دیدار دانشجوی مشروب خور با آیت الله بهجت (( حتما بخونین ))

دانشجو بود…دنبال عشق و حال،خیلی مقید نبود،یعنی اهل خیلی کارها هم بود،تو یخچال خونه ش مشروب هم میتونستی پیدا کنی….
از طرف دانشگاه اردو بردنشون قم…قرار شد با مرحوم آیت الله بهجت(ره)هم دیدار داشته باشن..از این به بعد رو بذارید خود حمید براتون تعریف کنه…
وقتی رسیدیم پیش آقای بهجت…بچه ها تک تک ورود میکردن و سلام میگفتن،آقای بهجت هم به همه سلامی میگفت و تعارف میکرد که وارد بشن…من چندبار خواستم سلام بگم…منتظر بودم آقای بهجت به من نگاهی بکنن…امااصلا صورتشون رو به سمت من برنمیگردوندن…درحالیکه بقیه رو خیلی تحویل میگرفتن…یه لحظه تو دلم گفتم:”"حمید،میگن این آقا از دل آدما هم میتونه خبر داشته باشه…تو با چه رویی انتظار داری تحویلت بگیره…!!!تو که خودت میدونی چقدر گند زدی…!!!”"خلاصه خیلی اون لحظه تو فکرفرو رفتم…تصمیم جدی گرفتم که دور خیلی چیزا خط بکشم،وقتی برگشتیم همه شیشه های مشروب رو شکستم،کارامو سروسامون دادم،تغییر کردم،مدتی گذشت،یکماه بود که روی تصمیمی که گرفته بودم محکم واستادم،از بچه ها شنیدم که یه عده از بچه های دانشگاه دوباره میخوان برن قم،چون تازه رفته بودم با هزار منت و التماس قبول کردن که اسم من رو هم بنویسن،اما به هرحال قبول کردن…
اینبار که رسیدیم خدمت آقای بهجت،من دم در سرم رو پایین انداخته بودم،اون دفعه ایشون صورتش رو به سمتم نگرفته بود،تو حال خودم بودم که دیدم بچه ها صدام میکنن>>”"حمید..حمید…حاج آقا باشماست”"
نگاه کردم دیدم آقای بهجت به من اشاره میکنن که بیا جلوتر…آهسته در گوشم گفتن:
- یکماهه که امام زمانت رو خوشحال کردی…

**
ترک هرگناه==نشاندن لبخند بر لبان نازنین حضرت مهدی علیه السلام…
ترک هرگناه==برداشتن یک قدم در مسیر ظهور…

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mj1919

Nr1

Well-known member
این جور داستانا هر چه قدرم متحول کننده باشه مانور خرافی توشون زیاده.... خواهش میکنم انسانیت رو به یه سری چیزا گره نزنیم کارامون به خاطر نظام پاداش و جزا نباشه... من نمیفهمم چطور یه آدمی به خاطر فقط یه نگاه نکردن متحول میشه... یا مثلا خیلیا هستن تو بلاد کفر که مشروب هم میخورن اما به درد بشریت هم میخورن اما خیلیا هم تو همین بلاد مسلمان خودمون نمازشون قضا نمیشه مثلا ولی یه محافظه کار به درد نخورن...... همون طوری که دین باعث نمیشه قطعا آدما خوب باشن بی دینی هم باعث نمیشه آدما قطعا بد باشن.... انسانم آرزوست

آخرین ویرایش:

