شیوه صحیح مطالعه برای آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

sepideeee

New member
مرسی عزیزم
ی سوالی پیش اومد زبان میگن تافل بخونین تافل لغات دیگه ک باید حفظشون کرد ینی این فایده نداره ؟

اولش که تافل خیلی مهمه حتما قبل از لزگی بخونی
بعدشم تافل هر درسی فکر کنم 15 تا لغته .. ولی کنار این 15 تا لغت کلی مترادف و متن هم داره ... خیلی ها میان از رو فلش کارت می خونن که به نظر من اشتباه محضه .. چون من خیلی از لغتای کنکور سالای پیش رو تو متن های تافل دیدم
و اینکه سعی کنین زبان رو یه جا نخونین . من مثلا خودم گاهی این دو ساعت زبانم رو تو دو یا سه قسمت بین درسای دیگه می خوندم .. چون اگه یه جا خونده بشه همش با هم قاطی میشه :black_eyed:
رمز زبان فقط و فقط دوره است . این که یک کلمه رو تو یه روز 15 بار بخونی و بگی حفظ شدم ... اشتباهه من لغاتیی که بلد نبودم و تو ورق یادداشت می کردم و حداقل 4 یا 5 روز هر روز دوره میکردم شاید دورشم هم نهایت 5 یا ده دیقه طول میکشید
هر چی هم مترادف تو تافل و لزگی هست بخونید به کارتون میاد و دیگه اینکه به نظر من بعد عید فقط رو کنکورای سالای پیش بهداشت کار کنین ...

آخرین ویرایش:

henri

New member
اولش که تافل خیلی مهمه حتما قبل از لزگی بخونی
بعدشم تافل هر درسی فکر کنم 15 تا لغته .. ولی کنار این 15 تا لغت کلی مترادف و متن هم داره ... خیلی ها میان از رو فلش کارت می خونن که به نظر من اشتباه محضه .. چون من خیلی از لغتای کنکور سالای پیش رو تو متن های تافل دیدم
و اینکه سعی کنین زبان رو یه جا نخونین . من مثلا خودم گاهی این دو ساعت زبانم رو تو دو یا سه قسمت بین درسای دیگه می خوندم .. چون اگه یه جا خونده بشه همش با هم قاطی میشه :black_eyed:
رمز زبان فقط و فقط دوره است . این که یک کلمه رو تو یه روز 15 بار بخونی و بگی حفظ شدم ... اشتباهه من لغاتیی که بلد نبودم و تو ورق یادداشت می کردم و حداقل 4 یا 5 روز هر روز دوره میکردم شاید دورشم هم نهایت 5 یا ده دیقه طول میکشید
هر چی هم مترادف تو تافل و لزگی هست بخونید به کارتون میاد و دیگه اینکه به نظر من بعد عید فقط رو کنکورای سالای پیش بهداشت کار کنین ...

ممنون سپیده جون دارم پی میبرم شما جزو نوابغ کشور بودید ک دیر کشف شدید نه ؟

zahramirmohamad

New member
دوستای گل رتبه برتری, آزمون آزمایشی و کتاب تست واسه آمار چی پیشنهاد می کنین؟
:thanks:

sara.sharifi

New member
شیوه خوندنتون چ جوری بود ؟ خلاصه برداری ؟ ...
چندتا درس رو با هم شرو میکردید مثلا رشد و بالینی یا اول ی درس مثل رشد رو کامل میخوندید بعد میرفتید سر ی درس دیگه ؟

- - - Updated - - -

برای دوره برنامه خاص و منظمی داشتید ؟ یا کل منابع ک تموم میشد از اول همه رو میخوندید ؟

من از مهر شروع کردم روزی میانگین 4_5 ساعت. و دقیقا منابع اصلی رو خوندم شما هم همین کارو بکنید...
پیشنهادم اینه که اینطور نخونید که مثلا اول فیزیولوژی رو تموم کنید بعد برید سراغ شخصیت، چون اونطوری از اون کتاب خسته میشید و کیفیت مطالعتون پایین میاد.یه برنامه ریزی بکنید مثلا اول یک چهارم همه منابع رو تموم کنید بعد برید سراغ یک چهارم بعدی و همینطور پیش برید تا قبل عید سعی کنید یه دور منابع رو خونده باشید تا بعد عید حسابی مرور کنید تست بزنید یا اگه خلاصه دارین اونارو تا کنکور چندین بار بخونید

sara.sharifi

New member
دوستای گل رتبه برتری, آزمون آزمایشی و کتاب تست واسه آمار چی پیشنهاد می کنین؟
:thanks:

