سم شناسی های 93 حرکت!!!!!!!!!!!

Negar.T

New member
سلام خسته نباشید ببخشید شما چه منابعی دارید واسه ارشد سم میشه بگید مرسی ممنون راستی وضعیت چطوره خوب خوندین ؟؟؟..............///////////

Negar.T

New member
سلام خسته نباشید ببخشید تقریبا من تازه شروع کردم ؟ لطفا منابعی که میخونید برام بگید خیلی خیلی ممنونم تشکر

Ana67

New member
سلام خسته نباشید ببخشید تقریبا من تازه شروع کردم ؟ لطفا منابعی که میخونید برام بگید خیلی خیلی ممنونم تشکر
سلام.مرسی.شما هم خسته نباشید
منابعی که من میخونم:
شیمی( مورتیمر و کتاب برای کنکور )
بیوشیمی( محمدی_برای کنکور_از لنینجر تا استرایر__)
زیست( خلاصه گایتون_هیئت مولفان_برای کنکور_تست )
سم شناسی که از فروشگاه علوم پزشکی تهیه کردم
دارو هم کاتزونگ
بازم اگه چیزی یادم اومد بهتون میگم.موفق باشین

zy zy

New member
سلام
زیست شناسی: فیزیولوژی گایتون و مرور جامع آقای قادری
شیمی: مورتیمر
بیوشیمی: ضروریات محمدی و کتاب پاسالار
سم و دارو هم مث آناجون
زبان : درسنامه لزگی و کتاب زبان برای دانشجویان پزشکی

Negar.T

New member
سلام لبخن خسته نباشی بابا شما خیلی خوب خوندین من که تازه شروع کردم دیر نشده به نظرتون ؟ راستی در مورد این رتبه یک اصفهان که گفتید از کی شروع کرده بوده درصددا چه طوری بوده اگه بگید بهم ممنون میشم راستی یک شهر و دانشگاه خوب مثل مشهد چه رتبه و درصد دای مخاد بی زحمت راهنماییم کنید آخه می ترسم امسال قبول نشم مرسی تشکر فقط خیلی خیلی خیلی زود جواب بدید ؟مرسی تشکر راستی شما ها از کی شروع کردین ؟؟>

Negar.T

New member
دوستان من هنوز ثبت نام نکردم تا کی وقت داره دیر نشه یکی خبر بده ؟ زود زود
اخه مدارکام کامل نیست چکارکنم

گلبرگ

New member
دوستان من هنوز ثبت نام نکردم تا کی وقت داره دیر نشه یکی خبر بده ؟ زود زود
اخه مدارکام کامل نیست چکارکنم[/QUOTE
عزیزم نگار جان تا سوم اسفند مهلت ثبت نام داری پس نگران نباش
در مورد اینکه الان واسه شروع دیر شده یا نه میتونم بگم اگه از حالا تا کنکور حداکثر وقتت وبذاری ان شاالله قبول میشی..یعنی حدودا باید روزی 8 -9 ساعت بخونی،البته این نظر منه و بستگی به پایه علمیت هم داره
موفق باشی

zy zy

New member
سلام دوستان کلی سوال دارم، ببخشید زیاده :21:

* کدام هورمون نقش ضد تنظیمی در رابطه با افزایش سطح اسیدهای چرب آزاد دارد؟
الف) اپی نفرین
ب) انسولین
ج) نوراپی نفرین
د) کورتیزول

* دربیماری یرقان انسدادی فعالیت کدام آنزیم کاهش می یابد؟
1- آلکالن فسفاتاز
2- ggt
3- lpl
4- 5-نوکلئوتیداز

* در کدام ناحیه غذای درحال گوارش دارای باکتریهای کمتری است؟
1- در هنگام عبور از پیلور
2- هنگام حرکت در مری
3- نیمه دوم روده باریک
4- روده بزرگ

*عمل کدامیک شبیه نقش دی اکسید کربن موجود درهوا در تغییر قطر مجاری تنفسی است؟
1- استیل کولین
2- اعصاب سمپاتیک
3- هیستامین
4- اعصاب پاراسمپاتیک

* نقش دی اکسید کربن موجود درهوا در تغییر قطر مجاری تنفسی مشابه کدام است؟
1- استیل کولین
2- اعصاب سمپاتیک
3- هیستامین
4- اعصاب پاراسمپاتیک

این دوتا سوال دقیقا یه جواب باید داشته باشن ولی دوتا جواب متفاوت دارن ؟؟؟؟؟!!!!!!

