شیوه صحیح مطالعه برای آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

rawy

New member
بچه ها دوست من دانیلو خونده بود.... و آمارش بهتر از من بود... لااقل سوادش از من بیشتر بود....
خلاصه من هی میخوندم هی ول میکردم و هیییییی یادم میرفت... طوری که روزای آخر قید آمارو زدم.... وجدانا خیلی سوالای کنکور برام آشنا بود ولی باید بیشتر تمرین میکردم و بیتشر میخوندم.... چون سوالاش نکته ای بود... ار کتاب آمار قلم چی هم استفاده کنین... یکیو میشناسم با خوندم اون آمارو نزدیک 50 زد....
سوالی راجع به آمار ندارین؟

پس برای آمار خوندن دانیل رو پیشنهاد می دین؟
روش تحقیق هم که همون دلاور که منبع هست
هر روز هم آمار بخونیم هم روش تحقیق؟
یا ؟
بعد از ابتدا تست هم بزنیم یا اول کتابا رو بخوینم بعد تست بزنیم؟
(هرچند دوس ندارم اینجوری مو به مو برنامه بگیرم و می دونم درست نیست, اما به هر حال می خوام نظر و تجربه شما رو بدونم)

maria667710

New member
ببین راوی جان گوش کن.. عییییییییییییییییین خودمی.. من این سردرگمی رو تا حتی هفته آخر کنکورم داشتم.... بعدا فهمیدم چیز طبیعی هست....

parand

Well-known member
سلام دوستای گلم..........
ماریا جون به نظرت ما از همین اول امار زیستی بخونبم یا اول دلاورو بخونیم بعد بریم سراغ امار زیستی؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

fada19990

New member
سلام دوستای گلم..........
ماریا جون به نظرت ما از همین اول امار زیستی بخونبم یا اول دلاورو بخونیم بعد بریم سراغ امار زیستی؟؟؟؟؟؟؟

برن جان منظورت از دلاور اماره دلاوره? احتياجه كه اونم خونده بشه? من فك كردم فقط بايد امارزيستي خوند!!!!!!!

parand

Well-known member
برن جان منظورت از دلاور اماره دلاوره? احتياجه كه اونم خونده بشه? من فك كردم فقط بايد امارزيستي خوند!!!!!!!

سلام فدا جون.....
بله عزیزم منظورم امار دلاوره.........
اخه من خودم زیاد از امار سردرنمیارم گفتم شاید خوندن دلاور یکم به امار زیستی کمک کنه و بهتر درکش کنیم.
چون هیچی از امار زیستی نمیدونم........

fada19990

New member
بچه ها دوست من دانیلو خونده بود.... و آمارش بهتر از من بود... لااقل سوادش از من بیشتر بود....
خلاصه من هی میخوندم هی ول میکردم و هیییییی یادم میرفت... طوری که روزای آخر قید آمارو زدم.... وجدانا خیلی سوالای کنکور برام آشنا بود ولی باید بیشتر تمرین میکردم و بیتشر میخوندم.... چون سوالاش نکته ای بود... ار کتاب آمار قلم چی هم استفاده کنین... یکیو میشناسم با خوندم اون آمارو نزدیک 50 زد....
سوالی راجع به آمار ندارین؟
من كتاب امار قلم جي رو دارم ولي زيستي نيست!!! ميكم احتياج امار دلاور رو هم بخونيم????????

fada19990

New member
سلام فدا جون.....
بله عزیزم منظورم امار دلاوره.........
اخه من خودم زیاد از امار سردرنمیارم گفتم شاید خوندن دلاور یکم به امار زیستی کمک کنه و بهتر درکش کنیم.
چون هیچی از امار زیستی نمیدونم........

كلم فكر ميكني اولش يكم سخته،بايد شروع كني من امار ايت الهي رو كرفتم،اول كه قرار بود براي علوم بخونم امار دلاور رو خوندم (2&3فصل)به نظر من مباحثش زياد هم بوشاني نداشت!!!!!

parand

Well-known member
كلم فكر ميكني اولش يكم سخته،بايد شروع كني من امار ايت الهي رو كرفتم،اول كه قرار بود براي علوم بخونم امار دلاور رو خوندم (2&3فصل)به نظر من مباحثش زياد هم بوشاني نداشت!!!!!

اخه میخوام کنکور علومو هم شرکت کنم..........
مشکلم یکی دوتا نیست........

fada19990

New member
ككلم ما خيلي فرصت داريم توكلت به خدا باشه.نظرت جيه اداامه بحثرو بزاريم براي فردا البته با اجازه راوي جان وماريا خانم.

maria667710

New member
وای پنج دقیقه اینترنتم قطع شد ... چقدر سوااااااااااااااااال...
صبر بدین...

maria667710

New member
خب اول جواب سوال راوی راجع به روش تحقیق
راوی اولا با روش تحقیق عین کتابای حفظی دیگه مث هیلگارد نگاه کن... یعنی برنامه جدا که بعد بهت میگم...
باید روزی چندتا سوال آمار حتتتتتتتما حل کنی... حتتتتتتتما....

