..:: خداحافظی با شکوه مردم با مرتضی پاشایی ::..

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

شفق بانو

New member

مراسم تشییع مرتضی پاشایی با پخش قطعاتی از آثار این خواننده موسیقی پاپ آغاز شده و گروه‌های مختلف مردمی از تهران و

شهرستان‌ها با خوانش ترانه‌های این خواننده و مراسم سنج و دمام نوازی با خانواده این هنرمند فقید ابراز همدردی کردند.

هم اکنون خیابان شهریار تهران و بخش‌هایی از خیابان‌های مجاور به دلیل ازدحام جمعیت به طور کامل مسدود است.

ازدحام جمعیت و ترافیک کم کم به خیابان‌های دیگر و حتی خروجی‌های متروهایی که نزدیک به خیابان‌های منتهی به آن منطقه است،‌ کشیده شده است.

طرفداران این خواننده که بیشتر از قشر جوان هستند عکس‌های مرتضی پاشایی را همراه دارند و یا روی لباس‌های خود چسبانده‌اند.

طرفداران این خواننده جوان بخش‌هایی از قطعات معروف وی را می‌خوانند.

در این مراسم ابتدا متن پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط سید عباس سجادی قرائت شد و

سپس علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد در سخنانی از مقام هنری زنده یاد مرتضی پاشایی تجلیل کرد و

گفت: من امروز در اینجا چهره‌های نورانی را می‌بینم که این روزها شاهد تجلی احساس آن‌ها بودم و برای شما

ملتی که محبت را به عنوان اساسی‌ترین و ماندگارترین چهره مردم ایران نشان دادید، آرزوی سلامتی می‌کنم

و امیدوارم خداوند روح مرتضی پاشایی را شاد کند که می دانم شاد هم هست.

شفق بانو

New member

گریه‌های محمد علیزاده برای دوست و برادرش

محمد علیزاده خواننده موسیقی پاپ که از دوستان و همراهان قدیمی زنده یاد مرتضی پاشایی است، سخنران بعدی بود

که در سخنانی گفت: این روزها در خلوتم خیلی با مرتضی حرف زدم و شاید به خاطر این حرف‌ها بسوزم

اما در انتها روحم آرام شد چرا که دوست و برادر همیشگی من مرتضی پاشایی تبدیل به یک اسطوره شد.

او خطاب به مرتضی پاشایی گفت: رفیق خیلی خوشحالم که لحظات تلخ و شیرین زندگی ام را با تو تجربه

کردم و از شنیدن موسیقی تو به اندازه شنیدن موسیقی خودم لذت بردم.

این خواننده موسیقی پاپ در ادامه صحبت‌های خود بیان کرد: عمری است که با دلم زندگی می‌کنم و

اگر هم گریه کردم و فیلمبردارها و عکاس‌ها گریه‌های من را دیدند بدانند که این گریه‌ها در مقام محمد علیزاده

نبود، من برای برادرم گریه کردم، من برای دوست عزیزم گریه کردم که تا پایان عمر به یاد او خواهم ماند.

وی با تشکر از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر زنده یاد پاشایی تصریح کرد: باید دست این مردم با معرفت

و دوست داشتنی را بوسه زد که از نقاط نزدیک و دور برای ابراز احساسات خود این چنین به اینجا آمدند.

من از همه شما و از دعاهای خیرتان در این چند روز که با خانواده مرتضی پاشایی بودید،

سپاسگزارم و امیدوارم مرتضی همواره در کنار ما باشد.

علیزاده بعد از اجرای قطعه «هواتو کردم» گفت: دوست دوست داشتنی من، دوست مهربان و رفیق

بی عقده من، همه در این مدت برای زنده ماندن تو تلاش کردند و هر کاری کردند تا تو بمانی اما نشد ولی تو ما

را به بزرگیت ببخش، اگر روزی فرزندی داشتم مطمئن باشید که از عمو مرتضی برایش خواهم گفت که

این بار نه به عنوان یک خواننده بلکه به عنوان یک انسان دوست داشتنی همراه من بود چرا که او برای من فقط یک خواننده نبود.

