب و با ارزش هستن.این روزا با هر رشته ای کار پیدا نمیشه باید ادامه تحصیل همیشه مد نظرت باشه
رشته های گروه زیست شناسی برای ادامه تحصیل دست آدمو خیلی باز میذارن.تنوع زیاد داره ولی با لیسانس ....
دوستان محترم گروه زیست بیاین جلو توضیح بدین شماها بهتر از هرکسی میدونین چی ب چیه

مرسی
ولی من دوست دارم رشته ای برم که با علاقه ام باشه و بازار کار هم داشته باشه1
نظرتون در مورد دندان یا رادیولوژی چیه؟

Sinderela

New member
من دبیرستان هم به تجربی علاقه داشتم
الان دیگه واقعا نمیکشم
کامپیوتر رو واردم (بیشتر به شبکه های کامپیوتری علاقه دارم نمره ام تو دانشگاه 19 شد)
ولی میخوام از همینجا تغییر رشته بدم یا انصراف چون واقعا دیگه نمیکشم

shima.p

New member
مرسی
ولی من دوست دارم رشته ای برم که با علاقه ام باشه و بازار کار هم داشته باشه1
نظرتون در مورد دندان یا رادیولوژی چیه؟

توو گروه پزشکی پرستاری جا برای کار زیاد داره
پزشکی و دندون هم خوبن.میشه ب زور مناطق محروم و اینا کار کرد
رادیولوژی راستشو بخوای زمانی که من کنکور دادم پرسیدم گفتن اونم استخدامی کمی داره و بیشتر بخش خصوصی کار میکنن پس صدرصدی نیست
برو همون پزشکی یا دندون

Sinderela

New member
من چیکار کنم؟
با دیپلم فنی هم نمیتونم که برم دانشگاه سراسری رشته های تجربی :sadsmiley:

Sinderela

New member
توو گروه پزشکی پرستاری جا برای کار زیاد داره
پزشکی و دندون هم خوبن.میشه ب زور مناطق محروم و اینا کار کرد
رادیولوژی راستشو بخوای زمانی که من کنکور دادم پرسیدم گفتن اونم استخدامی کمی داره و بیشتر بخش خصوصی کار میکنن پس صدرصدی نیست
برو همون پزشکی یا دندون

مرسی متشکــــــــــــرم :riz304:

Sinderela

New member
من چیکار کنــــــــــــــــــــم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انصــــــــــــــــراف بدم>؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sadsmiley:

Mohammad gh

New member
من چیکار کنــــــــــــــــــــم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انصــــــــــــــــراف بدم>؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sadsmiley:

جلوی ضرر رو هروقت بگیری منفعت و ماهی رو هم هروقت از آب بگیری تازس

کاردانی کامپیوتر هم در صورتی که کارشناسیشو نگیری فکر نکنم خیلی به کارت بیاد پس بهتره هرکاری میکنی دنبال علاقت بری یعنی جایی که واقعا درش موفقی
حالا اگر کارشناسی بود و مثلا ۱۰۰ واحد پاس کرده بودی منطق حکم میکرد که ۲ ترم باقی رو هم بگذرونی
البته این نظر منه

بالا