راه ایران .

matin

New member
حکیم ارد بزرگ :
« نام راه ابریشم و یا جاده ابریشم همانند نام خلیج عربی دروغین و شرم آور است . این "راه ایران" است که چینی ها بدنبال دزدیدن آن هستند ، هر پروژه ایی که با نام "راه ابریشم" انجام شود پشت نمودن به پیشینه کهن سرزمینمان ایران است برای ساخت ، نگهداری و نگهبانی از این راه مردم و فرمانروایان ایران رنج بسیار کشیده اند .
چینی ها در این پنجاه سال به هزار گونه کوشش کرده اند نام "راه ابریشم" را جهانی کنند ! با نگاهی به تاریخ نوشتاری ما خواهید دید این واژه پیشینه ایی بیش از 50 سال ندارد تاریخی که برایش نوشته اند دروغین است . پذیرش و بهره گیری از آن به هیچگونه پذیرفتنی نیست . »

راه ایران در شاهنامه حکیم توس فردوسی
* بران گونه پویان براه آمدند
بیک هفته نزدیک شاه آمدند
چو از راه ایران بیامد سوار
کس آمد بر خسرو نامدار
پذیره فرستاد شماخ را
چه مایه دلیران گستاخ را
بپرسید چون دید روی هجیر
که ای پهلوان*زادهٔ شیرگیر

* دانم همی گیوو گودرز را
نه پیموده*ام هرگز آن مرز را
بفرمود تا خوردنی هرچ بود
نهادند در پیش درویش زود
یکایک سخن کرد ازو خواستار
که با تو چرا شد دژم روزگار
چه پرسی ز گردان و شاه و سپاه
چه داری همی راه ایران نگاه
منیژه بدو گفت کز کار من
چه پرسی ز بدبخت و تیمار من
کزان چاه سر با دلی پر ز درد
دویدم بنزد تو ای رادمرد
زدی بانگ بر من چو جنگاوران
نترسیدی از داور داوران
منیژه منم دخت افراسیاب
برهنه ندیدی رخم آفتاب

* نهادند زین بر سمند چمان
خروش آمد از دیده هم در زمان
که ای پهلوان جهان شادباش
ز تیمار و درد و غم آزاد باش
که از راه ایران یکی تیره گرد
پدید آمد و روز شد لاژورد
فراوان درفش از میان سپاه
برآمد بکردار تابنده ماه
بپیش اندرون گرگ پیکر یکی
یکی ماه پیکر ز دور اندکی
درفشی بدید اژدها پیکرش
پدید آمد و شیر زرین سرش
بدو گفت گودرز انوشهٔ بدی
ز دیدار تو دور چشم بدی

آخرین ویرایش:

navid_gadim

New member
چه فرقی می کنه ؟! چه راه ایران ، چه چین ، چه افغانستان ! چقدر باید تو گذشته گیر کنیم ؟ مهم الانه که ما کجا هستیم و دنیا کجاست..

matin

New member
چه فرقی می کنه ؟! چه راه ایران ، چه چین ، چه افغانستان ! چقدر باید تو گذشته گیر کنیم ؟ مهم الانه که ما کجا هستیم و دنیا کجاست..

اینقدر فرق میکنه کشور بزرگی مثل آمریکا که قدرت بدون چون و چرا هست تاریخ دان هاش حسرت تمدن ایران رو میخورن

شاید این جمله بتونه همه حرفم رو برسونه !!!

مردمی که تاریخ خودشون رو ندونند مجبور به تکرار هستند ....

reza.n

New member
واقعا؟؟چند تا سند میتونی معرفی کنی؟یهو خونم به جوش اومد.اخه من حتی نشنیده بودم.حتی توو رسانه ها خودمونم ابریشم میگن.این چینی ها هم زیر پوستی کارشونو میکننا.

matin

New member
واقعا؟؟چند تا سند میتونی معرفی کنی؟یهو خونم به جوش اومد.اخه من حتی نشنیده بودم.حتی توو رسانه ها خودمونم ابریشم میگن.این چینی ها هم زیر پوستی کارشونو میکننا.

