شیوه صحیح مطالعه برای آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

khojasteh88

New member
دوستان من تو زبان مشکل دارم هنوزم هیچی واسه زبان نخوندم،اصلا هیچ منبعی هم واسه زبان تهیه نکردم
اگه بقیه درسا رو بالا بزنیم و زبان رو هیچی نزنیم امکان قبولی هست؟
به نظرتون اگه بخوام بخونم از الان زبان رو ،چی بخونم یه یا کتاب خلاصه ای معرفی کنید که تهیه کنم
مرسی
:33::33::33::33:

آخرین ویرایش:

.se7en

New member
زبان و آمار پی ساختمان کنکوره ... کاپلان و فیست و کری و....دیوار ها و پنجره ها و مارنات و کودک زینت و نمای اون....

- - - Updated - - -

من همه رو بجز زاهدان انتخاب کرده بودم.. حتی بقیه الله
پس رشد و هیلگارد چی میشه؟اونا مهم تر نیست به خصوص رشد؟حرف شمابیشتر برای کسی درسته که همه درسهارو خوب تو لیسانس خونده باشه.....

.se7en

New member
اگر میخواین واسه علوم بخونین من نمیتونم نظر بدم چون خودم ازش متنفففففففففرم... دوستام این همه تو علوم درس خوندن و هیچ نتیجه بخصوصی نگرفتن....
ولی اگر قصدتون بهداشته بعد از یه مدت که قلق زبان و آمار دستتون اومد برین سراغ دیس ها و بشقاب ها که خییییییییییلی حساس و شکستنین یعنی؟؟؟؟؟ کاپلان و فیست و کری
اینا رو هرجور دوس دارین براش برنامه ریزی کنین موازی یا تک به تک... برای خوندن اینا یه برنامه دارم اگر وااااااااقعا عملی کنین تندتند میتونین مرور کنین...
کاملا موافقم با حرف شما.ولی ریسک نیست علوم نخونیم فقط برای بهداشت بخونیم؟

marjane

New member
سلام
دوستانی که موفق بودن بنظرتون از روی هر فصلی که میخونیم خلاصه تهیه کنیم بهتره یا از روی کتاب بخونیم ؟

- - - Updated - - -

سلام
دوستانی که موفق بودن بنظرتون از روی هر فصلی که میخونیم خلاصه تهیه کنیم بهتره یا از روی کتاب بخونیم ؟

havash

New member
نمره کل خام: 250/50 - نمره کل به درصد: 60/07 - رتبه در سهمیه ازاد:10 رتبه در کل:10

وضعیت مجازبه انتخاب كليه دانشگاههاي پذيرنده رشته امتحاني مي باشيد
نام درس نمره به درصد
اسيب شناسي رواني 71.11
نظريه هاي شخصيت 75.00
نظريه هاي روان درماني 51.67
ارزيابي روانشناختي 46.67
روانشناسي عمومي ورشد 42.22
بنيادهاي بيولوژيكي وفيزيولوژيكي رفتار 80.00
روانشناسي باليني 71.43
اماروروش تحقيق 64.44
زبان عمومي 44.17

sara.sharifi

New member

پیوست‌ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    13.3 کیلوبایت · بازدیدها: 126

sepideeee

New member

پیوست‌ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    14 کیلوبایت · بازدیدها: 126

sara.sharifi

New member
سلام ساراجون
ممنون عزیزم
راسی رمزشاهکارت توی امار چی بوده؟درمورد زبان هم راهنمایی کن به خصوص که منابع زبان هم عوض شده.
تافل ,504,لزگی یامنابع جدید یاهمش؟؟؟؟
راجب آمارم توی یه تاپیک دیگه هم صحبت کردم...
برای آمار اولش رفتم ک ل اس و تا حدودی روی اون کتاب آمار زیستی دنیل مسلط شدیم... بعد من همون ج ز و ه آمارمو و سوالات سالهای قبل روانشناسی رو تا کنکور چند بار حل و مرور کردم، به همین راحتی.هر کتاب تستی که داری همونو حسابی یاد بگیر ... به هوای حرف بقیه و اضطراب از این کتاب به اون کتاب نرو... یه راهو بگیر تا آخرش برو
برای زبان هم فقط یه کتاب تست داشتم که سوالات زبان سالهای پیش وزارت بهداشتو به علاوه کلمات مهمی که توی متنهای سوالات اومده بودن رو داشت. هرروز یا تست میزدم یالغاتش رو مرور میکردم. همین یه کتاب تست هم منبع زبان بنده بود.فکر نمیکنم تغییر منابع زبان خیلی چیزی رو عوض کرده باشه...

