رفع اتهام از آبادانی های عزیز

!SeCreT!

New member
چرا آبادانی‌ها به لاف زنی‌ معروفند ؟!

شهر آبادان در زمان پادشاهان پهلوی به ویژه محمد رضا شاه به یکی‌ از شهرهای مدرن خاورمیانه تبدیل شده بود و یكسری امکانات داشت كه در هيچ جاي ايران و حتي خاورميانه وجود نداشت. از اين روي مردم آبادان وقتی براي بقیه مردم در شهرهاي ديگر ایران امكانات شهرشان را بازگو و تعریف می‌کردند، آنها باور نمی‌کردند و فکر می‌کردند دارند دروغ می‌گويندو لاف مي‌زنند!
در آن زمان فرودگاه بین مللی آبادان به اکثر نقاط جهان پرواز داشت و حتی شهروندان در هر ساعتی‌ می‌توانستند هواپیما خصوصی به هر نقطه از کشور اجاره‌ کنند

سینما تاج بزرگترین سینمای ایران و سومین در خاورمیانه بود که هماهنگ با سینماهای پاریس فیلم روز دنیا را اکران میکرد و در طول هفته به صورت برنامه ریزی شده فیلمهایی به چند زبان زنده دنیا اکران میشد

آبادان شهری بود طرح خودروهای مسافربر به صورت رایگان جهت رفاه مردمش در برخی‌ نقاط را داشت

۱. اولین تراموا در ایران

۲. اولین خطوط اتوبوس رانی درون شهری

۳. اولین ایستگاه تلویزیون و رادیو پس از تهران

۴. اولين شبکه فاضلاب

۵. اولین پیتزافروشی در خاورمیانه (پیتزا مونتکارلو ایتالیایی)

۶. اولین تیم رسمی فوتبال باشگاهي

۷. اولین فرودگاه بین‌المللی

۸. اولین پیست موتور سواری ، ماشین سواری ، اسکواش ، گلف و سالن بیلیارد در ایران

۹. اولین شهری که خیابانهایش آسفالت شد

۱۰. اولین اداره‌ی راهنمایی ورانندگی

۱۱. اولین سینمای روباز و دومین سینمای سرپوشیده

۱۲. بهترین آب شرب خاورمیانه

و از همه مهمتر اولين پالايشگاه نفت خاورميانه

و بسیاری دیگر ........

حالا در مي يابيد كه لاف و دروغي در كار نبوده و هموطنان ما در واقع توهم لافزني نسبت به آباداني هاي خونگرم، مهربان و ميهمان نواز داشته و البته هنوز هم دارند!

به نقل از : آراز حاتمی (بر اساس اسناد موجود در کتابخانه ملی مجلس شورای اسلامی )

sara77

New member
اااااااایییییییییی بابا ببین چی بودیم ها حالا هرچی ما بگیم اینا راسته میگن لاف میزنین:sarma:

mj1919

New member
سلام به همگی!

یک چیزی، نه قصد بحث راه انداختن دارم، و نه اینکه بگم، آبادانی ها لاف زنند!

ولی به یک نکته دقت کردید که ، چرا تمام موارد پست شماره ی یک ، برای اولین بار در ایران، در شهر آبادان، ایجاد گردید؟

آیا برای رفاه مردم آبادان بود؟

جدی فکر کنید،

داریم سنگ چیرو به سینه می زنیم،

انگلیس، نفت، این دوکلمه، تاریخ دویست ساله ی اخیر جهان رو نوشته اند. اینقدر از اسباب بازی های این انگلیسیه های ********* ، با افتخار صحبت نکنیم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shiva3322

Infinity

New member
سلام به همگی!

ولی به یک نکته دقت کردید که ، چرا تمام موارد پست شماره ی یک ، برای اولین بار در ایران، در شهر آبادان، ایجاد گردید؟

جدی فکر کنید،

انگلیس، نفت، این دوکلمه، تاریخ دویست ساله ی اخیر جهان رو نوشته اند. اینقدر از اسباب بازی های این انگلیسیه های ********* ، با افتخار صحبت نکنیم.

چه ربطی داره آخه.شما چرا جو میدی.کسی با افتخار صحبت نکرده.این مطلب فقط قضیه ی تاریخی اینکه آبادانی ها به لاف زنی معروف شدن رو بیان میکنه.دیدتون رو درست کنید.صحبت شما حدااقل به این تاپیک ربطی نداره.باشه انگلیس و امریکا *********.همون که شما گفتی.:65d6a5d6s:

sara77

New member
سلام به همگی!

جدی فکر کنید،

هنوزم همه چیه ایران بستگی داره به همین نفتی که دارین میگین اسباب بازی نیست واقعیته اگه اون موقع این چیزایی که واسه اولین بار تو ایران توسط انگلیسا ساخته شد حالا خودمون نمیتونیم همین اسباب بازیارو باز بسازیم شما وضع قبل انقلابو تو ابادان ببین بعدشو ببین حالا اصن بش توجه نمیکنن که

mj1919

New member
هنوزم همه چیه ایران بستگی داره به همین نفتی که دارین میگین اسباب بازی نیست واقعیته اگه اون موقع این چیزایی که واسه اولین بار تو ایران توسط انگلیسا ساخته شد حالا خودمون نمیتونیم همین اسباب بازیارو باز بسازیم شما وضع قبل انقلابو تو ابادان ببین بعدشو ببین حالا اصن بش توجه نمیکنن که

بله،

ولی من منظورم،بیشتر در مورد افتخارات نابجا بود!

خوبه یک تاپیک زدن همین بقل، در مورد فرهنگ های ناردست ما ایرانی ها!