دوستان من یه خبر جدید واسه همگیتون دارم : برای وزارت بهداشت مثل وزرات علوم مو س س ه های زیادی کار نمیکنن ولی از امسال پارسه میخواد در زمینه وزارت بهداشت ( و مشاوره و کادربرای همه دورس)کار کنه! حالا اگر مایل بودین میتونین تحقیق کنید

آخرین ویرایش:

sara.sharifi

New member
سارا و سپیده و زهرا جون میشه بگید علوم چی کار کردید ؟
برای کدوم خوندید ؟ رتبه علومتون چند شد ؟

- - - Updated - - -

و اینکه توصیه تون برا کسی ک هم میخاد برا علوم بخونه هم بهداشت چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من راستش از اول هم انگیزه ایی برای خوندن واسه علوم نداشتم به خاطر همینم براش نخوندم و فقط همینطوری شرکت کردم رتبه هم مسلما چندان خوب نبود...
من توصیه ی خاصی ندارم فقط نظر شخصیم اینه که انرژی تو برای یکیش بذاری و تلاش کنی حتما نتیجه میگیری

ریگار

New member
اجازه بدید منم تجربه این یه سال درس خوندنم رو باهاتون به اشتراک بذارم . البته رتبه من نسبت به دوستان خیلی بدتره اما همین باعث میشه تو یه سری مسائل ریزتر بشم . من رتبه ام 90 شده و بزرگترین ضربه رو از زبان و فیزیلوژی خوردم . زبان رو به خاطر این که کاملا رها کردم و فیزیولوژی رو به خاطر این که به شدت و به شکل وسواسی خوندم و خودم رو ملزم کرده بودم که صد بزنم . این که زبان نخوندم باعث شد جرات نکنم زمانم رو تو آزمون خرجش کنم و سفید دادمش و از طرفی وسواسم رو فیزیولوزی باعث شد حتی جواب سوال هایی رو که به شدت شک داشتم بزنم و درصدم به شکل وحشتناکی افت کنه .
به نظرم نکته طلایی کنکور بهداشت آماده شدن برای دوران جمع بندیه ! من این موضوع رو در سه تا کتاب مهم براتون شرح میدم . آسیب شناسی ، نظریه های شخصیت و نظریه های روان درمانی جز مهمترین درس ها هستن . و به اتفاق همه قبول دارن که نظریه های رواندرمانی بین این ها از همه ساده تره ( اما من دو درس اول رو حدود 70 درصد زدم اما رواندرمانی رو 30 و اندی ) اما چرا ؟! ) چون باید تمام جدیتی که برای آسیب و نظریه های شخصیت خرج کردم رو برای این هم خرج میکردم و خلاصه نویسی میکردمش . من با صرف زمان زیاد کاپلان و فیست رو کاملا خوندم و همین کار رو با رواندرمانی کردم اما کاری که در رواندرمانی نکردم و ضربه اش رو خوردم خلاصه نکردن بود ! این کار باعث شد ماه قبل کنکور حاج و واج به 800 صفحه مطلب نگاه کنم و سرم گیج بره و نا امید بشم . در حالی که کاپلان با تمام عظمت مطابشم مثل موم تو مشتم بود.

اینه خلاصه حرف های من : رو هیچ درسی تعصب پیدا نکنید/ سه درس آسیب ، نظریه های شخصیت و رواندرمانی رو خلاصه کنید و برای دوران جمع بندی آمادشون کنید / اگه میخواید زبان رو بزنید حتما حتما از همین حالا با یه زمان مشخص در روز شروع کنید . اگه همین حالا شروع نکنید نتیجه نمیگیرید چون زبان خوندنش طول میکشه که جواب بده و نیاز مند استمرار بیشتریه .