maria667710

New member
والا من نمیگم نخونین دلاورو... ولی اونایی هم که نخوندن نتیجه گرفتن... من جاتون بودم کتابای خلاصه تر مث قلم چی رو میگرفتم...
ولی گاهی هم تو متنش نکات خاصی هست که گاهی سوال میشه....
بین آمار زیستی و معمولی شباهت خیییییییلی هست.... ولی بعضا راه حل ها متفاوته.... من بودم برای علوم قلم چی و برای بهداشت دانیل رو میخوندم ولی اصصصصصصل کار اینه که تست بزنین.. تسسسسسسسسسسسسسسست.... تسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسست... تسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسست

maria667710

New member
روش صحیح تست زدن....
اول مثلا مبحث احتمالاتو بذارین جلو چشمتون و بخونین...
2: تست حل کنین... اگر بلد بودین سوال رو که هیچ .. بلد نبودین برین از تو پاسخنامه جواب اصلیو ببینین و زمین و زمانو بهم بدوزین تا اون جوابو بدست بیارین...
3: اگر باز هم نشد و راه حا پیدا نکردین برین مرحله اول پاسخ رو که مثلا یه فرمول هست بخونین و سعی کنین بقیشو خودتون جواب بدین... و اگر باز هم نشد بقیه مراحل... اگر دیدین خیییییییلی اوضاع داغونه یا رو(بحث همون سوال.. نه کل ج ز وه) بخونین یا از یه متخصص سوال کنین...
برید با بچه های اپیدمیولوژی و آمارزیستی دوست شین:smiliess (3):

maria667710

New member
بچه ها باور کنین مباحث این دوتا یکین... ولی دیدشون متفاوته... مث دید یونگ و آدلر..:smilies:
درکل آمار زیستی شیرین تره....

- - - Updated - - -

میشه پا به پای هم خوندشون... مخصوصا فصلای اول... مهم تست زدن و فعال نگه داشتن ذهنه و این که با انواع و اقسام سوالای آمار آشنا شین...

maria667710

New member
وای خدا سوال راوی راجع به برنامه ریزی..:14:

- - - Updated - - -

ببین اول برام بگو بهداشت یا علوم؟؟؟؟ خیلی مهمه... کدومش برات تو اولویته؟

- - - Updated - - -

اگه نبودم بدونین اینترنتم قطعه... من بدون خدافظی نمیرم...:dadad4:

rawy

New member
روش صحیح تست زدن....
اول مثلا مبحث احتمالاتو بذارین جلو چشمتون و بخونین...
2: تست حل کنین... اگر بلد بودین سوال رو که هیچ .. بلد نبودین برین از تو پاسخنامه جواب اصلیو ببینین و زمین و زمانو بهم بدوزین تا اون جوابو بدست بیارین...
3: اگر باز هم نشد و راه حا پیدا نکردین برین مرحله اول پاسخ رو که مثلا یه فرمول هست بخونین و سعی کنین بقیشو خودتون جواب بدین... و اگر باز هم نشد بقیه مراحل... اگر دیدین خیییییییلی اوضاع داغونه یا رو(بحث همون سوال.. نه کل ج ز وه) بخونین یا از یه متخصص سوال کنین...
برید با بچه های اپیدمیولوژی و آمارزیستی دوست شین:smiliess (3):

دمت گررررم
نوووووووش جونت قبولیت واقعاااااااااا
با اینهمه پشت کار بایدم قبول می شدی, حلالت باشه :riz304:
رمز موفقیتت جدای همه ی راهنمایی های خوبت اینه که خواستی, فقط یه چیز رو خواستی
یه سوال : به رسیدن به هدفت هم کاملا باور داشتی یا نه؟

maria667710

New member
مرسی راوی جان لطف داری...
بخدا شب وروز گریه میکردم..... ناامید که خییییییییلی میشدم.... ولی همش میگفتم بیخیال ناامیدی... باید ادامه بدم... آخه میدونی پارسال خیلیا بیخودی قبول شدن... همه میگفتن راحت میشه بهداشت قبول شد... ولی من این حرفو جدی نگرفتم و همش میگفتم نه... نمییشه الکی قبول شد.. حتما امسال سخت میاد سوال.... همش میگفتم باید از اینی هم که هست بالاتر باشه سطحم... مثلا میگفتم چون پارسال فلانی با میانگین درصد50 قبول شده دلیل نمیشه من به این درصد راضی بشم.. شاید میانگین درصد امسال 80 باشه....
کلا همش تو استرس بودم...:1dco2x0p1lilzhfpg1t

- - - Updated - - -

:smiliess (14):

maria667710

New member
هووووووووووووووووووووووووووو
کاااااااااااار روزانه... یکم هم شیطون بودم... سریال گریز آناتومیو نگاه میکردم... فیس بوک میرفتم... سر بعضی مسائل خونوادگی تاااااااا دلت بخواد حرررررررررررص میخوردم و گریه میگردم... خیلی سال سختی بود... شاید یکی از دلایل سختی هام مشکلات خونوادگی و در گیری های فکری عجیب و غریبی بود که عیییییین خوره به جونم افتاده بود... اصن فکر نکنین من تو یه محیط کاااااااملا آروم و بی دغدغه درس خوندم...
مخم منفجر میشد از انواع فکر... بیشترین وقت تلفیام هم مال فکرای بیخود بود

maria667710

New member
خب الان دهه اول شهریوره و واسه جفت کنکورا میتونین رتبه های خوب بیارین .. مخصوصا اگر واقعا منابع علومو میدونین... چون اگه من میدونستم واقعا درست براش درس میخوندم...

maria667710

New member
حالا برنامه ریزی... ولی اول بزارین راجع به زبان هم حرف بزنیم... خیییییییلی مهمه

بالا