دردنامه یک زیست شناس باگرایش علوم جانوری

مجید دیجی

مدیر بخش
منم با شما موافقم اگه کشور ما پیشرفته نیست دلیل نمیشه که رشته ما بد باشه کشور ما فعلا از جماعتش کارگری میخواد کاری به تحقیق و اکتشافات نداره به امید روزی که با کمک هم جایگاه رشته مونو به جای اصلیش ببریم:a2d3::a2d3:

خوشحالم که موافقی و امیدوارم وقتی وارد رشته جدید شدی هم صنفی های سابقت رو فراموش نکنی من که خودم چنین قصدی دارم .:smiliess (3):

سلام تو ای دوره و زمونه با مدرک کارشناسی اونم علوم پایه هیچ کاری نیس م خودم دانشجوی ترم 7 زیست جانوریم ازینکه نمیتونم برا ارشد گرایش جانورشناسیو ادامه بدم ناراحتم ولی ازینکه ای رشترو انتخاب کردم پشیمون نیستم این 3سالو لذت بردم از رشتم برا ارشدم وزارت بهداشت و در کنارش مطالعه ی ازاد جانوزشناسی مشکل ما اینه که کارو در راستای رشتمون میخوایم و این اشتباه ماست

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام تو ای دوره و زمونه با مدرک کارشناسی اونم علوم پایه هیچ کاری نیس م خودم دانشجوی ترم 7 زیست جانوریم ازینکه نمیتونم برا ارشد گرایش جانورشناسیو ادامه بدم ناراحتم ولی ازینکه ای رشترو انتخاب کردم پشیمون نیستم این 3سالو لذت بردم از رشتم برا ارشدم وزارت بهداشت و در کنارش مطالعه ی ازاد جانوزشناسی مشکل ما اینه که کارو در راستای رشتمون میخوایم و این اشتباه ماست

تا حدودی حق با شماست
اما فکر کنم هر کسی باید این حق رو داشته باشه که متناسب با رشتش درس بخونه
لطفا این قسمت رو یک نگاه بیندازید
http://olumpezeshki.ir/thread12591.html
این ها بازارهای شغلی ماهستند . در کشورمون اینقدر بازارهای بزرگ و متنوع کاری داریم ، اما باید در حوزه ها و رشته های دیگه مشغول کار بشیم که این جای تاسف داره

- - - Updated - - -

شهاب

New member
شاید سال ها پیش که رشته زیست شناسی علوم جانوری را در کنکور انتخاب کردم حتی به این به این موضوع فکر نمی کردم که به این حال و روز بیفتم . وقتی بازار کار خراب ، کارشکنی های مسئولان آموزش و پرورش ، تورم ، بیکاری و... را دیدم، تازه به اشتباهم پی بردم.
بله فرصت های شغلی یکی پس از دیگری از بین رفت و شور هیجان رشته بی نظیر زیست شناسی جانوری یه خاک سپرده شد . من عاشق جانورشناسی بودم ولی اکنون که واقعیت های جامعه را میبینم ....
اگر زمان انتخاب رشته رشته ای مثل کشاورزی را انتخاب کرده بودم الان اینچنین نبود . زیست شناسی با آن همه درس های سختش در ایران هیچ ارزشی ندارد . اگر قرار است که شما هم این رشته را برای تحصیل انتخاب کنید ، دانشگاه نروید بهتر است . یا اینکه اگر دانشجو هستید همین امروز به فکر تغییر رشته باشید . این رشته کمرتان را میشکند .
سر انجام کار اغلب افرادی که علوم جانوری را انتخاب کرده اند یا بی کاری است یا ادامه تحصیل در رشته های غیر مربوط یا شغل هایی مثل خون گیری در آزمایشگاه یا آمپول زنی در درمانگاه یا شغل هایی مثل کارگر کشتارگاه مرغ یا کارگر پرورش ماهی است .
می دانم که این مطالبی که نوشتم خشم عده ای از زیست شناسان را در بر خواهد داشت . اما عزیزان برید از فارغ التحصیلان این رشته بپرسید که چقدر حرف های من درست است .
کاش حرف هایم دروغ بود.....

سلام.آقا مجید باهات همدردی میکنم.برای همدردیت اینو بگم که نارضایتی فقط توی رشته شما نیست.نگاهی به وضعیت بچه هایی که توی رشته ایکس و ایگرگ هستن گویای حرفمه.به هر حال این واقعیته که ما یه کشور پیشرفته نیستیم و هر چیزی سر جای خودش نیست که اگه بود وضعیت بهتر از این بود.اما برای اینکه گرفتار ناراحتی غم و . . . نشید بهتون پیشنهاد میکنم نگرشتون رو تغییر بدید.منظورم این نیست که وضعیت حاضر رو تایید کنید یا دست از تلاش بردارید.نه.چون اتفاقا اگه اسیر غم و . . .بشیده که تو لاک خودتون فرو میرید.مشکل بسیار است اما شاد باش دوست من.