*از کدام طریق میزان سرب بیشتری به بدن انسان جذب میشود
1- مصرف مواد غذایی
2- مصرف آب آشامیدنی
3- استنشاق از هوا
4- تماس با مواد سرب دار

***** آمیلویید چیه ؟؟؟که با الزایمر همراهه

* با کدامیک از مراکز عصبی گیرنده های دما در پوست ارتباط مستفیم دارد/
1- نخاع
2-تالاموس
3- قشر خاکستری مخ
4- هیپوتالاموس

* در کدامیک از لوبهای مغز ناحیه ای که در ان اطلاعات و خاطرات حس های بینایی شنوایی و پیکری با یکدیگر ترکیب میشوند ، قرار گرفته است؟
1- آهیانه
2- گیجگاهی
3- پیشانی
4- پس سری

* درصورت افزایش مقدار کلسیم تاحد سمی ، ذخیره و سم زدایی ان برعهده کدام اندامک زیر است؟
1- لیزوزوم
2- PER
3- SER
4- میتوکندری

* کدامیک ترشح انسولین را مهار میکند؟
1- گالانین
2- گلوکاگون
3- هورمون رشد
4- پپتید مهاری معده

آخرین ویرایش:

Ana67

New member
zy zy جون اینا چ سختننن
مطمئن نیستم.ولی فکر کنم درست باشه.بقیشونو شک دارم
2 )5 نوکلوتیداز
7 )هیپوتالاموس
8 )آهیانه
9 )SER
10) گلوکاگون
بقیه ر مطمئن شدم میگم

آخرین ویرایش:

zy zy

New member
مرسی عزیزم ، سختیش به کنار جواباشونم عجیبه !! اونی که ما فکر میکنیم ینی در واقع مطمئنیم نیست من تو دوتا منبع هم نگاه کردم
همه این سوالاهم مال ارشد سم سالای قبله
مثلا واسه مرکزی که با گیرنده های دما تو پوست رابطه مستقیم داره اینا گفتن نخاع ولی اصلا با عقل جور درنمیاد
این سوالا بدجور رو اعصابمه!!!! :smiliess (2):

intereza7

New member
سلام بچه ها.برا زیست شناسی من فیزیولوزی خلاصه گایتون رو دارم دارم.کافیه یا برم کاملشو بگیرم؟شدیدا موندم تو این قضیه.خواهشا کمک.

zy zy

New member
سلام بچه ها.برا زیست شناسی من فیزیولوزی خلاصه گایتون رو دارم دارم.کافیه یا برم کاملشو بگیرم؟شدیدا موندم تو این قضیه.خواهشا کمک.
سلام ، خوش اومدی
به نظر من همون چکیده رو خوب بخونی کافیه چون الان وقت زیادی واسه اون حجم کتاب نداری ، بهتره مختصر و مفید بخونی ولی تست زیاد کار کن خیلی کمک میکنه

zy zy

New member
دوستان خیلی کم پیدا شدینا ، فقط من و آناجون هرروز میایم هیچ خبری نیست اینجا ، این دو حالت داره یا اینکه حسابی مشغولین :smilies-azardl (181:smilies-azardl (181:smilies-azardl (181 که وقت ندارین این طرفا بیاین یا اینکه خدایی نکرده بیخیال شدین که امیدوارم اینطور نباشه
بابا یه 10 دقیقه رو هم به گروهتون اختصاص بدین همه گروها فعالن جز ما !!!!