دعا کنید امسال شهرستان دور هم که شده قبول شم با این رتبه بد . وگرنه باید یه سال حضورم رو تحمل کنید .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sepideeee

marzieh88

New member
اجازه بدید منم تجربه این یه سال درس خوندنم رو باهاتون به اشتراک بذارم . البته رتبه من نسبت به دوستان خیلی بدتره اما همین باعث میشه تو یه سری مسائل ریزتر بشم . من رتبه ام 90 شده و بزرگترین ضربه رو از زبان و فیزیلوژی خوردم . زبان رو به خاطر این که کاملا رها کردم و فیزیولوژی رو به خاطر این که به شدت و به شکل وسواسی خوندم و خودم رو ملزم کرده بودم که صد بزنم . این که زبان نخوندم باعث شد جرات نکنم زمانم رو تو آزمون خرجش کنم و سفید دادمش و از طرفی وسواسم رو فیزیولوزی باعث شد حتی جواب سوال هایی رو که به شدت شک داشتم بزنم و درصدم به شکل وحشتناکی افت کنه .
به نظرم نکته طلایی کنکور بهداشت آماده شدن برای دوران جمع بندیه ! من این موضوع رو در سه تا کتاب مهم براتون شرح میدم . آسیب شناسی ، نظریه های شخصیت و نظریه های روان درمانی جز مهمترین درس ها هستن . و به اتفاق همه قبول دارن که نظریه های رواندرمانی بین این ها از همه ساده تره ( اما من دو درس اول رو حدود 70 درصد زدم اما رواندرمانی رو 30 و اندی ) اما چرا ؟! ) چون باید تمام جدیتی که برای آسیب و نظریه های شخصیت خرج کردم رو برای این هم خرج میکردم و خلاصه نویسی میکردمش . من با صرف زمان زیاد کاپلان و فیست رو کاملا خوندم و همین کار رو با رواندرمانی کردم اما کاری که در رواندرمانی نکردم و ضربه اش رو خوردم خلاصه نکردن بود ! این کار باعث شد ماه قبل کنکور حاج و واج به 800 صفحه مطلب نگاه کنم و سرم گیج بره و نا امید بشم . در حالی که کاپلان با تمام عظمت مطابشم مثل موم تو مشتم بود.

اینه خلاصه حرف های من : رو هیچ درسی تعصب پیدا نکنید/ سه درس آسیب ، نظریه های شخصیت و رواندرمانی رو خلاصه کنید و برای دوران جمع بندی آمادشون کنید / اگه میخواید زبان رو بزنید حتما حتما از همین حالا با یه زمان مشخص در روز شروع کنید . اگه همین حالا شروع نکنید نتیجه نمیگیرید چون زبان خوندنش طول میکشه که جواب بده و نیاز مند استمرار بیشتریه .

دعا کنید امسال شهرستان دور هم که شده قبول شم با این رتبه بد . وگرنه باید یه سال حضورم رو تحمل کنید .
من حتما خلاصه نویسی که گفتیدو انجام میدم.
ایشالا که قبول شید و فقط واسه راهنمایی ما بیاید اینجا !

ریگار

New member
بچه ها ظرفیت ها اعلام شد . باید تلاشتون رو دوبرابر کنید چون ظرفیت های پذیرش نصف شده :(
اگه اشتباه نکنم قبلا حدود هفتاد نفر میگرفتن ولی امسال شده حدود چهل نفر ! اونم تو کل کشور !!!!!!!
منم رسما دیگه امیدی واسه قبولی ندارم . باید بشینم دوباره بخونم . اما از رو برجک :((

