خاصیت پوست میوه

maxin

Well-known member
1367397551-1328h_43559.jpgطبق نتایج حاصله از تحقیقی توسط دانشگاه فلوریدا، بعضی از انواع آنتیاکسیدانهای محافظ سلامتی، در پوست میوهها موجود است.


بنابراین دور ریختن پوست آنها عاقلانه نیست. مثلا میوه کیوی با اینکه پوستی کرکی دارد و خوردن آن چندان خوشایند نیست اما به هر حال باید راهی برای بدست آوردن مواد مغذی آن موجود باشد . پس بهتر است به هر طریق ممکن آنها را مصرف کنید. بهترین راه برای رهایی از چروکهای پوستی و مبارزه با سرطانها ،خوردن میوهها با پوست است. در ادامه به ۵ نوع از میوههایی که پوست آنها دارای خواص مفیدی است اشاره میشود.

سیب:
مواد فیتوشیمیایی ضد سرطانی موجود در پوست سیب درختی ، ۸۷ درصد بیشتر از مغز خود میوه آن است. بنابراین بهتر است از این به بعد سیب را پوست آن صرف کنید.


خیار:
پوست این میوه کم کالری از ماده سیلیکا تشکیل یافته است که خود این ماده باعث تازگی و طراوت پوست و مانع ایجاد چروک میشود. یعنی خاصیت کلاژنی دارد. هیچ پیشنهادی برای مقدار مصرف روزانه سیلیکا وجود ندارد ولی متخصصین اظهار کردهاند که حداقل ۵ میلیگرم سیلیکا در یک روز مقداری است که بعد از خوردن یک خیار با پوست کسب میکنید.

بادمجان:
پوست بادمجان در حدود ۳۰۰ میلیگرم ناسونین دارد . آنتیاکسیدانی که مانع از آسیب سلولهای مغزی میشود. همچنین حاوی ۲۰۰ میلیگرم پتاسیم (ضد گرفتگی عضله) و ۱۳ میلیگرم منیزیم موثر در ساختمان بافت پیوندی و ۳ گرم فیبر موثر در لاغری شکم است.

کیوی:
مواد شیمیایی موجود در این پوست کرکدار عاملی برای مبارزه با باکتریهای استافیلوکوک و باکتری ایکولای است.

پرتقال:
پوست پرتقال حاوی ماده لیمونین است که دشمن کشنده اشعه فرابنفش میباشد. دانشمندان معتقدند که خوردن یک قاشق چایخوری پوست پرتقال در هر هفته، احتمال ابتلا به سرطان پوست را تا ۳۰ درصد کاهش میدهد
 

arshadbio

New member
سالهای پیش اگه اشتباه نکنم از تلویزیون شنیدم که می گفت پوست خیار سمومی که در باغات برای دفع آفات استفاده می شه رو جذب خودش می کنه و با شستن پاک نمیشه برای همین بهتره پوست بکنیم!!!
اکثر خانوما و آرایشگاه ها از پوست خیار برای زیبایی پوست و ماسک استفاده می کنن اگه سمی بود که استفاده نمی کردن!!!
 
بالا