شرایط ورود به مقطع دکتری پرستاری

خزر

New member
دکتری تخصصی پرستاری: Nursing (phd)‏

بالاترین مقطع تحصیلی این رشته است. دانش آموختگان این دوره می‌توانند به عنوان اعضاء هیئت علمی در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و تحقیقاتی کشور انجام وظیفه نمایند.شرایط ورود به دوره دکتری پرستاری

1.داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی.

2.داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا دکتری حرفه‌ای یا بالاتر، متناسب با رشته تحصیلی مورد تقاضا، از یکی از دانشگاههای داخل و خارج کشور که حسب مورد به تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد.

تبصره: تشخیص اینکه دارنده کدام دانشنامه در کدام رشته می‌تواند تحصیل کند و همچنین تعیین شرایط تطبیق، با گروه برنامه ریزی ذی‌ربط در شورای عالی برنامه ریزی است.

1.قبولی در امتحانات اختصاصی ورود به دوره دکتری Ph.D.

2.داشتن معرفی نامه، مبنی بر صلاحیت تحصیل در دوره دکتری Ph.D حداقل از ۲ نفر از استادان قبلی داوطلب.

3.کسب نمرهٔ قبولی در یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی زیر:

MCHE حداقل نمره = ۵۰
TOFEL حداقل نمره = ۴۸
IELTS حداقل نمره = ۵۰
MELAB حداقل نمره = ۷۰


[h=2]طول دوره و ساختار آن[/h]کمینه و بیشینهٔ مجاز طول دوره دکتری تخصصی (Ph.D) پرستاری طبق آئین نامه مصوب شورایعالی برنامه ریزی است و دروس بصورت واحدی ارائه می‌شود. این دوره شامل دو مرحله آموزشی و پژوهشی می‌باشد. مجموع واحدهای آموزشی و پژوهشی در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) پرستاری ۴۵ واحد می‌باشد.


  • مرحله آموزشی: تعداد کل واحدهای مرحله آموزشی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) پرستاری ۲۵ می‌باشد.
  • مرحله پژوهشی: تعداد واحد در مرحله پژوهشی ۲۰ واحد و به صورت پایان نامه می‌باشد که باتوجه به علاقه دانشجو و نیاز جامعه در یکی از عرصه‌های خاص تهیه و تدوین خواهد شد.[SUP][[/SUP]

 
آخرین ویرایش:
بالا