دانشجویان تاریخ علوم پزشکی (ارشدو وکترا) - شناخت بیشتر این رشته و....

afshin22

New member
ممنونم از پاسختون
خب پس خودمم درست حدس زده بودم که این علم احتمالا بدرد دوستان طب سنتی بخوره!چون در علم پزشکی نوین که ما مطالعه میکنیم حتی برخی روش های کلینیکی و پاراکلینیکی در 10 سال قبل هم جزء تاریخ پزشکی محسوب میشن و دیگه کاربردی نیستند!چه رسد به قرن ها قبل!و پزشکی در هر لحظه رو به پیشرفته
براتون آرزوی موفقیت و سلامت میکنم
شما مطمئن هستید علم پزشکی رو به پیشرفت هست؟ پس برنامه سازمان جهانی بهداشت زیر مجموعه سازمان ملل متحد برای پاسخگویی به مسائل لاینحل پزشکی در سال 2003 چی بود؟ توجه به طب مکمل و جایگزین نبود؟ لطف کنید مطالعه خودتان را بیشتر کنید. چون شما در قبال جان مردم مسئول هستید. این رشته درصدد پاسخگویی به قسمتی از این مسئله لاینحل هست و کمکی هست که طب سنتی و داروسازی سنتی درصدد پاسخگویی به این مشکل را دارد.

sfk

New member
خب من فکر نمیکنم که جسارتی کرده باشم که نتیجه اون پاسخ کوبنده شما باشه
1-در مورد پیشرفت پزشکی من مطمئنم که شاهد این ادعا هم مقالات و کتب و روش های جدیدیه که روزانه جایگزین میشن بطوریکه اساتید ما که همه فوق تخصص هستند و تا بالاترین سطح رفتن معتقدن که اگر روزانه 3-2 ساعت را به مطالعه مقالات جدید اختصاص ندن عقب میفتن
2-در مورد مطالعه هم از توصیه شما ممنونم اما شما از کجا انقدر مطمئنید که من اهل مطالعه نیستم؟؟؟؟به گواهی همه پزشکی رشته ایه که بیش از سایر رشته ها به مطالعه نیاز داره و این رو هر پزشک و دانشجوی پزشکی خودش خوب میدونه
3-در مورد ارتباط رشته ی شما با فقط طب سنتی باید بگم که این روزا حتی کتبی که سالانه تجدید چاپ میشن هم توان رقابت رو گاهی باهم ندارن چه رسد به نوشته های قرن ها قبل(من نهایت احترام رو برای دانشمندان اون دوران قائلم چون اونا بدون روش های پاراکلینیکی باعث پیشرفت پزشکی شدن اما باید این رو قبول کرد که علم رو به رشد و پیشرفته)
4-در مورد طب سنتی و داروسازی سنتی هم باید قاطعانه بگم که در مورد بسیاری از بیماری ها هنوز حرفی برای گفتن ندارن و عوارض بسیاری از داروهای گیاهی و سنتی هم به اثبات رسیده که شاهد این ادعا هم کتای فارماکولوژی کاتزونگ 2012 است

در نهایت باید بگم که همه کسانیکه برای پیشرفت علوم زحمت میکشند برای من عزیز و قابل احترامند مثل شما
موفق باشید

avina44

New member
اولین همایش رسمی طب سنتی در دولت یازدهم باحضور مقام عالی وزارت بهداشت"

حضور پررنگ و مسئولانه همه شما دست اندرکاران طب سنتی،داروسازی سنتی وتاریخ پزشکی موجب امتنان و توسعه این میراث گرانقدر است.

زمان:سه شنبه 15 بهمن ساعت14تا17

مکان:شهرک غرب ساختمان وزارت بهداشت سالن امام جواد(ع)

afshin22

New member
- - - Updated - - -

اولین همایش رسمی طب سنتی در دولت یازدهم باحضور مقام عالی وزارت بهداشت"

حضور پررنگ و مسئولانه همه شما دست اندرکاران طب سنتی،داروسازی سنتی وتاریخ پزشکی موجب امتنان و توسعه این میراث گرانقدر است.

زمان:سه شنبه 15 بهمن ساعت14تا17

مکان:شهرک غرب ساختمان وزارت بهداشت سالن امام جواد(ع)

از طرف دفتر مطالعات تاریخ پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز غرفه ای به این مناسبت شرکت داده شده است که بنده دوستان را دعوت میکنم سری به این غرفه بزنید.

mehrei

New member
اوينا سلام . منابع امسال رو با توجه به اينكه توي سايت و دفترچه زدن بازم ميخوام . بر اساس دفترچه : زبان اضافه و تدبيرصحت حذف شده . ميخوام دقيق و اسم بپرسي و اينكه منبع زبان دقيقا چيه ؟ درضمن من تاريخ دامپزشكي تاجبخش رو ندارم يك لطفي كن ببين چطور ميتونم تهيه كنم / اگه جزوت رو واسم پست كني هزينش رو برات كارت به كارت ميكنم . ممنون / اخه تو شهر ما پيا نميشه / تشكر تشكر

avina44

New member
اوينا سلام . منابع امسال رو با توجه به اينكه توي سايت و دفترچه زدن بازم ميخوام . بر اساس دفترچه : زبان اضافه و تدبيرصحت حذف شده . ميخوام دقيق و اسم بپرسي و اينكه منبع زبان دقيقا چيه ؟ درضمن من تاريخ دامپزشكي تاجبخش رو ندارم يك لطفي كن ببين چطور ميتونم تهيه كنم / اگه جزوت رو واسم پست كني هزينش رو برات كارت به كارت ميكنم . ممنون / اخه تو شهر ما پيا نميشه / تشكر تشكر
سلام یه مدت بود نمی رفت تو سایت..... تاریج تاجبخش از انتشارات دانشگاه تهرانه که خرید اینترنتی هم داره..... منبع زبان رو همیشه اول منابع میزنن و برای همه رشته ها یکسانه