saharandishe

New member

خداون میفرمایندانسان میتونه باگناه نکردن,به مقام کن فیکون برسه,یعنی اگربرای انجام کاری اراده کنه اون کارباقدرتی که خداوندبه این شخص داده انجام بشه,وچقدرماازاین چیزهادورشدیم که خیلی چیزهارونشدنی ودرحدتوهم وخیال میپنداریم,چراواقعا؟؟؟؟؟درحالی که واقعیت داره,تاهمین صدسال پیش هم طی العرض بین مردم عادی بوده,نمیدونم چرالجاجت میکنیم,ماقبل ازاینکه به درددیگران بخوریم بایدبه دردخودمون بخوریم !!!!!!کجاداریم میریم,مقصدکجاست؟بلادکفرو ا سلام مهم نیست!!!مهم فطرت هرآدمی که ,فطرت هم بوی اسلام ناب رومیده هرجای دنیاکه باشی,به شرط اینکه باگناهای بی حدواندازمون فطرتمونم آلوده نکرده باشیم.
تصورکنیدداریدباجمعیتی عظیم که همگی سرشون پایینه ودارن یک مسیررومیرندهمراه شدیدوبه واسطه این حرکت گردوخاک زیادی هم به پاشده,فقط یک لحظه سرتون روبیاریدبالاوخودتون روازجمعیت جداکنیدوبه این جمعیت خیره بشید وازفاصلا دورنگاه کنید,به نظرتون لازمه که شماهم همراه اونهابرید؟ولی یاچون همه دارندمیرن شماهم بااونهاهمراه شدید,سرپرست این گروه کیه,شجاع باشیدبایستیدبرای زندگیتون خودتون تصمیم بگیریدبهتون قول میدم 90درصداین جمعیت مقصدشون اصلااون جایی نیست که دارن میرن؟اینه وضعیت امروزجهان ما,همه صبح تاشب تلاش بیهوده,سرگرمی خای به دردنخور,غفلت ازفطرت ونهایتها به جایی میرسیم که بزرگترین مسائل توی زندگیمون مسخره وتوهم تلقی میشندواین وسط تنهاکسی که ضربه میخوره ماهستیم,مقصرهم خودمونیم uبیاییدکمی اندیشه کنیم البته بدون تعصب امیدوارم تونسته باشم منظورم روخوب برسونم که دچارسوء برداشت نشده باشید

آخرین ویرایش:

N@RVIN

Well-known member
مهم نیس دیگران چیکار میکنن..هر کی باید خودش رو دریابد

یکی شراب خورده ولی خوب بوده

یکی نماز خونده ولی بد بوده

حواسمون به معیار باشه بهتره تا به آدما..

saharandishe

New member
این جور داستانا هر چه قدرم متحول کننده باشه مانور خرافی توشون زیاده.... خواهش میکنم انسانیت رو به یه سری چیزا گره نزنیم کارامون به خاطر نظام پاداش و جزا نباشه... من نمیفهمم چطور یه آدمی به خاطر فقط یه نگاه نکردن متحول میشه... یا مثلا خیلیا هستن تو بلاد کفر که مشروب هم میخورن اما به درد بشریت هم میخورن اما خیلیا هم تو همین بلاد مسلمان خودمون نمازشون قضا نمیشه مثلا ولی یه محافظه کار به درد نخورن...... همون طوری که دین باعث نمیشه قطعا آدما خوب باشن بی دینی هم باعث نمیشه آدما قطعا بد باشن.... انسانم آرزوست

درادامه فرمایشات شمالازم دونستم توضیحات تکمیلی که صرفانظرشخصی بنده بودند روارائه کنم:بااجازتون:
ازتون خواهش میکنم براساس یکسری آدمهای به دردنخورکه ادای مسلمونی دارنددرباره اسلام قضاوت نکنید,قبول دارم همچین آدمهایی که شمافرمودیدکم نیستند,ولی اگه دینمون روباعقل وشعورومطالعه وراهنماییهای فطرتمون انتخاب کنیم قطعاباعث میشه که آدمهای خوبی باشیم,اون دینی که درماتحول به وجودنیوورده به این معنی که ماداریم فیلم یک مسلمان دین دار روبازی میکنیم,ودرونمون پوچه وهیچ پشتوانه فکری نداریم,پس اگراین علائم روداریم بایدحواسمون به خودمون باشه,ودرجست وجوی حقیقت,دینمون روباطنی کنیم,انشاالله خداونداین توفیق روبه هممون بده.

