دردنامه یک زیست شناس باگرایش علوم جانوری

omid9030

New member
مجید جان سعی کن فیلد علوم پایه رو کنار بذاری و بری تو فیلد رشته های علوم پزشکی
به خدا زحماتت رو ضایع میشه
من خیلی تو این زمینه تحقیق کردم ...و با استادای زیادی صحبت کردم...
ایشالا که نا امیدت نکرده باشم ...اما باید واقعیت هارو گفت .. داکترای رشته زیست رو بهش بها نمیدن..هر چند که بچه های زیست خیلی از لحاظ علمی پر هستن..اما کسی بها نمیده

mahsa khanum

New member
من خودم ترم یک وقتی با اون همه ذوق و شوق دانشگاه رفته بودم سرکلاس استاد میکروبشناسیمون ب طعنه مسخرمون کرد که این چه رشته ایه اومدید
همونجا آب پاکیو ریخت رو دستمون:1dco2x0p1lilzhfpg1t
ترمای آخرم هی استادا با زبان بی زبانی میگفتن بابا نخونید این رشته رو (ارشد) البته مثال فیزیک و پیش میکشیدن تا ما هم بفهمیم زیستم همون علوم پایست

مجید دیجی

مدیر بخش
با علی گفتنت موافق ام
من درد شما رو شاید بیشتر از هرکسی درک کنم
اما به نظر من قید علوم پایه رو بزن..اصلا رشته زیست شناسی بدرد نمی خوره ...من این طور فکر میکنم که گرایش های مختلف زیست شناسی ؛ تقلبی ی رشته های علوم پزشکی پایه هست . وهر جا که بری ماها رو انتخاب نمیکنن حتی اگه دکترا هم داشته باشی
خودت رو بذار جای اون مسئول ازمایشگاه یا مدیر جایی که برای رشته های ما کار دارن مطمئنا بچه های علوم پزشکی رو انتخاب میکنن
مثلا بچه های ژنتیک انسانی رو انتخاب میکنن(حالا به بچه های ژنتیک مولکولی و انسانی ظلمی کردن که در ادامه عرض میکنم) و همین طور بچه های میکروب پزشکی .. بیوتکنولوژی پزشکی و...

رفیق تا حالا عاشق شدی ؟؟؟؟؟؟؟ ما بچه های زیست شناسی روانی زیست هستیم من خودم زمانی که در دبیرستان انتخاب رشته کردم ریاضیم شده بود 19.... هدفم هیچ وقت پزشکی نبوده آخه زیست شناسی فقط پزشکی و درمانی نیست... کدام پزشک حشره شناسی یا ریخت و اندامزایی گیاهی میخونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توی خارج از ایران بچه های گرایش خودم میتونن تو آزمایشگاههای تحقیقاتی ، موزه ها ، شهرداری ها ، بیمارستان ها ، ادارات کشاورزی ، آموزش پرورش ، متصدی آزمایشگاههای دانشگاهها ، انجمن های سبز و حفظ محیط زیست و.... کار کنند .
اما در ایران باید رفت به سمت رشته های زیر شاخه های پزشکی حداقل میشه جایی کار پیدا کرد. واقعا جای حسرت هست .

مجید دیجی

مدیر بخش
مشاوره ژنتیک یکی از کار هایی هست که مربوط به بچه های زیست شناسی س-ژنتیک و ژنتیک انسانی هست ولی هیچ کدوم از بچه های این رشته حق ندارن برای این کار اظهار نظر کنن
وحالا اینجا زورم میگیره که بچه های پرستاری و مامایی و پزشک عمومی که هیچ گونه تخصصی در این زمینه ندارن برای 2هفته یه دوره اموزشی زیر نظر بهزیستی میرن بعد حق مشاوره ژنتیک دارن اما بچه های ژنتیک نمیتونن:smiliess (2):
این تنها یکی از ظلم هایی هست که به بچه های علوم پایه میکنن
حالا اصلا رشته جانوری رو به نظر نمیارن:sadsmiley:
برادرانه بهت میگم راهت رو عوض کن:riz277:

من فکر می کردم یکی کارهای شما مشاور ژنتیک باشه..... واقعا این کارشون خیلی:smiliess (2):جالبه

مجید دیجی

مدیر بخش
من خودم ترم یک وقتی با اون همه ذوق و شوق دانشگاه رفته بودم سرکلاس استاد میکروبشناسیمون ب طعنه مسخرمون کرد که این چه رشته ایه اومدید
همونجا آب پاکیو ریخت رو دستمون:1dco2x0p1lilzhfpg1t
ترمای آخرم هی استادا با زبان بی زبانی میگفتن بابا نخونید این رشته رو (ارشد) البته مثال فیزیک و پیش میکشیدن تا ما هم بفهمیم زیستم همون علوم پایست

