در انتخاب دانشگاه برای آزمونهای وزارت بهداشت اولویت مهم است یا علاقه؟

sooryas

New member
دوستان من زنگ بزنید این شماره:88809500 داخلی 330 حوزه و دانشگاه
بگید طبق خبر شماره 2231897 گفتن که ظرفیتها افزایش پیدا میکنه ،حالا نتهنا زیاد نشده بلکه کم هم شده ،یا خبر شما دروغه یا باید پیگیری شه چرا بعد از اعلام رتبه ها کم شده ،لطفا هرکس میتونه زنگ بزنه تا اونها هم پیگیری کنن
اطلاع رسانی کنید تا به یه جایی برسیم

bahar9368

New member
مثلا من اگه اول تهران ایران بهشتی..........یزد شبانه تهران بزنم شانس قبولیم نمیاد پایین تا اینکه اینطوری بچینم
اصفهان همدان ساری قزوین یزد و شبانه؟

شانس قبولی معنی نداره
تو بر اساس علاقت انتخاب میکنی ببینی کدوم دانشگاه جای خالی داره و قبول میشی .
عزیزم اگه اول یزد رو بزنی مثلا جا خالی باشه قبول میشی و ممکنه علاقه زیادی بهش نداشته باشی در حالی که اصفهان هم جای خالی داشته و تو انتخاب بعدی گذاشتیش و بنابراین مجبوری بری یزد
پس بر اساس علاقه اولویت بندی کن هر جا خالی بود قبول میشی.

bahar9368

New member
آخه یکی از دوستام میگفت از اونجایی که شانست بیشتره باید شروع کنی
میگفت مثه کنکورهای دیگه نیست
من خودم سالهای قبل با رتبه های بالا تر همیشه از شهرهای خوب شروع کردم به سمت پایین؟
به نظرم این روش معقولتره و عادلانه تره

تو که نمیدونی بقیه چه جور انتخاب کردن که بگی شانست کجاها بیشتره.
بنابراین دانشگاههایی که دوست داری رو بر اساس معیارهایی که داری انتخاب کن و به ترتیب بررسی میشن.
من خودم دانشگاه شیراز و اهواز رو میخواستم واسه همین انتخابای اولم گذاشتم و دانشگاههای برتر از اینا رو گذاشتم انتخابای بعدیم.

Edna

New member
بچه ها کسی اطلاع داره دانشگاه شیراز از لحاظ علمی جلوتر ومعتبرتره یا اصفهان؟!؟!؟!ممنون میشم بابت راهنماییاتون

بستگی به رشتت داره..مثلا ژنتیک شیراز معمولیه ولی گروه ایمونولوژیش بین المللیه...هر دانشگاهی فقط به صرف شهرتش توی کشور همه گروه های آموزشیش قوی نیستن

senior

New member
تنها نکته مهم به نطر من نزدیکی شهر محل تحصیل به محل زندگیتون هستش
موفق باشین

nafasn

New member
شانس قبولی معنی نداره
تو بر اساس علاقت انتخاب میکنی ببینی کدوم دانشگاه جای خالی داره و قبول میشی .
عزیزم اگه اول یزد رو بزنی مثلا جا خالی باشه قبول میشی و ممکنه علاقه زیادی بهش نداشته باشی در حالی که اصفهان هم جای خالی داشته و تو انتخاب بعدی گذاشتیش و بنابراین مجبوری بری یزد
پس بر اساس علاقه اولویت بندی کن هر جا خالی بود قبول میشی.
منظورم اینه که من اگه از تهران بزنم تا اینکه همون انتخابهای دومیمو بزنم اینطوری ممکن نیست که مثلا دانشگاه اصفهان زودتر خالی بشه تا اینکه من دومیارو بزنم؟

مجید

New member
آخه یکی از دوستام میگفت از اونجایی که شانست بیشتره باید شروع کنی
میگفت مثه کنکورهای دیگه نیست
من خودم سالهای قبل با رتبه های بالا تر همیشه از شهرهای خوب شروع کردم به سمت پایین؟
به نظرم این روش معقولتره و عادلانه تره

دوست شما جزئیات دیگه ای بیان نکرد ؟ منبع اطلاعات دوست شما چی بود ؟ اگه می شه توضیحات کاملتری ازش بگیرین و اینجا بگذارید تا دوستانی که باید انتخاب دانشگاه کنند با آگاهی کامل این کار رو انجام بدن ... ممنون

l.rhb

New member
بچه ها هیچ چیز جای درس خوندن در کنار خونه و خونواده رو نمیگیره...زندگی تو خوابگاه سخته...

banoo93

New member
منم میترسم شهر مورد علاقمو اول بزنم و شهری که حتما قبول میشم و دوم بزنم و دیگه اصلا قبول نشم بعد بگن چون ظرفیتا کم شده امسال اینجوری پذیرش کردیم

sajad93

New member
منم میترسم شهر مورد علاقمو اول بزنم و شهری که حتما قبول میشم و دوم بزنم و دیگه اصلا قبول نشم بعد بگن چون ظرفیتا کم شده امسال اینجوری پذیرش کردیم
من با چندتا از استادام صحبت کردم گفتن که از تهران شروع کن بیا پایین، فقط بر اساس نمره است من که همین کار رو میکنم شما هم تهران رو اول بزن چون خیلی ها شهر خودشونو به تهران ترجیح میدن
من رتبم به تهران میخوره اگه رتبه همسان نداشته باشم

1mahsa

New member
سلام به همگی و خسته نباشید
بچه ها لطفا اگه کسی درمورد سوال من اطلاعاتی داره بگه
من رتبه 3 رادیوبیولوژی شدم به احتمال قوی اولین انتخابمو قبولم ولی بین ایران وتهران موندم لطفا اگه کسی در این رشته اطلاعاتی درمورد این 2 دانشگاه داره بهم بگه ممنون

sajad93

New member
من رتبه 3 رادیوبیولوژی شدم به احتمال قوی اولین انتخابمو قبولم ولی بین ایران وتهران موندم لطفا اگه کسی در این رشته اطلاعاتی درمورد این 2 دانشگاه داره بهم بگه ممنون
دانشگاه ایران از نظر علمی قویتره ولی واقعیت این ه که دانشگاه تهران برندتره

آخرین ویرایش:

مجید

New member

دانشگاه تهران هرچی باشه و نباشه " دانشگاه تهران " هستش دیگه !

neshat25

New member
بچه ها بنظرتون دانشگاه زاهدان ارزش رفتن داره؟اونم واسه رشته ای که سال اول هست داره واسه ارشد پذیرش مییکنه؟

مجید

New member

پیشنهاد من : دانشگاه تهران

مجید

New member
منظور دوستان اینه که پذیرش به سبک دانشگاه آزاد انجام می شه یا سراسری؟ یعنی برای انتخاب اولمون یه سهمیه و درصد بالاتری قائلند! یا نه! به ترتیب میاد پایین! اولی نشد دومی و به همین ترتیب تا رتبمون پوشش بده؟ چون اگه اشتباه نکنم تو بعضی پذیرش ها مهم انتخاب اول شخص بود! حتی اگه رتبش به انتخاب های بعدی پوشش می داد باز احتمالشون به خاطر اینکه تو اولویت پایین تر زده پایین میومد.
با تشکر

تو آزمون دستیاری پزشکی که همین مرکز سنجش پزشکی برگزارش می کنه ترتیب انتخاب اولویت ها هم مهمه اما برای آزمون کارشناسی ارشد هنوز اطلاع قطعی وجود نداره

بالا