سوالات طلایی باکتری شناسی

az_sa_ja

New member
سلام با نظر شما موافقم ولی این تاپیک به عنوان سوالات طلایی میکروبیولوژی هستش وسوالات طلایی فرق داره با سیستم سوالای دیگه
به نظر من باید اول یه فصلی را تعیین کنید و از همون فصل سوال بدید/این جوری نمیشه/چون یکی خونده یکی نخونده/اقای دکتر از همون فصل اول شروع کرد فصل دانشمندان

sokot

New member
به نظر من باید اول یه فصلی را تعیین کنید و از همون فصل سوال بدید/این جوری نمیشه/چون یکی خونده یکی نخونده/اقای دکتر از همون فصل اول شروع کرد فصل دانشمندان

منم با نظر باسیلوس موافقم از همون فصل دانشمندان شروع کنیم تا همه با هم بریم جلو. اینجوری نه ج سوالارو میدیم نه نخونده میشه گشت و ج سوالارو پیدا کرد.پس از اول شروع کنیم اگه موافقین از شنبه هرکی سوال از این قسمت داره بذاره اینجا تا ج بدیم

az_sa_ja

New member
سلام
باز این تاپیک غیر فعال هنوز
بچه ها بیاین سوالای طلایی کنکوری طرح کنین با هم جواب بدین

az_sa_ja

New member
ليپو پلي ساكاريد كدام باكتريها
2كتو دي اكس اكتولوزونيك اسيد ندارد

az_sa_ja

New member
يپو پلي ساكاريد كدام باكتريها
2كتو دي اكس اكتولوزونيك اسيد ندارد ؟

az_sa_ja

New member
كدام با كتريها با استفاده از باز ارايي فيلامان هاي اكتين روند پاتو ژنسيته خود را بهپيش ميبرند؟

az_sa_ja

New member
كئام باكتريها با استفاده از هيستو پاتولوژي اتصال تخريب A/E histologyبه سلول اسيب مي زنند؟

az_sa_ja

New member
دليل اينكه شيگا لايك توكسين سبب اسيب به كليه و روده باريك شده ولي عفونت ايشريشياي انتروهموراژيك در كولون است چه مي باشد؟

arezoomand

New member
در مورد كدام باكتريها كشت خون حائز اهميت نيست؟
کورینه باکتریوم دیفتری برای ایجاد علائم نیاز به ورود به خود و ایجاد باکتریمی ندارد پس کشت خون مفید نیست/در بیماری سندروم فلسی شدن پوست استافیلوکوکوس اورئوس هم کشت خون منفی است/فعلا تا همین حد خوندم.

az_sa_ja

New member
در مورد گرم مثبتها این حرف تا حدودی صدف میکنه من منظورم در کل بود
البته جواب شما درست هست ولش شما فقط بخشو اسم بردید
در مورد سندرم شوک توکسیک هم با ید کشت خون منفی بشه چون سم معمولا منشا یا دستگاه زنیتال یازخم و حاصل ایجاد سم هستش
کورینه باکتریوم دیفتری برای ایجاد علائم نیاز به ورود به خود و ایجاد باکتریمی ندارد پس کشت خون مفید نیست/در بیماری سندروم فلسی شدن پوست استافیلوکوکوس اورئوس هم کشت خون منفی است/فعلا تا همین حد خوندم.

arezoomand

New member
بله فقط این دوتا نیست منم تا حدی که خونده بودم جواب دادم.چون هنوز کل کتابو نخوندم .فقط از فصلایی که خوندم جواب دادم.

arezoomand

New member
کدام باکتری ها از فرضیه کخ پیروی نمی کنند؟1.مایکوباکتریوم لپره(باسیل گرم مثبت )2.تروپونما پالیندروم (اسپیروکت )(در محیط های کشت فاقد سلول رشد نمی کنند)

arezoomand

New member
جلوگیری از ادغام فاگوزوم و لیزوزوم در کدام باکتری ها دیده میشود ؟

arezoomand

New member
تفاوت سندروم شوک سمی استافیلوکوکی و استرپتوکوکی در چیست؟

arezoomand

New member
اگزوتوکسین کورینه باکتریوم دیفتری از نظر عمکرد و محل حضور ژن به کدام اگزوتوکسین ها شبیه است؟

بالا