می خاستی به استادات بگی اگه این رشته واسه ما چیزی نداره واسه شما که نون داره:smiliess (13):

مجید دیجی

مدیر بخش
این رشته ها دارن تو ایران حیف میشن .درحالی که علوم پایه هستن!
استادم که تا ترم پیش باهاش درس داشتم دانشجوی دکترا یکی از دانشگاهای معروف تهرانه.میگفت برای دکتری که قبول شدم رفتم برای مراحل بعدی و مصاحبه که بهمون گفتن اصلا این گرایش(x) پذیرش نمی کنیم و ممکنه اصلا پذیرش شما لغو بشه گرایش x برای دانشگا هزینه بر هستش و یسری مسائل دیگه....در واقع ما میخاستیم گرایش y رو از امسال جایگزین کنیم!که دانشجو خودش بره تو طبیعت و بیرون دانشگاه تحقیقاتشو انجام بده! |: |: |:
استادم و بقیه::5:.:5:......... دیگه کلی اعتراض، و این حرفا تا بلاخره منت گذاشتن سرشون پذیرش کردن!
و ما:eek:t0837h0nn8zfqu8ult»»»:smilies-azardl (181
این درحالیه که استادم از استعدادهای درخشان هم در لیسانس و ارشد بوده و ستاره هم داره برای چندتا مقاله ... تو تدریسم واقعا خوبه.

بازم خوبه که استادت تونسته حقش رو بگیره.......

مجید دیجی

مدیر بخش
مجید جان سعی کن فیلد علوم پایه رو کنار بذاری و بری تو فیلد رشته های علوم پزشکی
به خدا زحماتت رو ضایع میشه
من خیلی تو این زمینه تحقیق کردم ...و با استادای زیادی صحبت کردم...
ایشالا که نا امیدت نکرده باشم ...اما باید واقعیت هارو گفت .. داکترای رشته زیست رو بهش بها نمیدن..هر چند که بچه های زیست خیلی از لحاظ علمی پر هستن..اما کسی بها نمیده

حق با شماست خودم هم به همین نتیجه رسیدم::1dco2x0p1lilzhfpg1t

omid9030

New member
حق با شماست خودم هم به همین نتیجه رسیدم::1dco2x0p1lilzhfpg1t
آره همین طور هست
الان برای کنکور ارشد همین که بری سر جلسه کنکور الکی قبول میشی برای گرایش های بیولوژی
خیلی ها میرن هزینه هنگفت میکنن بعد پشیمون میشن
اگه چندین سال پشت کنکور وزارت بهداشت باشی باز ارزششو داره ..
من الان سربازم ولی دوستام دارن دانشگاه ازاد شهرکرد و تبریزو... میخونن پشیمون شدن میگن ای کاش مثل تو میرفتیم سربازی
حالا برای اطلاعات بیشتر میتونی از بچه های همین سایت که ارشد زیست دارن بپرسی

behnaz.h

New member
سلام یه لینک گذاشتم تو قسمت مباحث صنفی رشته زیست شناسی اگه دوست داشتین بخونیدش

اینم آدرسش هست
http://olumpezeshki.ir/thread12591.html#post437365
سلام دوست عزیز تو همین سایت من خودم کلی سر این موضوع توهین و تحقیرو تحمل کردم که ماها سواد نداریم و نباید تو آزمایشگاهها کارکنیم و.... بیخیال اینا قبلا بحث شده تنها چیزی که به ذهنم میرسه بگم اینکه شما که لیسانست تغذیه نیست نمیتونی با مدرک ارشد مطب باز کنی باید کارشناسیت تغذیه باشه گفتم که راهتو با دقت بیشتر انتخاب کنی اگه به امید مطب میخوای تغذیه بخونی شرایط مصیبت باری رو انتخاب کردی

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام دوست عزیز تو همین سایت من خودم کلی سر این موضوع توهین و تحقیرو تحمل کردم که ماها سواد نداریم و نباید تو آزمایشگاهها کارکنیم و.... بیخیال اینا قبلا بحث شده تنها چیزی که به ذهنم میرسه بگم اینکه شما که لیسانست تغذیه نیست نمیتونی با مدرک ارشد مطب باز کنی باید کارشناسیت تغذیه باشه گفتم که راهتو با دقت بیشتر انتخاب کنی اگه به امید مطب میخوای تغذیه بخونی شرایط مصیبت باری رو انتخاب کردی