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام.آقا مجید باهات همدردی میکنم.برای همدردیت اینو بگم که نارضایتی فقط توی رشته شما نیست.نگاهی به وضعیت بچه هایی که توی رشته ایکس و ایگرگ هستن گویای حرفمه.به هر حال این واقعیته که ما یه کشور پیشرفته نیستیم و هر چیزی سر جای خودش نیست که اگه بود وضعیت بهتر از این بود.اما برای اینکه گرفتار ناراحتی غم و . . . نشید بهتون پیشنهاد میکنم نگرشتون رو تغییر بدید.منظورم این نیست که وضعیت حاضر رو تایید کنید یا دست از تلاش بردارید.نه.چون اتفاقا اگه اسیر غم و . . .بشیده که تو لاک خودتون فرو میرید.مشکل بسیار است اما شاد باش دوست من.

مرسی از همدردیتون " باید چشم ها را شست جور دیگر باید دید " من افتخار میکنم که یک ایرانی هستم و هموطن هایی چون شما دارم . خدا رو چه دیدی شاید فردا گفتن مجلس فلان طرح رو تصویب کرده و وضعیت خیلی خیلی برای فارغ التحصیلان بهتر شده . مثل و ضعیت پرستارا که به یکباره فرق کرد....

- - - Updated - - -

آخرین ویرایش:

Eagle_78

Member
به نظر من آدمی که علاقه رو به همراه پشتکار و صبر داشته باشه هیچ وقت بیکار و سرگردون نمی مونه
حتما هم لازم نیست آدم دنبال ایده های خیلی خاص باشه
خیلی وقتها هنر آدم به درست عملی کردن ایده های ساده است
بنده خانم زیست شناسی رو میشناسم که الان 3 سال هست که با شوهرشون رفتن قشم
با یه طرح توجیهی خوب برای پرورش تمساح یه وام خوب گرفتن
والان محصولاتشون (پوست و گوشت ) رو فقط به کشورهای عربی صادر میکنن ...!

cnidaria_cnida19

New member
مجید عزیز حرفهاتون تماما عین واقعیت است
من هم سالها قبل با علاقه وارد رشته زیست شناسی شدم و با همه وجودم و عشق و علاقه ام ادامه اش دادم من با اون رتبه هر رشته ای رو میتونستم بخونم ولی مثل شما انتخابم صرفا بر اساس علاقه شدیدم به این رشته بود
بعدا در مقطع ارشد هم با علاقه تمام رشته انگل شناسی رو انتخاب کردم
ولی الان در مورد انتخاب جفتونم پشیمونم و فقط به این فکر میکنم که عمر و جوونیم رو تلف کردم
تمام دوستانی که تو اون مقطع... کاردانی بعضی رشته ها رو انتخاب کردن و رتبه اشونم خیلی جالب نبود الان موقعیت خیلی بهتری نسبت به ما دارن
فقط خواستم بگم وضعیت کشورمون طوری هست که فارغ النحصیلهای رشته های پایه مثل زیست شناسی با وجود سختیهای فراوون و سواد علمی بالا که فقط خودمون درک میکنیم هیچ جایگاه مطلوبی ندارن و این فقط مشکل من و شما نیست مگر اینکه معرف یا پارتی قدری داشته باشین که تو این حالت بدون مدرک هم موفقید
الانم چاره ای نیست ما نسل سوخته ایم و یک عمر در حال تحمل این شرایط هستیم و باید بسازیم
اگر توان رفتن ازینجا داشته باشید این بهترین حال ممکنه
وگرنه تحمل تحمل و تحمل

vet lab sciences

New member
من هم سالها قبل با علاقه وارد رشته زیست شناسی شدم و با همه وجودم و عشق و علاقه ام ادامه اش دادم من با اون رتبه هر رشته ای رو میتونستم بخونم ولی مثل شما انتخابم صرفا بر اساس علاقه شدیدم به این رشته بود
ولی الان در مورد انتخاب جفتونم پشیمونم و فقط به این فکر میکنم که عمر و جوونیم رو تلف کردم
تمام دوستانی که تو اون مقطع... کاردانی بعضی رشته ها رو انتخاب کردن و رتبه اشونم خیلی جالب نبود الان موقعیت خیلی بهتری نسبت به ما دارن
فقط خواستم بگم وضعیت کشورمون طوری هست که فارغ النحصیلهای رشته های پایه مثل زیست شناسی با وجود سختیهای فراوون و سواد علمی بالا که فقط خودمون درک میکنیم هیچ جایگاه مطلوبی ندارن و این فقط مشکل من و شما نیست مگر اینکه معرف یا پارتی قدری داشته باشین که تو این حالت بدون مدرک هم موفقید
الانم چاره ای نیست ما نسل سوخته ایم و یک عمر در حال تحمل این شرایط هستیم و باید بسازیم
وگرنه تحمل تحمل و تحمل