در ادامه پدر مرتضی پاشایی در جایگاه قرار گرفت و ضمن تشکر از طرفداران مرتضی پاشایی

گفت: پزشکان مرتضی را یک سال پیش جواب کرده بودند اما با دعاهای شما یکسال دیگر زندگی کرد و این یک هدیه از طرف خداوند بود.

پدر مرتضی پاشایی در ادامه به مداحی و مرثیه سرایی پرداخت و به مناسبت ماه محرم روضه حضرت علی اکبر(ع) را خواند.

شفق بانو

New member
بنیامین بهادری نیز در پایان این مراسم، قطعه «صدای بیصدا» را برای مردم اجرا کرد.

تعداد زیادی از طرفداران و علاقه مندان این خواننده موسیقی پاپ نیز از شهرستان‌های مختلف در مراسم تشییع پیکر

حضور داشتند که با توجه به آیین‌های عزاداری هر استان، برنامه‌های کوتاهی به صورت خودجوش و مردمی اجرا شد.

برای اولین بار بود که تابوت یک شخصیت فرهنگی و هنری در یک قالب منظم و مزین به

پرچم جمهوری اسلامی ایران در یک مراسم این چنینی تشییع شد.

با وجود پایان گرفتن مراسم تشییع پیکر در تالار وحدت، اما مردم همچنان در تالار حضور دارند تا

از نزدیک با هنرمندان و خوانندگان محبوب خود دیدار کنند.

محمد رضا گلزار، سید جواد هاشمی، فرزاد حسنی، محمد علیزاده، سیروان خسروی، زانیار خسروی، بهنام صفوی،

سیاوش خیرابی، شیلا خداداد، بهنام صفوی، مجید شهریاری و دیگر هنرمندان از مهمانانی هستند که هم اکنون در محوطه تالار وحدت حضور دارند.

روابط عمومی رسانه ملی درگذشت مرتضی پاشایی را تسلیت گفت

به مناسبت درگذشت مرحوم مرتضی پاشایی پیام تسلیتی از سوی اداره کل روابط عمومی رسانه ملی برای خانواده وی صادر شد.

متن این پیام به این شرح است:

«به نام خدا
مرتضی پاشایی فرزند هنرمند سرزمین هنر خیز ایران اسلامی بار سفر بست و با کوله باری از محبت و عشق

به مردم قدرشناس وطنش از دیار فانی به سرای باقی شتافت و در جوار رحمت حق آرام گرفت.

روابط عمومی رسانه ملی فقدان این هنرمند را که در عمر کوتاه اما پر بارش توانست با صدایی صمیمی و ماندگار،

بسیاری از مردم به ویژه جوانان را گرد شمع وجود خود جمع کند به شما خانواده غم دیده، جامعه هنری و دوستداران داغدارش

تسلیت می‌گوید و از خداوند سبحان آرزوی صبر برای بازماندگان مسئلت دارد.»

شفق بانو

New member
در ادامه حضور چهره های سرشناس در تشییع پیکر مرتضی پاشایی را مشاهده می کنید.

علی علیزاده در تشییع مرتضی پاشایی

محسن یگانه و فرزاد حسنی در تشییع جنازه مرتضی پاشایی

آزاده زارعی، الناز حبیبی و امیرمحمد متقیان در تشییع مرتضی پاشایی

محمدرضا گلزار در مراسم مرتضی پاشایی

شفق بانو

New member

سیاوش خیرابی در مراسم تشییع مرتضی پاشایی

شیلا خداداد و همسرش در مراسم تشییع جنازه مرتضی پاشایی

امین حیایی در تشییع جنازه مرتضی پاشایی

سیروان خسروی در مراسم مرتضی پاشایی

شفق بانو

New member
کلیپ خداحافظی با مرتضی پاشایی

هم زمان با فوت خواننده محبوب موسیقی پاپ مرتضی پاشایی، کلیپی تحت عنوان خداحافظی برای وی ساخته شده است که شامل صحنه ها و لحظه هایی از مرحوم

