در انتخاب دانشگاه برای آزمونهای وزارت بهداشت اولویت مهم است یا علاقه؟

banoo93

New member
برای قبولی تهران شانس کمی دارم.ولی شهر دیگه و حتما قبولم.تهران هم فقط 4 نفر میگیره و دانشگا های دیگه تهران برای رشته ما پذیرش ندارند.نمیدونم تهران و بزنم یا نه.نمیخوام اشتباه کنم :wacsmiley:

l.rhb

New member
سلام .دوست عزیزی میتونه منو راهنمایی کنه؟
رتبه آناتومی من 56 شده و 104 تا برای روزانه میخوان.کسی میدونه احتامل قبولیه من توی شهر خودم یعنی اهواز چقدره؟این موضوع منو نگران کرده...
راستش دور بودن از خونه واسم سخته....مرسی
:(40):

baranitarin

New member
بنظر من و با توجه به تجربه پارسالم اولویت مهمه
ینی اگه میدونید یه جایی قبول نمیشید اولویت اول نزارید
بزاریدش آخر
یه سوال کسی در مورد شهریه شبانه اطلاعی داره

دوستان با یکمی جستجو در اینترنت متوجه میشید که اصلا این طور نیست و دستگاه به صورت اتوماتیک انتخابها رو با توجه به ظرفیت هر دانشگاه و نمره های برتر طبقه بندی میکنه و اصلا ربطی به ترتیب اولویت شما نداره و انتخاب اول شما هیچ مزیتی بر انتخاب دهم نداره بلکه این نمره شماست که تعیین کنندس
موفق باشید:smiliess (10):

allah

New member
دوست من اصلا ربطی به انتخاب های شما نداره ، سیستم با توجه به رتبه شما و خالی ماندن ظرفیت دانشگاههای انتخابی شما پیش میره و زمانی که نوبت بررسی شما میرسه اولین انتخاب شما که هنوز ظرفیت داشته باشه قبول میشوید .

i sun

New member
بنظر من و با توجه به تجربه پارسالم اولویت مهمه
ینی اگه میدونید یه جایی قبول نمیشید اولویت اول نزارید
بزاریدش آخر
یه سوال کسی در مورد شهریه شبانه اطلاعی داره
یعنی چی؟؟!!مثلا رتبه من 20 شده امکانش کمه دانشگاه ایران قبول شم.یعنی نزنم ؟همون اول شهرستان انتخاب کنم؟

مجید

New member
سلام .دوست عزیزی میتونه منو راهنمایی کنه؟
رتبه آناتومی من 56 شده و 104 تا برای روزانه میخوان.کسی میدونه احتامل قبولیه من توی شهر خودم یعنی اهواز چقدره؟این موضوع منو نگران کرده...
راستش دور بودن از خونه واسم سخته....مرسی
:(40):

من جای شما بودم حتما اولین انتخاب رو همون اهواز می زدم .. ان شالله شانستون کم نیست

مجید

New member
برای قبولی تهران شانس کمی دارم.ولی شهر دیگه و حتما قبولم.تهران هم فقط 4 نفر میگیره و دانشگا های دیگه تهران برای رشته ما پذیرش ندارند.نمیدونم تهران و بزنم یا نه.نمیخوام اشتباه کنم :wacsmiley:

اگه بخوایم شایعات تایید نشده رو قبول کنیم و شما هم حتما شهرستان در صورت قبولی می رین خب از شهرستان ها شروع کنید وگرنه با این حرفهایی که اینجا زده شد شما از تهران شروع کنید و به ترتیب نزدیکی به تهران برین تا آخر

مجید

New member
اولاً از ادمین عزیز نهایت تشکر رو دارم که خیلی روان توضیح دادن. راستش یکی از دوستام می گفت. منم مطمئن نیست. چون نقل قوله و دقیقاً مستند نیست. می گفت یکی از فامیلاش سال قبل شرکت کرده بوده و مثلاً یه شهر کوچیکی رو (از لحاظ ارزش دانشگاهی) تو اولویت اول انتخاب کرده بوده و تهران رو تو اولویت مثلاً چهارم. ولی از قضا یه رتبه خوب میاره. و ایشون از تهران قبول میشه. خودشم تعجب میکنه. بعد زنگ میزنه میپرسه میگن وابسته به رتبته نه اولویت ها. البته عرض کردم که نقل قوله. نمیدونم چقدر صحت داره.

