ساز و کار صدور پروانه حرفه ای پرستاران در سازمان نظام پرستاری آماده است

Persian-Masoud

New member
معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری گفت: با توجه به موافقت وزیر بهداشت با واگذاری صدور پروانه کار حرفه ای پرستاران، ساز و کار این برنامه در سازمان نظام پرستاری آماده است.
ساز و کار صدور پروانه حرفه ای پرستاران در سازمان نظام پرستاری آماده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از پانا، یعقوب قدسیان، با اشاره به موافقت وزیر بهداشت برای اجرای قانون صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران گفت: این موضوعی مغفول مانده است که سال ها پیش باید انجام می شد چرا که معتقدیم پرستاری با جان انسان سر و کار دارد و باید هر پرستار مجوز کار داشته باشد.

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: سال های اوایل انقلاب در دانشگاه ها امتحانی تحت عنوان فاینال برگزار می شد و با آن به پرستاران مجوز کار داده می شد، اما آن امتحان حذف شد و الان با توجه به سرعت پیشرفت علم و علوم پزشکی هر چهارسال یکبار برنامه ها تجدید می شود.

وی با تأکید بر اینکه پرستاران باید پروانه کار داشته باشند، خاطرنشان کرد: صدور پروانه صلاحیت حرفه ای را هم می تواند وزارت بهداشت انجام دهد و هم به نظام پرستاری واگذار شود. در واقع می توان گفت برون سپاری این موضوع کار خوبی است که ساز و کار آن آماده است و مصمم به اجرای آن هستیم تا یکساله مجوزها صادر شوند.

قدسیان با اشاره به روش های اجرای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران گفت: روش هایی باید وجود داشته باشد این موضوع مصوبه هیئت دولت را دارد و باید راهکار اجرایی آن به هیئت مدیره ‌های پرستاری ابلاغ شود.

لازم به ذکر است، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت هفته گذشته موافقت خود را در مورد صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران اعلام کرد و گفت: همانگونه که مجوز صدور پروانه صلاحیت حرفه ای به سازمان نظام پزشکی واگذار شده است با واگذاری این مسئولیت به سازمان نظام پرستاری نیز موافق هستیم.

پایان خبر
 
بالا