- - - Updated - - -

بچه ها ظرفیت ها اعلام شد . باید تلاشتون رو دوبرابر کنید چون ظرفیت های پذیرش نصف شده :(
اگه اشتباه نکنم قبلا حدود هفتاد نفر میگرفتن ولی امسال شده حدود چهل نفر ! اونم تو کل کشور !!!!!!!
منم رسما دیگه امیدی واسه قبولی ندارم . باید بشینم دوباره بخونم . اما از رو برجک :((

sepideeee

New member
از اولش بزار بگم میدونم که خیلی ها با این کار من مخالفن .. ولی من اینجوری هم تونستم به خوندن برسم هم دوره و هم مطالب مهم رو تو ذهنم نگه دارم .. البته تو بیشتر درسا این کارو کردم
دور اول که می خوندم مطالب رو دو قسمت کردم مطالبی که واقعا لازم نبود وقتم رو سرش بزارم !! و مطالبی که باید دوباره تو دوره خونده میشد !!
مطالبی که نیازی به خوندنش نبود چیزایی بودن که خیلی پیش پا افتاده بودن و تقریبا همه ی بچه ای کنکور ارشد میدونن .. یا مطالبی که اصلا ربطی به درس نداشت .. یه چیزایی حالا من خودم به شخصه می دونستم که نیازی نیست بار دوم وقتم رو بزارم روش ...
این مطالب رو با خط کشیدن زیرشون از هم جدا می کردم
البته نکته اینکه بسته به سلیقتون و اگه می دونین وقت کم نمیارین می شه یه دسته بندی کلی هم کرد همون تو دور اول که من ترجیح دادم تو دور دوم انجام بدم
تو دور دوم فقط می رفتم سر اون قسمتای کتاب که خط کشیده بودم رو می خوندم چون مطالبی بود که باید دوباره برام یاداوری میشد هر چند که کم هم نبود !! ولی حداقل مطالب بی اهمیتش حذف شده بود .. اینجا که بود که مطالبی که تو دور دوم حسم میکردم واقعا ضروریه رو به صورت نکته گوشه ی کتاب می نوشتم ( این کار دو تا مزیت داشت برام یکیش اینکه مطلب وقتی نوشته بشه بیشتر تو ذهن می مونه . دوم اینکه روزای اخر مطالب هر فصل رو شاید تو کمتر نیم ساعت می تونستم روش مسلط بشم )
و تو همون دور دوم به خصوص تو درس شخصیت و روان درمانی .. هر فصلی که می خوندم خلاصه ش رو خیلی به صورت کلی و کاملا دسته بندی شده اول هر فصل .. تو همون صفحه های نصف و نیمه خالی می نوشتم ..
نکته ی مهم اینکه سر کنکور نه خیلی به خودتون اطمینان داشته باشین که همه ی سوالایی رو که بلد نیستین بزنین !! نه خیلی به خودتون مثل من بی اعتماد باشین که سوالایی که 99 درصد می دونین درسته رو نزنین این خیلی مهمه ..

srn

New member
با سلام. با تهد ید مد یر ان که نباید زیادی حرف بزنم .تصمیم گرفتم چکیده ایی از کارها خودم رو که دوست و مشاورم در اختیار من گذاشت در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدم. بدون هیچگونه طرفداری خاص از شخص و موس سه خاصی.و این مطالب رو در خیلی از گرو ها به اشتراک بزارم و سعی میکنم مطالب عمومی رو که به درد همه میخوره رو به اشتراک بگذارم.و هر چند روز مطالب جدیدی رو اضافه میکنم.اولین مشکل خصوصا برای خانم ها مسئله استرس میباشد توصیه من به دوستا ن ورزش روزی نیم ساعت به طوری که ضربان قلب شما بالا بره و هورمون های نشاط بخش در بدن شما ازاد بشه در حین ورزش همیشه رتبه که مد نظرتون هست رو برای خودتون تجسم کنین و حق مسلم خودتون بدونین اون رتبه رو.نکته دوم خواب شماست تا روز کنکور 23 خوابیدن و 6 بیدار شدن معجزه میکنه بعد از یک صبحانه و ورزش شروع به خوندن کنین سعی کنین از میوه ا زیاد استفاده کنین.3.. از دیگران بخوایین براتون دعا کنن خودتون همیشه برا خودتون دعا کنین و با توکل به خدا هر روز رو شروع کنین.یه خواهش میکنم با وضو صبح شروع کنین ...بعد از انجام این کار های ساده شما اولا در روز کنکور بدن سالم و خوش تیپی دارین که اصلا به پشت کنکوری ها نمی مونه..دوما استرس به هیچ عنوان در شما وجود نداره....و اعتماد بنفس شما بسیار بالا تر از سایر رقبا...در کامنت های بعدی به بررسی درس ها مشترک و منابع مفید هر درس میپردازیم و در مراحل بعدی به نوع خوندن و برنامه ریزی کردن و مهمترین قسمت مرور های نزدیک کنکور میپردازیم.این حرفها تماما گفته های مشاورم که اونم رتبه تک رقمی امسال بود ..بود .دوستانی که فیس بوک دارن میتونن به صورت رایگان ازش مشاوره بگیرن تا کامنت بعدی خدانگهدار