آخرین ویرایش:

hamidehjoon

New member
راجب آمارم توی یه تاپیک دیگه هم صحبت کردم...
برای آمار اولش رفتم ک ل اس و تا حدودی روی اون کتاب آمار زیستی دنیل مسلط شدیم... بعد من همون ج ز و ه آمارمو و سوالات سالهای قبل روانشناسی رو تا کنکور چند بار حل و مرور کردم، به همین راحتی.هر کتاب تستی که داری همونو حسابی یاد بگیر ... به هوای حرف بقیه و اضطراب از این کتاب به اون کتاب نرو... یه راهو بگیر تا آخرش برو
برای زبان هم فقط یه کتاب تست داشتم که سوالات زبان سالهای پیش وزارت بهداشتو به علاوه کلمات مهمی که توی متنهای سوالات اومده بودن رو داشت. هرروز یا تست میزدم یالغاتش رو مرور میکردم. همین یه کتاب تست هم منبع زبان بنده بود.فکر نمیکنم تغییر منابع زبان خیلی چیزی رو عوض کرده باشه...

اون کتاب تست زبان چی بوده؟
لزگی به نظرت چطوره؟ اونم سوالای سالای قبله و یه سری تستای اضافی.

sara.sharifi

New member
اون کتاب تست زبان چی بوده؟
لزگی به نظرت چطوره؟ اونم سوالای سالای قبله و یه سری تستای اضافی.
کتاب من این بود : زبان عمومی/ ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت/ تالیف : دکتر احمدرضا اقتصادی و احمد خسروی
راستش من لزگی نگرفتم ولی اونم حتما کتابه خیلی خوبیه، چون خیلی از بچه ها تعریفش رو کردن...یه کتاب خوب داشته باشین و روی همون مسلط بشین کافیه به نظرم.
فقط اینکه زبان رو زود شروع کنید و سعی کنید هرروز بخونید

hamidehjoon

New member
کتاب من این بود : زبان عمومی/ ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت/ تالیف : دکتر احمدرضا اقتصادی و احمد خسروی
راستش من لزگی نگرفتم ولی اونم حتما کتابه خیلی خوبیه، چون خیلی از بچه ها تعریفش رو کردن...یه کتاب خوب داشته باشین و روی همون مسلط بشین کافیه به نظرم.
فقط اینکه زبان رو زود شروع کنید و سعی کنید هرروز بخونید

مرررررررسی ساراجون
اینکه اینقدر خوب به سوالا جواب میدی نشون میده روحیه خوبی برای روانشناس خوب شدن داری چون روانشناسی هم علمه هم هنر و مطمعنم ادمایی مثل تو هنرشو بالذات دارن
مطمعنم توکارت موفق میشی

sara.sharifi

New member
مرررررررسی ساراجون
اینکه اینقدر خوب به سوالا جواب میدی نشون میده روحیه خوبی برای روانشناس خوب شدن داری چون روانشناسی هم علمه هم هنر و مطمعنم ادمایی مثل تو هنرشو بالذات دارن
مطمعنم توکارت موفق میشی

مرسی عزیزم از انرژی مثبتت....شما لطف داری خانوووم :riz304::ad54ad:

henri

New member
مرسی دوستان ک اینقدر با حوصله و صادقانه جواب میدید ممنون
میشه بگید از کی شرو کردید ؟
چند ساعت میخوندید ؟ البته میدونم فرق داره من سرعتم لاک پشتیه ممکنه تو 3 ساعت 10 صفه بخونم ولی شما تو 1 ساعت 30 صفه ؟
ب دوره رسیدید؟
از منابع همش رو خوندید یا کتاب مکملی هم هست ؟

- - - Updated - - -

مرسی دوستان ک اینقدر با حوصله و صادقانه جواب میدید ممنون
میشه بگید از کی شرو کردید ؟
چند ساعت میخوندید ؟ البته میدونم فرق داره من سرعتم لاک پشتیه ممکنه تو 3 ساعت 10 صفه بخونم ولی شما تو 1 ساعت 30 صفه ؟
ب دوره رسیدید؟
از منابع همش رو خوندید یا کتاب مکملی هم هست ؟

henri

New member
سارا و سپیده و زهرا جون میشه بگید علوم چی کار کردید ؟
برای کدوم خوندید ؟ رتبه علومتون چند شد ؟

- - - Updated - - -

و اینکه توصیه تون برا کسی ک هم میخاد برا علوم بخونه هم بهداشت چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

henri

New member
شیوه خوندنتون چ جوری بود ؟ خلاصه برداری ؟ ...
چندتا درس رو با هم شرو میکردید مثلا رشد و بالینی یا اول ی درس مثل رشد رو کامل میخوندید بعد میرفتید سر ی درس دیگه ؟

- - - Updated - - -

برای دوره برنامه خاص و منظمی داشتید ؟ یا کل منابع ک تموم میشد از اول همه رو میخوندید ؟

sepideeee

New member
سارا و سپیده و زهرا جون میشه بگید علوم چی کار کردید ؟
برای کدوم خوندید ؟ رتبه علومتون چند شد ؟