Nr1

Well-known member
یه مثال خیلی ساده میزنم ... وارن بافت رو شاید اسمش رو شنیده باشید ایشون ثروتمند ترین آدم دنیاس... آتئیسته یعنی به خدا اعتقادی نداره... ایشون سال 2006، 83درصد از دارایی خودشون رو به بنیاد بنیاد بیل و ملیندا گیتس که بزرگترین انیستتو خیریه دنیاست(ویکی پدیا)اهدا کردن که چیزی حول و حوش 83 میلیارد دلار میشه..... آدما نیازی به طی العرض و کن فیکون ندارن همین خرافات باعث شده جامعه ی ما یه جامعه ی منحط و منفعل باشه هر کاری میکنیم بگیم خدا باید جای ما کار کنه و تصمیم بگیره... انسانها فقط کافی انسان باشن ولا غیر انسانها کافیه اگر خواستن جایی برن سوار هواپیما بشن تو جیک ثانیه برسن مقصدشون به طی العرض نیازی نیست... انسان کافیه انسان باشه نه چیزی بیشتر از اون......... من بالا هم اشاره کردم خوب بودن لزوما به دین دار بودن ربطی نداره ولی خوب آدمای خیلی خوبی هم هستن که به خاطر دین دار بودنشون خوبن......... در کل وسعت نگاهمون رو بزرگتر بکنیم

saharandishe

New member
یه مثال خیلی ساده میزنم ... وارن بافت رو شاید اسمش رو شنیده باشید ایشون ثروتمند ترین آدم دنیاس... آتئیسته یعنی به خدا اعتقادی نداره... ایشون سال 2006، 83درصد از دارایی خودشون رو به بنیاد بنیاد بیل و ملیندا گیتس که بزرگترین انیستتو خیریه دنیاست(ویکی پدیا)اهدا کردن که چیزی حول و حوش 83 میلیارد دلار میشه..... آدما نیازی به طی العرض و کن فیکون ندارن همین خرافات باعث شده جامعه ی ما یه جامعه ی منحط و منفعل باشه هر کاری میکنیم بگیم خدا باید جای ما کار کنه و تصمیم بگیره... انسانها فقط کافی انسان باشن ولا غیر انسانها کافیه اگر خواستن جایی برن سوار هواپیما بشن تو جیک ثانیه برسن مقصدشون به طی العرض نیازی نیست... انسان کافیه انسان باشه نه چیزی بیشتر از اون......... من بالا هم اشاره کردم خوب بودن لزوما به دین دار بودن ربطی نداره ولی خوب آدمای خیلی خوبی هم هستن که به خاطر دین دار بودنشون خوبن......... در کل وسعت نگاهمون رو بزرگتر بکنیم

من اصلااصراری ندارم که شماحرفهای من روقبول کنید,ولی ازتون رسمادعوت می کنم وسعت نگاهتون روبزرگترکنید

شایدتنها1درصداحتمال داشته باشه که طی العرض وکن فیکون هم واقعیت داشته باشه.

N@RVIN

Well-known member

حق با تو

اما بده خوبه دین دار باشیم.؟!..یا اگه دین دار واقعی باشیم حتما خوبم هستیم

حالا من هیچکدومش نیستماا اما ترجیح میدم خوب دین دار باشم

Nr1

Well-known member

درادامه فرمایشات شمالازم دونستم توضیحات تکمیلی که صرفانظرشخصی بنده بودند روارائه کنم:بااجازتون:
ازتون خواهش میکنم براساس یکسری آدمهای به دردنخورکه ادای مسلمونی دارنددرباره اسلام قضاوت نکنید,قبول دارم همچین آدمهایی که شمافرمودیدکم نیستند,ولی اگه دینمون روباعقل وشعورومطالعه وراهنماییهای فطرتمون انتخاب کنیم قطعاباعث میشه که آدمهای خوبی باشیم,اون دینی که درماتحول به وجودنیوورده به این معنی که ماداریم فیلم یک مسلمان دین دار روبازی میکنیم,ودرونمون پوچه وهیچ پشتوانه فکری نداریم,پس اگراین علائم روداریم بایدحواسمون به خودمون باشه,ودرجست وجوی حقیقت,دینمون روباطنی کنیم,انشاالله خداونداین توفیق روبه هممون بده.

من هم در ادامه فرمایشاتتون توضیحات تکمیلی رو ارائه بدم...