Ana67

New member
سلااام.خسته نباشییییین
کجایین بچه هاااا
:smilies-azardl (181
مشغول خوندنییین.اینجا هم بیاین
:smilies-azardl (113

golnoush_a

New member
سلام به همه بچه های سم شناسی،
منم مثل همه شما امسال تصمیم گرفتم سم شناسی شرکت کنم، ولی روز ثبت نام این تصمیمو گرفتم!!! نه کتابی ، نه ای، هیچی به هیچی
راستش الان که دیدم شماها از خیلی وقت پیش شروع کردین...یه خورده نا امید شدم ولی دیگه چه میشه کرد، دیر شده ولی باید سعیمو بکنم،....شمام یه خرده روحیه بدین به من لطفا!!!!
بچه ها من چه جوری بخونم ؟ چی بخونم؟ تست چی بخرم؟ الان هیج کتابی ندارم، لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید، ضمنا من کتاب مورتیمر و از کتابخونه گرفتم ولی احساس میکنم زیاد به درد نمیخوره، کتاب خلاصه تری سراغ ندارید واسه شیمی؟ چون من فکر نمیکنم تو این مدت 3 ماهه بتونم کتاب بخونم ....باید فقط به خلاصه و تست اکتفا کنم که اونم نمیدونم چقد جواب میده.....بچه ها کجاییییین؟؟؟

intereza7

New member
بچه ها دارو شناسیو از کجا میشه پیدا کرد؟برا سم شناسی من 2 فصل اول سم شناسیو خریدم از سایت همین کافیه یعنی؟

zy zy

New member
سلام به همه بچه های سم شناسی،
منم مثل همه شما امسال تصمیم گرفتم سم شناسی شرکت کنم، ولی روز ثبت نام این تصمیمو گرفتم!!! نه کتابی ، نه ای، هیچی به هیچی
راستش الان که دیدم شماها از خیلی وقت پیش شروع کردین...یه خورده نا امید شدم ولی دیگه چه میشه کرد، دیر شده ولی باید سعیمو بکنم،....شمام یه خرده روحیه بدین به من لطفا!!!!
بچه ها من چه جوری بخونم ؟ چی بخونم؟ تست چی بخرم؟ الان هیج کتابی ندارم، لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید، ضمنا من کتاب مورتیمر و از کتابخونه گرفتم ولی احساس میکنم زیاد به درد نمیخوره، کتاب خلاصه تری سراغ ندارید واسه شیمی؟ چون من فکر نمیکنم تو این مدت 3 ماهه بتونم کتاب بخونم ....باید فقط به خلاصه و تست اکتفا کنم که اونم نمیدونم چقد جواب میده.....بچه ها کجاییییین؟؟؟
سلام بر شما
شما چون یه خورده دیر شروع کردی باید خیلی بیشتر ازما وقت بذاری اگه کل روز وقتت آزاده تا جایی که مغزت میکشه بخون ! منابعو که تو دفترچه نوشته ولی هرکی یه منبعی واسه خودش داره معمولا ، من نمیتونم بگم کدوم منبع بهتره ولی کتابایی که خودم خوندم و دارم میخونم :
بیوشیمی : ضروریات دکتر محمدی+ بیوشیمی پاسالار
زیست شناسی: چکیده فیزیولوژی گایتون + مرور جامع زیست شناسی قادری
شیمی که همون مورتیمر رو خوندم ( با شیمی مشکل اساسی دارم من )
سم شناسی که ش تو همین سایت هست
داروشناسی هم فصل اول و دوم کتاب داروشناسی پایه و بالینی کاتزونگ هستش که تو همه کتابخونه ها پیدا میشه
زبان کلا منابعش عوض شده ولی من لزگی رو خوندم + زبان برای دانشجویان پزشکی که جزو منابعه
تستای چندسال قبل رو هم اگه بخونی خیلی کمک میکنه

آخرین ویرایش:

Ana67

New member
من دارم شیمی رو دوره میکنم ولی انگار نه انگار که 1 دور خوندمش
بدم میاااااد:mad_majidonline:

بالا