srn

New member
سلام
چند نکته بود که باید یاداوری کنم
1...دوستان زیادی به فیس بوک مشاورم مراجعه کردن که جواب دادن به همه اونا سخته در حال حاضر 10 نفر به طور دائم قرار با ایشون تا روز کنکور کار کنن و بقیه دوستان در صورت داشتن مشکل خاصی به ایشون مراجعه کنن
2....نتیجه روش ایشون تا الان 2 تا رتبه 3 دو رتبه 7 رتبه 8 دکترا وغیره بوده که به افرادی مثل هم اطاقی یا دوستان نزدیک ارائه شده و تا این لحظه رتبه بالای 10 نداشته
3.من از طرف ایشون تا روز کنکور مطالب رو به مرور در چند گروه به صورت اتفاقی قرار میدم که دوستان کپی کنن و در صفحه های مورد نظر به اشتراک بزارن
4.شاید مطالب خیلی ساده باشن و خیلیا به سادگی از اون بگذرن ولی چون قراره 1 سال برای چیزی که میخواین تلاش کنین همین مطالب ساده گاهی معجزه ها میکنه

خب خیلی از دوستان درباب خلاصه برداری سوال کردن.یک ایرادی که به خیلی ها وارده مثل سال گذشته خود من.بعضی از دوستان با کپی برداری از قسمت های خاصی از کتاب فکر میکنن دارن خلاصه برداری میکنن خصوصا دیده شده نزدیک کنکور وهنگام مرور مطالب خلاصه برداری میکنن و بدترین کار این که برای مروهای نزدیک کنکور فقط خلاصه برداری ها شون رو مرور میکنن که کار بسیار خطرناکیه چون سر امتحان قبل از هرچیزی مطالب خلاصه شده اول به ذهن افراد میرسه و زحمت یک ساله در خلاصه برداری های غلط خلاصه میشه.اول اینکه باید یاد بگیریم که چطور خلاصه برداری کنیم و بدونین که خلاصه برداری با نکته برداری کاملا فرق داره.خلاصه برداری باید طوری باشه که داوطلب مطالب مختلف رو در قالب جدول یا چینش درختی در کنار یکدیگه قرار بده بطوریکه مطالب رو بهم لینک کنه نکته برداری رو با خلاصه برداری قاطی نکنین.طوری خلاصه برداری کنین از یک مبحث که اگه به شخص دیگه دادین بتونه به سادگی ارتباط مطالب رو درک کنه فکر کنین قراره با اونا به دوستانتون درس بدیدمطالب رو از طریق اشتراکات و تفاوت ها بهم ربط بدید به طوری که بتونین در کمتر از چند دقیقه یک مبحث درک کنین با خلاصه هاتون.خلاصه بردرای رو در دور اول مطالعه سالانه انجام بدین که دور اول مربوط به فهم مطالب و حفظ کردن نسبی مطالب میباشد دور دوم و سوم مربوط به نکته برداری از کتاب هاست وخلاصه برداری در دور دوم و سوم وجود ندارد در کامنت های بعدی به چگونگی نکته برداری خواندن کتاب ها مرور مطالب و نوع برنامه ریزی وانتخاب بهترین منبع برای هر درس اشاره میکنیم . این روش مطلق نیست و دوستانی که مشتاقن عمل کنن .درباب این بحث اگه سوالی بود یا به فیس بوک دوستم برید یا به بنده پیام خصوصی بدین .