فوق العاده بود!:thumbsupsmileyanim:

مجید دیجی

مدیر بخش
وگرنه تحمل تحمل و تحمل

سلام دوست عزیز ، من در حال برنامه ریزی برای انجام یک سری از کارها هستم
1)قصد دارم تو دانشگاههای مختلف بگردم و برای فارغ التحصیلان و دانشجوها صحبت کنم و اونها رو با بازارکاری ای که خودشون برای خودشون میتونن بوجود بیارن صحبت کنم
2)شروع کنم با صدا و سیما صحبت کردن و اونها رو بیش از پیش با قابلیت های رشتمون آشنا کنم
3)کارگاههای آموزشی برای اساتید رشتمون بزارم و با اون ها در مورد مشکلاتمون صحبت کنم و راه کارها رو بهشون نشون بدم
4)به مجلس و نمایندگان مجلس نامه بنویسم
5)به خانم ابتکار نامه بزنم و از وضعیت زیست شناسا بنویسم
6)برای روزنامه های محلی و کشوری مقاله بنویسم
7)بازار کاری خارج از ایران رو به ایرانی ها نشون بدم
8)اگرکسی بخواد به بنگاههای کاریابی خارج از ایران معرفیش کنم ( در حال حاضر کاندا زیست شناس اقیانوس می خواد ، دانمارک زیست شناس آبهای شیرین ... البته من این دوتاکشور رو پیگر بودم... حقوقشم خیلی خوب هست. )
9)تلاش برای ایجاد بنگاههای کارافرینی تخصصی برای زیست شناسان
10)تلاش برای ورود واحدهای جدید درسی به منظور اشتغال زایی مثل پرورش زنبور ، قارچ ، کمپوست ، گیاهان گل خانه ای و...
البته همون طور که میدونید این کارا هزینه بردار است و احتیاج به قدرت مالی بالایی داره که البته برای کسی مثل من که تازه از سربازی آزاد شده و بیکارم هم هست سخته... اما با یک جا نشستن و دست روی دست گذاشتن کاری درست نمیشه... باید از همین جایی که هستیم شروع کنیم
باید خودمون رو نشون بدیم و مردم و مسئولان رو با توانایی هامون آشنا کنیم . رشته زیست شناسی واقعا مظلوم هست ما با توجه سطح اطلاعاتی که داریم میتونیم خیلی خوب عمل کنیم
.
.
.
من از شما دوستان هم توقع همکاری دارم که برای رسیدن به جایگاه خوبی تلاش کنید...
0
0
0
خودمم انشاالله به زودی شروع می کنم.:ad54ad:

bio88

New member
منم موافقم که هنوز رشته مارو نمیشناسن تا بیان بهش توجه کنه . ولی یه سوال که همیشه ازخودمم میپرسم، چرا ماهای که فارغ التحصیل شدیم نمیایم جمع بشیم خودمون یه کارایی بکنیم ؟و منتظر این اون نشیم:33:
من خیلی دوست دارم با دوستای که 4 سال کنار هم بودیم و شناختی کم و بیش از هم پیدا کردیم یا با کسای که دوس دارن چیزی که خوندن و وقت گذاشتن به نتیجه برسونن همکاری گروهی کنیم اونوقت هر مشکلی باشه (مالی و ...) حل میشه، ایده های جدیدی بیان میشه ورشته ماهم دیگه پشت پرده نمیمونه و شناخته میشه .(البته وقتی میگم همه قبول میکنن ولی یه مرد عمل پیدا نمیشه)

منم مثل شما از رشته خودم(زیست گیاهی) دلسرد شدم،حتی یه بارم امتحان ارشد رشته خودم رو ندادم با اینکه اگه تا حالا داده بودم امسال به احتمال زیاد ارشدم تموم می کردم ولی وقتی نوشته های شما رو بخصوص در مورد بازار کار دیدم دوباره به فکر رشته ای که با علاقه انتخاب کردم و حتی بااینکه میتونستم علوم ازمایشگاهی بخونم این رشته رو ادامه دادم ،افتادم. البته به خاطر این بازار کار رشتمون ، پزشکی که علاقه ندارم حالا شده رشته اینده من چون حداقل رشته ای هست که اگه بخونم حتما شاغل میشم (البته اگه شانس داشته باشم):14:

