طرح خودسازی انجمنی

مجید دیجی

مدیر بخش
من هفته قبل به علت کمی کسالت و یک سری مسائل شخصی نتونستم درس بخونم و زیاد نت اومدم ... اما این هفته جبران میکنم... ان شاء الله ...

مجید دیجی

مدیر بخش
نماز غفیله
یک مطلب بگویم: یزید آمد پیش امام چهارم (علیه السلام) گفت: می‌خواهم توبه کنم. امام چهارم به یزید فرمودند: دو رکعت غفیله را اگر بخوانی توبه‌ات قبول است. حضرت زینب (سلام الله علیها) شنیدند، ناراحت شدند و گفتند: برادر زاده این چه حرفی است که زدی؟ برادر من را شهید کرده حالا برود دو رکعت نماز بخواند خدا بیامرزدش؟ امام زین العابدین (علیه السلام) فرمودند: عمه جان موفق نمی‌شود بخواند این نماز را؛ چون کار بدی کرده است موفق نمی شود.

یعنی می‌خواهم بگویم این نماز غفیله را إن‌شاءالله شب‌ها بخوانید. دو رکعت است؛ من مقیدم که بخوانم دو رکعت غفیله را؛ اول بخوانید بعد چهار رکعت نافله مغرب را بخوانید.

این را هم یادگاری داشته باشید هم نماز غفیله بخوانید هم اگر کسی ایراد گرفت که چطور یزید دو رکعت غفیله بخواند خدا از سر تقصیراتش بگذرد؟ جوابش این است که امام فرمودند موفق به توبه و خواندن این نماز نمی‌شود.

مجید دیجی

مدیر بخش
روز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) یکی خدمت آیت الله بهجت عرض کرد: آقا تسلیت میگم ، به حضرت زهرا سلام الله علیها سیلی زدند..
آیت الله بهجت فرمودند: الان هم به حضرت زهرا سلام الله علیها سیلی می زنند

عرض کردند: الان چطور به حضرت سیلی می زنند؟

آیت الله بهجت فرمودند: هر دختر شیعه با بی حجابیش یک سیلی به صورت حضرت زهرا سلام الله می زند...

مجید دیجی

مدیر بخش
eb792497520f42938c9628c7630f9ddb.jpg

hosna69

Well-known member
روز دوازدهم:اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم :)

varia

Well-known member
تاپیک جالبی هست. امیدوارم دوستانی که شرکت کردند خسته نشده باشند.

hosna69

Well-known member
چراگزارش نمیدین دوستان؟! تاپیک تعطیل شده؟!:)
روز سیزدهم وچهاردهم:اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم :)

saharandishe

New member
سلام روزشانزدهم:اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
التماس دعا

hosna69

Well-known member
روز پانزدهم: اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم :)

hosna69

Well-known member
هرچند دوستان دیگه نمیان گزارش بدن :| ولی من پرچم تاپیکو بالا نگه میدارم تابیان :)):a2d3:

روز شانزدهم: اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم :)

خداروشکرامروز روز خوبی بود:)

hosna69

Well-known member
روز هفدهم:اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم :)
الهی و ربی من لی غیرک...

N@RVIN

Well-known member
روز بیستم : اللهم صل علی محمد و آل محمد (ص)

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

N@RVIN

Well-known member
روز بیست و چهارم : اللهم صل علی محمد و آل محمد (ص)

hosna69

Well-known member
مرسی ناری جونم که ادامه میدی راستش من انگیزه گزارش دادن واسم نمونده بود:))
روز هجدهم نوزدهم وبیستم: اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم :):ad54ad:

N@RVIN

Well-known member
مرسی ناری جونم که ادامه میدی راستش من انگیزه گزارش دادن واسم نمونده بود:))
روز هجدهم نوزدهم وبیستم: اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم :):ad54ad:

منم از تو ممنونم عزیزم

حواسم هست به این چهل روز که انشاله سرآغاز روزهای جدید تو زندگیم باشه :)

گزارش بدیم حداقل چند روز یبار
:riz304:

مجید دیجی

مدیر بخش
ببخشید دوستان یه مدتی نبودم...
اما سعی می کنم که بیام...

=================================
ذکری که هفتاد هزار گناه را از بین می برد!

قدس انلاین: هر کس هنگام خواب یکصد مرتبه استغفار کند، به خواب رود در حالی که گناهانش هر چه هست بریزد؛ مانند برگی که از درخت می ریزد و صبح کند، در حالی که از گناه پاک شده باشد.

بنا بر روایات رسیده از ائمه اطهار (عَلیه السَلام)، هر یک از اذکار الهی، دارای آثار و فواید شگفت انگیز دنیوی و اخروی می باشند، چنانچه در باب «استغفرالله» از پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد (صَلى الله عَليه وَ آله) نقل شده است که ایشان فرموده اند: هر کس پیوسته استغفار کند، خداوند تمامی غم ها و مشکلات او را برطرف می نماید و از هر تنگنایی وی را خارج می سازد و از جایی که فکرش را نمی کند، روزی اش را می رساند و همچنین می فرمایند: هر کس بر او فشار و ناراحتی زندگی رسید، سی هزار مرتبه بگوید: «اَستَغفِرُالله رَبی وَ اَتُوب اِلَیه»، پس همانا خداوند مشکلات او را برطرف می سازد و نیز فرموده اند: برای هر دردی درمانی است و درمان گناهان استغفار (گفتن استغفرالله) می باشد.

یکی دیگر از آثار ذکر استغفرالله، از بین بردن گناهان می باشد، چنانچه امام صادق (عَلیه السَلام) بیان داشته اند: هر کس هنگام خواب یکصد مرتبه استغفار کند، به خواب رود در حالی که گناهانش هر چه هست بریزد؛ مانند برگی که از درخت می ریزد و صبح کند، در حالی که از گناه پاک شده باشد و همچنین از امام باقر (عَلیه السَلام) روایت شده است که: هر کس بعد از نماز صبح، هفتاد مرتبه «استغفرالله» بگوید، خداوند او را می آمرزد، هر چند در آن روز هفتاد هزار گناه کرده باشد و هر کس بیش از هفتاد هزار گناه از او سربزند، خیری در او نخواهد بود و در جایی دیگر می فرمایند: هر کس بعد از نماز واجب، پیش از آنکه پاهای خود را بگرداند، سه مرتبه این دعا را بخواند، خداوند متعال گناهان او را می آمرزد، هر چند به اندازه ی کفِ دریا باشد و آن دعا این است:
«اَستَغفِرُاللهَ الَذی لا اِله اِلا هُوَ الحَیُّ القَیُومُ بَدیعَ السماواتِ وَ الأرضِ، ذُوالجلالِ وَ الاِکرام وَ اَسئَلُهُ اَن یَتُوبَ عَلَیّ».

منابع:
1- علامه مجلسی. بحارال، ج 93: 277.
2- شیخ صدوق. ثواب الاعمال: 367.
3- کریم خانی. ذکرهای آسمانی: 66- 67.

بالا