مرتضی پاشایی است. مرحوم لفظی که تلفظش هم در کنار نام مرتضی پاشایی سخت است ولی باید باور کنیم . . .:dadad4:

کلیپ خداحافظی با مرتضی پاشایی با حجم ۲۴ مگابایت

روحشون شاد یادشان گرامی .... :rose:​

vahid28

New member
دیگه زیادی گندش کردن
محمد نوری که پهلوان صدای ایران بود یا استاد شهناز که اسطوره موسیقی ایران بودند
مردم در حقشون خیانت کردند که کسی نرفت خاک سپاریشون
ایدین نیک خواه بهرامی یا پروفسور کاظمی آشتیانی که توی جوونی رفتن چطور؟

آخرین ویرایش:

Fariba 90

New member
کسی نمیخواد کسی رو گنده کنه.محمد نوری حداقل عمر خودشو کرده بود.مردم به صدای پاشایی علاقه داشتن مخصوصا جوونا.من که خودم پاشایی اولین کسی بود تو خواننده ها و بازیگرا که اینقد از خبر فوتش ناراحت شدم.جدا به صداش علاقه داشتم.به هرحال خدا بیامرزدش روحش شاد...

ketabsabz

Well-known member
این مردمی که امروز اومدن برای بدرقه ی جسمش همه هوادارا و علاقه مندانش بودن ... کسی نبود که از رفتنش ناراحت نشه :sad:

روحش شاد :rose:

آخرین ویرایش:

setayesh71

New member
دیگه زیادی گندش کردن
محمد نوری که پهلوان صدای ایران بود یا استاد شهناز که اسطوره موسیقی ایران بودند
مردم در حقشون خیانت کردند که کسی نرفت خاک سپاریشون
ایدین نیک خواه بهرامی یا پروفسور کاظمی آشتیانی که توی جوونی رفتن چطور؟

مردم واسه اونا نرفتن اشتباه کردن ، واسه این که رفتن زیادی گندش کردن ؟ چرا عادت داریم به مقایسه ؟؟؟

شفق بانو

New member
دل نوشته الهام چرخنده برای مرتضی پاشایی

سلام... بازم شوریه اشک و لبهای سردم. من این بازی و صد دفعه دوره کردم.

نه راهی نداره. گمونم قراره یکی دیگه دستامونو تنها بزاره. عصر پاییزی. برادر هنرمندم؛

آقا مرتضی پاشایی گرامی؛ صدای خاطره ساز اتوبان های پر ترافیک تهران با صدای مخملی

و نت های هماهنگ شما شروع و تمام می شد... صد حیف که حضور هنرمندی با اخلاق و معتقد را در جامعه موسیقی کشور دیگر نداریم...

امّا؛ چه خوش گفت فروغ: آری تنها صداست که می ماند... شما ماندگاری... با اشعار پاکیزه؛ صدایی کوک و نت های هماهنگ...

و هارمونی زیبای اعتقادات... برای شادی وآرامش روح برادر هنرمند، آقا مرتضی پاشایی یک هدیه نور می فرستیم همه ما که

خاطره داریم با هنر ایشان... وعده زهرایی ها؛ سر سجاده بین نماز مغرب وعشا ٔ فاتحه و صلوات

... خداوند خیر شما را قبول کند... روحشان شاد... یا علی. الهام.

نماز وحشت (شب اول قبر)

بنام خدا

دستور نماز وحشت(شب اول قبر) آن است:

كه در ركعت اول بعد از حمد، آية الكرسى بخواند; و احتياط آن است كه تا هم فيهاخالدون خوانده شود; و

در ركعت دوم بعد از حمد، ده مرتبه سوره اناانزلنا بخواند و بعد از سلام نماز بگويد:

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَابْعَثْ ثَوابِها اِلى قَبْرِفُلان. و به جاى كلمه فلان اسم ميت را بگويد.