ویکی پدیا ، نوشته های حکیم ارد بزرگ همچنین !!!

matin

New member
میخام بدونم مثل خلیج پارس توو نقشه ها هم این اسم اومده؟اگه اومده چرا نباید حقمونو بگیریم

اینا هم هست !!! من نقشم رو نمیدونم ولی ایشون گفتن تازه اینارو هم گفتن

حکیم ارد بزرگ به استفاده از نام جاده ابریشم اعتراض نمود و گفت برای اولین بار این واژه 50 سال پیش وارد ایران شد حال آنکه چین در طی 4000 هزار سال گذشته از همین راه که "راه ایران" است فرهنگ و تمدن ما را گرفته است آیین میترایزم و مهر ما را گرفتند و کنفوسیوس و تائوئیزم از درون آن برون آوردند . شاهنامه ما را گرفته و چهارصد سال پس از فردوسی آن را به زبان چینی ترجمه و در نهایت اسامی را هم چینی نمودند بر رستم ما نام تانگ نهادند و ....
حکیم ارد بزرگ نام جاده ابریشم را سلطه طلبانه و برای تحمیل فرهنگ چینی بر دیگر کشورها دانستند. خواهر خواندگی شهرهای ایران با چین بر اساس این نام را اشتباه دانستند و خواستار تجدید نظر در این مورد شدند

navid_gadim

New member
اینقدر فرق میکنه کشور بزرگی مثل آمریکا که قدرت بدون چون و چرا هست تاریخ دان هاش حسرت تمدن ایران رو میخورن

شاید این جمله بتونه همه حرفم رو برسونه !!!

مردمی که تاریخ خودشون رو ندونند مجبور به تکرار هستند ....

واسه سر گرم کردن توده ها تو یه جامعه اسطوره سازی بهترین کاره ، سرگرم باشین.. !

matin

New member
واسه سر گرم کردن توده ها تو یه جامعه اسطوره سازی بهترین کاره ، سرگرم باشین.. !

فرق دیدگاه دلیل این برخورد نمیشه دوست عزیز !!!

شما الان آمریکا رو ببینید در حال اسطوره سازی هستن !!! فیلمهای کره ای رو نیگاه کنید یا چینی ؟؟!!! شاید دنیائی که شما توش زندگی میکنی با ما فرق داره !!! حتی اونا به قهرمانهای المپیکش هم میگم لگند یا هیرو بعد شما اینطور میگی خیلی جالبه !!!!

شایدم شما با چیزائی سرگرم هستین و از واقعیت دورین !!!

epid.1

New member
be ja in harfa be ayande tavajjoh konim behtare tarikhe 8 sal defae moghaddase ma be tamame tarikhe doniya miarze deletuno be chizayi khosh konid ke layeghesh hastan,bashe jadde asan chin dadam be khodeshun in ba masale khalije hamishe fars besyar fargh mikone,vassalam

navid_gadim

New member
فرق دیدگاه دلیل این برخورد نمیشه دوست عزیز !!!

شما الان آمریکا رو ببینید در حال اسطوره سازی هستن !!! فیلمهای کره ای رو نیگاه کنید یا چینی ؟؟!!! شاید دنیائی که شما توش زندگی میکنی با ما فرق داره !!! حتی اونا به قهرمانهای المپیکش هم میگم لگند یا هیرو بعد شما اینطور میگی خیلی جالبه !!!!

شایدم شما با چیزائی سرگرم هستین و از واقعیت دورین !!!

اصلا تمایل به بحث کردن ندارم ! حق با شماس !