این چیزی که اینجا مطرح کردین نکته مهم اما تایید نشده اییه که کاملا خلاف اون چیزیه که به نظر می آد اجرا می شه و در صورت صحت می تونه روند انتخاب دانشگاه داوطلبان رو کاملا عوض کنه

shaylon

New member
بچه ها کسی اطلاع داره دانشگاه شیراز از لحاظ علمی جلوتر ومعتبرتره یا اصفهان؟!؟!؟!ممنون میشم بابت راهنماییاتون

l.rhb

New member
این چیزی که اینجا مطرح کردین نکته مهم اما تایید نشده اییه که کاملا خلاف اون چیزیه که به نظر می آد اجرا می شه و در صورت صحت می تونه روند انتخاب دانشگاه داوطلبان رو کاملا عوض کنه

دقیقا...اصلا اگه اینجور باشه پس چرا باید انتخاب محل تحصیل کنیم؟

sajad93

New member
دوستان من هرچی با مرکز سنجش تماس میگیرم جواب نمیدن آخه باید مطمئن بشیم
من رتبه 13 مراقبت ویژه هستم نمیدونم اگه اولویتم تهران باشه و قبول نشم شانس قبولی توی شهرستان رو از دست میدم یا نه؟ بچه ها لطفا جواب بدیت، یعنی واقعا اولویت مهمه یا نمره؟

bahar9368

New member
دوستان من هرچی با مرکز سنجش تماس میگیرم جواب نمیدن آخه باید مطمئن بشیم
من رتبه 13 مراقبت ویژه هستم نمیدونم اگه اولویتم تهران باشه و قبول نشم شانس قبولی توی شهرستان رو از دست میدم یا نه؟ بچه ها لطفا جواب بدیت، یعنی واقعا اولویت مهمه یا نمره؟

متوجه منظورت نمیشم.چرا از دست بدی؟
اگه رتبت 13 هست
به ترتیب اولویت هات بررسی میشه هرجا ظرفیت خالی داشت پذیرش میشی .
مثلا اگه انتخاب اولت تهرانه و تهران ظرفیتش پر بود انتخاب دومت بررسی میشه و اگه بازم پر بود انتخاب سومت و ..

nafasn

New member
دوستان رتبه من 69 شده ظرفیت روزانه دانشگاهم 55 نفر و شبانه 10 نفر هست
دانشگاهها اینها هستن.تهران.ایران.بهشتی.مدرس.شیراز.اصفهان.ساری.قزوین.همدان.اهواز.یزد و شبانه تهران
من نمیدونم چطوری انتخاب کنم که ممکنه شانس قبولی در روزانه رو داشته باشم چون پارسال که ظرفیت 84 بود تا رتبه 102 روزانه قبول شدن...
من مشهدی هستم.
ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید.مرسی

bahar9368

New member
دوستان رتبه من 69 شده ظرفیت روزانه دانشگاهم 55 نفر و شبانه 10 نفر هست
دانشگاهها اینها هستن.تهران.ایران.بهشتی.مدرس.شیراز.اصفهان.ساری.قزوین.همدان.اهواز.یزد و شبانه تهران
من نمیدونم چطوری انتخاب کنم که ممکنه شانس قبولی در روزانه رو داشته باشم چون پارسال که ظرفیت 84 بود تا رتبه 102 روزانه قبول شدن...
من مشهدی هستم.
ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید.مرسی

بر اساس علاقت انتخاب کن عزیزم.چون به ترتیب انتخابات بررسی میشن
اینکه بعضی میگن باید از دانشگاه های تراز اول و تهران شروع کرد درست نیست بدون توجه به نوع دانشگاه و به ترتیب بر اساس چیزی که تو انتخاب کردی بررسی میشن
من خودم دانشگاههای تهران انتخاب های اولم نبودن.

آخرین ویرایش:

nafasn

New member
بر اساس علاقت انتخاب کن عزیزم.چون به ترتیب انتخابات بررسی میشن

مثلا من اگه اول تهران ایران بهشتی..........یزد شبانه تهران بزنم شانس قبولیم نمیاد پایین تا اینکه اینطوری بچینم
اصفهان همدان ساری قزوین یزد و شبانه؟

رها93

New member
منم میخوام تهران رو انتخاب نکنم. چون اصلا امکان قبولی ندارم . نزدیکترین شهر رو الویت میدم واسه انتخاب اول !

sajad93

New member
متوجه منظورت نمیشم.چرا از دست بدی؟
اگه رتبت 13 هست
به ترتیب اولویت هات بررسی میشه هرجا ظرفیت خالی داشت پذیرش میشی .
مثلا اگه انتخاب اولت تهرانه و تهران ظرفیتش پر بود انتخاب دومت بررسی میشه و اگه بازم پر بود انتخاب سومت و ..

آخه یکی از دوستام میگفت از اونجایی که شانست بیشتره باید شروع کنی
میگفت مثه کنکورهای دیگه نیست
من خودم سالهای قبل با رتبه های بالا تر همیشه از شهرهای خوب شروع کردم به سمت پایین؟
به نظرم این روش معقولتره و عادلانه تره

بالا