سلام
چرا توهین ؟ کسی که به شما این حرف ها رو زده بی سواد بوده و جایگاه زیست شناسی رو نمی دونسته.
نمونش کشور آلمان برید تحقیق کنید من پسر عموم فوق دکترای نانوتکنولوژی داره یه سفر رفته بود آلمان می گفت عجب رشته ای دارید. عجب کارای تحقیقاتی بزرگی انجام دادن
خلاصه بگم کفش بریده بود من اگه اینجا به خاطر پدر مادرم نبود حتما رفته بودم . رشته زیست شناسی محدود به آزمایشگاه که نیست (البته من توانایی شما در آزمایشگاه منکر نمی شم) شما می تونید خیلییییییییییییییییییییییییییییییی فرا تر از آزمایشگاه فکر کنید .
متاسفانه رشته های علوم پایه سخنگوی درست و حسابی نداره اساتید هم که قربونشون برم...

farzane.sa

New member
سلام دوست عزيز.منم دقيقا شرايطم مثل شماست. سالها خودمو با فكر و خيال اذيت كردم.اما به اين نتيجه رسيدم كه بايد از اين ركود در بيام. جالب اينجاست كه پارسال 3تا دانشگاه بين الملل قبول شدم.بين 100نفري كه اعلام كرده بودن نفر 3 بودم. مدرك زبان هم داشتم.اما با پارتي بازي ردم كردن.فقط به خاطر اينكه ليسانسم تغذيه نبود. هيٌچ كسي هم پاسخگو نيست. پارسال رتبه ام زير 200 بود.درصدام خوب بودن اما امسال انقد نااميد بودم كه تا حالا نتونستم لاي كتابا رو باز كنم. بچه هاي زيست واقعا مظلومن. دوستاي من تا دكترا هم رفتن اما هيچ نتيجه اي نداره.تازه ما با رتبه ههي 4000 تو كنكور رفتيم اين رشته.اما الان بدون كنكور شده.

farzane.sa

New member
سلام دوست عزيز.منم دقيقا شرايطم مثل شماست. سالها خودمو با فكر و خيال اذيت كردم.اما به اين نتيجه رسيدم كه بايد از اين ركود در بيام. جالب اينجاست كه پارسال 3تا دانشگاه بين الملل قبول شدم.بين 100نفري كه اعلام كرده بودن نفر 3 بودم. مدرك زبان هم داشتم.اما با پارتي بازي ردم كردن.فقط به خاطر اينكه ليسانسم تغذيه نبود. هيٌچ كسي هم پاسخگو نيست. پارسال رتبه ام زير 200 بود.درصدام خوب بودن اما امسال انقد نااميد بودم كه تا حالا نتونستم لاي كتابا رو باز كنم. بچه هاي زيست واقعا مظلومن. دوستاي من تا دكترا هم رفتن اما هيچ نتيجه اي نداره.تازه ما با رتبه ههي 4000 تو كنكور رفتيم اين رشته.اما الان بدون كنكور شده.

مجید دیجی

مدیر بخش

شاید یکی از دلایل این مشکل خود ما باشیم که دیگران رو با رشتمون و قابلیت هاش آشنا نکردیم رشته زیست شناسی مثل یه آچار فرانسه هست که می تونه بسیاری از علوم رو ساپورت کنه اما کسی نمی شناسدش
البته همون جور که قبلا گفتم مشکل اصلی ما این هست که سخنگوی درستی نداریم دولت و مجلس باید بیشتر به ماها توجه کنه وزارتخانه ها باید زیست شناسی رو بیشتر بشناسند و با دادن تصحیلات بانکی برای کارهای ما بیشتر ارزش قائل بشن
ببینید نتیجه بی توجهی به زیست شناسی چه بر سر ما آورده؟ صنعت صیادی به چه وضعیتی افتاده ، یا پدیده شکار بیرویه حیوانات چه بلایی سر زیست بوم کشور آورده ، یا تالاب های کشور که صدها سال طول کشیده تا بوجود بیاد در چه وضعیتی هست ، یا پدیده آلودگی شهرها به کجا رسیده ، قطع درختان ، آلودگی های زیست محیطی کارخانه ها ، تخریب آب و خاک با روش های غیر اصولی کاشت داشت برداشت ، تخریب منابع ملی توست افرادی که هیچ اطلاعی از محیط زیست و اکولوژی های کوچک و درشتی که اطرافشون هست ندارن ، گسترش بیرویه بیماری هایی همچون ام اس ، گسترش بیابان ها ، کودهای شمیایی و خطر ناک ، بالا رفتن آمار سکته قلبی و سرطان و....
این اتفاقاتی هست که داره توی حوضه تخصصی ما میفته ولی افرادی مثل من و شما چون به همون ارزش داده نمیشه باید یه گوشه بشینیم فقط فقط فقط فقط تماشاچی باشیم . در خلوت اشک بریزیم که ای خدا ما میتوانیم کاری کنیم ولی:sad:

raven

Member
valiiii ba tamame in harfa man khodam enghad asheghe reshteye takvin hastam ke mikham ta tahesh beram chun tanha chizie ke vaghan behesh alaghe daramo fek mikonam rahame