خوب اونا ادای مسلمونا رو در میارن..... شما اعلم ترین عالم دینی تو بیار من سوال میکنم ازش ببین چه جوابایی میده....... همشون با یه لبخند مضحک فقط سعی دارن تموم خوبیایی که میتونن مثال بزنن رو جمع میکنن گره میزنن به خدا بعد میگن این خداس ... ازشون بپرسی جناب آقا قربان این جواب من نمیشه اینکه بگی یه جاهایی از زندگیت وقتی کم آوردی فک کردی هیچ راهی نیس واست یه راهی باز میشه این دست خداست منطقم ارور میده.... ازشون بپرسی یه خورده از اون داستانایی که تو قران هست رو برام تفسیرش کن فقط یه مشت لبخن مضحک تحویلت میدن....

من دینم انسانیته پشتوانه فکریم هم همینه همه ی کارایی هم که میکنم سعی میکنم انسانی باشه....... کما اینکه از حرفها و گفته های ائمه و قران هم استفاده میکنم راجع بهش فک میکنم از اون طرف حرفای مارکس و فروید و نیچه رو هم میخونم و راجع بهشون فک میکنم بدون تعصب چون من یه انسانم

Nr1

Well-known member

من اصلااصراری ندارم که شماحرفهای من روقبول کنید,ولی ازتون رسمادعوت می کنم وسعت نگاهتون روبزرگترکنید

شایدتنها1درصداحتمال داشته باشه که طی العرض وکن فیکون هم واقعیت داشته باشه.

مطمئن باش اگر روزی به مرتبه ای برسم که همین طی العرض و کن فیکون شما برام محقق بشه تنها 1 درصد احتمال ندین که من ازشون استفاده کنم... ترجیح میدم توی کتاب خونم بشینم و از لذت خوندن کشف هواپیما و چرخ لذت ببرم تا طی العرض.... از ما خواسته شده انسان باشیم و فکر کنیم و الا قبلا جن و ملک آفریده شدن.......

Nr1

Well-known member
حق با تو

اما بده خوبه دین دار باشیم.؟!..یا اگه دین دار واقعی باشیم حتما خوبم هستیم

حالا من هیچکدومش نیستماا اما ترجیح میدم خوب دین دار باشم

میدونی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون میترسی اسم بی دین روت گذاشته بشه............. چون این اضطراب ولت نمیکنه......... هیچکس بی دین نیست دین یعنی روش و سبک زندگی یعنی یه برنامه ... کما اینکه انسانیت هم یه دینه... ترجیح میدم راجع به هر چی چیزی فکر بکنم راهنمایی بخوام بخونم و دین من یه دین همه بعدی باشه به اسم انسانیت... از حرفای محمد و ائمه بگیر تا هگل و مارکس ...

saharandishe

New member
حرفهای شمامتین,ولی چیزایی که شمامیگیدمنافاتی باحرفهای من نداره,همین خداوندی که طی العرض روقراردادبنابرحکمت خودش,شدیداازعلم آموزی ماوات تازه استقبال میکنه ,وهمیشه ازمامیخوادباتوکل به راهنماییهاوکمکهای خداوندی وگوش فرادادن به ندای فطرت,اسرارحقیقت روکشف کنیم وباعقل ومنطق وپشتکاری که بهمون داده ازکتاب خوندن لذت ببریم,وعلم تولیدکنیم.شایدصحبتهای مایکی باشه نحوه بیان متفاوت.

Nr1

Well-known member
حرفهای شمامتین,ولی چیزایی که شمامیگیدمنافاتی باحرفهای من نداره,همین خداوندی که طی العرض روقراردادبنابرحکمت خودش,شدیداازعلم آموزی ماوات تازه استقبال میکنه ,وهمیشه ازمامیخوادباتوکل به راهنماییهاوکمکهای خداوندی وگوش فرادادن به ندای فطرت,اسرارحقیقت روکشف کنیم وباعقل ومنطق وپشتکاری که بهمون داده ازکتاب خوندن لذت ببریم,وعلم تولیدکنیم.شایدصحبتهای مایکی باشه نحوه بیان متفاوت.

تو خیلی چیزا با هم اختلاف داریم....... انسانی که من ازش حرف میزنم با انسان شما از انسان ناندرتال تا انسان امروزی تفاوت داره............. اگر روزی دلایل انسان اسلامی بودن رو از انسان بالفعل خودم بالاتر ببینم شک نکنید میرم سراغش اما اسلام درست تبیین نشده.............. این از وضعیت جامعه ای که توش زندگی میکنیم کاملا مشخصه

N@RVIN

Well-known member
میدونی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون میترسی اسم بی دین روت گذاشته بشه............. چون این اضطراب ولت نمیکنه......... هیچکس بی دین نیست دین یعنی روش و سبک زندگی یعنی یه برنامه ... کما اینکه انسانیت هم یه دینه... ترجیح میدم راجع به هر چی چیزی فکر بکنم راهنمایی بخوام بخونم و دین من یه دین همه بعدی باشه به اسم انسانیت... از حرفای محمد و ائمه بگیر تا هگل و مارکس ...

اینهمه بی دین ریخته چرا اونا نمیترسن..از چی یا از کی بترسم جز خدا

نه دوس دارم چون ازش آرامش میگیرم...چون از کسی یاد نگرفتمش خودم شناختمش...چون معیارم آدما نیس..چون برام مهم نیس اگه چادری نیستم یا زیاد به خیلی چیزا ظاهرا مقید نیستم

مردم بگن راحته بهش نمیخوره اهل نماز و خدا باشه همونطور که خیلیم بم گفتن..برام نظر هیشکی جز خدا فرقی نداره چون ایمان تو قلب آدماس هرکاریم بکنم فقط جهت رضای خداس ..آدماشم اگه دوس دارم فقط به خاطر همون خداس

بیخیال برا بحث کردن نیومدم تو این تاپیک...یذره عقایدم با دیگران متفاوته..
.

saharandishe

New member
من هم کتابهای فروید,آنتونی رابینزو...مطالعه کردم,.به علم روانشناسی هم علاقه مندم وتقریبابااندیشه های فرویدوهمکارانش آشناهستم,امااگه دقت کرده باشیداگربادیدنقادانه وآگاهانه مطالعه نشندممکن اندیشه های اومانیستی رودرماپرورش بدن,البته این به این معنی نیست که مااندیشه های دیگررومطالعه نکنیم,بلکه باظرافت وتیزهوشی اونهارومطالعه کنیم نه اینکه خودمون روبه این کتابهابسپاریم تااندیشه هاشون بدون اجازه ماجای اندیشه های ماروبگیرند
بازهم امیدوارم سوء برداشت نشه.

Nr1

Well-known member
من هم کتابهای فروید,آنتونی رابینزو...مطالعه کردم,.به علم روانشناسی هم علاقه مندم وتقریبابااندیشه های فرویدوهمکارانش آشناهستم,امااگه دقت کرده باشیداگربادیدنقادانه وآگاهانه مطالعه نشندممکن اندیشه های اومانیستی رودرماپرورش بدن,البته این به این معنی نیست که مااندیشه های دیگررومطالعه نکنیم,بلکه باظرافت وتیزهوشی اونهارومطالعه کنیم نه اینکه خودمون روبه این کتابهابسپاریم تااندیشه هاشون بدون اجازه ماجای اندیشه های ماروبگیرند
بازهم امیدوارم سوء برداشت نشه.

به خاطر همون تفکر نقادانه خیلی از حرفای اسلام هضمش برام مشکله.... تحقیق و پرسش و پاسخم راه گشا نیس گنگ تر از این مسایله......

در هر صورت خیلی خوشحالم از اینکه راهی رو انتخاب میکنید که دوسش دارید......

تمام

saharandishe

New member
به خاطر همون تفکر نقادانه خیلی از حرفای اسلام هضمش برام مشکله.... تحقیق و پرسش و پاسخم راه گشا نیس گنگ تر از این مسایله......

در هر صورت خیلی خوشحالم از اینکه راهی رو انتخاب میکنید که دوسش دارید......

