عینک آفتابیتون

sakar

New member
جاااااااااااااااااان یعنی چی اونوقت باشه بخندین ........منم میخندم:rolleyessmileyanim:

تنها چیزی که من مارک خارجیشو مصرف میکنم ضد افتابه خو اسم تاپیکو عوض کنید بگین آنتی مهسا.

جانم به مهارتت تو جمله بندی واسه ساخت جمله های ناب واسه شاد کردن دل بقیه
من خودمم بکشم نمیتونم مث تو حرف بزنم آنتی مهساااااااااااا

چطور این پست رو من ندیدم!

طرز فکرم خنده داره، یا عینک ارزونم؟

جناب مدیر با مهسا بودم یه چیزایی میگه آدمو روده بر میکنه
خدا نکنه به طرز فکر یا ارزونی بخندیم

sa@@ra

New member
جناب مدیر مث اینکه شما تو بازار نیستید
مثلا شما گلکسی 4 رو پاشی بری از دم در کارخونش بگیری تقریبا 800 $ ولی شما حساب کن خرج رفت و برگشتتو ایناش حساب نیست؟
اجاره مغازه یا رهنش ؟
مدت خواب سرمایت ؟
اینا حساب نیست؟
درسته بعضیا شورشو در میارن از بس میکشن رو قیمت ولی در مورد عینک اینطوری نیست چون قیمت کارخونش با کشورای دیگه زیاد فرق نمیکنه
در مورد برندم یه توضیح کوتاه بدید اینجا تفهیم بشیم بهتره

منم موافقم جون عینکیو که وتسم از اونجا اوردن با اینحا اصلا فرق نداشت
همون ایفونم که اومد تو ایران با اونی که خارج از ایران بود زیاد فرق نداشت
تازه همینم که ایفونو احازه دادن یاه رگوشیه دیکه بیاد اینحا با این فیمت بازم هودش شاهکاره
توی خارح هم اکثرا سعی میکنن اگه میخرن اطل باشه:ph34r-smiley:

..eli

New member
چفدر جدی گرفتید حرفمو Sakar جان..فقط یه شوخی بود..:smiliess (3):
و اینکه قرار نیست اگه یه عینک به همه بیاد به منم بیاد..:dadad4:
به خودم گیر نمیدم ولی به متناسب بودن و برازنده بودن اهمیت می دم..:motat::rose:

..eli

New member
4422813.jpg
این عینک منه، البته من کاملا سیاهشو گرفتم، ویژگیهاش وضوح تصویر:)دی)، رنگارو هم میشه از پشتش تفکیک کرد، دست سازه و تنها ایرادی که میتونم بگیرم.. فقط یه ذره سنگینه
چیزی که مربوطه به سلامتی و جسم هستو هیچ وقت براش کم نزارین، من معتقدم باید از جسم و سلامتیتون محافظت کنین تا بتونین ازش انتظار داشته باشین یه عمر باهاتون همراه شه..
be happy guys:rose:

sakar

New member
سایت علوم پزشکی (92/6/4): کارشناس بهداشت پرتوهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در طی گزارشی به اطلاع رساندند رنگ خاکستری تمام طیف نور را به طور یکسان جذب می‌کند و بهترین رنگ برای انتخاب عینک آفتابی است.

آقای علی مکارمی در یاسوج، مضرات عینک آفتابی غیراستاندارد را بسیار بیشتر از منافع آن برای سلامت چشم دانست و افزود: چشم عضوی حساس و مهم در بدن است که در صورت تخریب سلول‌های عدسی آن، امکان بهبود وجود ندارد.

ایشان با بیان اینکه رنگ‌هایی مانند بنفش، صورتی و آبی برای انتخاب عینک آفتابی مناسب نیست، اظهار کرد: این رنگ‌ها تنها جنبه زیبایی و مد داشته و سلامت چشم را تضمین نمی‌کند.

وی افزودند: در گذشته عینک خوب طلق تیره‌تری داشت و هنوز هم می‌توان تیرگی عدسی را یکی از مهم‌ترین ملاک‌های تشخیص کیفیت عینک آفتابی قرار داد.