یکیش این میتونه باشه، که به چیزایی که نه مال ماست، و نه در جهت خدمت به ماست، و نه نفعش برای ماست، می نازیم!

sara77

New member
بله،

ولی من منظورم،بیشتر در مورد افتخارات نابجا بود!

خوبه یک تاپیک زدن همین بقل، در مورد فرهنگ های ناردست ما ایرانی ها!

یکیش این میتونه باشه، که به چیزایی که نه مال ماست، و نه در جهت خدمت به ماست، و نه نفعش برای ماست، می نازیم!
:j58r36j3gcr4suxymup:14::smilies:

mj1919

New member
:j58r36j3gcr4suxymup:14::smilies:

خوب بود ، می نوشتید، اینجوری از شکلک های شما برداشت دیگری نمی شد،
بنده آبادان رو نمی دونم،
ولی یکی دیگه از شهرهای نفت خیز ایران رو می کم، در این شهر، ویلاهای انگلیسی ، با متراژهای بالا، با امکانات عالی،
در کنار شهرکهای محقر کارکنان ایرانی، و دیگر شهرواندان شهر، اونم توی ایران، مث یک فحش ه به مردم،
اینو دارم میگم،

اگه میگیم شهر ما اینو داره، بگید کی ساخته، برای کی ساخته،
آیا مثلا مردم شهر از اون امکانات بهره مند بودند، یا شهرواندان کشورهای درجه یک!؟ چرا جان کلام رو نمی گیرید؟
باشه انگلیس و امریکا *********.همون که شما گفتی.
اون بالاتر، یکی میگه، برو به آمریکا فحش بده، برادر من، این چه مطلبی ست، منظورمو این جا واضح تر گفتم

البته این نظر منه،
الزاما درست نیست،
شاید با عنوان تاپیک متناسب نباشه، ولی با مختوای پست شماره یک مرتبطه

آخرین ویرایش:

radi

New member
چی بودن.......ولی الان چی.......تا کی پسرفتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

matin

New member
آبادان رو فک کنم عروس شهرهای بندر میگفتن اینقدر مدرن و پیشرفته بوده ولی در هر صورت که دوستمون میفرماین من از این مکار پیر دل خوشی ندارم ولی اینو هم باید بدونیم که ایران که در زمان قاجارهای بی کفایت به ویرانه ای تبدیل شده بود نیاز داشت به دانش روز دنیا برسه و این قطعا خرجهائی هم داشت ، به طوری که با پیشرفت روز به روز ایران کسائی که از ایران خارج میشدن در اون دوره به هر جای دنیا میرفتن از احترام و شخصیت خاصی که مردم و مسئولان دیگر کشورها به مردم ایران داشتند میگن "" نمونش بیشترین تعداد تحصیل کرده های ایران که در آمریکا بودند و و زیر مجموعه ای از همین عزیزان که در رشته های نظامی مثل خلبانی بودند زمان جنگ به ایران اومدند با این که وسط تحصیلشون بود و افتخار آفرینی کردند "

در زمان بعد از همین پیشرفتها شما ببینید که حاکم وقت ایران در مورد حکومت و مردم انگلیس در سخنرانی هاش اونهارو چجوری مورد خطاب قرار میده

متاسفانه سیاست خیلی پیچیدس !!! و پیچیده تر از اون که با گفتن خیلی از حقایق آدما تو خطر میفتن !!!

zErOOn3

Well-known member
سلام سلام ...

حالا ایـــن انگلیس گرامی چرا این کارو با3 ما نکرده در تعجبیم ؟

زبان رسمی کشورو میزاشتــن
EN ؟.... Us میشــد کــ نور علی نور میشد ...

همگی راحتـــ می شدیم ... دیگه نیازی نبود بریم زبان یاد بگیریم و ...

از همون ابتدایی همه چی ردیفـــ می شــد ...

دردسر بی دردسر ...

نیازی نــــی منتظر زیرنویس Nikitaــم باشیم ... (شوخی بود : از بـس کــ دیر میاد ... دیرترونم هشّّـــن ولی ...)

آقا خوش بــ حال هندووستان فکنیم ...

(حالا یهــــــــــو همگی با هم حمله نکنینیا ... اوکی ؟ منمون ...)

بـــ جون خریدیم ... بــ خیر بذگره ...

........................................................................

آبادانم برزیلته ...

shiva3322

New member
اینکه کشور ما هر منقطه اش خودش یه افتخاره بزرگه صد البته

اما من با دکتر موافقم درسته اونا خیلی کارا در جهت عمران کشور کردن اما همش در راستای شعار یک کشور ، یک فرهنگ ،یک زبان ، یک پوشش بود که پشتش استعمار انگلیس بود

هر کاری ام که کرده باشن انقد حداقل به بعضی فرهنگا ظلم کردن که فقط لایق مورد نفرت واقع شدن هستن........

iranian girl

New member
چرا همیشه بدبینیم.. باشه انگلسیا سوءاستفاده کردن ولی خیلی امکانات هم آوردن با خودشون.. حداقل به ایرانیا نشون دادن.. عرضه دارن یاد بگیرن درست کنن

MRT

New member
کلا خوزستان از همه ی ایران
جلوتر بوده.
خوزستان تو هشت سال جنگ موند عقب و به جای بیشرفت پس رفت کرد.:sad:

ROJO

New member
انگلیسیا پول داشتن اصن گردنشون کلفت بوده پول مارو خوردن حالا ده تا چیز بردن یچیزم ساختن ، دمشون گرم! دزدای داخلی رو چی بگیم که کل قیافشون یه تک تومنی نمی ارزه
صدتا صدتا میبرن . . .

بالا