arezoo_68

New member
be ja in harfa be ayande tavajjoh konim behtare tarikhe 8 sal defae moghaddase ma be tamame tarikhe doniya miarze deletuno be chizayi khosh konid ke layeghesh hastan,bashe jadde asan chin dadam be khodeshun in ba masale khalije hamishe fars besyar fargh mikone,vassalam
ببخشید epid1 من مطالب شما رو تو بقیه تاپیک هام خوندم و کلی سوال دارم البته اگه دوس دارین جواب بدین اول راجب امضای اولتون میشه بپرسم چرا به تاریختون افتخار نمیکنین مگه افتخار کردن به تاریخمون با افتخار به رهبرمون تناقض داره؟ چرا تو تاپیک وصیت داریوش پیشنهاد کرده بودین بجای وصیت نامه داریوش وصیت نامه شهدا رو بذارین مگه نمیشه هم از وصیت نامه داریوش بدونیم هم تو یه تاپیک دیگه وصیت نامه شهدا اخه به نظر من ما همون قدر که از تاریخمون و قهرمانای دوران امپراطوریمون نمیدونیم به همون اندازه از قهرمانای دفاع مقدسمون نمیدونیم ولی نمیفهمم چرا همیشه سعی میکنیم فقط طرفدار یکیشون باشیم در حالی که هردو جزو تاریخ ایرانن؟ فکر نمیکنین قهرمانای شما که اتفاقا قهرمانای خیلی از بچه های اینجام هستن بخاطر همین حرفا جون دادن که چند سال دیگه تو یه سایت مثل اینجا موضوع بحث نشه خرمشهر ایران یا عراق ؟امیدوارم سوالام و پای جبهه گیری نذارین چون اصلا همچین قصدی نداشتم خواستم تو پروفایلتون بنویسم بخش پیامتون فقط برای دوستاتون بود مجبور شدم اینجا بنویسم .میشه پیشنهاد بدم یه تاپیک خودتون بزنینو راجب قهرماناتون بنویسین فکر میکنم این طوری تعداد ادم هایی که تو تاریخ ایران وجود دارن و ما میتونیم بهشون با شناخت بیشتری افتخار کنیم بیشتر میشه.

8521413

New member

سلام دوست عزیز.
این مساله که می بینیم رسانه های خودمون به کلمه ی خلیج عربی خیلی گیر میدن... اما کاری به راه ابریشم ندارن... به نظر من دلیلش کاملا واضحه... کلمه ی خلیج عربی توسط غربیها و اعراب تغییر پیدا کرده که دشمن جمهوری اسلامی هستن . جمهوری اسلامی روش مانور میده که مردم رو علیه اونها تحریک کنه... اما راه ابریشم توسط چینیها تغییر کرده و چون چینیها طرفدار جمهوری اسلامی هستن خب طبیعتا هرکاری کنن درسته... شما تا به حال راجع به مسلمانان چین یا روسیه (چچن) که توسط دولت هاشون قتل عام میشن چیزی شنیدین؟؟؟ هرگز! اونها مسلمونن... فلسطین و عراق و... هم مسلمونن... اما رسانه های ایران هرگز از مسلمانان چین و چچن صحبت نمیکنه...
در مورد دریای خزر هم وضع به همین منوال... ما حق مالکیت 50 درصد اون رو داشتیم... اما دادیم به روسیه... به نظرتون این قرارداد با قرارداد گلستان و ترکمنچای شبیه نیست؟؟؟
حق مالکیتمون رو ازمون گرفتن احدی اعتراض نکرد... یک بار توی رسانه ها حرفی نشنیدیم... اما غرب نام خلیج فارس رو تغییر دادن... سران جمهوری اسلامی چه مانوری روش دادن...
بیاین درست فکر کنیم...

estel

New member
میشه به تاریخ مفتخر بود در عین حال تلاش کرد برای آینده
میشه تاریخ رو بخونیم و توی رشته آینده پژوهی اول باشیم
میشه قهرمانمون باکری و همت باشه و وصیت داریوش رو بخونیم و پیروی کنیم
میشه نگران راه ابریشم باشیم و دست برادریمون به بقیه کشورها دراز کنیم
فقط چند چیز نباید مغرور شیم که تاریخ خوبی داریم و بشینیم و کل زندگیمون رو به تعریف و تمجید این تاریخ بگذرونیم و راه رو بذاریم برا بقیه تا برن جلو و به ما بخندن نباید مثل خرگوش باشیم باید مثل لاک پشته باشیم البته من معتقدم آدم ها باید یک پارچه باشن نه اینکه ما ایرانی هستیم فقط برا ایرانی ها تلاش کنیم فقط میگم ایرانی ها باید اولین باشن که تلاششون برای کل آدماست نه مذهب نه ملیت نه رنگ نه زبان نباید بین آدم ها مرز بندی ایجاد کنه ولی تاریخمون رو باید برا خودمون نگه داریم
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