تمام

مچکرم,

راستی اگه بازم دقت کرده باشید,انسانیت وهمه چیزهای خوبی که ازهرکسی درهرنقطه دنیامیشنویم ومیبینیم,به صورت جامع تروفراگیرتردردین اسلام توصیه شده,شماحق دارید,دین اسلام واقعی درست تبیین نشده,ولی آیاخودماهچ تلاشی درجهت تبیین اون انجام دادیم؟این وظیفه هرفردبه تنهایی هستش,ماخودمون بایدبه مرحله اجتهادبرسیم ,ولی وقتی تلاشی دراین جهت نمیکنیم,حرفی باقی نمیمونه!
درنهایت یک پیشنهاددارم براتون,اگردرمسیرزندگی به شبهه ای برخوردیدکه موجبات استیصال شماروبرآورد,حتمابه یک عالم دینی خوب وسرشناس,نه هرکسی !!!مراجعه کنیدباروحیه حق پذ یری که درشمادیدم قطعابه جواب قانع کننده ای میرسید,
براتون آرزوی سربلندی وعاقبت به خیری درپیشگاه خالق یکتاروآرزومندم.

تمام.

آخرین ویرایش:

Nr1

Well-known member

اینهمه بی دین ریخته چرا اونا نمیترسن..از چی یا از کی بترسم جز خدا

نه دوس دارم چون ازش آرامش میگیرم...چون از کسی یاد نگرفتمش خودم شناختمش...چون معیارم آدما نیس..چون برام مهم نیس اگه چادری نیستم یا زیاد به خیلی چیزا ظاهرا مقید نیستم

مردم بگن راحته بهش نمیخوره اهل نماز و خدا باشه همونطور که خیلیم بم گفتن..برام نظر هیشکی جز خدا فرقی نداره چون ایمان تو قلب آدماس هرکاریم بکنم فقط جهت رضای خداس ..آدماشم اگه دوس دارم فقط به خاطر همون خداس

بیخیال برا بحث کردن نیومدم تو این تاپیک...یذره عقایدم با دیگران متفاوته..
.

از همین جوابا بدم میاد .. وقتی میگی خدا کیه چیه چیکارس؟؟؟؟ نمیدونم فقط حسش میکنم خیلی جاها دستمو گرفته بهم آرامش میده....... اون آرامشه به خاطر خدای شناخته نیست اون خدایی که تو ذهن من و تو آفریدن فقط یه آلترناتیوه که هر موقع کم آوردی کارا رو محول میکنی بهش که حلش بکنه دریغ از اینکه لزوما حل نخواهد شد شایدم شانسی حل بشه و بگی عههههههه خدا کردا.... درک جامعه ی من از خدا همین قدره .... خدایی که التیام بخش دردهاست خدایی که کلید مشکلاته.....

N@RVIN

Well-known member
از همین جوابا بدم میاد .. وقتی میگی خدا کیه چیه چیکارس؟؟؟؟ نمیدونم فقط حسش میکنم خیلی جاها دستمو گرفته بهم آرامش میده....... اون آرامشه به خاطر خدای شناخته نیست اون خدایی که تو ذهن من و تو آفریدن فقط یه آلترناتیوه که هر موقع کم آوردی کارا رو محول میکنی بهش که حلش بکنه دریغ از اینکه لزوما حل نخواهد شد شایدم شانسی حل بشه و بگی عههههههه خدا کردا.... درک جامعه ی من از خدا همین قدره .... خدایی که التیام بخش دردهاست خدایی که کلید مشکلاته.....

بهت بگم من هیچکدوم از مشکلام حل نشده...باور میکنی من به خاطر مشکلام آویزوونش نییستم
بیخیال شو دیگههههههههههههههههههه عههههههه

sakar

New member
مطمئن باش اگر روزی به مرتبه ای برسم که همین طی العرض و کن فیکون شما برام محقق بشه تنها 1 درصد احتمال ندین که من ازشون استفاده کنم... ترجیح میدم توی کتاب خونم بشینم و از لذت خوندن کشف هواپیما و چرخ لذت ببرم تا طی العرض.... از ما خواسته شده انسان باشیم و فکر کنیم و الا قبلا جن و ملک آفریده شدن.......

من که استفاده میکنم اونم تو این گرونی .....
جالبه که ادم تواناییای خودشو بدونه هزینه های زندگیش خیلی کم میشه ........

بالا