srn

New member
سلام. با اصرار دوستان چند پست رو در چند گروه مختلف میزارم امیدوارم مفید باشه.
نحوه خوندن و مرور کردن اکثر داوطلب ها اشتباه. خیلیا دور اول رو روزنامه وار میخونن تا مثلا بدونن کتاب چی گفته خیلیا با دقت میخونن ولی مرور زمان بندی شده ایی ندارن خیلیا فقط دوست دارن کتاب تموم شه که بگن یه دور خوندیم ........نهایتا اکثرا از دور اول استفاده انچنانی نمیبرن.مطالعه باید بر طبق نمودار فراموشی ذهن انسان باشه که بیشترین بهره رو داشته باشه بنظره من دور اول مهم ترین مرحله است که باید آهسته و با مرور زیاد کتاب همراه باشه.بین 4 تا 6 ماه میتونه طول بکشه.کسی که قبل از ماه آخر زمستون دور اول خودشو بزنه اونم با مرور زیاد رتبه خوبی میتونه کسب کنه.دور اول خلاصه برداری کنید دور دوم و سوم نکته برداری کنید باازم بگم خلاصه با نکته برداری فرق داره
در پست بعدی شیوه مطالعه دور اول و چگونه برنامه ریزی کردن رو براتون میزارم....از من به شما نصیحت روزنامه وار خوندن برای هیچ زمانی جز تلف کردن وقت مفید نیست.کتاب رو یا نخونید یا اگه خوندید با برنامه بخونید...فعلا

srn

New member
سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باشید

srn

New member
سلام به همه:
دوستان من پست هامو تو چند گروه میزارم همه استفاده کنن ولی گیر میدن میگن یک جا بذار ولی چون مطالب عمومی و چندتا گروه میزارم که مفید تر باشه
این مطالب همه از راهنمایی های دوستمه که ادرس و تلفنشو به همه دادم بنده خدا تا جایی که تونسته جواب داده بدون هیچ گونه انتظاری از دوستان

چگونگی خوندن دور اول از نکات مهم برای موفقیت در امتحان .دور اول باید فهم و درک کتاب بصورت کامل حاصل بشه نباید هدف تموم کردن کتاب باشه و اینکه فکر کنید که مطالب رو در دور های بدی یاد میگیرید .دور های بعدی هر کدوم کار های خاص خودش رو داره.خوندن دور اول باید بسیار اهسته و با مرور زیاد باشه من طبق برنامه ریزی دوستم تا 4 بار بعضی از صفحات رو خوندم و با رسیدن زمان دور دوم تقریبا بالای 70 درصد مطالب کتاب های سخت رو کاملا توی ذهنم داشتم.من هر جلسه که شروع به درس خوندن میکردم حتما دو جلسه قبل رو میخوندم و خلاصه های اون مبحث رو مجدد میخوندم خیلی کند پیش رفتم 5 ماه طول کشید چون طبق برنامه پیش میرفتم تونستم جلوی حس تند خوندن و زود تموم کرد کتاب رو بگیرم .جمعه ها رو خالی گذاشتم برای قسمت هایی که در طول هفته از برنامه جا مونده بود و نیز مطالب سختی که بعد از 3 بار خوندن بازم نتونست بودم مسلط شم برنامه ایی که میرزید باید قابل انعطاف و قابلیت جبران داشته باشه که من جمعه ها رو به سفارش دوستم برای این کار قرار داده بودم موفق باشد در صورت هر گونه سوال به فیس بوک دوستم یا به خودم پیام بدید