راستی متین صندوق پیامت پره

آخرین ویرایش:

epid.1

New member
vageyat ine yeki az bache ha narahatam kard in chan ruz nazaramo nemidunam chera in tor minevisam fek konam ogde un tohine,man az hame ozr mikham az hame
ببخشید epid1 من مطالب شما رو تو بقیه تاپیک هام خوندم و کلی سوال دارم البته اگه دوس دارین جواب بدین اول راجب امضای اولتون میشه بپرسم چرا به تاریختون افتخار نمیکنین مگه افتخار کردن به تاریخمون با افتخار به رهبرمون تناقض داره؟ چرا تو تاپیک وصیت داریوش پیشنهاد کرده بودین بجای وصیت نامه داریوش وصیت نامه شهدا رو بذارین مگه نمیشه هم از وصیت نامه داریوش بدونیم هم تو یه تاپیک دیگه وصیت نامه شهدا اخه به نظر من ما همون قدر که از تاریخمون و قهرمانای دوران امپراطوریمون نمیدونیم به همون اندازه از قهرمانای دفاع مقدسمون نمیدونیم ولی نمیفهمم چرا همیشه سعی میکنیم فقط طرفدار یکیشون باشیم در حالی که هردو جزو تاریخ ایرانن؟ فکر نمیکنین قهرمانای شما که اتفاقا قهرمانای خیلی از بچه های اینجام هستن بخاطر همین حرفا جون دادن که چند سال دیگه تو یه سایت مثل اینجا موضوع بحث نشه خرمشهر ایران یا عراق ؟امیدوارم سوالام و پای جبهه گیری نذارین چون اصلا همچین قصدی نداشتم خواستم تو پروفایلتون بنویسم بخش پیامتون فقط برای دوستاتون بود مجبور شدم اینجا بنویسم .میشه پیشنهاد بدم یه تاپیک خودتون بزنینو راجب قهرماناتون بنویسین فکر میکنم این طوری تعداد ادم هایی که تو تاریخ ایران وجود دارن و ما میتونیم بهشون با شناخت بیشتری افتخار کنیم بیشتر میشه.

navid_gadim

New member
یه خبر تازه ای شنیدم ! قراره چینیا یه راه تازه ای بزنن تا چش همه در بیاد ! کل ایرانو بگرده اسمشم میزارن راه چین ! تازه میگن کوروش کبیر هم چینی بوده ، رفتن مارکشو در آوردن دیدن نوشته ساخت چین ! وای وای وای ...

reza.n

New member

سلام دوست عزیز.
این مساله که می بینیم رسانه های خودمون به کلمه ی خلیج عربی خیلی گیر میدن... اما کاری به راه ابریشم ندارن... به نظر من دلیلش کاملا واضحه... کلمه ی خلیج عربی توسط غربیها و اعراب تغییر پیدا کرده که دشمن جمهوری اسلامی هستن . جمهوری اسلامی روش مانور میده که مردم رو علیه اونها تحریک کنه... اما راه ابریشم توسط چینیها تغییر کرده و چون چینیها طرفدار جمهوری اسلامی هستن خب طبیعتا هرکاری کنن درسته... شما تا به حال راجع به مسلمانان چین یا روسیه (چچن) که توسط دولت هاشون قتل عام میشن چیزی شنیدین؟؟؟ هرگز! اونها مسلمونن... فلسطین و عراق و... هم مسلمونن... اما رسانه های ایران هرگز از مسلمانان چین و چچن صحبت نمیکنه...
در مورد دریای خزر هم وضع به همین منوال... ما حق مالکیت 50 درصد اون رو داشتیم... اما دادیم به روسیه... به نظرتون این قرارداد با قرارداد گلستان و ترکمنچای شبیه نیست؟؟؟
حق مالکیتمون رو ازمون گرفتن احدی اعتراض نکرد... یک بار توی رسانه ها حرفی نشنیدیم... اما غرب نام خلیج فارس رو تغییر دادن... سران جمهوری اسلامی چه مانوری روش دادن...
بیاین درست فکر کنیم...
سلام ولی 50 سال قبل که جمهوری اسلامی نبوده!!ولی با اون قسمت حرفتون راجع به کشتار موافقم وشنیدم و تاسف آوره

بالا