مجید دیجی

مدیر بخش
valiiii ba tamame in harfa man khodam enghad asheghe reshteye takvin hastam ke mikham ta tahesh beram chun tanha chizie ke vaghan behesh alaghe daramo fek mikonam rahame
من قصد نا امید کردن کسی رو ندارم فقط دارم واقعیت ها رو نشون میدم
ایشالا شما هم تو رشته مورد علاقتون قبول بشید تکویین رشته خوبی هست در ضمن من دارم به صورت عمومی حرف میزنم

ROJO

New member
Change it Leave it and get a life before getting stuck in a deadend Situation
Don't go out on a limb because u might fall down
170.gif

مجید دیجی

مدیر بخش
ینظر من بهترین سخن گو رشته زیست و کلا تمام علوم پایه فارغ التحصیلان این رشته هستند . اون ها کسانی هستند که کاملا با این رشته و توانایی هاش و خلع هایی که جامعه داره و میشه پرش کرد آشنایی دارن . فقط بچه ها کمی خود باوریشون رو باید بیشتر کنند و همه جا از توانایی هاشون صحبت کنند . اون ها باید تو سطح جامعه ، اتوبوس ، مترو ، اینترنت و... تا میتونن مردم رو با این رشته آشنا کنن . بعد از مدتی میبینید که همه چیز در حال تغییره . اگه خودمون خودمون رو باور کنیم مردم هم ما رو باور می کنن. رشته ما یه رشته کاربردی هست که از آزمایشگاهها تا مدارس و بیمارستان ها و کشاورزی و صنایع زیستی و موزه ها و شهرداری ها و باغ وحش ها و منابع طبیعی و استخراج معادن بهره برداری از منابع نفت و گاز و استخراج آب های زیر زمینی( به واسطه حفظ محیط زیست) و شیلات و کشت های ارگانیک و محیط زیست و گلخانه ها ، صنایع نظامی ، بهداشت جامعه ، بهداشت محیط کاری و.... کاربرد داره . اما مردم از قابلیت های ما بی خبرن

از قدیم گفتن کس نخارد پشت من جز ناخون انگشت شست من....

بچه ها به نظر من تا میتونید تو سایت ها و وبلاگ های مختلف در باره رشتمون و کاراییش صحبت کنید و دوستان و هم رشته ای ها تون رو هم قانع کنید که این کار رو انجام بدن: . حتی تو دانشگاه ها و سر کلاساتون کنفرانس های بزرگ کوچک بدید تا ایشالا رشتمون جایگاه واقعی خودش رو پیدا کنه . و اینکه جامعه از این همه مشکلاتی که چند تاش رو بالا گفتم رها بشه .

اگه کسی هم سعی کرد شما رو تخریب کنه به اون توجه نکنید چون اون صددرصد از این بی اطلاع هست

باور کنید میشه فقط کمی همت و پشتکار می خاد توی تمام کشورهای پیش رفته زیست شناسی و تولید علم از این رشته وجود داره پس چرا ما اینجور نباشیم :auizz3ffy9vla57584x

vatson

New member
دقیقا من خودم همین کارو میکنم. الان تو فامیل ما و همسایه هامون اصن یه ددیدگاه دیگه به رشته زیست شناسی دارند. و تعریف از خود نباشه هرکی یه مشکلی داش میاد سراغ من چون به سوادم تو رشته م و نحوه تحلیل و تجزیه مسایل اعتماد دارن. و بهشون هم گفتم که اینارو تو رشته م یاد گرفتم چون زیست شناسی یه رشته پایه هس که شامل همه چی میشه و با منشا کار داره دیگه نمیگه 2 به اضافه 2 شد 4 و تمام! میاد بحث میکنه که چرا 4 شد و ایا میتونه جوابی جز این داشته باشه! هرچند این رشته اینجا کارایی نداره ولی خیلی خوشحالم که زیست شناسی خوندم چون دیدگاهمو کلا عوض کرده. عاشقشممممممممم.

behnaz.h

New member
منم با شما موافقم اگه کشور ما پیشرفته نیست دلیل نمیشه که رشته ما بد باشه کشور ما فعلا از جماعتش کارگری میخواد کاری به تحقیق و اکتشافات نداره به امید روزی که با کمک هم جایگاه رشته مونو به جای اصلیش ببریم:a2d3::a2d3:

بالا