- - - Updated - - -

و اینکه توصیه تون برا کسی ک هم میخاد برا علوم بخونه هم بهداشت چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واسه علوم به هیچ وجه نخوندم و قطعا رتبه ی خوبی نگرفتم !!!
همه انرژیمو گذاشتم سر بهداشت .. واسه همینم هیچ توصیه ای نمی تونم در زمینه ی علوم بکنم

zahra2013

New member
شیوه خوندنتون چ جوری بود ؟ خلاصه برداری ؟ ...
چندتا درس رو با هم شرو میکردید مثلا رشد و بالینی یا اول ی درس مثل رشد رو کامل میخوندید بعد میرفتید سر ی درس دیگه ؟

- - - Updated - - -

برای دوره برنامه خاص و منظمی داشتید ؟ یا کل منابع ک تموم میشد از اول همه رو میخوندید ؟

من اوایل که شروع کرده بودم یه کتابو کامل میخوندم بعد میرفتم سراغ بعدی اما بعد از یه مدت دیدم اینطوری انرژی زیادی ازم گرفته میشه و وقتی میخواستم کتابو دوره کنم خیلی از مطالبو فراموش میکردم واسه همین برنامم رو تغییر دادم و هر روز 4-5 تا کتاب رو میخوندم، مثلا 3 ساعت شخصیتو 3 ساعت رواندرمانیو ....و مارناتو فیزیو و زبانو هرشب 1 ساعت واسشون وقت میزاشتم.

sepideeee

New member
منم از اولش روزمو به چهار قسمت دو ساعته تقسیم کردم ..که همیشه یکیش زبان بود ... دو ساعت که تموم میشد کتابو عوض میکردم ( البته بعد از استراحت)
من خودم از اونجایی که فیست و کوری و سال قبلش خونده بودم تصمیم گرفتم این دو تا درس رو دو دور اخر کار بخونم واسه همین از کاپلان 1 و رشد 1 و بالینی شرو کردم و زبان ( که همیشه بود)
هر کتابی که تموم میشد از فرداش کتاب بعدیو جایگزین می کردم .. بعد کاپلان یک . دو رو یا بابعد از رشد یک دو رو
شما هم تا جایی که میتونین سعی کنین همه ی کتابارو بخونین
پیشنهادم تو دو تا درس مرضی و عمومی اینه که این دو تا رو تو سریه اول خوندن . خیلی دقیق و تمیز خلاصه کنین!!! چون عمومی رو واقعا وقت نمیشه دوره کرد با اینکه اسونه ولی حجم زیادی داره
تو زبان اینکه اصلا دلتنون رو به لغت حفظ کردن خوش نکنین.. چون زیاد به کارتون نمیاد .. من خودم هم هیچوقت لغت حفظ نکردم .. ولی لغتای مهم رو تو هر متنی. می نوشتم و هر روز فقط یه دور مرور میکردم .
و اینکه تو دور اول خوندن دقیق بخونین ولی مثل من خیلی لاک پشت وار نخونین چون تو دوره وقت کم اوردم و اصلا به تست زدن نرسیدم

henri

New member
منم از اولش روزمو به چهار قسمت دو ساعته تقسیم کردم ..که همیشه یکیش زبان بود ... دو ساعت که تموم میشد کتابو عوض میکردم ( البته بعد از استراحت)
من خودم از اونجایی که فیست و کوری و سال قبلش خونده بودم تصمیم گرفتم این دو تا درس رو دو دور اخر کار بخونم واسه همین از کاپلان 1 و رشد 1 و بالینی شرو کردم و زبان ( که همیشه بود)
هر کتابی که تموم میشد از فرداش کتاب بعدیو جایگزین می کردم .. بعد کاپلان یک . دو رو یا بابعد از رشد یک دو رو
شما هم تا جایی که میتونین سعی کنین همه ی کتابارو بخونین
پیشنهادم تو دو تا درس مرضی و عمومی اینه که این دو تا رو تو سریه اول خوندن . خیلی دقیق و تمیز خلاصه کنین!!! چون عمومی رو واقعا وقت نمیشه دوره کرد با اینکه اسونه ولی حجم زیادی داره
تو زبان اینکه اصلا دلتنون رو به لغت حفظ کردن خوش نکنین.. چون زیاد به کارتون نمیاد .. من خودم هم هیچوقت لغت حفظ نکردم .. ولی لغتای مهم رو تو هر متنی. می نوشتم و هر روز فقط یه دور مرور میکردم .
و اینکه تو دور اول خوندن دقیق بخونین ولی مثل من خیلی لاک پشت وار نخونین چون تو دوره وقت کم اوردم و اصلا به تست زدن نرسیدم

مرسی عزیزم
ی سوالی پیش اومد زبان میگن تافل بخونین تافل لغات دیگه ک باید حفظشون کرد ینی این فایده نداره ؟

بالا