حذف معاونت پرستاری از وزارت بهداشت

Persian-Masoud

New member

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به حذف معاونت پرستاری از چارت تشکیلاتی وزارت بهداشت، تاکید کرد: وزارت بهداشت اگر فکر اساسی و عاجل نکند، اعتراض پرستاران دور از انتظار نیست.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: پرستاری، شغلی سخت و طاقت فرسا است که کمبود نیرو پرستاری باعث شده تا شاهد اضافه کاریهای تحمیلی به پرستاران باشیم و این موضوع، سختی کار پرستاران را دو چندان کرده است.

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به قوانین ارتقای بهره وری و مشاغل سخت و زیان آور که در راستای کاهش حضور پرستاران در محیط های بیمارستانی به تصویب رسیده اند، تاکید کرد: متاسفانه این دو قانون عملا اجرا نمی شوند و ما شاهد ساعات کار طولانی پرستاران در محل کارشان هستیم.

وی با انتقاد از ضعف حاکم بر مدیریت وزارت بهداشت، افزود: بیشترین فشار و کاستی ناشی از ضعف مدیریتی را پرستاران تحمل می کنند و در حق جامعه پرستاری ظلم شده است.

شریفی مقدم با عنوان این مطلب که تبعیض در وزارت بهداشت بیداد می کند، ادامه داد: متاسفانه پست های مدیریتی در اختیار گروه خاص قرار گرفته که انگیزه و وقت کافی برای خدمت ندارند و تنها باعث ناتوانی و ناکارآمدی سیستم بهداشتی و درمانی شده است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری با بیان این مطلب که به نظر می رسد وزارت بهداشت پیام مدیریتی روز دنیا را دریافت نکرده است، گفت: تنها کاری که وزیر جدید بهداشت در این مدت برای پرستاران انجام داده است، حذف معاونت پرستاری بوده که پس از 20 سال تلاش جامعه پرستاری، ایجاد شده است.

دبیرکل خانه پرستار، حذف معاونت پرستاری وزارت بهداشت را در راستای تفاهمنامه معاون برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری با وزیر بهداشت، عنوان کرد و افزود: این معاونت با امضای معاون رئیس جمهور و وزیر بهداشت در راستای کوچک سازی دولت، حذف شده است.

شریفی مقدم با انتقاد از وضعیت ارائه خدمات پرستاری در مراکز درمانی، گفت: وضعیت پرستاری به شدت دچار مشکل است. به طوریکه حذف معاونت پرستاری باعث شده تا جامعه پرستاری کشور دچار تنش و التهاب شود به گونه ای که پرستاری در وضعیت بحرانی قرار گرفته و اگر وزارت بهداشت، فکر اساسی و عاجل نکند، اعتراض پرستاران دور از انتظار نیست.


منبع
 

@parisa

New member
واقعا هردم از این باغ بری می رسد!
از ماست که بر ماست.....اون زمانی که وزیر سابق به صورت علنی به پرستاران توهین هیچ اعتراضی از سوی پرستاران به جایی نرسید واین بار که هیچ صدسال دیگه هم اگر پرستاران به این منوال ادامه دهند هیچ پیشرفت وبهبودی در وضعیتشون پیش نخواهد آمد!
 

H23P89

New member
مشکل ما پرستارا اینه که اصلا هوای هم رو نداریم اگه مشکلی پیش بیاد دیواری کوتاهتر از پرستار تو سیستم بهداشتی وجود نداره دکترا کاملا هوای همو دارن اما پرستارا......:riz304:
 

nazanin s

New member
واقعا!باید متحد باشیم.توکل به خدا.اجر ما پیش خدا محفوظه بدون دخل و تصرف.انشالله خودشم مشکلاتمونو حل کنه زورتر...:a2d3:
 
بالا