در ادامه اظهار کردند با پیشرفت علم امروزه عینک‌های پلاریزه روشنی هم ساخته می‌شوند که کاملاً استاندارد و قابل قبول هستند.

ایشان تاکید کردند هرگز با خرید عینک آفتابی از دستفروشان، سلامت چشم خود را تهدید نکنید و موجب ضعف و خستگی چشم نشوید. آنچه در عینک آفتابی اهمیت دارد، عدسی و فریم آن است و عدسی باید قابلیت جذب نورهای مضر خورشید را داشته باشد. بیشترین ساعت استفاده از عینک آفتابی در شرایط معمولی بین ۱۰ صبح تا ۱۶ است، اما گاهی قبل و بعد این ساعت نیز لزوم استفاده از عینک ضروری است. وی با بیان اینکه اشعه های مضر خورشید دو اشعه ی ماورای بنفش و مادون قرمز هستند و باعث ایجاد آب مروارید و کوری چشم می شوند، خاطر نشان کرد: علاوه بر این دو اشعه، میزان روشنایی بسیار مهم است، که این موضوع اغلب مورد توجه عموم افراد نیست. آقای مکارمی ابراز داشت: هنگام خارج شدن از منزل یا نگاه کردن به کوه پوشیده از برف، چشم به یک‌باره با نوری حدود هزار برابر بیشتر از نور قبلی روبرو می‌شود و آسیب آن غیر قابل جبران است. ایشان با اشاره به ترکیبات "پلی‌کربنات" در عدسی عینک‌های تقلبی، اظهار کرد: "پلی‌کربنات" به آسانی خراش برداشته و می دارند و این شیارها موجب شکست نور و آسیب به چشم می‌شود. این کارشناس بهداشت پرتوهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص راه‌های شناخت عینک تقلبی، عنوان کرد: می‌توان عدسی عینک آفتابی را روی عدسی عینک فتوکروم (فرومتیک) قرار داده و چنانچه پس از یک دقیقه عینک فرومتیک تغییر رنگ داد، باید از خرید عینک آفتابی خودداری کرد.
اقای مکارمی افزودند: در هوای مه‌آلود و همچنین ورزش‌هایی که نیاز به سرعت بالا دارند، مانند دو میدانی یا تنیس، استفاده از عینک‌های آفتابی در رنگ‌های زرد و کهربایی و برای رانندگی و عموم افراد نیز عدسی‌های دودی و خاکستری مناسب‌تر است.

وی با اشاره به عدم محافظت مناسب عینک‌های آفتابی آینه‌ای در برابر اشعه خورشید، گفت: همچنین عینک‌هایی که عدسی آن‌ها در بالا تیره هستند و به سمت پایین روشن‌تر می‌شوند، انتخاب خوبی محسوب نمی‌شوند.ایشان با توصیه به استفاده از عینک‌های آفتابی دارای شیشه‌های پلاریزه، افزود: ذرات نور یا فوتون‌ها به شکل موج حرکت می‌کنند و شیشه‌های پلاریزه فقط به امواج عمودی اجازه عبور می دهند و چون اکثر امواج منعکس شونده و مضر افقی هستند، این نورها مسدود شده و به چشم نمی رسند. این عدسی ها در برابر نورهای منعکس شده، مانند نور روی آب، برف و جاده بسیار مؤثر هستند.

sakar

New member
چفدر جدی گرفتید حرفمو Sakar جان..فقط یه شوخی بود..:smiliess (3):
و اینکه قرار نیست اگه یه عینک به همه بیاد به منم بیاد..:dadad4:
به خودم گیر نمیدم ولی به متناسب بودن و برازنده بودن اهمیت می دم..:motat::rose:

خدا خیرت بده 3 صفحه رو زیرو کردم اونم با سرعت لاکپشتی که ببینم چی گفتم......
زیادم جدی نبود یجور دیکتاتوریت طنز بود
حالا شما زیاد جدی نگیر شوخی کردم بچه زدن نداره که ..................

بالا