به نظر شما اقا مجید اگه فارغ التحصیلا با هم جمع بشن میتونن کارای بکنن یا نه؟ اگه بتونن مثلا چه کارایی؟ یا اصلا با نظر من موافقید یا نه ؟

:21:به نظر من اگه رشته های مختلف با هم همکاری کنن خیلی خوب میشه مثلا من که گیاهی خوندم میتونم دنبال گیاهای بگردم که برای سلامتی خوب باشه، بعد شناسای گونه های محلی با چندتا از بچه های جانوری ، میکروب شناسی ، کشاورزی و... بررسی و پروششون داد تا به مرحله برسه که بتون تموم مردم بدون نیاز به دکتر و هزینه های مختلف گیاه اصلاح شده رو تو خونه هاشون پرورش بدن و استفاده کنن تا دیگه مریض نشن، نظر خوبی نیس یا فقط تخیله من میتونه باشه البته مثل رویان و ... هست ولی اینیکه من میگم خودمون انجام بدیم و به هیچ جای مرتبط نباشه(احتمالا نظر اشتباهیه اگه نباشه حتما قبل منم فکر کردن اونوقت انجامش میدادن).

مجید دیجی

مدیر بخش
منم موافقم که هنوز رشته مارو نمیشناسن تا بیان بهش توجه کنه . ولی یه سوال که همیشه ازخودمم میپرسم، چرا ماهای که فارغ التحصیل شدیم نمیایم جمع بشیم خودمون یه کارایی بکنیم ؟و منتظر این اون نشیم:33:
من خیلی دوست دارم با دوستای که 4 سال کنار هم بودیم و شناختی کم و بیش از هم پیدا کردیم یا با کسای که دوس دارن چیزی که خوندن و وقت گذاشتن به نتیجه برسونن همکاری گروهی کنیم اونوقت هر مشکلی باشه (مالی و ...) حل میشه، ایده های جدیدی بیان میشه ورشته ماهم دیگه پشت پرده نمیمونه و شناخته میشه .(البته وقتی میگم همه قبول میکنن ولی یه مرد عمل پیدا نمیشه)

منم مثل شما از رشته خودم(زیست گیاهی) دلسرد شدم،حتی یه بارم امتحان ارشد رشته خودم رو ندادم با اینکه اگه تا حالا داده بودم امسال به احتمال زیاد ارشدم تموم می کردم ولی وقتی نوشته های شما رو بخصوص در مورد بازار کار دیدم دوباره به فکر رشته ای که با علاقه انتخاب کردم و حتی بااینکه میتونستم علوم ازمایشگاهی بخونم این رشته رو ادامه دادم ،افتادم. البته به خاطر این بازار کار رشتمون ، پزشکی که علاقه ندارم حالا شده رشته اینده من چون حداقل رشته ای هست که اگه بخونم حتما شاغل میشم (البته اگه شانس داشته باشم):14:

سلام دوست عزیز من از خدامه که باهم متحد بشیم
بچه های زیست شناسی خودشون هم هنوز رشته های خودشون رو میشناسن
من در حال حاظر دارم تحقیقات وسیعی در مورد بازار کاری رشتمون تو دنیا انجام میدم و در آینده شما رو در جریان مطالعاتم قرار می دم
شما هم اگر ایده ای نو دارید بقیه رو در جریان بزارید

bio88

New member
سلام دوست عزیز من از خدامه که باهم متحد بشیم
بچه های زیست شناسی خودشون هم هنوز رشته های خودشون رو میشناسن
من در حال حاظر دارم تحقیقات وسیعی در مورد بازار کاری رشتمون تو دنیا انجام میدم و در آینده شما رو در جریان مطالعاتم قرار می دم
شما هم اگر ایده ای نو دارید بقیه رو در جریان بزارید

سلام ازما، ان شاءالله که در تحقیقاتتون موفق باشین،حتما اگه منم اطلاعات جدیدی داشته باشم مطرح میکنم
به امید بهتر شدن شرایط رشته ما
:thumbsupsmileyanim:

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام ازما، ان شاءالله که در تحقیقاتتون موفق باشین،حتما اگه منم اطلاعات جدیدی داشته باشم مطرح میکنم
به امید بهتر شدن شرایط رشته ما
:thumbsupsmileyanim:

تا حالا شنیدید دست خدا در جماعت هست ؟؟؟
اگه شما اراده کنید من با تمام قدرت میام تو میدون و از همه جا اینقدر بهتون ایده میدم تا خودتون تعجب کنید...
لطفا این قسمت رو ببینید " http://olumpezeshki.ir/thread12591.html "

بالا