avina44

New member
بچه ها چه خبر؟ کیا دارن دوباره امسال درس می خونن برای این رشته؟

- - - Updated - - -

http://history-of-medicine.blogfa.com/ اینم یه وبلاگ دانشجویی

afshin22

New member
نام های ماندگار پیشگامان علم طب
جان والتن، اچ.مک نیکول، فاطمه صدیق (مترجم)
ناشر: دانشگاه ‌علوم‌ پزشکی‌ شیراز
کتاب خوبی هست که چاپ شده

mehrei

New member
نام های ماندگار پیشگامان علم طب
جان والتن، اچ.مک نیکول، فاطمه صدیق (مترجم)
ناشر: دانشگاه ‌علوم‌ پزشکی‌ شیراز
کتاب خوبی هست که چاپ شده

سلام . لطفا كساني كه سال قبل اين رشته رو قبول شدن درباره اينده اين رشته /ديدگاه وزارت بهدات و مسئولين درباره اين رشته /كسالت بار بودن دروس و كلاسه يا جذاب و مفيد بودن آنها /بخصوص دربار كاربرد و آينده شغلي اون توضيح بدين ؟

love virology

New member
درود دوستان چند مورد کتاب خوب درباره تاریخ اشکانیان بهم معرفی کنید هم چنین در مورد کاربردهای پزشکی در ایران قبل اسلام فقط کتاب تحریفی نباشه بیشتر سندیت محکم باشه سپاس

afshin22

New member
سلام . لطفا كساني كه سال قبل اين رشته رو قبول شدن درباره اينده اين رشته /ديدگاه وزارت بهدات و مسئولين درباره اين رشته /كسالت بار بودن دروس و كلاسه يا جذاب و مفيد بودن آنها /بخصوص دربار كاربرد و آينده شغلي اون توضيح بدين ؟

این رشته بدون مطالعه زیاد کتاب و مقالات علمی هیچ ارزشی ندارد. واحدها را پاس می کنید بعد بدون اطلاعات حتی قادر نیستید یک مقاله بنویسید. علوم پزشکی از لحاظ علوم تجربی قوی هست اما این رشته جز علوم انسانی است و با ابزارهای علوم تجربی نمی توانید این دانش را فرا گیرید پس در نخستین قدم نحوه نگرش خود را باید به این رشته عوض کنید. آینده شغلی هم اگر بر همین منوال باشد که با پارتی بازی هیات علمی جذب می کنند روشن است اما اگر بر مبنای سواد و تلاش زیاد فرد بدون پارتی بازی باشد هیچ آینده ای ندارد. به مانند بنده با وجود داشتن این همه رزومه علمی کتاب و مقاله تاریخ پزشکی و تدریس آثارم در دانشگاه، باید در مغازه ای به کسب و کار بپردازم. چرا چون پارتی ندارم به نظرم شما همینکه وارد این رشته شدید به دنبال پارتی باشید. اشتباه بنده را تکرار نکنید که بجای تحقیق و پژوهش به دنبال پارتی نرفتم.

avina44

New member
دوستان سلام. دفترچه های کنکور امسال هم اومد..... داوطلبهای جدید کجاییین.......

nikator

New member
با سلام
منابع کنکور ارشد 95 رشته تاریخ پزشکی چه کتبی می باشد؟

gognussss

New member
خب اگه اینجوریه چرا باید تاریخ پزشکی بخونین؟!کمبود رشته داریم؟؟؟!!!!!!

afshin22

New member
کمبود رشته نیست. این رشته را به نظرم هرکس که میخواد پزشکی یا علوم منشعب به آن را بخواند باید بگذرونه تا اخلاق، فلسفه و تاریخ پزشکی آشنا بشه. تا یک سری آدم بی ظرفیت وارد علوم پزشکی و رشته های منشعب به آن نشوند. تا اوضاع خرابی که الان در علوم پزشکی مملکت موج می زند بوجود نیاید.

love virology

New member
اقا افشین از نظرات شما خیلی استفاده میکنیم / تاریخ دوست دارم / شما الان ارشد هستین / پزشکی قبل اسلام هم بررسی میکنید ؟؟/ سپاس

afshin22

New member
اقا افشین از نظرات شما خیلی استفاده میکنیم / تاریخ دوست دارم / شما الان ارشد هستین / پزشکی قبل اسلام هم بررسی میکنید ؟؟/ سپاس

بنده چند تایی مقاله در مورد مکتب جندی شاپور، مکتب سریانی، مکتب اسکندریه نوشتم. الانم آسیای میانه نظرم را به خودش جلب کرده. البته بیشتر حوزه تخصصی ام روی قرون میانه اسلامی و تاریخ پزشکی جهان هست. دو کتاب را هم در این زمینه تالیف و دو کتاب هم از انگلیسی به فارسی ترجمه کردم. در کل فضای تاریخ پزشکی چون در ایران فضای بکری است و کسی را ندیدم که در این مورد کار عمیقی انجام بده برای بنده بسیار خوب هست. ولی صد حیف و هزار حیف که کار مغازه وقتم را حسابی محدود کرده وگرنه تا الان موضوعات خوبی را می توانستم کار کنم و به اتمام برسانم.

بالا