havash

New member
سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان. امیدوارم که قدمهای اولو محکم بردارید و تلاش کنید... و تلاش کنید ...و باز هم تلاش کنید تابه هدفتون برسید.
همون طور که قبلا قول داده بودم قرار شد که خدمت دوستان برسم و تجربیات سال قبلمو در اختیار دوستان بذارم. البته معذرت می خوام که با تاخیر این اتفاق افتاد ولی شرایط طوری بود که اجازه نمی داد زودتر از این خدمت عزیزان برسم.به هر حال...:riz513:
سوالی که توی نظرات خصوصی زیاد از من پرسیده شده بود در مورد شیوه ی مطالعه و زمان درس خوندنم بود، راستش نمی دونم شیوه ی مطالعه ی من به کار شما میاد یا نه چون هرکسی به طریقی درسو بهتر می فهمه و واسه یه نفر ممکنه 6 ساعت خوندن در روز کفایت کنه و یه نفر ممکنه به 10 ساعت مطالعه نیاز داشته باشه.به هر حال من شیوه ی مطالعمو می گم امیدوارم که به کارتون بیاد.
من در روز متوسط 8 ساعت مطالعه داشتم. یک ساعت و نیم درس می خوندم و یه ربع استراحت. این یک ساعت و نیم به سه قسمت تقسیم شده بود که 15 دقیقه اول نکات مهم روز قبل رو مرور می کردم، یک ساعت مطالب جدید رو با دقت می خوندم و نکات مهمش رو با ماژیک برجسته می کردم و 15 دقیقه ی آخر دوباره نکات مهم همون روز که علامت زده بودمو یه باره دیگه مرور می کردم و همین روال رو ادامه می دادم تا کتاب تموم بشه. بعد از تموم شدن کتاب دوباره شروع می کردم به مرور نکات مهم علامت گذاری شده و سعی می کردم مفهوم و کلیات فصل رو دوباره برا خودم یادآوری کنم.
یه نکته هم در مورد خلاصه نویسی لازمه که بگم: خلاصه کردن فقط این نیست که شما نکات مهم هر فصل رو توی حاشیه ی کتاب یا هرجای دیگه ای بنویسین.بعضی معتقدند که نوشتن مطالب موجب یادگیری بهتر میشه اما من قبلا این شیوه رو امتحان کردم و چیزی جز تلف شدن وقت برام نداشت اگه شما مفهوم و منظور مطلب رو بگیرین دیگه نیازی نیست که بنویسین به نظر من هدف از خلاصه نویسی اینه که شما موقع مرور مطالب با حجم کمتری از اطلاعات روبرو باشین و نیاز نداشته باشین که کل کتابو دوباره بخونین. من به جای اینکه مطالب رو بنویسم نکات مهمو با ماژیک برجسته می کردم چون نوشتن مطالب زمان زیادی ازم میگرفت.
توی پستهای قبلی دیدم که یکی از دوستان ورزش کردنو بهتون توصیه کرده بودن. شدیدن با ایشون موافقم. مطمئنن برای 8 ساعت مطالعه در روز به بدن شاداب و سرحال نیاز دارین ضمن اینکه اعتماد به نفستون هم با ورزش بیشتر میشه( چیزی که شما خیلی بهش نیاز دارین) همینطور ورزش باعث کاهش تنش و افزایش یادگیر هم میشه. من تا یه ماه مونده به کنکور ورزش می کردم و یکی از اشتباهاتم این بود که اون یه ماهو ورزش نکردم.
مسلمن درس خوندن واسه قبولی توی کنکور نیازه ولی چیزی که شما بیشتر بهش نیاز دارین خودباوری و اعتماد به نفسه.
بچه ها شما باید مثل یک گلادیاتور با همه چیز حتی با خودتون بجنگین تا به هدفتون برسین.
نکته ی آخر: به نتیجه فک نکنین که دشمن آرامشتونه.امروز فقط تلاش کنید فردا دست خداست.
و اما:
راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش
نمی دونم همه چیزو گفتم یا نه اگه بازم سوالی بود یا کمکی ازم بر میومد در خدمتم.
یا حق

sinless_girl

New member
:ad54ad:
سلام به همه ی دوستای گلم سیما هستم؛ تازه اینجارو پیدا کردم و عضو شدم. از آشنایی با تک تکتون خوشحالم و میتونم بگم با هر کدوم تا اندازه ای آشنا هستم چون این تاپیک و تاپیک "شیوه صحیح مطالعه..." رو کااااااامل خوندم...
مدیر راوی جون بعد از اینکه کلی تبریک به تمام دوستای عزیزی که رتبه های خوبی آوردن میگم،
چندتا سوال از آقا هاوش ؛ سارا جون و سپیده ی گل داشتم که نمیدونم تاپیک درستش کجاست... لطف میکنی اگه اینجا درست نبود انتقالش بدی؟
سوالام اینا هستن؛ دوستای گلم هرچندتا و هر کدوم رو که دوس داشتید جواب بدید...
1: کدوم دانشگاه درس خوندید و رشتتون چی بوده؟
2: واسه کنکور کارشناسی هم رتبه بودید؟ اگه آره؛ چند؟
3: تو دوره ی کارشناسی خیلی خوب درس خوندید؟ جز شاگرد اولای کلاستون بودید؟
4: از منابع کنکوری تو دوره ی کارشناسی چیزیش بتون تدریس شده بود؟
5: کلا چند بار کنکور دادید و از این کل، چندبارش آزمایشی بوده چندبار جدی؟
6: روی علوم هم سرمایه گذاری داشتید؟ یا همه ی انرژیتون رو صرف بهداشت کردید؟
پیشاپیش هم ممنونم از لطفتون