زمان اقامه نماز وحشت:

نماز وحشت را در هرموقع از شب اول قبر مى شود خواند; ولى بهتر است در اول شب بعد از نماز عشا خوانده شود.

موفق باشيد

يا علي

:rose:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vahid28

vahid28

New member
مردم واسه اونا نرفتن اشتباه کردن ، واسه این که رفتن زیادی گندش کردن ؟ چرا عادت داریم به مقایسه ؟؟؟

میدونی چرا میگم گندش کردن؟
امروز برنامه تلوزیون میگفت:پیکرپاک مرتضی یا یه نفر توی تلوزیون میگفت:نمیخام بگم معصومه اما من گناهی ازش ندیدم و پاک ترین آدم بود
اینا مغلطه نیست؟

baran-

New member
میدونی چرا میگم گندش کردن؟
امروز برنامه تلوزیون میگفت:پیکرپاک مرتضی یا یه نفر توی تلوزیون میگفت:نمیخام بگم معصومه اما من گناهی ازش ندیدم و پاک ترین آدم بود
اینا مغلطه نیست؟

این که گفتن پاک که ایرادی نداره!!!
تا نباشد چیزکی؛مردم نگویند چیزها....
ولی قبول دارم گاهی در حق بعضی از بزرگ مردان اجحاف میشه...

N@RVIN

Well-known member
خداست که عزت می دهد ....

عزیز بودن کسی با عزیز بودن دیگری هیچ منافاتی نداره ...اگر حق کسی ادا نشه تقصیر یکی دیگه نیست ..و البته هیچ چیزی رو از دیگری کم نمیکنه

پاک بودن به معنی معصوم بودن نیست همینکه در حد خودت بتونی انسان باشی و مقبول هم میتونه مصداق پاک بودن باشه خب لابد اون طرفی که میگه واقعا ازش بدی ندیده چه زمونه ای شده که خوب بودن عجیبه!!!

خداست که عزت می دهد ..مرتضی پاشایی یک شخصیت فرهمند داشته چون چیزی که هست اینکه اینهمه جمعیت حضورشون خودجوشه و از روی محبت ...مطمئن باشیم عزت فقط از خداست ...خوب بودن عرف آفرینشه نیازی به معصوم بودن نیست..

کاش دلا انقدر بزرگ باشه که حضور هیچ کسی توش جا رو برای دیگری تنگ نکنه!

روحش شاد:rose:

vahid28

New member
عزت اگه به جمعیت باشه برا مهوش و فردین جمعیت بیشتر بود
میدونم دارم با حرفام کاری میکنم بقیه اعضا ازم بدشون بیاد اما حرفای شما درست نیست
عزت به جمعیت تشییع نیست
محرمه
اما باسم شادی کردن روح‌ پاشایی کارناوال رقص با آهنگاش مدشده
افتخار بعضیا شده که واسه حسین گریه نکردن اما واسه او کردن
من اصلا توهینی به پاشایی نکردم و نمیکنم
واسه پاشایی قدرت تبلیغات رو دست کم نگیر
همش اخبار یا علیخوانی ازش میگفتن
یکی میگفت:این همه آدم بی مصرف چرا اون!!!
اینا هست که میگم گندش کردن

آخرین ویرایش:

N@RVIN

Well-known member
عزت اگه به جمعیت باشه برا مهوش و فردین جمعیت بیشتر بود

فقط خداست که عزت می دهدو انکس که خوار می دارد

همه انسانیم شخصا در مقامی نیستم که بگم کی خوبه کی بد قضاوت فقط حق خداست و البته هیچ چیز اتفاقی نیس حتی جمعیت حتی محبت..:rose:

شفق بانو

New member
دوستان با این صحبت ها روح این عزیزان رو ازرده نکنیم
روحشان شاد یادشان گرامی وصدایشان ماندگار :rose:

اللهم صلی علی محمد وال محمد

تاپیک بسته شد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: N@RVIN
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا