سوال منبع میکروب؟؟؟

avenger.1992

New member
سلام من همه ی انجمن رو زیر رو کردم اما هنوز در مورد 2 درسم به نتیجه نرسیدم که چی بخونم(برای ارشد ایمنی)
1-سلولی مولکولی:
الف)خلاصه لودیش + مهدوی:میگن مهدوی رفرنس نیس بدرد نمی خوره...بعضیا میگن خوبه>>
ّب)مریم خالصی: میگن حداکثر تا 50 درصد جواب می ده
ج)مجد:میگن قدیمی شده به روز نییس
2-میکروب:
الف)کتاب دکتر بهادر:میگن رفرنس نیسس شاید یه سال خوب بود سال دیگهه نه
ب)مورای.جاوتز زینسر؟؟؟
لطفا دوستان بگن منبعی که میشه روش حساب کرد برای این 2 درس چیه؟؟اگه دلیلشم بگید ممنون میشم
در ضمن کنکور من 93 هس
با تشکر....

aaram

New member
سلام من همه ی انجمن رو زیر رو کردم اما هنوز در مورد 2 درسم به نتیجه نرسیدم که چی بخونم(برای ارشد ایمنی)
1-سلولی مولکولی:
2-میکروب:
ب)مورای.جاوتز زینسر؟؟؟
لطفا دوستان بگن منبعی که میشه روش حساب کرد برای این 2 درس چیه؟؟اگه دلیلشم بگید ممنون میشم
در ضمن کنکور من 93 هس
با تشکر....

سلام. درباره سلولی مولکولی نمی دونم.ولی برای میکروب به نظر من همون کتاب بهادر+مورای کافی هست و نیازی به خوندن زینسر و ...نیست.با آروزی موفقیت

omid9030

New member
1-سلولی مولکولی:
2-میکروب:
ب)مورای.جاوتز زینسر؟؟؟
در ضمن کنکور من 93 هس
با تشکر....

سلام من هم در مورد سلولی سردرگم بودم
ولی دراخر با راهنمای هایی که بچه های که ژنتیک پزشکی شدن بهم دادن
دراخر به این نتیجه رسیدم که لودیش 3جلدی رو بخونم
من هم مث شما میخام برا کنکور 93 اماده بشم
موفق باشید:riz304:

avenger.1992

New member
سلام من هم در مورد سلولی سردرگم بودم
ولی دراخر با راهنمای هایی که بچه های که ژنتیک پزشکی شدن بهم دادن
دراخر به این نتیجه رسیدم که لودیش 3جلدی رو بخونم
من هم مث شما میخام برا کنکور 93 اماده بشم
موفق باشید:riz304:
سلام مرسی امید جان اما لودیش زیاده تو باید اونو چند دفعه مرور کنی...مرور خیلی مهمه

aaram

New member
راستی جاوتز چطوره؟؟؟

جاوتز هم خوبه.ولی خوب همین کتاب بهادر یه دسته بندی و خلاصه بندی هست. ولی هرکتابی خونده بشه باید مورای هم بخونید علاوه بر اون. چون توی کتاب مورای نکات بالینی هست که توی کتابهای دیگه نیست

Taraa

Well-known member
عاغا من از همینجا اعلام میکنم کتاب مجید مهدوی رو به هیچ عنوان روش حساب باز نکنید
من این اشتباهو کردم شما تکرار نکنید
فقط همون لودیش سه جلدی

avenger.1992

New member
عاغا من از همینجا اعلام میکنم کتاب مجید مهدوی رو به هیچ عنوان روش حساب باز نکنید
من این اشتباهو کردم شما تکرار نکنید
فقط همون لودیش سه جلدی
سه جلد؟میرسی که مرور کنی؟
من خلاصه لودیش دارم

somaye 21

New member
سلام
بچه ها من هنوز گیر سلولیم،نمیدونم از روی چی بخونم اصلا
میخواستم مهدوی و بگیرم با سلولی برای کنکور خسروی،اما الان که چند تا تاپیک و زیر و رو کردم،گفتن مهدوی خوب نیست،سرفصلای لودیش و این کتاب برای کنکور با هم فرق داره...
وای بچه هاااااا،خیلی گیجم الان،یکی یه جواب محکم بده

avenger.1992

New member
سلام
بچه ها من هنوز گیر سلولیم،نمیدونم از روی چی بخونم اصلا
میخواستم مهدوی و بگیرم با سلولی برای کنکور خسروی،اما الان که چند تا تاپیک و زیر و رو کردم،گفتن مهدوی خوب نیست،سرفصلای لودیش و این کتاب برای کنکور با هم فرق داره...
وای بچه هاااااا،خیلی گیجم الان،یکی یه جواب محکم بده

منم خیلی دنبال منبع گشتم اما سلولی هیچ وقت استاندارد نبوده
من مدتیه لودیش میخونم راضیم همه ی تستا رو پوشش میده

somaye 21

New member
منم خیلی دنبال منبع گشتم اما سلولی هیچ وقت استاندارد نبوده
من مدتیه لودیش میخونم راضیم همه ی تستا رو پوشش میده

لودیش من مال 2008 البته چاپ 91
فصلاشو مینویسم،ببینین برای شما هم همیناست یا فرق داره
1/زندگی با سلولها آغاز می شود2/ساختارهای شیمیایی3/ساختارها و عملکرد پروتئین4/مکانیسم پایه ای5/تکنیک های ژنتیک مولکولی6/ژن ها،ژنومیکس و کروموزوم7/کنترل بیان ژن درسطح رونویسی8/کنترل بیان ژن بعد ازسطح رونویسی9/مشاهده،تفکیک و کشت سلولها10/ساختار غشاهای زیستی11/انتقال یون ها و مولکولهای کوچک از غشا12/انرژتیک سلولی13/حرکت پروتئین ها به غشاها و اندامکها14/حمل و نقل وزیکولی،ترشح و آندوسیتوز15/پیام رسانی سلولی16i/پیام رسانی سلولی17ii/سازماندهی و حرکت سلولی 18i/سازماندهی و حرکت سلولی19ii/یکپارچگی سلولها در بافت ها20/تنظیم چرخه ی سلول یوکاریوتی21/تولد،رده بندی و مرگ سلول22/زیست شناسی سلولی و مولکولی تکوین23/سلولهای عصبی24/ایمنی شناسی25/سرطان

همه ی این فصلارو باید بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

love virology

New member
برا سلولی به نظر من آلبرتس و لودیش خوبه برا مولکولی مجید مهدوی و کتاب ک ل ا س یک تا ژنومیک حسن اکرامی / مریم خالصی رو خیلی تعریفشو شنیدم ولی انگار بیشتریا میگن برا وزارت علوم خوبه

avenger.1992

New member
لودیش من مال 2008 البته چاپ 91
فصلاشو مینویسم،ببینین برای شما هم همیناست یا فرق داره
1/زندگی با سلولها آغاز می شود2/ساختارهای شیمیایی3/ساختارها و عملکرد پروتئین4/مکانیسم پایه ای5/تکنیک های ژنتیک مولکولی6/ژن ها،ژنومیکس و کروموزوم7/کنترل بیان ژن درسطح رونویسی8/کنترل بیان ژن بعد ازسطح رونویسی9/مشاهده،تفکیک و کشت سلولها10/ساختار غشاهای زیستی11/انتقال یون ها و مولکولهای کوچک از غشا12/انرژتیک سلولی13/حرکت پروتئین ها به غشاها و اندامکها14/حمل و نقل وزیکولی،ترشح و آندوسیتوز15/پیام رسانی سلولی16i/پیام رسانی سلولی17ii/سازماندهی و حرکت سلولی 18i/سازماندهی و حرکت سلولی19ii/یکپارچگی سلولها در بافت ها20/تنظیم چرخه ی سلول یوکاریوتی21/تولد،رده بندی و مرگ سلول22/زیست شناسی سلولی و مولکولی تکوین23/سلولهای عصبی24/ایمنی شناسی25/سرطان

همه ی این فصلارو باید بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من فقط ایمنی شناسی و سرطان رو چون از ابوالعباس میخونم نمیخونم..نه همینه فقط شنیدم که 2013 هم اومده از دوستانی که اونو تهیه کردن بپرسید

TrueLove90

New member
...

میشه بگین این کتاب تالیفی میکروب دکتر عباس بهادر ، اسم کاملش چی هست ؟
واسه چه انتشاراتی هست ؟؟
فقط باکتری رو پوشش میده دیگه ؟؟؟

گفتین این کتاب تالیفی با مورای بهادر کافی هست ؟
من اول دارم مورای میخونم ! تالیفی رو ندیدم

...

آخرین ویرایش:

avenger.1992

New member
...

واسه چه انتشاراتی هست ؟؟

...

انتشارات کتابخانه ی فرهنگ

Immunity

Well-known member
...

واسه چه انتشاراتی هست ؟؟

...
سلام دوستان این درس میکروبم شماکابوس واسه بچهای ایمنیاا.....اصن نمیشه خوند اینقدرکه بی روحه!!!راجبه منبع میکروب اخیرا کتاب 7استاد منتشرشده کتاب کامل وخوبیه...دوستان یه نظر باین کتاب بندازن خوبه

Farzan

New member
سلام دوستان این درس میکروبم شماکابوس واسه بچهای ایمنیاا.....اصن نمیشه خوند اینقدرکه بی روحه!!!راجبه منبع میکروب اخیرا کتاب 7استاد منتشرشده کتاب کامل وخوبیه...دوستان یه نظر باین کتاب بندازن خوبه

بی روحی رو خودت به این درس القا میکنی . حداقل خودت به امضاء ایی که گذاشتی معتقد باش. فرض کن میکروب صخره و سنگ توی مسیرته اگه نباشه که از صدای زیبای آب بی بهره میمونی....

زینسر منبع بسیار جامع و کاملیه به شرط اینکه با دقت خوند و مستلزم زمان. ولی مورای خیلی سبک تره شاید به دردتون بخوره. جاوتز هم مناسب هست ولی نه به اندازه ی شهرتش. ولی ویروس جاوتز فوق العاده است.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

PMN

New member
بچه ها من جاوتزو یه دور واسه امتحان میکروب خوندم به نظرم خوب نبود. اگه به نظرتون جواب میده همونو بخونم چون قبلا یه دور خوندمش کارم راحتتر میشه! اگه نه به نظرتون بهتره بهادربخونم یا مورای؟ :smilies-azardl (181

بالا