sara.sharifi

New member
:ad54ad:
سلام به همه ی دوستای گلم سیما هستم؛ تازه اینجارو پیدا کردم و عضو شدم. از آشنایی با تک تکتون خوشحالم و میتونم بگم با هر کدوم تا اندازه ای آشنا هستم چون این تاپیک و تاپیک "شیوه صحیح مطالعه..." رو کااااااامل خوندم...
مدیر راوی جون بعد از اینکه کلی تبریک به تمام دوستای عزیزی که رتبه های خوبی آوردن میگم،
چندتا سوال از آقا هاوش ؛ سارا جون و سپیده ی گل داشتم که نمیدونم تاپیک درستش کجاست... لطف میکنی اگه اینجا درست نبود انتقالش بدی؟
سوالام اینا هستن؛ دوستای گلم هرچندتا و هر کدوم رو که دوس داشتید جواب بدید...
1: کدوم دانشگاه درس خوندید و رشتتون چی بوده؟
2: واسه کنکور کارشناسی هم رتبه بودید؟ اگه آره؛ چند؟
3: تو دوره ی کارشناسی خیلی خوب درس خوندید؟ جز شاگرد اولای کلاستون بودید؟
4: از منابع کنکوری تو دوره ی کارشناسی چیزیش بتون تدریس شده بود؟
5: کلا چند بار کنکور دادید و از این کل، چندبارش آزمایشی بوده چندبار جدی؟
6: روی علوم هم سرمایه گذاری داشتید؟ یا همه ی انرژیتون رو صرف بهداشت کردید؟
پیشاپیش هم ممنونم از لطفتون

سلام دوست عزیز خوش اومدی... :ad54ad:
1.من دانشگاه خوارزمی درس خوندم و رشته م هم روانشناسی بالینی بود.
2.خیر، من لازمه که بگم از تجربی وارد این رشته شدم.
3.در دانشگاه هم خیلی در س نمیخوندم و متوسط بودم و تا حدودی شب امتحانی :dadad4:
4.نه منبع خاصی تدریس نشد.
5.کلا 2 بار.من سال قبل آزمایشی شرکت کردم و امسال جدی خوندم.
6.اصلا برای علوم نخوندم و از اولش همه انرژیم رو برای بهداشت گذاشتم. :smiliess (3):

zahramirmohamad

New member
سارا جون واسه آمار چه کتاب تستی استفاده کردی؟ کلا چیکار کنیم مثه شما عالی نتیجه بگیریم بهمون منبع معرفی کن:thumbsupsmileyanim:

sara.sharifi

New member
سارا جون واسه آمار چه کتاب تستی استفاده کردی؟ کلا چیکار کنیم مثه شما عالی نتیجه بگیریم بهمون منبع معرفی کن:thumbsupsmileyanim:

عزیزم من برای آمار به دوستان دیگه هم این رو گفتم.خیلی ازین کتاب به اون کتاب نرید فقط یه کتاب تست خوب که شامل سوالات آمار وزارت بهداشت باشه با جوابهای تشریحی تهیه کنید و همون رو تا روز کنکور کار کنید و مسلط بشین. من خودم یه کتاب داشتم از قبل برای انتشارات فرهنگ بود و سوالات آمار کنکور رشته روانشناسی رو داشت. من فقط همین کتاب به علاوه ج ز و ه آماری که داشتم تا کنکور چند بار حلشون کردم و اینکه هرروز حتما آمار رو کار میکردم حتی شده نیم ساعت.
موفق باشید :smiliess (3):

بالا